Uw euro's zijn in Vlissingen dukaten waard! fonteyne.info W W GROTE EINDEJAARSACTIE MET VEEL PRACHTIGE PRIJZEN Hoe meer dukaten, Hoe meer kans «T^WïHMfvftllilDe Faam Emotioneel Winterse wandeling door Vlissingen Een kijkje in fort Hogere tarieven Zeeland Seaports Organisatie Activiteiten i.s.m. Winkeliersvereniging Vlissingen oreca Nederland afdeling Vlissingen Van 27 november tot 5 januari ontvangt u in Vlissingen voor iedere 5,00 aan bestedingen een gratis dukaat met een afbeelding van Michiel de Rüyter. Plak de dukaten op een spaarkaart- Iedere volle spaarkaart met 20 dukaten is een lot. De spaarkaarten zijn vanaf 27 november te verkrijgen bij alle deelnemende zaken. De deelnemende winkeliers en horecazaken aan de actie zijn herkenbaar aan de dukaten-deurposter. Volle spaarkaarten kunnen ingeleverd worden bij het St. Jacobscafé op de Oude Markt en Primera op het Scheldeplein. Onder de deelnemers worden drie kado-boxen verloot, elk met een waarde van mm. Een van de boxen bevat tevens de hoofdprijs: een volledig verzorgd lang weekend voor 2 personen in de sneeuw. De prijswinnaars worden 6 januari bekend gemaakt. - win één van de drie kado-boxen - min. waarde kado-box 500,00 - één van de winnaars maakt tevens kans op een volledig verzorgd weekend in de sneeuw Woensdag 20 december 2006 - Pagina 16 RITTHEM Met een gids kunnen nieuws gierigen dinsdag 26 en woensdag 27 december een kijkje nemen in Fort Rammekens, aan de Ram- mekensweg in Ritthem. De rondleidingen starten om 14.00 uur en kosten 2,50 eu ro. Kinderen onder zes jaar mogen gratis meedoen. Meer info: www.mu- zeeum.nl. VLISSINGEN - Zeeland Se aports verhoogt de tarieven met ingang van 1 januari met twee procent. De verho ging is gelijk aan de inflatie correctie. -4%; tfj£lH t' f-; 1 I f i 1 I Krabpootje op menu daklozen VLISSINGEN - De stadswan deling door winters Vlissin gen op woensdag 27 decem ber is een manier om de ver halen van de stad te leren kennen. Een stadsgids brengt de wandelaar door bijzondere steegjes en langs interes sante pleintjes en kent de verhalen achter de I gebouwen. Na afloop staat in brasserie De Ge croonde Liefde glühwein klaar. De wandeling start om 14.00 uur bij het Mu- aan de Nieuwendijk. kost euro. door marcel van der voort VLISSINGEN - "Ik mag koken voor mensen die helemaal niets hebben. Geen huis en weinig mogelijkheden om leuke dingen te onderne men. Het is fijn om voor hen die zoveel moeten missen iets moois te doen", vindt Kees de Winter. Hij is de kok van de Vlissingse opvang Witte Huis en maakt een kerstdiner voor daklozen. "Juist deze mensen zijn afhanke lijk van zulke initiatieven. Ze heb ben geen geld en kunnen nooit naar restaurants. Zelfs niet naar McDonald's. Het diner op eerste kerstdag is voor hen het hoogte punt van het jaar. Dit kan ik voor ze doen en zie het als een soort missie. Deze mensen mag ik ge lukkiger maken met. het eten. Ze hebben al zoveel meegemaakt. We gaan daarom alles mooi aan kleden in kerstsfeer." De gasten zullen niets te kort ko men. Met medewerkers van Het Witte Huis is een plan gemaakt Kees de Winter wil met zijn kerstmenu daklozen iets moois geven, foto: jaap wolterbeek hoofdgerecht varkenshaas met groenten en pasta. "Verder heb ik mini stoofjpeertjes op het menu staan. Die schil en kook ik van te voren en vries ze met het sap in. Dat doe ik met meer dingen. We verwachten tussen de zestig en tachtig personen. Dus moet ik goed bedenken hoe ik het aan pak." De daklozen eten samen met de vaste en oud-bewoners van Het Witte Huis in de Hend rikstraat. Ze worden aan het eind van het diner verrast met een dessert en koffie met een bon bon. De Winter "Ik heb weinig beper kingen. Ik gebruik echter geen ro de wijn of andere alcoholische dranken. Er komen mensen met een drankprobleem. Daarom wil ik alcohol vermijden. Dat heb ik zelf besloten." 's Morgens om half tien zijn de daklozen welkom voor een kop koffie, kerststol en tulband. Latei- is er een brunch en in de middag is er weer iets lekkers bij de koffie. Om zes uur schuift iedereen aan tafel. "Ik werk alleen. Maar wordt goed geholpen door de bewo ners. Dit maakt mijn werk in de keuken zo leuk." c' v N - 7 .,:;v 1 r 4 "Vanwege de dagop vang bij Het Witte Huis hebben wij be sloten het kerstdi ner dit jaar voor een bredere groep te houden", aldus medewerker Erwin van Roo. "Het wordt een gezellige kerst met familie-achtige toe standen. Hapjes, drankjes en een film. Ik kan mij voorstellen dat mensen door hun situatie emotioneel raken. Dan mo gen ze uitrusten in de nacht- opvang. Door dit kerstfeest hoeven daklozen even niet op straat te lopen." en toen besefte De Winter pas hoeveel werk het met zich mee brengt. "Eerste kerstdag is een moeilijke dag net na het week end. Daarom moet ik alles goed voorbereiden." De daklozen krijgen onder ande re een salade met diverse vissoor ten, een zalmrolletje met room kaas, gerookte forelfilet en een krabpootje voorgeschoteld. Als

de Faam | 2006 | | pagina 16