Hulp bij computerproblemen All inclusive Tirol vanaf 249,- p.p. Landal Winterberg het hele jaar door een belevenis! Henk Spaan Pharos van ANWB Tarieven Sport is geen fictie Goed advies: computer nooit het raam uit gooien Column Die andere grootmacht Lezersactie ro*>reizen.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 januari 2012 De Faam pagina 35 Heeft u ook wel eens de neiging om uw computer of laptop het raam uit te gooien? Niet doen, want afgezien van het risico dat u iemand raakt kunnen verre weg de meeste computerpro blemen vrij eenvoudig worden opgelost. Boos worden heeft geen enkele zin, u kunt beter een iet-student inhuren, die u thuis komt helpen. Dat is een stuk voordeliger en veiliger. De jonge organisatie Stu- dentaanhuis.nl heeft de kant en klare oplossing met 260 betrouwbare studenten, die allemaal bijzonder handig en goed opgeleid zijn en in heel Nederland al tienduizenden mensen blij hebben gemaakt. De oprichter van Studentaan- huis.nl Jan Morriën hierover: "Het is geweldig om elke dag te merken hoe blij onze klan ten zijn met hun eigen student die rustig alles uitlegt zodat het ook nog een beetje te volgen is. De student zit altijd naast je en heeft alle kennis in huis om de meest voorkomende problemen op te lossen. Vaak zijn compu ters onnodig traag, zijn ver bindingen niet goed ingesteld of werken andere apparaten zoals de digitale camera niet goed samen. Voor zo'n student is dat een fluitje van een cent. En omdat we met studenten werken zijn we ook nog eens de voordeligste met professionele thuishulp." Les aan huis Studentaanhuis.nl geeft ook privéles aan huis op de eigen computer en hier blijkt ook een enorme behoefte aan te zijn. Er is geen vast lesprogramma, want de klant bepaalt zelf wanneer hij wat wil leren en in welk tempo. Veel voorkomende onderwer pen zijn: het leren kennen van sociale media, foto's bewerken, Skypen en de algemene compu tervaardigheden verbeteren. Trage computer Maar de allergrootse ergernis is toch wel de trage computer. Jan Morriën: "Uit een recent on derzoek van de Consumenten bond bleek maar weer eens dat de meeste opschoonsoftware om computers sneller te maken, niet of nauwelijks enige verbete ring opleveren. Onze studenten hebben er doorgaans ook wel een uurtje voor nodig om de prestaties van de computer te verbeteren, ze verwijderen oude programma's en data, checken de virusscanners, zorgen ervoor dat alleen de programma's op starten die je op dat moment gebruikt en updaten de laatste versies. Dat scheelt bij niet al te oude computers al gauw dertig procent in snelheid. We noemen dit de computer APK." Voorfietskosten 9,- *Perhalfuur€ 11,50 Lidmaatschap 12,- per jaar Voor informatie kunt u kijken op de website en voor een afspraak belt u met 0900 200 12 12 (socpm). "3 www.studentaanhuis.nl FOTO PETER ELENBAAS In'Dé: wereld Draait Door werden vorige week maandag een paar dingen op een hoop gegooid die gescheiden moeten blijven. Het hoofdonderwerp was de debuutroman van Chad Harbach: The Art of Fielding', die in het Nederlands de belachelijke titel 'De Kunst van het Veldspel' heeft gekregen. Men noemde het 'misschien het beste sportboek ooit'. The Art of Fielding is geen sportboek, het is een roman. Het past in een 'rijtje met 'The Natural' van Bernard Malamud en 'The Great American Novel' van Philip Roth, romans die zich afspelen tegen een achtergrond waarin honkbal een rol speelt. In Nederland heb ben we 'De renner' van Tim Krabbé, een literaire prestatie die niet in één adem genoemd kan worden met 'Temidden der Kampioenen' van Joris van den Bergh of 'De Cool singel bleef leeg' door Hugo Borst. De laatste twee zijn echte sportboeken, geschreven door verslaggevers die, weliswaar in een persoonlijk stijl, een journalistiek genre beoefenen. Mart Smeets en Jan Donkers noemden op de vraag naar hun 'beste sportboek ooit' titels die mijn voorkeur niet hebben. Maar ik zit thuis en ik heb er nu een tijdje over kunnen nadenken. Hier volgt het lijstje van door mij geselecteerde toppers. 1) The Boys of Summer (1971). Hierover is nauwelijks dis cussie mogelijk. Ook in de PIS wordt dit epos over de Brooklyn Dodgers door Roger Kahn algemeen als het beste sportboek ooit beschouwd. 2) Ball Four (1970). Zo romantisch als het eerste boek, zo controversieel was het tweede, geschreven vanuit het hart van het honkbal door Jim Bouton, ooit een werper bij de New York Yankees. Hij was de eerste die schreef over het slikken van pillen door professionele sporters als de gewoonste zaak van de wereld. 3) Friday Night Lights (1990) over high school football in het stadje Odessa in het hart van Texas. Harde realiteit van teenagers op de rand van succes of ondergang. 