NA DAUWENDAELE OOK 'GEWOON 30!' MIDDELBURG-ZUID SLOOP SCHOOLGEBOUW AAN KEETENSTRAAT NIEUWSBRIEF WOONSERVICEZONES dé Weekkrant De Faam wMëëb. Uitslag gemeenteraadsverkiezinge en burgeradvies j Groenwerkzaamheden Griffioenpad en sportpark Kruitmolen Werkzaamheden ondergrondse afvalcontainers binnenstad Klachtennummer Vliegveld Midden-Zeeland Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 8 De afgelopen maanden heeft u al het een en ander kunnen lezen over de campagne 'Gewoon 30!'. Deze campagne richt zich op de invoering van de 30 km-gebieden in de verschillende wijken en ker nen van Middelburg om de ver keersveiligheid te verbeteren. In een aantal delen van Middelburg gold al een maximumsnelheid van 30 km/uur. Eind vorig jaar is vervolgens begonnen met het inrichten van de overige wijken en kernen. Dauwen- daele was daarbij het eerst aan de beurt. Naast de wegwerkzaamheden waren er in en om het winkelcentrum ver schillende acties om bewoners en bezoekers in te lichten over de nieu we maximumsnelheid en de nieuwe voorrangsituatie die van toepassing is in een 30 km-gebied. In een 30 km- gebied heeft immers alle verkeer van rechts voorrang, dus ook fietsers. In Dauwendaele konden bezoekers aan het winkelcentrum ook meedoen aan een prijsvraag. Inmiddels is er een prijswinnaar getrokken uit de inzen dingen met het juiste antwoord. Wij feliciteren mevrouw Schutjes van harte met de Irischeque ter waarde van vijftig euro. Ook Zuid is de afgelopen weken ver anderd in een 30 km-gebied. Wanneer u door de wijk rijdt, ziet u op veel plaatsen de rood met wit gestreepte poorten met een 30 km- bord. Deze poorten geven het begin van het 30 km-gebied aan. Daarnaast zijn een aantal snelheidsremmende maatregelen getroffen. De komende weken vindt u posters en flyers in het winkelcentrum in Zuid om u nog eens extra attent te maken op de nieuwe maximumsnelheid. Als u meer algemene informatie wilt over de invoering van 30 km/uur, dan kunt u contact opnemen met Dirk Jan van der Vis van de gemeen te Middelburg, telefoon 67 52 13. Voor meer informatie over de uitvoe ring van de werkzaamheden kunt u zich richten tot Rogier Groenewegen, telefoon 67 53 16. Maximaal 30 kilometer per uur, nu ook in Zuid. Foto: Mieke Wijnen Binnenkort wordt het oude schoolgebouw aan de Keeten straat gesloopt. De gemeente heeft Taxatie en adviesbureau Geschiere-Josiasse uit Middel burg gevraagd om de woningen in de directe omgeving op te nemen. Het doel van deze opna me is het vastleggen van eventu ele scheuren en gebreken aan de woning. Dit wordt bij ieder bouwproject gedaan. Dus ook bij de herstructure ring van de Stromenwijk. In een straal van vijftig meter rondom het te slopen gebouw worden alle woningen geïnspecteerd. Bewoners van betref fende panden zijn hier persoonlijk over geïnformeerd. Planning is om de woningen tussen begin maart en eind april op te nemen. Van de opna me wordt een rapport gemaakt. Na afloop van de sloop, dus voor de start van de bouw van de multifuncti onele accommodatie, worden de woningen nogmaals opgenomen. Zo kan eventuele schade aan de panden als gevolg van de sloopwerkzaamhe den worden vastgesteld. Kappen van bomen Later deze maand worden op het ter rein van de oude school bomen gekapt. Het gaat om 32 bomen. Onlangs is een kapvergunning ver leend voor vier kastanjes, twee lin des, vijf haagbeuken, vijf lijsterbes sen, één es en één wilg. Dat er meer bomen gekapt worden, komt omdat De nieuwe nieuwsbrief woonservice- zones is klaar. In deze editie is onder andere een overzicht opgenomen waarop is te zien waar de woonserv- icezones precies komen. De nieuws brief is vorige week huis aan huis in Middelburg bezorgd. Heeft u 'm niet ontvangen? Wij sturen u graag een exemplaar toe. De brochure is op te vragen bij de informatiewinkel van het stadskantoor, telefoon 67 50 00. Afgelopen dinsdag is er gestemd voor een nieuwe Middelburgse gemeenteraad. Ook konden Middelburgers hun voorkeur uit brengen voor de plek van een theater. De uitslag is te bekijken op middelburg.nl en staat vol gende week op deze pagina. Voordat de nieuwe gemeenteraad