ölfe*7 aamgDGi]® volwassenen Pollewopski's eerste keer Overgevoelige p& I Bouterse Ontmoeting van Christenvrouwen ono o mo o Financieel Advies Massage volgens Trager-methode 0 fOXHfO PEKAAR Partners De adviseur met zorg voor üw belastingaangiften Administratiekantoor uvvkbvr v.o./ ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Federatie-belastingadviseurs Accountants RA/AA Fiscaal economen Seissingel 10-12, Postbus 95, 4330 AB Middelburg T: 0118-612774, F: 0118-639774, www.joosse.nl aangifte advies De Faam MIDDELBURG - Kees de Vries praat maandag 13 maart over HSP, oftewel Hoog Sensitieve Personen. Hij doet dat in een lezing in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De moderne wereld kenmerkt OOSTKAPELLE - Christenvrou wen Oostkapelle houdt woens dag 15 maart een vrouwenmor gen over de kunst van het weg laten. Tjitske Lemstra spreekt hierover. De bijeenkomst be- zich door snelheid, harde gelui den, flitsende tv-beelden, harde muziek en mobiele telefoons. Wie hier overgevoelig voor is, en dat is volgens Klaas de Vries dertig procent van de bevolking, heeft de neiging zich terug te trekken. De lezing gaat over vol wassenen. Hij begint om 20.00 uur, toegang 3.50 euro. gint om 9.15 uur met samen zang. Voor kinderen is er een crèche en er is een boekentafel aanwezig. Meer informatie bij Marja Dek ker: 0118-582277. MIDDELBURG - De wan den van Eetkaffee Guus aan de Kanaalstraat in Middel burg zijn vanaf zaterdag be hangen met werk van Eve lien Castel. Het is de eerste keer dat zij schilderwerk toont. De titel van de expo sitie luidt Pollewopski's First Time. Voor het geval Castel werk ver koopt, gaat een deel er van naar de Stichting Galgo Rehoming in Schore. Die stichting herplaats honden uit Spanje die daar op beestachtige wijze zijn mishan deld. Volgens Castel is mishan deling van dieren in dat EEG land aan de orde van de dag, onder meer met windhonden die na het jachtseizoen of een rencarrière op een wrede ma nier aan hun einde moeten ko men. Sommige dieren overle ven en worden onder meer op gevangen door de Bevelandse stichting. Merkkleding Evelien signeert haar werk met Pollewopski. Ze verklaart: "Mensen lopen vaak te koop met quasi chique spullen, zoals merkkleding. Ik probeer me al tijd wat op de vlakte te houden. Vandaar die wat speelse naam. Dat geldt trouwens ook voor mijn hond. Als mensen haar zien vinden ze haar geweldig en vragen naar het ras. Ik ant woord dan dat ze van het Polle- wopski-ras is." Ze lacht: "Het is gewoon een vuilnisbak." De Middelburgse wil geen etiket op haar werk plaatsen. "Het is zoals het is en het komt spon taan op het doek of op papier." Ze begon met tekenen en schil deren nadat zo'n acht jaar gele den fibromyalgie was geconsta teerd. Om haar wat op te mon teren verrastten goeie vrienden haar met een schildersezel. Dat sprak aan. Na een reeks cursus sen en oriëntaties bij kunste naars, heeft ze nu de moed om te laten zien hoe ze zich heeft ontwikkeld. Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 42 MIDDELBURG - Gezonder en dynamischer leven. Dat is wat de Trager-massageme- thode beoogt. In Middelburg begint 19 maart een intro ductiecursus op het adres Hofplein 16. Trager is een door de Ameri kaans Milton Trager ontwik kelde combinatie van bewe gen, voelen, meditatie, mas sage en bewustwording. Cur susleidster Ellen van 't Hoff geeft op diverse lokaties in Nederland les. Meer informatie en aanmel ding: 0111-642389. aammooQ© soos Vóór 1 april 2006 moeten bijna 9 miljoen mensen aangifte inkomstenbelasting/ premie volksverzekeringen doen. Ook dit jaar verandert een