66 Rood “Toch wel grappig; een zuurstokroze kerstboom” Susanne Fust De Faam 17 Bezoeken: Stichting Wings to Victory en Stichting Oorlogsjaren Vlissingen organiseren gezamenlijk een Lichtjesavond aan de Noorderbegraafplaats Vlissingen. Kerstavond 24 december, aanvang 16:30 uur. Bij de graven van gesneuvelden van de wereldoorlogen plaatsen adoptanten/vrijwilligers lichtjes om te blijven herdenken wat zij voor onze vrijheid hebben gegeven. 25-jarig jubileum kerstconcert Vlissingen - Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenieje geeft op zaterdag 17 december een 25-jarig jubileum kerstconcert, samen met gemengd koor Te Quiero in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Aanvang: 19:30 uur. Vermeld moet worden dat na ruim 25 jaar na oprichting de initiatiefneemster van het koor, dirigent Emilia Bezoeken: Kerstzangavond Hervormde Kerk Arnemuiden, koor- en samenzang: zaterdag 17 december vanaf 18:45 uur intro, aanvang 19:00 uur. Kinderkoor, mannenkoor, gemengd koor. Tabachnik-Li, haar taak overdraagt aan dirigente Elena Berdnikova. Voor Emilia wordt het de laatste keer dat zij Srétenieje leidt. Het koor is trots op de grootse prestaties die Emilia met Scétenieje in de afgelopen 25 jaar heeft bereikt. Kaartjes aan €15 kunt u reserveren bij ‘t Spui in Vlissingen, De Drukkery in Middelburg, via penningmeester@ zeeuwsbyzantijnskoor.nl of in de kerk vanaf 18:45 uur. Gratis parkeren in Vlissingen en Middelburg rondom feestdagen Vanaf zaterdag 17 december tot en met maandag 2 januari 2023 kunnen inwoners en bezoekers gratis parkeren op plekken met parkeerautomaten in Vlissingen. Het gratis parkeren, geldt dus niet op parkeerplekken voor vergunninghouders. In diezelfde periode geldt overdag, van 09:00 tot 18:00 uur, in parkeergarages De Fonteyne en Scheldeplein een uurtarief van €0,80. Vanaf zaterdag 24 december tot en met zaterdag 31 december is het gratis parkeren bij parkeerautomaten en in de parkeergarages van Middelburg. Ik houd best van iets nieuws of anders hier en daar, met name een ander kleurtje. Maar kerst, dat is voor mij gewoon rood. Rood is warm, het staat voor liefde en het staat mooi bij donkergroen. Het is gewoon dé kerstkleur. In deze tijd van het jaar ga ik net als velen even naar het tuincentrum. Daar staat het vol met kitscherige troep, die je normaal nooit in je huis zou zetten, maar in december ineens wel. Een perfect uitje met mijn zoontje ook. Vooral de besneeuwde miniatuurlandschapjes met lichtgevende huisjes, molentjes en schaatsende kinderen vindt hij prachtig. Zo idyllisch als in deze landschapjes zal het waarschijnlijk nooit meer worden (en is het misschien ook nooit geweest). Onder andere door deze massa geproduceerde huisjes, molentjes en schaatsende kinderen. Maar laat ik daar nu niet weer over beginnen, het is tenslotte kerst. Ook vind je er eindeloos veel soorten kerstversiering, in werkelijk alle kleuren van de regenboog. Toch wel grappig; een zuurstokroze kerstboom of in chique koningsblauw, wat prachtig combineert met goud. Ook ik heb dit jaar mijn eigen kerstversiering. Namelijk een kerstbal met mijn eigen tekeningetje erop. Ik kon uit verschillende kleuren kiezen. Maar toen de drukker vroeg welke ik wilde laten maken, ging ik toch maar gewoon voor, eh, rood. Alvast een heerlijke kerst allemaal! ACTUEEL COLUMN Vlissingse illustrator We doen ons best om de mini’s op de gevraagde publicatiedatum te plaatsen, maar vanwege het grote aantal inzendingen kan het voorkomen dat ze worden doorgeplaatst naar een latere krant. Uiteraard zorgen we ervoor dat aankondigingen voor bijv. events of bijeenkomsten geplaatst worden vóór de datum waarop deze plaatsvinden. Stuur een mini van ±20 woorden in als je een product te koop aanbiedt, iemand wil feliciteren, een leuke actie organiseert of naar iets op zoek bent. Berichten met een commerciële mededeling kosten €19,95. Deze mini’s en overige actuele berichten, kunnen aangeleverd worden bij het kopje redactie insturen op de-faam.nl of scan de QR-code.

de Faam | 2022 | | pagina 17