NIEUWJAARSBIJEENKOMST MIDDELBURG HET WOORD AAN RAADSLID MONIQUE BALTUS STATIONSBRUG VEILIGER Extra koopavond en parkeren «TsmV/J J M M !M 111 De Faam Woensdag 20 december 2006 - Pagina 8 De nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg staat in het teken van kunsteducatie. De bijeen komst is op zaterdag 13 januari van 14.00 tot 18.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. U bent van harte welkom om bestuur ders en medeburgers het beste voor 2007 te wensen. Het complete pro gramma leest u binnenkort op deze pagina en op middelburg.nl. past aan de Nederlandse maatschap pij. Deze kinderen wachten al sinds de vorige eeuw op een verblijfsver gunning. Voor hen is er geen toe komst in het land waar hun ouders vandaan zijn gekomen. Socialer Nederland Deze mensen zitten al zolang in onze kerheid dat ik niet snap hoe ze het allemaal kunnen redden. Ze mogen niet werken, zelfs als je je aan wilt passen en bijvoorbeeld Nederlands wil leren, mag het eigenlijk niet. Niet alleen ik en de PvdA willen graag een generaal pardon, maar ook in het land zijn veel wethouders, raadsleden van onder andere het CDA voorstan der. Er is zelfs een hele groep bur germeesters in het oosten die niet meer mee willen werken aan de uit zettingen. Zij dringen er allemaal op aan dat deze groep snel zekerheid moet krijgen, maar vooral een toe komst in Nederland! De PvdA vindt gewoon dat ze erbij horen en de kans moeten krijgen hun steentje bij te dragen aan een socia ler Nederland! De PvdA fractie wenst u prettige feestdagen toe! Monique Baltus Raadslid PvdA info@moniquebaltus.nl Voor de kerst het land uit Vanwege de feestdagen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Let voor al op de wijziging op Eerste Kerstdag; het huisvuil wordt enkele dagen eerder opgehaald. Het huisvuil van maandag 25 december wordt op vrijdag 22 december opge haald. Het huisvuil van dinsdag 26 december wordt op woensdag 27 december opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op dinsdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender. De kalender voor 2007 valt begin janu ari bij u op de mat. Van maandag 8 tot en met vrijdag 12 januari haalt de gemeente tegelijker tijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afval container of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom 'kaal' aan bieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg. De laatste weken is het veel in het nieuws, moet er nu wel of geen gene raal pardon komen voor de groep mensen die al voor 2001 in ons land zijn gekomen? De kamer heeft tot twee keer toe in meerderheid gestemd voor uitstel van de uitzettin gen totdat er een nieuwe regering is die over dit pardon gaat beslissen, maar Minister Verdonk is geenszins van plan hier aan mee te werken. Het is blijkbaar voor haar belangrijk dat deze mensen nog voor een nieuwe formatie het land uitgaan. Gelukkig heeft het kabinet nu een hele kleine toezegging gedaan door gezinnen met kinderen voorlopig niet uit te zet ten. Deze gezinnen en anderen zijn geen gelukzoekers of fortuinjagers, maar mensen die om een hele legi tieme reden naar Nederland zijn gevlucht of hier niet weg kunnen. Momenteel wonen 38 volwassenen en 42 kinderen in Middelburg in de noodopvang. Kosten Navraag leert dat dit de gemeente Middelburg tot nu toe zo'n 942.000 euro heeft gekost. De PvdA is blij, dat deze opvang verzorgd door Stichting Inlia, er is. Wij vinden wel dat als je als land gastheer bent en procedures wil volgen je ook de kosten moet betalen. Helaas is de gastheer in dit geval het rijk, maar wij Middelburgers draaien voor de kosten voor de opvang op en het rijk betaalt niets. Kinderen en toekomst Om mij heen zie ik klasgenoten van mijn kinderen die wel aan hun toe komst proberen te werken, maar niet aan een toekomst in Nederland dur ven denken. Ze studeren hier, maar mogen tijdens hun opleiding geen stages lopen, spreken vloeiend Nederlands en hebben zich aange- Vrachtwagens en landbouwvoertui gen mogen geen gebruik meer maken van de brug. Hierdoor is de situatie voor fietsers en voetgangers aanzienlijk verbeterd. Fietsers zijn voortaan 'de baas' op de Stationsbrug. De brug heeft door rood asfalt nu het uiterlijk van een fietsstrook. Auto's mogen er nog wel overheen, maar zijn 'te gast'. Zij moe ten fietsers voor laten gaan. De instelling van de verkeerslichten op de Stationsstraat en de Kanaalweg maakt dit makkelijker. Fietsers krij gen eerder groen, om zo een voor sprong op de brug te krijgen. Na het tragische dodelijk ongeval in september heeft de gemeente alles in het werk gesteld om de brug zo snel mogelijk veiliger te maken. De maatregelen die nu zijn genomen, konden snel worden uitgevoerd. Daarnaast kijken politie, provincie en gemeente naar maatregelen voor de middellange termijn. Echt veilig wordt het pas na de aan leg van de N57. Dan wordt de brug gesloten voor alle gemotoriseerd verkeer, met uitzondering van het openbaar vervoer. Tot die tijd moeten auto's, fietsers en voetgangers de brug delen en blijft voorzichtigheid geboden. De veranderingen zijn ook te lezen in de nieuwsbrief 'Stationsbrug veiliger' die deze week bij u op de mat valt. In de nieuwsbrief staat een luchtfoto waarop goed te zien is wat er op en rond de Stationsbrug veranderd is. Sinds maandag is de Stationsbrug veiliger. Door het weren van zwaar verkeer, het plaatsen van nieuwe verkeers lichten, het creëren van duide lijke fietspaden en een logischer inrichting is de veiligheid van vooral kwetsbare verkeersdeel nemers verbeterd. Hulpkerstmannen die op zoek zijn naar een geschikt cadeau, kunnen hun slag slaan in de Middelburgse binnenstad. Naast de reguliere koop avond op donderdag zijn de winkels extra open op vrijdagavond 22 december. In het centrum kan er op beide kerstdagen gratis geparkeerd worden. De parkeergarages zijn ech ter gesloten. Het is de vraag of het kerstkaar tje dat u vandaag op de bus gooit nog voor kerst aankomt. De digi tale kerstkaartjes op middel burg.nl bieden uitkomst. Daar vindt u onder de knop 'e-cards' afbeeldingen van Middelburg in kerst tijd. Sfeervolle plaatjes van onder andere de Markt en de Lange Jan. De Middelburgse binnenstad is feestelijk verlicht. Ook daarvan kunt u een digi tale kaart versturen. U kunt het hele jaar door van onze e- cardservice gebruik maken. In het kaartenrek staan namelijk kaartjes met daarop afbeeldingen van Middelburg in ieder jaargetijde.

de Faam | 2006 | | pagina 8