Stichting Werkt voor Ouderen stofzuigt ook het stukje achter mijn bank. try Oil 8-448 448 Officiële Kies ook voor hulp die werkt. StichtingWerkt voorouderen www.werktvoorouderen.nl n^v/JJM'ilfeiiilDe Faam Provincie Zeeland Milieu Inspraak ontwerp Nota Handhaving Natuur en Milieu VRIJWILLIGE THUISZORG WALCHEREN - Steunpunt Mantelzorg - Fijne kerstdagen en een gezond en gelukkig 2007 WORKSHOP 'Succesvol je huis verkopen' In slechts een paar uur verdient u duizenden euro's! ij wensen u fijne feestdagen! "Eén keer in de week komt er een mevrouw van Stichting Werkt voor Ouderen langs om me te helpen met het huishouden. Ze verschoont de bedden, poetst de douche en het toilet en stofzuigt het hele huis, ook dat ene stukje achter de bank. Netjes hoor. Nu ik het niet meer kan, is die hulp echt een verleng- stukje van mezelf. Afgelopen week was ik helemaal vergeten dat ze iets eerder zou komen. Ik was bij een vriendin op bezoek, dus er deed niemand open. Toen heeft ze gelijk Stichting Werkt voor Ouderen gebeld, en die hebben iemand langs gestuurd om te kijken of alles in orde was. Gelukkig was ik inmiddels alweer thuis en kon ik het uitleggen! Maar dat soort kleine dingen, dat vind ik nou zo fijn. Datje merkt dat ze écht aandacht aan je besteden." Bel voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op Woensdag 20 december 2006 - Pagina 15 Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 12 december 2006 het ontwerp hebben vastgesteld van de Nota Handhaving Natuur en Milieu. De ontwerp nota is een beleidsregel. In de ontwerp nota wordt het in 2001 vastgestelde handhavingsbeleid herzien. De belangrijkste beleids wijzigingen betreffen: - de nalevingstrategie, waarbij de provincie door het geven van voor lichting en het subsidië ren van onder meer voorlichtingsacties en samenwerkingsprojecten wil stimuleren dat bedrij ven, instellingen en bur gers zich conformeren aan de regels en zich inzetten voor natuur en milieu. Beleidswijziging is dat de provincie handha- vinginformatie in navol ging van het Verdrag van Aarhus actiever in de openbaarheid wil gaan brengen, onder meer door plaatsing op de provinciale website. Daarmee wordt verant woording afgelegd over gemaakte keuzes voor de inzet van handhaving en de daarmee bereikte resultaten. Deze beleids wijziging benadrukt ook het belang van de pre ventieve handhaving. Ervaringen elders leren namelijk dat hier preven tieve werking van uitgaat en dit bijdraagt aan een beter naleefgedrag door derden; - de toezichtstrategie, waarbij de provincie via preventief en corrige rend optreden toezicht houdt op het naleven van wetten, verordeningen en vergunningen door derden. Dit toezicht, uit gevoerd door de provin ciale toezichthouders, vormt de basis van het handhavingbeleid; - de sanctiestrategie, die ingaat op de bestuurlijke en strafrechtelijke sanc ties, die de provincie op kan leggen in het geval regels worden overtre den. Het Landelijk Overleg Milieuhandhaving heeft een landelijke sanc tiestrategie ontwikkeld, waarmee wordt afge stapt van het bestaande 2- en 3-stappenmodel als basisaanpak. De nieuwe sanctiestrategie kent twee reactiemoge lijkheden: een formele waarschuwing en een bestuursrechtelijke sanc tiebeschikking (eventueel in combinatie met een proces verbaal). Op basis van de lande lijke sanctiestrategie is een nieuwe provinciale sanctiestrategie uitge werkt. In essentie komt deze erop neer dat - waar nodig - eerder wordt gesanctioneerd, waarbij er ruimte blijft voor maatwerk; - De provinciale regierol. Door een wijziging van de Wet milieubeheer zijn kwaliteitseisen ingevoerd voor handhavingorgani- saties. Gedeputeerde Staten zijn belast met de coördinatie "en uitvoering daarvan. Met het oog daarop is nieuw beleid geformuleerd voor de provinciale aanwijzings bevoegdheden. De ontwerp nota ligt gedu rende vijf weken ter inza ge van 21 december 2006 tot en met 25 janua ri 2007. Tijdens deze peri ode kunnen ingezetenen van de provincie Zeeland, alsmede iedere in de pro vincie een belang hebben de natuurlijke of rechtsper soon schriftelijk of monde ling een zienswijze over de ontwerp nota naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen inge bracht worden bij Gede puteerde" Staten van Zee land, t.a.v. de heer F. van Langevelde, Postbus 165, 4330 AD Middelburg of per mail via notahandha- vingsbeleid@zeeland.nl. Voor het inbrengen van een mondelinge zienswijze kunt u terecht op Het Groenewoud 1 te Middel burg. U dient hiervoor van te voren een afspraak te maken (tel. 0118- 631770). De ontwerp Nota Hand having Natuur en Milieu ligt ter inzage op de vol gende plaatsen: - Provincie Zeeland, direc tie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Middelburg (van maan dag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur); - Informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Middel burg, (vanaf 4 januari 2007 van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur), telefoonnum mer: 0118-631400, E- mail: infocentrum@zee- land.nl; - Gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten (tij dens de ter plaatse gel dende openingstijden); - Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg (geo pend woensdag t/m vrij dag van 10.00 uur tot en met 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot en met 16.00 uur); - overige openbare biblio theken in Zeeland (tij dens de ter plaatse gel dende openingstijden). In de periode tussen Kerst en Nieuwjaar zijn het Provinciehuis en enkele gemeentehuizen gesloten. U kunt de ontwerp nota dan in ieder geval inzien bij het Zeeuws Documen tatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg tijdens de ope ningstijden.De ontwerp nota is verder te vinden op de provinciale website www.zeeland.nl\notahand- havingsbeleid. De Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland en Steunpunten Mantelzorg Zeeland; wensen hierbij alle Zeeuwse vrijwilligers in de Vrijwillige thuiszorg Tevens wil de Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland en Steunpunten Mantelzorg Zeeland alle Zeeuwse vrijwilligers in de Vrijwillige thuiszorg bedanken voor hun geweldige inzet in 2006! Dankzij deze geboden hulp van vele vrijwilligers kunnen gehandicapten, langdurig zieken en ouderen thuis blijven wonen, en worden Mantelzorgers ondersteund in hun mantelzorgtaken. www. vrijwilligeth uiszorgzeeland.nl Diverse data en locaties in Zeeland in 2007! Kijk op www.eigenhuismakelaar.nl WeGGNGR huis-aan-huiskranten

de Faam | 2006 | | pagina 15