Belgische loods aan lager wal geraakt moois bin BLAUW/GERUITE wwwslimandbeautifulnl n9n uit Snoeiwerk? H4A Groen! Al het. komt van binn9nuit 0vv(ier rrS°° De Fruitkraam Buttinge Het waren de Matje Alida Joosse (44), die in Vlissingen bekend stond als publieke vrouw en de weduwe, ex- tapster en prostituee Adri- ana Horrevoets (63). Adri- ana woonde in bij Matje in de Lange Noordstraat (nu de Molenstraat). In de wo ning had Van Hemelryck plots een beroerte gekregen en was in elkaar gezakt. De dames lieten hem aan zijn lot over. Later verklaarden zij dat ze dachten dat hij dronken was. Jef werd drie dagen later bewusteloos gevonden nadat een éénben ige boven buurman die leurde met 'pe- trool' gekreun had gehoord en de politie had ingelicht. Jef overleed in het Gasthuis. Het was een geruchtma kende zaak die gedetail leerd werd beschreven in de Vlissingsche Crt. Ook het Handelsblad Van Ant werpen deed verslag. Maar die gaf een andere lezing. Jef zou Matje hebben wil len helpen. 'Vrouw J. kloeg haren nood en meldde hem in welken staat van armoe de zij verkeerde. Jef moet 'HET HANDELSBLAD VAN ANTWERPEN WILDE JEFS REPUTATIE NIET SCHADEN' er door getroffen zijn, want hij is met de beide vrouwen meegegaan naar hare wo ning, waarschijnlijk om te zien of alles waar was wat de vroegere meid vertelde. Het was een vuil huis dat op het eerste zicht walg moest ver wekken. Nauwelijks binnen of Jef kreeg een aanval van geraaktheid en viel neer'. Duidelijk een andere versie, waarschijnlijk om de repu tatie van Jef niet te schaden als hoerenloper. Hij zou im mers volgend jaar zijn 50-ja- rig dienstverband als loods vieren! De Vliss. Crt. noemde de Ant werpse versie hun 'romanti sche verhaal' en schreef dat zowel Matje als Adriana be kend stonden als zeer slech te en zedelooze vrouwen met een zeer ongunstig ver leden.' Bij de rechtszaak in januari 1904,'door talrijk pu bliek bijgewoond' bleek dat Matje uit de goedgevulde portemonnee van de loods 100 francs had gestolen en daarmee kleding, schoenen en achterstallige huur had betaald. Matje kreeg een ge vangenisstraf van 6 maan den. Adriana moest voor he ling 3 maanden de cel in. Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Zoete aardappel, krielaardappeltjes, aardbeien Kerstbomen Aanbiedingen gelden van 9 t/m 15 dec. 2015 Clementine mandarijn kistje2.79 Goudreinet 2 kg1.50 Rode bieten per kg0.69 Groene kool (groot)0.95 Spruitjes 500 gram0.59 Bintje aardappel 10 kg2.75 Uien 5 kg1.50 Jam naar oma's recept 2 voor€3.99 U kunt bij ons ook terecht voor fruit- en kadomanden Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 -17.30 uur Di/wo/do/vn 9.15 -17.30 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten wUJ*e t» 0118-436528 Middelburgseweg 38a 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 Pinnen kan ook bij ons Like ons op Facebook WOONPLAZA O www.de-faam.nl De Faam woensdag 9 december 2015 Jef van Hemelryck was een 64-jarige Belgische loods uit Antwerpen, netjes getrouwd, die beroepshalve veel in Vlissingen verbleef. Zo ook in de nacht van 5 op 6 november 1903, toen hij door twee vrouwen was 'meegelokt' naar hun huis. door Gerard van der Hoeven De Lange Noordstraat werd na demping van de Achterhaven (de tegenwoordige Spuistraat) in 1909 veranderd in de Molenstraat. Fofo: Collectie Gemeentearchief Vlissingen Vacushaper QB Lipo IX f iguurcorrectie Powerslim BBWrap Compressietherapie Lymfedrainage Tel,: 0115-562410 info@h4a.nl www.h4a.nl Met Montis design meubelen gaat er een nieuwe woon- en leefwereld open voor het hele gezin. Montis is speels en eigentijds, levert topkwaliteit design meubelen van Hollands fabricaat. Kenmerkend voor Montis zijn de uitgesproken kleuren en de eigenzinnige vormgeving met een menselijk en sympathiek karakter. Nu volop te bewonderen bij Binnenuit Meubelen. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

de Faam | 2015 | | pagina 7