Topkwaliteit in Trefpunt Economie groeit door Muziek durven beleven Ondernemers zien toekomst Meesterlijke bakkers Actie Nobelaer succes De Faam Start nieuwbouw Bouman Kantoor Veerse ijssalon verassing in Italië Nieuw-Sandenburgh leukste bedrijf..? Woensdag 20 december 2006 - Pagina 26 n Zwart-witte kerst! door ineke van wallenburg MIDDELBURG - Wat is de trend deze kerst? Dat vroe gen we aan Zeeuwse onder nemers die in hun zaak veel kerstartikelen verkopen. Het antwoord: vooral de zwarte, witte en zwart-witte spullen gaan goed over de toonbank. Verder valt op dat mensen dit jaar bereid zijn flink in de beurs te tas ten voor een sfeervol huis. GOES - Voor het nieuwe pand van Bouman KantoorTotaal werd onlangs de eerste paal geslagen op bedrijventerrein De Poel II te Goes. Het is de verwachting dat in mei 2007 de nieuwe showroom gereed is. Bouman KantoorTotaal - momenteel gevestigd aan de Amundsenweg 45 te Goes - is specialist op het gebied van kantoorapparatuur, kantoor- projectmeubilair en kan toorartikelen computer- supplies. Jim Palm. foto léon janssens MIDDELBURG - 'Dare to be difference', oftewel duif an ders te zijn. "Omdat ik mu ziek anders benader dan collega's", stelt Jim Palm van James Audio. "Wij hebben een muzikaal doel en daar zoeken wij afspeelappara tuur bij. Niet andersom. Dat is mijn bussines. Ik stel sys temen samen in overleg met de klant, geef advies. Qua geluid ben ik gespeciali seerd in puur stereo. Top. Daar sta ik achter." Een de monstratie in zijn studio overtuigt de toehoorder van zijn gelijk. James Audio le vert aan bedrijven, instellin gen en particulieren. Alleen op afspraak: 0118 - 674 777 "Wij maken in onze show een aantal voorbeeldcombinaties van hoe je je boom kunt versie ren", zegt Sjacco Joziassë, be drijfsleider van Intratuin in Koudekerke. "Wat dit jaar op viel was dat vooral de diamant serie heel goed verkocht. Dat is kerstversiering in zilver, zwart, fel groen en helder paars. Bij de bomen is de Nordmanspar al een aantal jaren een topper." Bij de speciale kerstwinkel van Blokker in Middelburg loopt zwart en wit ook erg goed. "Wij hebben dit jaar verder een nieuw product dat Scandina vian heet", zegt medewerkster Mieke Wondergem. De over heersende kleur daarvan is rood. Ook dat gaat erg goed." Vivian Sij brands van Bouwman New Classic Lifestyle in Goes herkent de zwart-wit trend. Maai" bijvoorbeeld bruin doet het ook goed. De winkel levert op verzoek zelfs compleet opge tuigde bomen en daar is zeker belangstelling voor. Niet zozeer bij de gewone klant, die versiert De boom is dit jaar zwart met wit foto feuce buonadonna liever zijn eigen boom. Instellin gen en bedrijven vinden de kant en klare boom gemakkelijk. Cadeau- en woonsfeerwinkel Zo Maar Leuk uit Heikenszand heeft met opzet' gekozen voor spulletjes in meerdere kleur- groeperi. Eigenares Rian de Roo constateert dat er ook mensen zijn, die juist bewust op zoek •gaan naar wat anders dan de heersende trend. Zo Maar Leuk biedt de klant aparte spullen en daar is zeker waag naai". Bij Bloemisterij Wisse uit Hei kenszand kiezen de klanten voor de kerst vooral voor tradi tioneel, geeft medewerkster Liesbeth de Winter aan. De hele strakke trend met een bloem per vaas hoeft voor veel mensen niet met Kerst, is haar indruk. Waai' veel waag naai" is, is naar mooie barokke bloemstukken. Groen Rijk Middelburg heeft de zwart-wit trend wel erg ver doorgetrokken. Daar waren dit jaar zelfs hele zwarte en witte bomen te koop. En verkocht werden ze, zegt eigenaar Mi- chiel Bleijenberg. Maar ook tra ditionele kleuren als rood, goud en zilver blijven het goed doen, relativeert hij. 1 MIDDELBURG - De groei van de Zeeuwse economie zet flink door. Dat blijkt uit de jaarlijkse peiling van de Kamer van Koophandel. Die laat voor heel Neder land een positief beeld zien. verwachten een flinke groei in omzet, export, investering en het aantal banen in de regio. Alle sectoren in Zeeland liften mee met deze ontwikkeling. Luit Ezinga, voorzitter