POORTviïïT Opening nieuwe serrestal en open dagen i.v.m. nieuwe collectie Ruimen wij op! Hoge kortingen op alle showroommodellen! I Dier van de week: Boerboel Milan van 7 jaar Hemelvaartsdag 9 mei geopend van 12.00 tot 17.00 uur ujoovAoouWcitA PULLMAN Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOULEVARDPOORTVLIET.nl Open Dag OOSTKAPELLE - De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt op zaterdag 11 mei een Open Dag. Het is voor alle geïnteresseerden in de Zeeuwse Landbouw van vroeger. Het is van 11.00 tot 15.00 uur. Burgemeester Rob van der Zwaag opent de nieuw in gebruik genomen boerderij. Het geheel zal worden opgeluisterd door de boerenkapel Crescendo die een uitvoering zal ver zorgen. Verder zal een verte genwoordiger van het Prins Bernhardfonds symbolisch een bedrag overhandigen aan de voorzitter van de stichting Joost Adriaanse als ondersteuning voor het meer toegankelijk maken van het cultureel erfgoed. Senior Trekpaardenhouders geven op verzoek uitleg over het gebruik van voertuigen en gereedschappen zoals deze vroeger werden ingezet voor de Landbouw. Het is aan de Dunoweg 8 in Oost- kapelle en toegang is gratis. VLISSINGEN - Milan is een gecastreerde reu van ze ven jaar oud. Hij heeft een baasje nodig die stevig in zijn of haar schoenen staat, want hij weegt ruim 80 kilo. "Milan is een leuke hond, maar al wel op leeftijd. Het is een hond voor eigen volk. Hij is thuis erg waaks, als er iemand onverwachts bin nenkomt begint hij te blaf fen", vertelt Simone van het asiel. Milan houdt er van om met een balletje te spelen en hij loopt altijd braaf mee aan de riem. "Hier in het asiel zijn we met veel verschil lende mensen. Hij bekijkt eerst even of hij je mag, zo niet dan laat hij dit duidelijk merken. Vind hij je leuk, dan geeft hij zich voor de volle honderd procent." Milan kan niet met andere honden en ook niet met kat ten. Hij woont ook liever niet bij kinderen. De gezellige kat Lotje heeft een nieuw thuis gevonden. Helaas zit de noorse boskat Ivy nog steeds in het asiel. Evenals de lieverds Snoopy en Kisha. Interesse in Milan of in één van de katten? Kom dan eens kennismaken met hun. Bel 0118-613579 of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier bui ten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie via de web site. Workshop over gebruik Picasa In oktober afgelopen jaar is op Kaasboerderij Schel lach, na ruim een half jaar van bouwactiviteiten, een nieuwe serrestal voor 100 melkkoeien en een nieuwe 24-stands-draaimelkstal in gebruik genomen. Dieren welzijn, arbeidsefficiëntie en ruimte voor publiek wa ren aandachtspunten bij de bouw. Vrijdag zal de stal of ficieel worden geopend om 12.00 uur Daarna kan iedereen tijdens de twee open dagen de stal len bekijken en een kijkje achter de schermen nemen. Op 10 mei vanaf 11.00 tot 16.30 uur zijn met name voor geïnteresseerden in de bouw stands van meewerkende bedrijven te bezoeken, ter wijl op 11 mei van 10.00 tot 16.30 uur de nadruk ligt op activiteiten voor een breder publiek en de kinderen. Op vrijdag zijn dat ID Agro, Delaval, Aannemingsbedrijf Mesu, CZAV, Leenknecht Agri, Arendse Stalinrich ting, CRV, Melis kraanver huur, Agib, Allicare, Rabo bank en Don Risicobeheer. Op zaterdag Stichting Ont wikkelingssamenwerking Veere, Het Walchers kos tuum, fotografien en de bab belaarsbakkers. Kaasboerderij Schellach heeft 80 koeien, 80 stuks jongvee en enkele vleesstie ren. Van de 90 hectare land is de helft in gebruik als grasland. Andere gewas sen zijn mais, suikerbie ten, aardappels, granen en luzerne. Er wordt 6 dagen per week kaas gemaakt. De kaas en andere producten worden onder andere in de eigen boerderijwinkel ver kocht. Geen tijd tijdens de open dag? Zelf een kijkje nemen bij Schellach kan ook. Er is een apart programma voor groepen. Met een ontvangst met zuiveldrankje, uitleg over het bedrijf, rondwande ling door het bedrijf, kaas- proeverij en afsluiting in de winkel. De kosten voor deze rondleiding zijn 3,50 euro per persoon VLISSINGEN - Vereniging van computer gebruikers regio Zeeland houdt op maandag 13 mei een thema avond over digitale fotografie. Het thema is: 1000 foto's, en nu?. Het is van 20.00 tot 22.00 uur in Wijkcentrum Openhof in Vlissingen. Er wordt uitleg gegeven over hoe men het beste foto's kan organiseren op de computer met behulp van Picasa. 2 www.de-faam.nl De Faam woensdag 8 mei 2013 14 Uitgeslapen i Spijkenisse Barendrecht Dofdrecht 9 Zierikzee I Steenbergen I 9 Halsteren G«rï™°le BCTgen op Vüssingen 9 Breda Roosendaal Zoom Openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17.30 uur Vr 10.00 tot 21.00 uur Za 10.00 tot 17.00 uur Zo en Ma gesloten Geplaatst Interesse O dierenasielwalcheren.nl Wethouder Johan Aalberts en zijn voorganger Hannie Kool openen op vrijdag 10 mei officieel de nieuwe serrestal van Open dagen Meewerkende bedrijven Kaasboerderij Andere keer O www.schellach.nl Milan heeft een baasje nodig die stevig in zijn of haar schoenen staat, want hij weegt ruim 80 kilo. Foto: Tara de Vriend Kaasboerderij Schellach. Daarna kan iedereen tijdens de twee open dagen de stallen bekijken en een kijkje achter de schermen nemen. door redactie Tijdens de open dag zijn er leuke activiteiten voor jong en oud. Op de foto zie je kinderen kaasjes plastificeren. Foto:lzaak Verkeste

de Faam | 2013 | | pagina 14