Pappardelle met haas I 1 I 1 I 1 I 1 I I I I I 1 I 1 De vele troeven van Piemonte F 1 P Vissen Horoscoop T T T «fsMVrM"i'vrsl111De Faam Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 45 Ram U blijft alsmaar bezig! Het ligt wat in de aard van het beestje, de zaken aan de kant zetten blijkt moeilijk voor u. Toch kunt u zich niet steeds maai" weer inzetten voor anderen. Denk aan uzelfl Stier U werkt als een paard, Stier, en dat gaat ten koste van uw persoonlijk leven. Wat schrijft u allemaal in uw agenda? De beste re medie voor u is e§ns wat kalmer aan doen. Het wordt tijd dat u meer aan uzelf denkt. Tweelingen - in het oplossen van kleine problemen gaat veel tijd zitten. Maai' u heeft doorgezet in iets dat nu resultaat gaat opleveren. Dat komt langs een heel andere weg dan u ver wacht had naar u toe. Kreeft U heeft plannen in uw hoofd die nu goed zijn uit te voeren. Vertel er eens over aan anderen om te zien hoe men er op re ageert. De kans is groot dat men er iets in ziet. U heeft een paar zaken lang op hun beloop gelaten Leeuw Het wordt een wat stormachtige week. Zowel in uw persoonlijk leven als in uw werk kunt u de ontwikkelingen nauwelijks bijhouden. U rekent op eerlijk spel, maar soms valt dat tegen. JÉ|^ Maagd W"W Materieel gezien is dit een week om voorzichtig te zijn. U gaat weer met al uw energie op alles af. Wat pas op de plaats ma ken zou verstandig zijn. Probeer tot een rus tiger dagindeling te komen. Weegschaal Geen grote gebeurtenissen deze week. Het wordt een rustige en prettige week met aardige contacten. Probeer ruimte om u heen te houden en rustig door te gaan met dat waar u mee bezig bent. Schorpioen U heeft nu en dan last van vergeet achtigheid. Aandacht voor uzelf is daarbij be langrijk. Gezonde voeding en goed luisteren naar signalen van uw lichaam. Neem op tijd rust. Boogschutter •^S U gaat helemaal op in uw werk en u voelt dat er nieuwe energie naar boven komt. Bundel die krachten tot iets positiefs. Daar krijgt u kansen toe als u goed om u heen kijkt. Er zijn veel mensen die een beroep op u doen. Steenbok U bent vol goede moed in uw werk, maar in de liefde is er wat stilstand. Zoek bij uzelf hoe u de sfeer van het begin te rug kunt vinden. Geef toe aan plannen om samen iets gezelligs te doen. Waterman I j$P Er komt deze week van alles van de grond, misschien zelfs letterlijk. U er vaart nieuwe mogelijkheden, er ontstaan kansen. Laat het verleden achter u en begin met positieve gevoelens aan iets nieuws. Op gevoelsgebied is er wat tegenwerking, maar voor het ove rige wordt dit een goede week. U heeft reden genoeg om te vreden te zijn. Een jongere vriend heeft het moeilijk. Dat komt niet meteen op orde en daar heeft niet alleen hij, maar ook u het moeilijk mee. Pasta wordt bij ons als een hoofdschotel gegeten. In Italië echter is het een ge bruikelijk tussengerecht. Dat geldt ook voor de pap pardelle sulla lepre, brede pasta repen met haas. Vooral in Toscane een tus sengerecht dat veel sym pathisanten kent. In plaats van haas kan ook konijn gebruikt worden. Ingrediënten: 500 gram verse pappardelle, een ste vige haas of konijn, een wortel, een ui, twee sten gels bleekselderij, twee eet lepels goede olijfolie, verse peterselie, glas droge rode wijn, twee tomaten, twee tenen knoflook (kan ook weggelaten worden), een citroen, grof gehakte Par mezaanse kaas, zout en peper. Bereiding: Snij de wortel, ui, de bleekselderij, de knoflook en peterselie grof aan stukjes en fruit dat in een grote pan op laag vuur. Snij de schoonge maakte haas in stukken, leg die op het groente mengsel, voeg het glas wijn toe en laat het vlees op laag vuur zo'n twee uur gaar stoven. Haal de haas- delen uit de saus, ontbe- nen en het vlees aan stuk jes snijden. Terug doen in de saus, de ontvelde en in stukjes gesneden tomaten toevoegen met wat water. Kook de pasta in zout wa ter al dente. Maak de saus op smaak met peper en 'zout en giet het in een ser- veerschaal, leg er de pasta op en maak het af met wat geraspte Parmezaanse kaas. Drink er een krachti ge rode wijn bij. Anneke Kaiser insec teneter onkruid zwaar lijvig voertuig geluid van een haan grond bij een huis dresseur muziek noot voeg on betwist 8 T T 1 kunst stukje geur houten hamer draaiend wente len hoofd engel 3 familie lid verkoop huisje interest T luchtver versing paardje 9 muziek instru ment zeegod judo graad roeipen larie T 5 Ame rikaanse goud munt hiaat T 10 snuit rivier in Spanje 4 waak zaam 6 stadium bordspel T schrijf gerei Engels telwoord voor zetsel hel bijwoord 2 persoon lijk vnw. log rivier in Siberië dieren geluid rund T karkas T 7 fanatiek vroeger puzzelland.com Ten zuiden en zuidoosten van de Olympi sche stad Turijn strekken de wijngaarden van de Piemonte zich uit. Piemonte is een waar paradijs op het gebied van wijnen. Denk maar eens aan de stoere Barolo's en Barbaresco's, en de frisse zoete mousse rende Spumantes van Asti. Door continue verbeteringen die zijn doorgevoerd op het gebied van de wijnbereiding staan er ech ter nieuwe sterren klaar om het firmament te betreden. De Barbera bijvoorbeeld. De Barbera groet overal in Italië, maar de bes te wijnen van deze druif worden in Pie monte gemaakt. Speciale aandacht ver dienen ook de wijnen uit de Roero. Onder de appellation Roero worden prachtige ro de wijnen gemaakt die in hun bouquet on der meer paarse pruimen, kersen violen en laurier hebben. De witte Arneis-wijn uit deze streek is heerlijk vol en rond en heeft abrikozen, lychee en ander geel en exo tisch fruit, en een typische amandelsmaak in de afdronk. Maar het allermooiste is misschien de streek zelf wel. Prachtige heuvellandschappen met louter wijngaar den en nauwelijks toeristen. En een voor treffelijke keuken met truffelgerechten. Dé plek voor een heerlijke vakantie om alle voortreffelijke regionale wijn zelf uit te proberen. 1 8 9 10 1

de Faam | 2006 | | pagina 45