f r f T f r Internationale conferentie over mensenrechten in Middelburg Wijzigingen ophalen huisvuil Gemeentelijke balies eerder dicht f Extra koopzondagen Gratis parkeren rond feestdagen Warenmarkten tijdens feestdagen Drankkartons in de plasticcontainer Zonder pincode betalen bij de parkeerautomaten Verwijderen en afsluiten afvalbakken Parkeervergunning 2016 www.middelburgwinterstad.nl GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 24 en donderdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 24 en 31 december om 15.30 uur. Op vrijdag 25 december, eerste kerstdag, zijn de gemeentelijke balies gesloten. De Vereniging Ondernemers Middelburg adviseert de winkeliers om op zondag 20 december en zondag 27 december open te gaan voor het winkelend publiek. Vanaf woensdag 24 december is parkeren gratis in het centrum. Ook kan in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de par keergarages. Vanaf maandag 4 januari is het weer betaald parkeren in Middelburg. De warenmarkten van donderdag 24 december, de dag voor kerst en die van oudejaarsdag, donderdag 31 december, eindigen al om 15.00 uur. Ook zal de opstelling van deze warenmarkten anders zijn dan u gewend bent, omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats inneemt. Per 1 januari 2016 worden de drankkartons, zoals melkpakken, yoghurtpakken, fruitsappakken, frisdrankpakken en drinkpakjes, samen met het plastic verpakkingsafval ingezameld. Houd ze daarom uit het restafval en bied ze aan in een ondergrondse plasticcontainer. Verpakkin gen hoeven niet uitgespoeld te zijn, maar wel leeg. Doppen mogen op de verpakkingen blijven zitten. Deze mogelijkheid draagt bij aan het groene imago van Middelburg en biedt inwoners de mogelijkheid om mee te werken aan een beter milieu. Om het skimmen van de pinpas tegen te gaan hebben de ban ken en de betaalvereniging Nederland het "dynamisch pinnen" geïntroduceerd. Sinds 7 december is dit ook mogelijk op onze parkeerautomaten. Bij dynamisch pinnen hoeft de betaler geen pincode meer in te voeren. Dit is eenvoudiger en sneller, maar ook veiliger. Het skimmen van een pas is namelijk alleen lonend als ook de pincode kan worden afge keken. Voor dynamisch pinnen is geen aangepaste pinpas nodig. De pinpas wordt, net als bij normaal pinnen, in de betaalsleuf gestoken. Het enige verschil is dat er geen pincode ingevoerd hoeft te worden. In sommige gevallen moet de pincode wel worden ingevoerd. Bijvoor beeld bij buitenlandse betaalpassen of wanneer de parkeertransactie boven de 50 euro uitkomt. In de loop van 2016 zal deze vorm van betalen tevens in de parkeerga rages mogelijk zijn. Wat kan en moet het onderwijs doen om tolerantie te verster ken, radicalisering tegen te gaan en mensenrechten te bevorderen? Over deze vraag buigen honderden experts uit binnen- en buitenland zich van 17-19 december in Middel burg. Minister Bussemaker van Onderwijs, Cultuur en Weten schap opent de conferentie. Het University College Roosevelt (UCR) en Human Rights Education Associates (HREA) organiseren de zesde editie van de Internationale Conferentie van Mensenrechten en Wereldburgerschap. Het is voor het eerst dat deze conferentie in Nederland plaatsvindt. Op de conferentie komen mensen samen die werkzaam zijn op het gebied van mensenrechten en onderwijs. De conferentie is een plek voor het uitwisselen van ideeën en informatie en discussies over mensenrechteneducatie. De vier fundamentele vrijheden van de mens, van Franklin Delano Roose velt, nemen een centrale plaats in tijdens de conferentie. Deelnemers wordt gevraagd na te denken over de manier waarop de vier vrijhe den vertaald kunnen worden naar de wereld van vandaag. Middelburg mensenrechten- stad De locatiekeuze van de conferen tie is niet voor niets. De voorou ders van Roosevelt komen uit Zeeland. Daarom vindt in Middel burg iedere twee jaar de uitreiking van de Four Freedoms Awards plaats. Daarnaast is Middelburg één van de drie mensenrechten- steden van Nederland. Sinds 2014 biedt onze stad jaarlijks opvang aan een mensenrechtenverdediger uit andere landen in het kader van het 'shelter city' project. Bij de aanpak van stedelijke problemen gebruikt de gemeente Middelburg de standaarden uit internationale mensenrechtenverdragen. Zo wa ren de beginselen uit het VN-ge- handicaptenverdrag leidend voor het WMO-beleid en onderwijsbeleid van Middelburg. Alle inwoners, ook met een beperking, moeten zo lang mogelijk mee kunnen doen aan het 'gewone leven'. De vier vrijheden De vier vrijheden van president Franklin Delano Roosevelt zijn: vrijwaring van angst, vrijwaring van gebrek, vrijheid van meningsuiting en vrijheid van godsdienst. Roose velt sprak ze uit op 6 januari 1941 tijdens de jaarlijkse Amerikaanse 'troonrede'. Roosevelts echtge note Eleanor Roosevelt speelde na de dood van haar man in 1945 een centrale rol in het opstellen van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Het huisvuil van vrijdag 25 decem ber (eerste kerstdag) wordt zes dagen eerder, op zaterdag 19 december opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 1 januari wordt acht dagen later, op zaterdag 9 janu ari opgehaald. De container mag u vanaf 8 uur buiten zetten. U vindt de gewijzigde data ook op website van de gemeente Middel burg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feest dagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afge sloten. De afvalbakken in de parken wor den deze week verwijderd. In de week van 4 januari 2016 worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op 31 december leegge maakt en voor een deel afgesloten of weggehaald en worden op zaterdag 2 januari weer openge zet of teruggeplaatst. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal openstaan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunst stof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voor komen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van donderdag 31 december 15.30 uur tot vrijdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikers geopend. Vorige maand ontvingen par keervergunning- en ontheffing houders voor de blauwe zone een brief in de bus waarmee ze een vergunning of onthef fing voor 2016 konden aanvra gen. Aan iedereen die voor de uiterste datum heeft betaald, wordt deze week en volgende week een nieuwe vergunning of ontheffing gestuurd. Alhoewel de nieuwe vergunningen en ontheffingen pas op 1 januari 2016 ingaan, kunt u ze nu al in uw auto plaatsen. Vanaf 4 januari 2016 wordt er gecontroleerd of de juiste vergunning of ontheffing in de auto aanwezig is. Heeft u het geld wel overgemaakt, maar op 22 december nog geen vergun ning of ontheffing ontvangen, dan kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, 14 0118 of info@middelburg.nl. Heeft u het verschuldigde bedrag niet overgemaakt dan kunt u alsnog uw vergunning of ontheffing betalen en ophalen aan de balie van het stadskantoor. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nlt Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur g 6TH INTERNATIONAL Pjttk f HUMAN RIGHTS EOUCATION CONFERENCE "•01

de Faam | 2015 | | pagina 9