1 o O*A*OèJ Zfr 75 *"O Zomaar een dag uit het leven van: Monique Lieve groet, Monique Jacobs CO weMse uu Woei©' kossemisse f J ALZHEIMERCAFÉ WALCHEREN 4A.U /I Door: Jan Willem Hament De Faam 11 De dag is begonnen! Vanaf mijn plekje bij het raam zie ik de zon voorzichtig opkomen. De lucht kleurt rood en geel, niet alleen rondom de zon, maar overal: een prachtig schouwspel. De volle maan en zon staan nu recht tegenover elkaar, iedere maand weer. Terwijl ik dit prachtige begin van de dag aanschouw, staan er een heerlijk gezond ontbijt en een warm kopje thee voor me klaar. Wat een genot dat wij hier mogen wonen, aan de schitterende Boulevard van Vlissingen. Iedere dag ben ik daar weer dankbaar voor en zeg ik dat ook altijd hardop. Rond acht uur altijd een appje van mijn kleindochter van vijftien, met de tekst: ‘Hoest mee joe oma?’ Terwijl zij een Brabantse 4av /Uw is, zo grappig! Met wat geluk heb ik ook nog een ‘zoomgesprek’ met mijn kleinzoon van twee, mijn dag kan al niet meer stuk. Na wat huishoudelijke bezigheden, klim ik op mijn koningsblauwe elektrische scooter en rijd een rondje door de duinen. Normaal is het daar doodstil, maar vandaag zijn er ontzettend veel kwakende kikkers die aandacht willen. Niet van mij, maar ze krijgen het wel. Af en toe zie je een kopje bovenkomen, maar met mijn camera is dit heel moeilijk vast te leggen. In het centrum van Dishoek staan vele uitnodigende bankjes. Ik denk aan de zomerse dagen, aan de gezinnen die met grote koelboxen en schepjes naar boven klimmen, op weg naar een dagje zon en zee. Op de terugweg zie je vaak totaal andere strandliefhebbers. Moe, suf en geïrriteerd naar hun kinderen toe, ontdoen ze hun voeten van het heerlijke zand. Verliefde stelletjes gaan op weg naar een zonnig terras en vergeten hun zandvoeten. Ik rijd naar huis en lach om mijn gedachten. Na een leven met veel geluk, verdriet en keihard werken, ben ik nu een suf tutje, maar ik geniet ervan. Thuisgekomen lees ik De Faam met weer een warme kop thee, heerlijk toch? Het thema is deze keer: Diagnose dementie... wat kan nog wel? Aan de hand van filmfragmenten worden er voorbeelden getoond en is het na afloop mogelijk om ervaringen te delen. Connie Slager, Casemanager bij Zeeuwse Zorgschakels is aanwezig als gast. Het café vindt plaats aan Noordboolwerk 35 in Middelburg op zaterdag 17 december om 14:30 uur. Aanmelden via: Jessy Benne: 06 15 45 54 08 of Jolien Folcherts: 06 11 21 02 87. Ken je dat gevoel dat als je na een dag werken op de bank zit, onder je fleecedekentje, met een grote kop thee, chocolade en een fijn boek? Dat is nou het Suffe tutten gevoel. In deze rubriek komen herkenbare, humoristische en mooie verhalen voorbij in samenwerking met Suffe tutten. Ook je verhaal delen? Mail dan naar info@suffetutten.nl. 7A Au U&mclti CARTOON BIJEENKOMST met casemanager Connie Slager IW SUFFE TUTTEN [www^^ntvanHamen^nL

de Faam | 2022 | | pagina 11