dé Weekkrant De Faam Extra nazorg voor CVA-patiënten Kinderkookcafé showroom spa baden Woensdag 20 december 2006 - Pagina 30 VLISSINGEN - Ziekenhuis Walcheren start 1 januari met een nazorg polikli niek voor CVA-patiënten. Cerebro Vasculair Accident, staat voor mensen die een herseninfarct of bloeding hebben gehad. De nazorg houdt in dat patiënten zes weken na ontslag uit het zie kenhuis terugkomen op de polikliniek neurologie. Er vindt dan niet alleen een consult plaats bij de neuro loog maar ook een gesprek met de CVA-verpleegkundige die de patiënt al heeft leren kennen tijdens de zieken huisopname. Voorheen bel de de verpleegkundige de pa tiënt na ongeveer acht weken thuis om te horen hoe het ging. Persoonlijk contact heeft meer effect, denken ze bij het ziekenhuis. In dit ge sprek komen onderwerpen ais het functioneren en de veranderde leefwijze aan de orde. En er is ruimte voor het stellen van allerlei vragen. Daarnaast komt de patiënt bij de neuroloog die ant woord kan geven op medi sche onderwerpen. En er wordt een afspraak gemaakt om na negen maanden nog één keer terug te komen bij de verpleegkundige. MIDDELBURG - Het kinder kookcafé in de Ontmoetings- kerk aan de Oosterschelde- straat in Middelburg is woensdag 27 december. Kin deren van vier tot twaalf jaar zijn tussen 17.00 en 19.00 uur welkom. Info via: 0118- 634915. YERSEKE - Het is topdrukte bij de oesterkwekers in Yerseke. De Zeeuwse oester staat op het kerstmenu van heel wat restaurants in binnen- en buitenland. Voor de oesterkwekers dus een hectische tijd. Overigens zijn de kwekers blij met deze drukte. Door een lange war me zomer is een groot deel van de oesterbanken verloren gegaan. De winterse drukte maakt het zomers verlies enigszins goed. foto: jaap wolterbeek De patiënt kijkt VLISSINGEN - De wachtlijs ten van Zeeuwse ziekenhui zen komen op internet. Eerst is het Vlissings zieken huis aan de beurt, later de Oosterscheldeziekenhui- zen. "Het is belangrijk voor de pa tiënten dat ze weten wanneer ze aan de beurt zijn voor een in greep. Het past bij deze tijd dat het via internet kan", zegt de heer R. Zomer, voorzitter Raad van Bestuur van Ziekenhuis Walcheren. "De meeste zieken huizen nemen een pijldatum en gebruiken het de hele maand. Wij willen dat niet doen, omdat voortdurend de juiste informa tie beschikbaar moet zijn", vindt Zomer. Hij is van mening dat in Zeeland de wachttijden niet langer zijn dan in de rest van Nederland. "Natuurlijk is er her en der verbetering nodig. Dat is het mooie van dit nieuwe systeem. Iedereen kijkt mee en als iets niet goed is, worden we daar op gewezen en kan het zie kenhuis actie ondernemen." Zo weet hij dat de wachtlijsten bij de plastische chirurgie lang zijn. Voor een borstcorrectie moet er zo'n vier maanden wor den gewacht. "Wat is lang?", vraagt Zomer zich hardop af. "Spoedgevallen komen direct aan bod. Daar is géén discussie over. Sommige aandoeningen mogen een paar maanden du ren." Begin 2007 gaan ook de Oosterscheldeziekenhuizen on line. De service is op te vragen via: www.zwv.nl. bij aankoop van een keuken bij aankoop van een badkamer Gewoon goed In kevkem, badkamers tegels DouehecatSïssï 1/4 ronde douchecabine chroom heiden incl. doucfiefra Van €1.024 v - 7 Hoek keuken Hoek keuken Gefineerde deur in beits in glanzende houtkleur, voorzien SSuMgP^of lakkieuren leverbaar. van: Bosch apparatuur, vaatwasser, Voorzien van: koelkast, losse combimagnetron, koelkast, 120 cm f vrieskast vrijstaand fornuis met brede schouwkap, 5 pits gaskook- dubbele oven, schouwkap, vaat plaats en opgedikt werkblad, apo- wasser, magnetron en Cesarstone thekerskast, glaskiepkasten en werkblad met spoelbak en kraan hoekkast met draaiplateaus Van €20.555 Van €14.325 Meubel 105cm puerto bunas met spiegel en verlichting (zonder kranen) Van €1.309 Tegen meerprijs van €180 ook leverbaar in fino bronze, cha teau eiken of pergamon Rechte keuken in landhuisstyie. Voorzien van: vaat wasser, vrijstaand fornuis, koel kast, rustieke schouw, spoelbak, kraan en verlichting en 2 glaskasten met glas in lood. Van €8.360 Luwe badkamer met meubel, 'i luxe whirl pool 180x80 I en design radiator Van €6.700 Lokkerdreef t0, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur N Vrijdagavond koopavond 9.30-21.00 uur Za 9.30-17.00 uur erkbn» www.janvans9indert.nl Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Actie geldig t/m 26-12-06.

de Faam | 2006 | | pagina 30