krant .ni Kanker heb je samen E m m i ■a Griep? Telefoon instellen op NL-Alert Sail de Ruyter gaat door Naschools aanbod start Hfljj dé actie mem. Programma voor Wereldkankerdag GRATIS toetje voor de kids! Woensdag 30 Januari 2013 ra -i klik en win Win twee toegangskaarten voor de Huishoud Stuur uw persbericht naar onze redactie! PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! f Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Instuif bij gymclub Hygiëa De Faam Jaargang 114 Nummer 5 Oplage 54.435 Week Klik&Win www.deweekkrant.nl/actie Heeft u een persbericht dat interessant kan zijn voor De-Faam? Mail dan: redactie.faam@ wegenermedia.nl Wereldkankerdag, maandag 4 februari, is een dag waarop wereldwijd wordt stilgestaan bij kanker. Een op de drie Nederlanders'krijgt in zijn of haar leven kanker. In Neder land staan op 65 plekken de deuren van inloophuizen en psycho-oncologische centra open voor iedereen die, op welke manier dan ook, met kanker te maken heeft. Redactie Walcheren De confrontatie met een levens bedreigende ziekte brengt een heleboel verdriet, onzekerheid en vragen met zich mee. Het kan dan fijn zijn om zorgen te delen met mensen die weten wat je doormaakt. Of je nu zelf ziek bent (geweest), mee-leeft met iemand in je omgeving of een dierbare aan kanker hebt verloren: je staat er niet alleen voor. Kanker heb je samen. Mensen zijn welkom voor een luisterend oor, contact met mensen die hetzelfde mee maken en ondersteuning bij het verwerken van wat hun is overkomen. Er zijn bijeen komsten voor mensen die zelf kanker hebben (gehad), maar ook voor naasten en nabestaanden. Op veel plek ken is tevens psychologische zorg, hulp bij werkhervatting en specialisti-sche onder steuning voor kinderen en jongeren beschikbaar. In de dagen rondom We reldkankerdag houden vrij wel alle inloophuizen en psycho-oncologische centra een open dag. Iedereen kan er vrijblijvend langskomen om kennis te maken, rond te kijken of deel te nemen aan een activiteit. Stap gerust binnen, en laat weten aan welke ondersteuning jij be hoefte hebt. De publiekscampagne 'Kan ker heb je samen' wordt ondersteund door televisie spots. wereldkankerdag.nl Vlissingen Sail de Ruyter gaat door. Het bestuur van de stichting heeft vastgesteld dat er voldoende financiële middelen zijn om dit jaar een Grote Sail, zoals in 2007, te organiseren in Vlissin gen. Sail is van donderdag 22 tot en met zondag 25 augustus. Alle drie de krijgsmachtonder delen zijn aanwezig en zeilsche pen, die tot de grootste ter we reld behoren, komen evenals de zogenaamde A-klasse tallships. Tijdens de Sail zijn rondom de havens en in het centrum allerlei activiteiten op muzi kaal- en creatief gebied. Het hoogtepunt van de Sail is als vanouds de vlootschouw, die gepland staat op zaterdag middag 24 augustus. Zo doende heeft Sail de Ruyter Zeeland alles in zich om uit te groeien tot het grootste meerdaagse publieksevene ment van 2013 in Zuid-West Nederland. www.sailderuyter.nl Vlissingen Het inschrijven voor de work shops van het Naschools Aan bod is gestart. En met succes, want ruim twintig workshops zijn al vol. De workshop Sport- buurtwerk heeft de primeur en is gisteren begonnen. In deze week of de weken daarna star ten de overige workshops, zoals koken, kickboksen, rap, break dancing, rugby en kleutergym. De workshops worden wekelijks gegeven in de maanden januari tot en met april op diverse bin nen en buiten locaties in de ge meente. Kinderen tussen de 4 en 12 jaar, die in de gemeente Vlissingen wonen, kunnen na schooltijd aan de workshops meedoen. De workshops zijn georganiseerd door Vlissin gen in beweging en worden ingevuld door de reguliere sport- en cultuuraanbie ders. Begin januari hebben alle kinderen de brochure van het Naschools Aanbod ontvangen. Maar er zijn nog verschillende workshops waarvoor ingeschreven kan worden, zoals linoleum snij den, badminton, kindery- oga, bodycomftat en body- clapping djembé. www.de-faam.nl h www.de-faam.nl Middelburg Het eerste NL-Alert contro- lebericht wordt op maandag 4 februari rond 12.00 uur uitge zonden, tegelijk met de maan delijkse sirenetest. Aan de hand van dit controlebericht kunnen mensen in heel Zeeland nagaan of hun mobiel juist is ingesteld voor NL-Alert. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je niets hoeft te doen. In 2013 volgen nog twee contro- leberichten: op 6 mei en op 4 november. Waarom NL-Alert? Iedereen kent de sirene die de eerste maandag van de maand gaat. Als de sirene gaat tijdens een noodsituatie moet je naar binnen en ramen en deuren sluiten. Daarom is er nu NL- Alert. Dit is een aanvullend alarmmiddel voor de mobiele telefoon. Stel er breekt een grote brand uit waarbij veel rook vrij komt. Als jij je in een rampge bied bevindt en je hebt je mobiel ingesteld op NL-Alert, dan ont vang je een tekstbericht. Hierin staat precies wat er aan de hand is. En wat je het beste kunt doen. Zo kunnen meer mensen worden bereikt en worden men sen beter geïnformeerd. Op dit moment werkt NL-Alert al op circa 60% van alle mobiele telefoons in Nederland. Dat be tekent dat ruim 11 miljoen mo biele telefoons NL-Alert kun nen ontvangen. De komende tijd zal dit aantal verder oplopen. Er komen steeds meer toestel len op de markt die automatisch zijn ingesteld op NL-Alert. Dat maakt dit nieuwe alarmmiddel een waardevolle aanvulling op de bestaande middelen, zoals de sirene, de rampenzender en de website crisis.nl. Op de website kun je nagaan of je toestel al geschikt is om NL- Alert te ontvangen. www.nl-alert.nl 1 www.vlissingeninbewe- ging.nl De kracht van kwaliteit: PLAFONDS Van Gilst v.o.f. HOTELS A RESTAURANTS ZEELAND Westkapelle Gymnastiekvereniging Hy giëa in Westkapelle houdt op zaterdag 2 februari van 14.00 tot 16.00 uur een in stuif voor jongens van de basisscholen in de omgeving. Op zaterdag 9 februari zijn de meisjes aan de beurt. De instuif is in sportzaal de Bel- link aan de Molenwal 68 in Westkapelle. Iedereen is welkom om ken nis te maken met alle facet ten van de gymsport. Klim men, klauteren, zwaaien, en springen. Een jungle van toestellen staat te wachten op moedige jongens! Voor de meisjes is er een week later ook ruimte voor leuke dansjes naast alle spannen de toestellen. Alle kinderen krijgen na deelname nog een leuke attentie. Gymnastiek vereniging Hygiëa is in 1954 opgericht en is sindsdien een bloeiende vereniging. De vereniging telt op dit mo ment ruim 250 leden. KNIPTIP Plak deze advertentie op de koelkast zodat je vader, moeder, oom, tante, opa, oma hem niet vergeet Actie geldig tot 1 maart 20131 kinderen tot 12 jaar ontvangen een gratis nagerecht wanneer ze met een volwassene komen eten Uitsluitend tegen inlevering van deze coupon amadore.nl Zie artikel elders in dit blad.

de Faam | 2013 | | pagina 1