05/09/18 i i a I I Zeeuws E-bike Event in Zeelandhallen I Beleef Waterdunen tijdens open dag L Informatieavond over renovatie Stationsbrug September 2018: Zeeuwse maand van de verkeersveiligheid I Zeeland Tijdelijke rotonde Sloeweg open J ■4 Informatiebijeenkomst werkzaamheden in Waterdunen vggj Provincie Drovinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad De Stationsbrug in Middelburg is bijna 70 jaar oud. Om de draaibrug in goede conditie te hou den, is groot onderhoud nodig. Op 26 septem ber 2018 wordt de brug uit het Kanaal gehesen en gaat hij op transport naar Krimpen aan den IJssel. In maart 2019 komt de brug weer terug. Voetgangers kunnen in de periode gebruik maken van een vervangende beweegbare loopbrug, die lokaal wordt bediend. Deze brug gaat vier keer per werkdag open voor passerende schepen. Informatieavond 6 september Wilt u meer weten over de werkzaamheden en wat deze voor u betekenen? Kom dan naar de informa tieavond op donderdag 6 september 2018. Tussen 19.00 en 22.00 uur bent u van harte welkom in het gebouw van waterschap Scheldestromen, Kanaal- weg 1 in Middelburg. Aan de hand van tekeningen en planningen krijgt u tijdens de avond uitleg over het hoe, wat en wanneer van de renovatie. Ook kunt u uw vragen stellen aan projectmedewer kers. Meej lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl. Wat gebeurt er zoal tijdens de Zeeuwse maand van de verkeersveiligheid? Van alles: van gastlessen tot extra politie controles en werkbezoeken aan infra-pro- jecten. Een publiektrekker is het E-bike Event op 1-0 september. Voor scholieren is er het 100% verkeersveilig event. Wat doet de Provincie? Ook de Provincie doet mee aan de maand van de verkeersveiligheid. Gedeputeerde Harry van der Maas vertelt waarom: "Elk jaar opnieuw overlijden er mensen in onze provincie als gevolg van een verkeerson geval. Vaak zijn dat jongeren. De verhalen van slachtoffers en nabestaanden zijn zo aangrijpend. Daarom is verkeer voor mij meer dan enkel een goede doorstroming en maak ik me ook sterk voor de veilig heid op onze provinciale wegen. Op de op kruisingen te vervangen door viaduc ten. Al dat werk is soms best ingrijpend en kostbaar, maar ik vind echt dat we moeten investeren in een veilige reis voor iedereen." Een overzicht van alle activiteiten tijdens de maand van de verkeersveiligheid is te Ongelukken in het verkeer eisen jaarlijks veel slachtoffers. Op de Zeeuwse wegen waren er in 2017 onder de slachtoffers achttien dodelijke slachtoffers te betreuren. Achter deze cijfers gaat veel verdriet schuil. Dat moet anders. Elke Zeeuw moet 's avonds veilig kunnen thuiskomen. Daarom besteden Provincie en partners van het ROVZ in september extra aandacht aan verkeersveiligheid. 100% verkeersveilig, daar gaan we voor. Zandkreekdam (N256) leggen we deze maand een fietspad en parkeerplaats aan. Dankzij dit nieuwe fietspad hoeven fietsers niet meer voor de slagbomen te wachten tussen het landbouwverkeer. Ook de entree van Kruiningen is aan gepakt: een ovale rotonde vervangt de kruising van de Oude Rijksweg en de Burgemeester Elenbaasstraat. Tot slot mogen we de N62 (Sloe- en Tractaatweg) niet vergeten: de afgelopen maanden is er veel werk verzet om de verkeerslichten COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie; Aart van Belzen (Stationsbrug). Mark Neelemans (verkeersveiligheid). Eric van Rootselaar (tekening Waterdunen), Reageren op deze uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Witt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 19 september 2018. Maandag 10 september 2018 organiseert de Provincie Zeeland voor de allereerste keer het