van de 70111110 tPëPfTIOGt Zeeuwse Kamer van Koophan- del: "De omzet van de Zeeuw se ondernemers is dit jaar met ruim vier procent gestegen. Weliswaar iets minder dan bij hun landelijke collega's, maar ondernemers zien de ontwik kelingen van de Zeeuwse eco nomie zonnig tegemoet. Zij Alleen in de bouw en de detail handel blijft de gemiddelde groei een stukje achter bij de andere sectoren in de regio." De cijfers laten ook zien dat het aantal arbeidsplaatsen in het Zeeuwse bedrijfsleven toe neemt. Zo stijgt het aantal ba nen dit jaar met 1,5 procent. Vorig jaar was nog een daling van 0,4 procent zien. Een goede prestatie, maai" toch waarschuwt Ezinga: "De ver wachtingen van ondernemers voor 2007 zijn hoog, maai" om die waar te maken zijn investe ringen nodig. Die zijn er te wei nig. We blijven wat behou dend, maai" Zeeland moet op alle gebieden hoogwaardige kwaliteit bieden. Krachten bundelen en Zeeland als to taalpakket naar buiten bren gen zijn speerpunten voor de toekomst. Op gebied van sa menwerking, gastvrijheid en dienstverlening kan nog heel wat verbeterd worden." Carla Geelhoed met haar prijs. VEERE - IJssalon Cappello Giallo uit Veere deed in no vember mee aan de Europese kampioenschappen ijsberei- den op de internationale ijs- vakbeurs te Longarone, Italië. De vakjury moest smaak, kleur, geur en structuur be oordelen. Er waren zo'n tach tig deelnemers uit heel Euro pa. Cappello Giallo eindigde op de achtste plaats en als tweede ijssalon van Neder land. IJsbereidster Carla Geel hoed bleek bovendien de eerst geplaatste vrouw op de ze Europese kampioenschap pen. VEERE - Zorgstroomlocatie Nieuw-Sandenburgh in Vee- re is genomineerd voor het Leukste Bedrijf van Neder land, een televisieprogramma RNN7. Het programma werd zaterdag uitgezonden. Vol gend jaar wordt bekend wie zich een jaar lang het 'leukste bedrijf van Nederland' mag noemen. Deze winnaar krijgt vijfentwintigduizend euro. Een bedrag dat ze bij Nieuw- Sandenburgh graag willen ge bruiken voor de aanschaf van een'rolstoelbus: 'r DOMBURG - 'De Nobela- er', Domburgse zaak voor exclusieve damesmode, hield in november een spe ciale actie. Eigenaars Hans en Gerrie Pijnenburg: "No vember is traditiegetrouw een rustig tijd. Wij zochten dan ook een actie die klan ten zou trekken. Wie bij ons Waf kocht kon éëri bönnètié' inleveren en maakte kans op een reischeque van vijf honderd euro. Dat heeft leuk gewerkt, het was druk ker dan normaal". Een wil lekeurige klant trok als win nende bonnetje dat van mevrouw Van Nuffel. Zij ontvangt de reischeque. 'De Nobelaer' is zondags eeonëhd. Marijke Dijkstra vertelt: "We hebben vlees van de ambachte lijke slager en broodjes van de warme bakker". Ze vervolgt: "Specialiteiten zijn eigenge maakte gehaktballen, een frietje stoofvlees, kipsaté, varkens haassaté en overheerlijke saté saus. Je kunt hier eten of afhalen voor thuis. Ook zijn er diverse schotels örh mee te nemen." Marijke Dijkstra, foto léon janssens Visgerechten, frisdrank en ijs maken het aanbod van het Tref punt compléét. De koffie staat altijd gratis klaar. De zaak is op maandag geslo ten. Peter Bliek, foto léon janssens MIDDELBURG - Bliek Meesterbakkers werd op Neeltje Jans op vorige maand uitgeroepen tot 'Beste Zeeuwse Bakker 2006'. De wedstrijd werd georganiseerd door de Ne derlandse Bakkers Organi satie. Drie ingezonden pro ducten, zachte witte kadet- ten, roomboter amandel- staaf en tulband, werden gekeurd. Peter Bliek: "Onze bakkerij staat onder leiding van Patrick Bunt en Wilbert van den Boomgaard. Sterk punt is dat zij een keuze maakten uit onze reguliere productie. Een bevestiging dat wij goed met hoge kwa liteit bezig zijn. Daar staan wij voor." i Hans en Gerrie Pijnenburg, foto léon janssens KOUDEKERKE - Het al ja ren bekende Trefpunt op de Middelburgsestraat heeft sinds kort een nieuwe eige naar, Marijke Dijkstra, die samen met dochter Shar- maine de klanten frites, snacks, broodjes en thuis- menu's voorzet.

de Faam | 2006 | | pagina 26