AutoTeam GRATIS LCD TV Hoge kortingen WEG=WEfM AutoTeam.nl Historie van Zeeland in één druk Kranten geven kijk op vroeger Schelpenkenner bekijkt strandvondst Zeeuws tapijt op reis naar New York jülLLUjL OPEL CHEVROLET Exclusief bij AutoTeam Vlissingen: Bij aankoop van één van onderstaande occasions. December Voordeel- maand JS óp geselecteerde occasions Kom snel naar de showroom: rMMHMlPe Faam Woensdag 20 december 2006 - Pagina 38 WESTKAPELLE - Museum Het Polderhuis laat vanaf 20 december een deel van het archief zien: originele kranten uit de periode 1935 tot circa 1960. Tot en met 7 januari kunnen be zoekers zich buigen over een bijzondere collectie kranten, folders, affiches en propaganda. Het is een bonte verzameling met ook twee Duitse kranten en oor logskranten uit Nederiand. Entree voor de expositie is gratis. Het Polderhuis is al le dagen open van 11.00 tot 17.00 uur, behalve op Eerste Kerstdag, Oude jaarsdag en Nieuwjaarsdag. MIDDELBURG - Met één druk op de knop toegang tot de col lecties van verschillende Zeeuwse erfgoedinstellingen. Dat is het webportaal waar de Zeeuwse geschiedenis samen komt. Vandaag werd het in de filmzaal van het Middelburgse Provin ciehuis officieel geopend door gedeputeerden George van Heukelom en Harry van Wave- ren. Iemand die 'Michiel de Ruyter' in typt moet alle infor matie vinden die in de diverse collecties over deze Zeeuwse admiraal en zeeheld te vinden is. Het webportaal staat op: www.geschiedeniszeeland.nl. Dagboek over stoppen MIDDELBURG - "Wé weten niet goed waardoor het precies komt dat sommige jongeren wel kun nen stoppen met roken en ande ren niet", zegt Rinka van Zundert, onderzoeker van de universiteit van Nijmegen. Zij doet onder zoek naar rokende jeugd, ook in Zeeland. De dagboekstudie 'Stoppen met roken onder jongeren van 15 tot en met 18 jaar' moet meer inzicht geven. "Er hebben zich 183 jon geren aangemeld", legt Van Zun dert uit. "Het is een representatief onderzoek met deelnemers uit alle onderwijsniveaus en een goede verdeling tussen jongens en meisjes en de verschillende et nische groepen uit heel Neder land." In Zeeland doen vier jon geren mee. Kayan uit Middel burg: "Je begint en voor je het weet rook je regelmatig. Ik sport graag en merk dat ik dat makkelij ker doe als ik niet rook" De jon geren moeten drie keer per dag op gezette tijden een digitaal dag boek invullen. "Met vooral vra gen over hoe je je voelt en hoe je motivatie op dat moment is. Het onderzoek dwingt me om elke dag na te denken over waarom ik zou willen roken en ik herken de momenten waarop het moeilijk is." Van Zundert is blij met het onderzoek. "Straks beschikken we over gedetailleerde informa tie. Dit onderzoek is belangrijk om verder voorlichting- en pre ventiemateriaal te ontwikkelen. Resultaten verwachten we in fe bruari 2007. Dit is de allereerste studie ter wereld waarin jongeren die stoppen met roken op deze manier gevolgd worden." OOSTKAPELLE - Schel- pendeskundige Gerard Geuze houdt woensdag 3 januari om 14.00 uur spreekuur in Terra Ma- ris, aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle. Hij bekijkt dan schelpen en andere gevonden natuurlij ke materialen. Ook geeft hij uitleg over recente en fossie le schelpen. Verder is er tij dens de kerstvakantie op woensdag 3 en donderdag 4 januari een kijkje achter de schermen respectievelijk bij het aquarium en vogels op zetten. Zondag 7 januari kan het museum bekeken wor den onder leiding van een gids. Nadere informatie is te vinden op de website www.terramaris.nl. MIDDELBURG - Het ta pijt 'Het beleg van Zierik- zee' zal te zien zijn tijdens een grote internationale overzichtstentoonstel ling over wandtapijten in The Metropolitan Muse um of Art in New York. Het tapijt van het Zeeuws Museum komt uit een serie die door de Staten Zeeland aan het eind van de zestien de eeuw werden besteld. Het wandtapijt is één van de top stukken tijdens de tentoon stelling die eind 2007 wordt gehouden in New York. Daarna reist de expositie met het Zeeuwse pronkstuk naar het Palacio Real in Madrid. mm mmmmmmmmmmm tit Opel Agila 1.2 16v comfort 41.410 Km - Kleur: Grijs Opties: stuurbekr., radio-cd, elektr. buitensp., startonderbr., airbag. 7.450,- Chevrolet Kalos 1.4 style RALLY uitv. Nieuw! - Kleur: Grijs Opties: rallypakket, airbag, ABS, airco, centr. vergr., elektr. ramen, radio - cd, stuurbekr. €14.495,- Opel Vectra 1.8 16v4-drs essentia 28.432 Km - Kleun Grijs Opties: airco, stuurbekr., radio-cd, centr. vergr., airbag, ABS, elektr. ramen, metallic. €19.950,- Opel Vectra 1.8 16v4-drs comfort 91.035 Km - Kleur: Blauw Opties: airco, stuurbekr., radio-cd, cruise contr., centr. vergr., boordcomp., startonderbr., airbag. €15.250,- Opel Agila 1.2 16v elegance 43.332 Km - Kleur: Blauw Opties: stuurbekr., elektr. buitensp., centr. vergr., airbag, elektr. ramen, Lm. velgen. 6.950,- Chevrolet Nubira 1.8 wagon style 29.010 Km - Kleur: Zwart Opties: airco, stuurbekr., radio-cd, elektr. buitensp., leder, bekl., centr. vergr., airbag, ABS. €17.750,- Daewoo Lacetti 1.4 spirit 14.232 Km - Kleun Blauw Opties: airco, navigatie, stuurbekr., centr. vergr., airbag, ABS, elektr. ramen, metallic 13.450,- Opel Agila 1.012v essentia 3.369 Km - Kleun Grijs Opties: stuurbekr., radio-cd, startonderbr., airbag, ABS, metallic. 9.450,- Opel Astra 1.6 8v 4-drs edition fc'CC 28.412 Km -Kleur: Grijs Opties: airco, stuurbekr., cruise contr., centr. vergr., airbag, ABS, elektr. ramen, metallic. €11.950,- V.?"- Opel Frontera 2.2 16v wagon limited 69.000 Km - Kleun Groen Opties: airco, stuurbekr., centr. vergr., starton derbr., airbag, ABS, elektr. ramen, l.m. velgen, €13.950,- Nissan Almera 1.5 5d visia 23.421 Km Kleur: Zwart Opties: airco, stuurbekr., radio-cd, centr. vergr., boordcomp., ABS, elektr. ramen, parkeerhulp. €11.950,- Opel Astra 1.6 8v5-drsnjoy 43.744 Km - Kleur: Blauw Opties: airco, stuurbekr., cruise contr., centr. vergr., boordcomp., ABS, elektr. ramen, €13.950,- M. AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2 4387 PD Vlissingen 0118-461710 Wij willen blije klanten

de Faam | 2006 | | pagina 36