aantal zaken. Extra controle De Belastingdienst besteedt bij de behandeling van de aangifte 2005 extra aandacht aan inkomsten uit overige werkzaamheden, zoals bijverdiensten. In het onderdeel Fiscale uit leg bij de aangifte vindt u meer informatie over inkomsten uit overige werkzaamheden. Buitengewone uitgaven Als u in 2005 uitgaven had voor ziekte, invaliditeit, bevalling, adoptie, ouderdom of overlij den, dan kan het zijn dat u recht heeft op aftrek van buitengewone uitgaven. Hieronder vallen bijvoorbeeld de premies voor uw ziekenfonds of ziektekostenverzekering. DigiD Vanaf 15 februari 2006 kunt u aangifte doen met de zogeheten DigiD-inlogcode. Wilt u gebruik maken van de DigiD-inlogcode om uw belastingaangifte in te dienen, wacht dan met het downloaden van het aangifteprogramma van de Belastingdienst tot 15 februari 2006. Vanaf deze datum kunt u uw belastingaangifte ook met uw DigiD-inlogcode ondertekenen. U kunt uw eigen DigiDinlogcode aanvragen op www.digid.nl. Bijtelling privé-gebruik auto werkgever is vanaf 2006 loon De regeling voor het privé-gebruik van een auto van de werkgever gaat per 1 januari 2006 veranderen. Nu moet het voordeel van het privé-gebruik van de auto nog in de aangifte inkomstenbelasting/ premie volksverzekeringen worden aangege ven. Vanaf 1 januari 2006 wordt het voordeel van het privé-gebruik van de auto belast als loon. Werkgevers houden dan daarover loonbelasting/ premie volksverzekeringen en de inkomensafhankelijke bijdrage voor de Zorgverzekeringswet in. Dat heeft een aantal gevolgen: Het nettoloon van werknemers kan lager worden. Werknemers hoeven de bijtelling niet meer op te geven in de aangifte inkomstenbelasting. Werknemers die in 2005 een voorlopige teruggaaf hebben, kunnen in 2006 een hoger bedrag ontvangen. Werknemers die vóór 2006 niet in aanmerking kwamen voor een voorlopige teruggaaf, komen hier in 2006 mogelijk wel voor in aanmerking. Eventuele voorlopige aanslagen van werknemers zullen lager zijn. Het voordeel van het privé-gebruik wordt daarbij immers al beschouwd als loon waarover loonheffing is inge houden. Als een werknemer met de auto van de werkgever per jaar niet meer dan 500 kilometer privé rijdt, hoeft de werkgever geen bijtelling op het loon te doen. De werknemer kan dan een Verklaring geen privé-gebruik auto bij de Belastingdienst aanvragen. Hij kan het aan vraagformulier op deze site downloaden. Meer informatie op de site www.belastingdienst.nl. Elektronisch aangifte doen In plaats van het papieren E-, P-, T of Tj-biljet in te vullen, kunt u ook elektronisch aangifte doen. Hiervoor kunt u gebruikmaken van het aangifteprogramma. C u i 5 T I K 5 ft wilgenstraat 4 goes (0113)214310 vrijlandstraat 33 middelburg (0118)637680 voorstraat 94 stellendam (0187)492633 www.pekaar.nl Hypotheken - Pensioenen - Verzekeringen Deze aanbieding is.geldig voor: 1 Particuliere aangifte Bel of mail voor een afspraak: Financieel Adviespunt 0113 - 229988 06 - 10904985 pburger@zeelandnet.nl Kon. Julianastraat 21 4481 AW Kloetinge accountancy belastingadviseurs O administratieve dienstverlening O belastingaangiften O automatisering O adviseurs voor bedrijven en particulieren Torenstraat 43a - 4353 AB Serooskerke Tel: (0118) 59 31 59 - Fax: (0118) 59 32 44 E-mail: infoibouterse-administratiekantoor.nl www.bouterse-administratiekantoor.nl /|/P) I Accountants- en rih I Adviesgroep Rijkse Uw partner in zakelijke dienstverlening Middelburg Serooskerke Tl 0118-67 89 00 Tl 0118 - 59 26 10 Goes Vlissingen Tl 0113-24 26 28 T 10118 -41 91 92 info@aar.nl www.aar.nl

de Faam | 2006 | | pagina 42