Vlaggen voor de postbode Tjoektjoek^m naar dromenland Design verovert tuin Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 33 Iedere dag de vlag uit. Met de originele Brief en Bus van ontwerper Jan Rodenburg wordt iede re dag een feestdag en wordt iedere gast op vrolijke wijze begroet met het Nederlandse rood-wit-blauw. De Brief en Bus wordt met de hand gemaakt van geslepen RVS en doorstaat met gemak alle vaderlandse weersomstandigheden. Op ver zoek kunnen naam en/of huisnummer op de envelop geëtst worden. Een origineel oer-Hol- lands visitekaartje dat staat als een huis. Voor originaliteit dient wel diep in de buidel getast te worden: het muurmodel is verkrijg baar vanaf 740 euro en met staander vanaf 950 euro. Meer informatie over deze brievenvan- ger is te vinden op www.brievenbussen.nl. - Lichtval brengt kleuren en vormen Pjp 1 en dus ook emo- tie. Vreemd dus dat ons licht vaak M vaststaat op één plek en altijd dezelf de gloed afgeeft. Tot _j|f nu toe. Met zijn schatti- w—Se ronde vormen, drie JÉk lampen en de mogelijk heid om 360 graden te draaien is de Annelum een verrijking voor elk interieur. De middelste lamp kan desge wenst rood of blauw sfeer licht uitstralen. Met de afstands bediening kan worden gekozen of zelfe worden voorgepro grammeerd wanneer de lamp waar naartoe straalt en wat voor soort licht. De Annelum is verkrijgbaar vanaf 825 euro en meer informatie is te vinden op www.pdlighting.com. Wegdromen in je eigen trein, op reis naar verre landen en spannende stations..Thomas zal ie der kinderhart stelen! De stevige fris blauwe kunststof locomo tief kan tegen een stootje, maar biedt ge lijk ook alle comfort en bescherming die van een degelijk kinderbed mogen wor den verwacht. Thomas kost 399 euro en meer informatie is te vinden op www.littletikes.nl. Design in de tuin is een snelgroeiende trend. Naast de meest prachtige planten staan er te genwoordig trendy gestylde meubelen in, zoals deze bijzondere tuinlamp. Naast deze bijzonde re lichtgever zijn er ook brievenbussen en vogel huisjes die qua vormgeving op elkaar zijn afge stemd. Ze zijn verkrijgbaar vanaf 122 euro en meer informatie is te vinden op www.bb-tuin- verlichting.nl. Voor veel mensen is snoeien één van de meest lastige klussen. Want wanneer snoei je wat en hoe? Voor snoeien gelden er een aantal alge mene richtlijnen, zoals in het voor jaar geen struiken snoeien die vóór 21 juni bloeien, anders worden bloemknoppen afgeknipt die al vorig jaar zijn gevormd. Snoei struiken die vóór 21 juni bloeien, liever direct na de bloei. In maart en april kunnen wel planten en struiken worden gesnoeid die pas na 21 juni, in de zomer of nazomer, bloeien. Voor het snoeien van groen- blijvende en bladverliezende hagen is mei en half augustus tot en met half september de meest geschikte tijd. Overigens is het geen bezwaar De wintertuin is in. En voor iedereen haalbaar, ook voor flatbewo ners. Het mooiste zijn houten bloembakken met kleurrijk en leven dig wintergroen. Daarmee wordt de woonkamer optisch verlengd en wordt de blik naar buiten stukken aantrekkelijker. En waarom zouden de kleine lampjes alleen met kerst aan mogen? Breng wat licht in de tuin en maak de winter vrolijker dan ooit. Een hoge wintertuin in miniformaat is met een royale bloembak een fluitje van een cent. Om een handje te helpen, biedt Dé Week krant de kans om zo'n blikvanger (ter waarde van 109 euro) voor de wintertuin te winnen! Er zijn een aantal bloembakken beschikbaar, dus waag een kans! De waag is simpel: de bloembak is van A. cement bank, B. hout, C. kunststof. Stuur vóór 20 maart 2006 een SMS naai- 2121. Begin het bericht met WIN (spatie) TUIN (spatie) en vervolgens uw ant woord (A, B of C). U ontvangt 1 SMS-bericht terug a 40 eurocent. Meer informatie over de bloembakken is te vinden op www.hillhout.com. om snel groeiende hagen het hele jaar door in model te houden. Wanneer je er helemaal zeker van wilt zijn hoe en wanneer een bepaal de plant of struik gesnoeid moet worden, dan is het raadzaam een snoei-encyclopedie te raadplegen. De gouden regel in de tuin is: goed gereedschap is het halve werk. Ge lukkig staan de ontwikkelingen niet stil. Met optimale ergonomische werking in het achterhoofd, zijn ultra lichte takken- en snoeischaren ont wikkeld die lichter en tegelijkertijd krachtiger zijn dan ooit. Kijk voor meer informatie op www.gardena.nl Zodra de zon weer langzaam doorbreekt, begin nen vele groene vingers weer te jeuken. Om- potten, stekjes maken en de tuin in optimale conditie brengen. Een handig hulpje is deze op pottafel. Met een zinken grondbak om naar har telust met aarde te spelen. En opbergruimte, zodat potten en gereedschap bij de hand kun nen blijven. Klaar? Klap de schappen dan neer, waardoor er een gezellige tuïntrolley ontstaat. Want de tuin is er natuurlijk niet alleen om in te werken, maar ook om van te genieten. Deze Easy Gardner draagt het F5C keurmerk en kost 99 euro. Meer informatie is te vinden op www.greatgardengoods.com.

de Faam | 2006 | | pagina 33