aan de slag gaat, neemt de oude afscheid. Dit gebeurt op 15 maart tij dens een openbare buitengewone raadsvergadering in de burgerzaal van het oude stadhuis aan de Markt. Tijdens deze bijeenkomst wordt afscheid genomen van raadsleden die niet in de raad terugkeren. De vergadering begint om 19.30 uur. De nieuwe raad wordt op 16 maart geïn stalleerd. Deze buitengewone raads vergadering is om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. De eerste 'normale' raadsvergadering in de nieuwe bezet ting is op maandag 27 maart. De wekelijkse rubriek 'het woord aan raadslid...' keert 22 maart terug op deze pagina. Voor de aanleg van een nieuw schoolsportveld aan het Griffioen pad ter hoogte van de Koninginnelaan worden er deze maand verplant- en rooiwerk- zaamheden uitgevoerd. Tegelij kertijd vinden er rooiwerkzaam- heden plaats op het sportpark Kruitmolen voor de renovatie en uitbreiding van de voetbalvelden. Het is de bedoeling dat in mei wordt begonnen met de aanleg van een nieuw schoolsportveld aan het Griffioenpad. Het veld komt in een parkachtige omgeving en sluit-aan op het sportcomplex Voorborch en het Amaliapark. De aanwezige knot wilgen krijgen een nieuwe plaats in het gebied en de struikbeplanting wordt verwijderd. Sportcomplex Kruitmolen In de week van 6 tot 10 maart vinden er rooiwerkzaamheden plaats op sportpark Kruitmolen. Het rooien is nodig voor de renovatie en uitbreiding van de voetbalvelden. Het gaat om de velden in de noord westhoek aan de zijde van de Kruitmolenlaan, vlakbij de kantine van FC Dauwendaele. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ad van de Pas, tele foonnummer 67 53 11 of per e-mail a.van.de.pas@middelburg.nl voor de overige bomen geen kapver gunning nodig is. De gemeente heeft overwogen om een aantal bomen te verplanten. Maar uit onderzoek door boomtech- nisch adviesburo Boomtotaalzorg bleek dat de bomen kwalitatief niet voldoende zijn om dit te doen. Daarom is er voor gekozen om ze te kappen. Wanneer de multifunctionele accommodatie gereed is, investeert de gemeente in nieuwe bomen door minstens evenveel bomen nieuw aan te planten. Het kappen van de bomen staat gepland voor begin maart. Volgens voorschrift van de Flora- en Faunawet zijn de kapwerkzaamheden voor het begin van het broedseizoen (23 maart) afgerond. In een gedeelte van de Middel burgse binnenstad worden bin nenkort ondergrondse afvalcon tainers geplaatst. Voor het plaatsen van deze contai ners vindt momenteel de vergunning procedure plaats. Om na het ver lopen van deze procedure voldoende gegevens te hebben over de betref fende locaties is het van belang nu nader onderzoek te doen. Het gaat om het traceren van kabels en leidin gen in de buurt van de plaatsen waar de containers gepland zijn. Het onderzoek vindt plaats ter hoog te van Breestraat 27-81, Breestraat 14-72, Singelstraat 1-56, Singelstraat 2-78, Molstraat 2, Dam 39-45, Zusterstraat 19-49, Zusterstraat 30-52, Sint Janstraat 49-50, Sint Janstraat 60-64, Turfkaai 1 en Nieuwe haven 49. Mocht u vragen hebben dan kunt u contact opnemen met Chris Reijerse, e-mail: c.reijerse@middelburg.nl of telefonisch 67 52 26. Voor vragen over het afvalbeleid en de locatie van de containers kunt u contact opne men met Ad van de Pas, a.van.de.pas@middelburg.nl of tele fonisch 67 53 11. Vliegveld Midden-Zeeland is gelegen nabij het recreatiege bied Oranjeplaat en camping 'De witte raaf'. Door de ligging en het gebruik van het terrein kan er geluidhinder optreden voor omwonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vliegverkeer kun nen telefonisch worden ingediend bij de havendienst van het vliegveld, klachtentelefoon (0113) 67 00 18. De havendienst draagt zorg voor ont vangst, registratie en beantwoording van klachten. Klachten worden doorgegeven aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klachten kunt u sturen aan het secretariaat van deze com missie 28, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het secretariaat zorgt voor een juiste beantwoording en koppelt terug naar de havenmeester van het vliegveld.

de Faam | 2006 | | pagina 8