Zeeuws E-bike Event dat u veel informatie biedt rondom de E-bike. Het evenement vindt plaats in de-Zeelandhallen van 10.00 tot 17.00 uur. Entree en parke ren is gratis. Wilt u meer gaan bewegen of aan uw conditie werken? Of bent u benieuwd naar nieuwtjes op gebied van de E-bike? Laat u dan informeren of doe mee aan de vele ac tiviteiten op deze dag. Zo kunt u deelnemen aan een workshop en meefietsen tijdens een mooie fietsroute door de groene omge ving van Goes. Neem uw eigen E-bike mee of maak een ritje op een testfiets. Verder kunt u uw kennis testen tijdens een quiz, verzorgd door Veilig Verkeer Nederland. Speciaal op deze dag treft u ook een groot aantal Zeeuwse fietsenmakers die u graag advies geeft. Ook kunt u met uw eigen E-bi- ke langskomen voor de juiste afstelling van uw fiets. Bovendien kunt u een prachtige E-bike winnen. Lever hiervoor uw deel nemerskaart in die u bij binnenkomst krijgt uitgereikt. Kortom, er is van alles te doen en te beleven. U vindt de Zeelandhallen aan de Nobelweg 6 in Goes. We organiseren dit evenement tijdens de maand van de verkeersveiligheid. Meer informatie vindt u op wvyw.rovz.nl. U bent van harte welkom! Op zaterdag 22 september houden we een open dag in Waterdunen. Er is van alles te zien en te beleven. Kom langs en neem een kijkje achter de bouwhekken! Waterdunen bij Breskens is een bijzonder natuur- en recreatiegebied in aanbouw op de grens van land en zee. Op de prachtige locatie van Hof Waterdunen is iedereen van 10.00 tot 15.00 uur welkom. Een gids neemt u mee voor een unieke wandelex cursie in het gebied, langs de pas gegraven Oestergeul en de zuidelijke kreek. Fietst U liever? Rijd dan een mooie ronde onder begeleiding van een gids met onderweg een bezoek aan de getijdenduiker. Het oude gemaal vlakbij is ook open voor bezichtiging. Recreatieondernemer Mole- caten is hier ook aanwezig. Tijdens de zilte proeverij maakt u kennis met het project Kustlaboratorium en ontdekt u de smaken van Waterdunen. Ook kinderen zijn van harte welkom; in het Kinderkustlab kunnen ze als 'waterwetenschapper' proefjes doen met zoet en zout water. Handig om te weten Het adres van Hof Waterdunen is Hogedijk 3 in Breskens. De locatie is goed bereik baar met de fiets. Komt u met de auto, par keer dan op het westelijke parkeerterrein aan de Walendijk. Hier vertrekt ieder half uur een pendeldienst naar Hof Waterdu nen, Op de website vindt u een handige overzichtskaart. De bedrijvigheid in Waterdunen neemt weer toe. De asfaltwegen worden verwijderd om ruimte te maken voor de aanleg van een mid denpad en verschillende bruggen. Ook zijn de voorbereidingen begonnen voor het graven van de inlaatkreek: een essentieel onderdeel voor de getijdenwerking in Waterdunen. Op 12 september wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd. Tussen 17.00 en 19.30 uur staan de projectmedewerkers van Waterdunen en aan nemers voor u klaar in MFC De Korre, Ghistelkerke 1 a in. Breskens. Zij vertellen u graag meer over de werkzaamheden.. Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer lezen over de werkzaamheden? Kijk dan op www»vvaterciufleji,cpjtB- Sinds maandag 3 september 2018 rijdt het verkeer over een nieuwe tijdelijke rotonde op de Sloeweg N62. De verkeerslichten bij Nieuwdorp zijn buiten gebruik. De rotonde is een tussenstap in de bouw naar het knooppunt Sloeweg met drie viaducten, fn opdracht van de Provincie werkt Tractaatweg BV aan het Knooppunt Drie Klauwen bij Nieuwdorp in de gemeente Borsete. Planning is dat dit knoop punt met viaducten medio 2019 open is voor het verkeer. Meer lezen? Kijk dan op www.sloeweg.nL

de Faam | 2018 | | pagina 20