WAARDEVOLLE BOMEN OP LIJST WEESFIETSEN WEG FOLDER OVER MONUMENTEN 3IÉÊ dé Weekkrant Werelds koken in Stromenwijk De Faam Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 9 De regels voor het rooien van Middelburgse bomen zijn veran derd. Er is geen vergunning meer nodig voor de kap van maximaal drie bomen per particulier ter rein. Door de wijziging hoeven Middelburgers niet meer weken lang op gemeentelijke toestem ming te wachten. Om de kap van waardevol groen te voorkomen is een lijst met 500 waardevolle bomen opgesteld. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg vindt dat zorgvuldig met waardevolle bomen omgegaan moet worden. Een bom- enlijst moet er voor zorgen dat waardevolle exemplaren worden beschermd. De bomen op deze lijst zijn geselecteerd op soort, leeftijd, omvang, standplaats en verschij ningsvorm. Het college wil de bomenlijst formeel vaststellen. Zij wil dit niet doen zon der het doorlopen van een openbare voorbereidingsprocedure. Na defini tieve vaststelling hebben alleen parti culiere bomen die voorkomen op de lijst een kapvergunning nodig. Op basis van een aanvraag vindt een zorgvuldige afweging van belangen plaats. Voor bomen in openbaar gebied blijft de regelgeving ongewij zigd. Hier is altijd een vergunning voor nodig, tenzij het om onder houdswerkzaamheden gaat. De lijst ligt vanaf donderdag 9 maart zes weken ter inzage in de informa tiewinkel van het stadskantoor. Voor een schriftelijke zienswijze kunt u binnen voornoemde periode een brief sturen naar de Gemeente Middelburg, ter attentie van het colle- De vleugelnoot achter het Gasthuis is de oudste boom van Middelburg en belangrijk om te behouden. Foto: Mieke Wijnen ge van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA in Middelburg. Voor een mondelinge zienswijze kunt u, eveneens binnen voornoemde periode, contact opne men met Sjaak de Visser, telefoon nummer 67 53 72 of Dick Sakko, telefoonnummer 67 53 13. Woensdag 8 maart zijn de wees- fietsen rondom het NS-station in Middelburg opgeruimd. Weesfiet- sen zijn fietsen die nog wel bruik baar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergelaten. De weesfietsen staan een week lang in een tijde lijk depot bij het station. Eigenaren die hun fiets missen, kunnen hem daar ophalen. Het tijdelijke depot is met hekken omringd en blijft zeven dagen in gebruik. De politie en de gemeente houden het tijdelijke depot extra in de gaten. Op 16 maart worden de over gebleven fietsen afgevoerd naar een gemeentelijke depot. Daar worden de weesfietsen drie maanden bewaard. De fietsen die niet zijn afge haald, gaan naar een goed doel. Mist u een fiets die op 8 maart voor het station gestald was? Tot 16 maart kunt u de fiets ophalen in het tijdelijk depot aan de Kanaalweg. Op vertoon van legitima tiebewijs en fietssleutel kunt u uw fiets meenemen. Het depot is op 8 maart de hele dag open tot 18.00 uur. Vervolgens is het depot tot 16 maart op werkdagen geopend van 08.00 uur tot 10.00 uur en van 15.00 uur tot 17.00 uur. Na 16 maart worden de-fietsen opge slagen in een gemeentelijk depot. Afhalen van fietsen kan alleen op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u op werkdagen bellen naar 0118-67 53 22. U kunt uw fiets ophalen op vertoon van legitimatie bewijs en fietssleutel. Waarom deze actie? De weesfietsactie is een van de acties die gehouden wordt om het Middelburgse stationsplein op te knappen. Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks honderden fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautoma- ten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen de overlast verminderen. Door het opruimen van fietswrakken en weesfietsen komt er weer meer ruimte om rijwielen te stallen waar het hoort: tussen de fietsbeugels. Mijn huis is een rijksmonument. Kom ik in aanmerking voor subsi die als ik groot onderhoud pleeg? Wat is een gemeentelijk monu ment? De antwoorden hierop staan in de nieuwe folder 'Monumenten, historische wonin gen en beschermd stadsgezicht Middelburg'. Foto: Kees Marijs Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 In de folder staat omschreven wat rijksmonumenten, gemeentelijke monumenten en gebouwen binnen het beschermd stadsgezicht zijn. Stapsgewijs wordt uitgelegd wat monumentenbezitters moeten doen doen wanneer zij hun pand willen restaureren of groot onderhoud gaan plegen. Met schema's worden de ver gunningsprocedure, de processtap pen en de tijdsduur voor een bouw vergunning duidelijk gemaakt. In de monumentenfolder is tevens opgeno men een overzicht met subsidierege lingen, waarop een beroep gedaan kan worden en een lijst met nuttige adressen. De folder is verkrijgbaar in de infor matiewinkel van het stadskantoor. Gezinsleden verrassen met een ander gerecht dan dat zij van u gewend zijn? De Wijkbeheergroep Stromenwijk - 't Zand geeft u deze mogelijkheid. Op donderdag 9 maart van 13.15 tot 15.15 uur bent u van harte welkom in de Woelige Werf aan de Rijnstraat, ingang IJsselstraat. Iedere maand (behalve in de grote vakantie) geeft de wijkbeheergroep u de gelegenheid om uw kookkunst uit te breiden met buitenlandse gerech ten. Deze maand kunt u kennisma ken met de Turkse keuken. Naast warme gerechten komen ook sala des, op Turkse wijze bereidt, aan bod. U krijgt uitleg hoe Turkse thee wordt gezet. Na de bereiding is het tijd om te proeven. De recepten kun nen worden meegenomen. In april kunt u kennismaken met de Marokkaanse keuken en in mei is de Molukse keuken aan bod. De entree is gratis en de ingrediënten worden vergoed. Voor aanmelding en informatie: Dilek Gul-Dogan, telefoon 06-53 93 96 64 of Emmie van Dijk, telefoon 63 96 56. De Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg zoekt vrij willigers voor de brandweerka zernes Stromenweg, Torenweg, Arnemuiden en Veerseweg. De stadsgewestelijke brandweer is een hulpverleningsorganisatie, die branden blust, hulp biedt aan mens en dier in nood en optreedt bij onge vallen en rampen. De organisatie bestaat uit 150 vrijwilligers en 45 beroepsmedewerkers. Vrijwilligerswerk bij de brandweer is een interessante vrijetijdsbesteding, waardoor je een nieuwe wereld ont dekt. Daar moet je wel wat voor over hebben. Want je kunt. op ieder moment van de dag (dus ook 's nachts) opgeroepen worden. Vanzelfsprekend word je goed voor bereid op je vuurdoop. Je krijgt een basiscursus van een jaar, waarin in veertig avonden wordt getraind voor het werk. Daarna wordt je kennis op peil gehouden door vervolgcursus sen. Eens per week is er op een avond een oefening. Als vrijwilliger ontvang je een vergoeding voor brandweeractiviteiten. En je bent ver zekerd tegen ongevallen. De ideale kandidaat heeft een uitste kende lichamelijke en geestelijke conditie, gevoel voor techniek, is ten minste 18 jaar en woont of werkt in de buurt van desbetreffende brand weerkazerne. Het brandweerkorps heeft momenteel zes vrouwen in dienst bij de vrijwillige brandweer. Vrouwen worden dan ook uitdrukke lijk verzocht te solliciteren. Vanwege de hoge eisen, die aan een brand weerman gesteld worden, maken een sporttest en een medische keu ring deel uit van de selectieprocedu re. Belangstelling? Voor meer informatie kun je contact opnemen met Dolph te Paske, Hoofd afdeling Technische Dienst Logistiek en Repressie, telefoon 49 45 00. Je sollicitatiebrief met CV kun je vóór 3 april sturen naar: Stadsgeweste lijke Brandweer Vlissingen-Middel burg, ter attentie van de comman dant de heer R.A. Maljaars, Postbus 7173, GD Middelburg. www.brandweerstadsgewest.nl

de Faam | 2006 | | pagina 9