4) The Breaks of the Game (1981). Basketbal in Portland door David Halberstam. 5) The Summer Game (1972) door Roger Angell, de man met een van de fijnste pennen uit de geschiedenis van de New Yorker. www.deweekkrant.nl/spaan Student Nathan helpt Els Mechelse met het opschonen van haar computer. Voor de opkomende econo mische grootmachten China en India is de afgelopen jaren veel belangstelling. Ook in de literatuur. Brazilië bleef nog achter. Tot afgelopen week Als ik mijn ogen sluit van Ed- ney Silvestre (Arbeiderspers, 18,50) verscheen. Aan de hand van twee jongens en een oude man wordt de lezer meegenomen in een wereld waar geweld en onderdruk king tot instituut verworden lijken. Achter de zoektocht naar de echte moordenaar van een jonge vrouw, ont vouwt zich een compleet so ciaal en politiek schouwspel. Aandoenlijk, aangrijpend en verhelderend. Hartelijk welkom in een van de mooiste regio's van Oostenrijk! Het plaatsje Zeil am Ziller ligt in hartje Tirol en is daardoor een ideaal uitgangspunt voor uitstapjes. In de vakantiepe riodes is het Zillertal een echt kinderparadijs, maar buiten de vakanties is het ook een heer lijke plek om met z'n tweetjes te bezoeken. Er is bijzonder veel te doen. Wat dacht u bijvoor beeld van een boottochtje over de Achensee? Of tuft u met een stoomtreintje door het Zillertal? Ook zeker doen: een bezoek aan de Krimmler-watervallen en de Hintertux-gletsjer. Uw verblijf U verblijft in een twee-, drie- of vierpersoonskamer in het gezel lige hotel Neuwirt. Dit eenvou dige, maar nette familiehotel ligt in het centrum van Zeil am Ziller. Het is een uitstekende uitvalsbasis voor uitstapjes in de prachtige omgeving. Inbegrepen 7x overnachting met ontbijt buffet Dagelijks lunchpakket (m.u.v. aankomst- en vertrekdag) Dagelijks driegangemenu lx Tiroler specialiteitenbuf fet Dagelijks drankjes tijdens het avondeten (bier, tafelwijn en softdrinks) Dagelijks drankjes (limonade, cola, water en sap) van 10-20 uur Gratis deelname aan door de plaatselijke VVV georgani seerde activiteiten, zoals een lamatour, nordic walking o.l.v. ervaren trainer Kruidenwandeling met erva- Periode 20/05-26/05 27/05-07/07 08/07-18/08 19/08-29/09 30/09-06/10 Prijzen 249 315 349 315 249 ren gids Kneipp-wandeling Bezoek rozenalm 55+-korting: 5% Kinderkorting (max. twee kin deren, bij twee volbetaleriden op de kamer): 0 t/m 12 jaar: gratis; 13 t/m 15 jaar: 50%. Prijzen in p.p. Niet inbe grepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Aan komst is mogelijk op zondag. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/week- krant of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per ge sprek) of via zoek boekcode 20307. Bij Winterberg denken we vaak aan de winter. Wat veel minder bekend is, is dat Winterberg het hele jaar bruist van de activiteiten. Op slechts 320 kilometer van Utrecht vind je een walhalla van sportieve, uitdagende of ontspannende activiteiten, zoals mountain-boarding, hillracing, mountainbiken en klimmen in het uitdagende klimpark. "Winterberg is een uitstekende vierseizoenen bestemming; voor Nederlanders na Berlijn de tweede belangrijke vakantiebe stemming in Duitsland. Het be schikt over een 9-holes golfbaan en is een ideale uitvalsbasis met een bosrijke en heuvelachtige omgeving volop wandel- en mountainbikemogelijkheden. Of je nu met het gezin bent, de hele familie of een groep vrienden, in en om Winterberg valt voor jong en oud genoeg te beleven," aldus Bas Hoogland, commercieel directeur van Landal GreenParks. Prachtige ligging Het park Landal Winterberg ligt op een helling, tegen de rand van een beschermd bosge bied, aan de voet van één van de mooiste skipistes in Duitsland én naast de golfbaan. Landal Winterberg biedt haar gasten 200 royale chalets; 4-, 6-, 8-, 12- en 16-persoons types in de kenmerkende stijl van het Sau- erland en allemaal voorzien van een houtkachel. De meeste ty pes kennen naast de standaard ook een luxe uitvoering met onder andere een sauna en zon nebank. Op het park zijn voor zieningen als een restaurant met heerlijk terras, een over dekt zwembad met kinderbad, kinderspeelruimte, Take Away, winkel en wasserette. Sneeuwpret Winterberg is tevens de ideale uitvalsbasis voor een sneeuw- vakantie. Niet alleen voor fa milies maar ook ideaal voor (vrienden)groepen en bedrijfs uitjes. De Wintersportarena Sauerland beschikt over zes skigebieden met 60 liften en 82 afdalingen, 10 rodelbanen, 2 snowboardparken, kinders- kischool, kinderskiland en een Langlaufstation. Driemaal per week is er nachtskiën. www.landal.nl/winterberg Win kaarten voor Huishoudbeurs 2012 ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2012 | | pagina 35