Inspraak startnotitie/kennisgeving Verruiming Vaargeul Beneden- Zeeschelde en Westerschelde h Faam Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 2 In de vaargeul liggen elf natuurlijke Scheldehavens, met name Antwerpen, drempels. Schepen met een grote diepgang moeten wachten op een gunstig tij om daaroverheen te kunnen varen. Lange wachttijden maken de onaantrekkelijk. Vlaanderen en Nederland gaan de vaargeul daarom verdiepen en verbreden om zo de Schelde toegankelijker te maken en te houden. Naorttrse Vanaf 8 maart 2006 ligt de startnotitie/kennisgeving 'Verruiming Vaargeul Beneden-Zeeschelde en Westerschelde' ter inzage op diverse locaties in Nederland en Vlaanderen. De startnotitie/kennisgeving geeft aan welke varianten het milieueffectrapport in beeld zal brengen en op welke wijze de effecten worden onderzocht. De startnotitie/kennisgeving doorloopt in Nederland een inspraakprocedure overeenkomstig de Tracéwet, de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. In Vlaanderen geldt het MER/VR-decreet van 18 december 2002. In het kader daarvan wordt u in de gelegenheid gesteld uw zienswijze op de inhoud van de startnotitie/kennisgeving naar voren te brengen. Achtergrond De Vlaamse en Nederlandse regeringen stelden op 11 maart 2005 de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium vast. Deze Ontwikkelingsschets geeft aan welke projecten en maatregelen moeten worden gerealiseerd om de Schelde in 2010 veiliger, toegankelijker en natuurlijker te maken. De verruiming van de vaargeul van de Schelde is één van deze projecten en maatregelen. Waar kunt u de startnotitie/kennisgeving inzien? De startnotitie/kennisgeving kunt u inzien gedurende de reguliere openingstijden op de volgende locaties: In VLAANDEREN van 8 maart 2006 tot en met 6 april 2006 (30 dagen) in de gemeentehuizen van Antwerpen, Beveren en Zwijndrecht; bij de Cel Mer in Brussel. In NEDERLAND van 8 maart 2006 tot en met 18 april 2006 (6 weken) in de gemeentehuizen van Vlissingen, Reimerswaal, Sluis, Veere, Kapelle, Hulst, Terneuzen en Borsele; de hoofdvestigingen van de openbare bibliotheken in bovengenoemde gemeenten; de bibliotheek van het provinciehuis van Zeeland in Middelburg; het informatiecentrum van de Provincie Zeeland in Middelburg; de bibliotheken van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen en het Waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; de bibliotheek van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag. U kunt de startnotitie/kennisgeving ook downloaden via www.inspraakvenw.nl,www.verruimingvaargeul.be en www.verruimingvaargeul.nl Hoe kunt u reageren op de startnotitie/ kennisgeving? Eenieder die dit wenst, kan schriftelijk reageren op de startnotitie/kennisgeving. Inspraakreacties naar aanleiding van deze startnotitie/kennisgeving zijn vooral bruikbaar als zij het karakter hebben van concrete voorstellen voor te onderzoeken alternatieven en effecten. Uw schriftelijke reactie stuurt u naar: Cel Mer t.a.v. ir. Geert Pillu Startnotitie/kennisgeving Verruiming Vaargeul Beneden-Zeeschelde en Westerschelde Koning Albert ll-laan 20 bus 8 B-1000 Brussel OF VOOR NEDERLAND: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat Startnotitje/kennisgeving Verruiming Vaargeul Beneden-Zeeschelde en Westerschelde Postbus 30316 NL-2500 GH Den Haag Voor Vlaanderen geldt 6 april 2006 als uiterste inzenddatum, voor Nederland is deze datum 18 april 2006. U kunt ook via internet reageren: www.inspraakvenw.nl. Voor de Vlaamse inspraak kunt u een inspraakformulier downloaden op www.mervlaanderen.be. In Nederland bestaat tevens de mogelijkheid om mondeling in te spreken. Als u tijdens de hoorzitting mondeling wilt inspreken, wordt u vriendelijk verzocht dit uiterlijk maandag 13 maart 2006 aan het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat kenbaar te maken, telefoon +31 70 351 96 04. Als u dat wenst, kunt u verzoeken om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Informatiebijeenkomsten en hoorzittingen Om u zo goed mogelijk te informeren, worden twee bijeenkomsten georganiseerd. Tijdens de bijeenkomsten worden de inhoud en het verloop van de verdere procedure toegelicht. Ook kunt u tijdens de bijeenkomsten vragen stellen. Aansluitend op de Nederlandse informatiebijeenkomst Ministerie van Verkeer en Waterstaat vindt een hoorzitting plaats, waar u mondeling kunt inspreken. JDe bijeenkomsten worden gehouden op: woensdag 15 maart 2006 Scheldetheater, Westkolkstraat 16 in Terneuzen. Informatiebijeenkomst 19.00 uur tot 21.00 uur en hoorzitting vanaf 21.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. donderdag 16 maart 2006 Provinciehuis Antwerpen, Koningin Elisabethlei 22 in Antwerpen. Informatiebijeenkomst 19.00 uur tot 21.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. Wat gebeurt er met uw reactie? Het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat en de Cel Mer bundelen alle reacties. De inspraakreacties worden voorgelegd aan de afdeling Algemeen. Milieu- en Natuurbeleid-Cel Mer in Vlaanderen en aan de Minister van Verkeer en Waterstaat en de Commissie voor de milieueffectrapportage in Nederland. Een gezamenlijk Vlaams-Nederlandse commissie adviseert het bevoegd gezag over de richtlijnen voor de inhoud van het milieueffectrapport (MER). Onder meer op basis van dit advies en de inspraakreacties stellen de afdeling Algemeen Milieu- en Natuurbeleid-Cel Mer en de Minister van Verkeer en Water staat vervolgens de richtlijnen vast. De richtlijnen vormen het vertrekpunt voor het opstellen van het MER. Te zijner tijd kunt 'u in Nederland inspreken op het ontwerp-tracébesluit en het daarbij gevoegde MER. In Vlaanderen kunt u te zijner tijd inspreken op de vergunningaanvraag en het MER. Nadere informatie Voor meer informatie over de inhoud van de startnotitie/ kennisgeving kunt u contact opnemen met: Harm Verbeek, projectleider Verruiming Vaargeul voor Nederland, +31 118 62 26 29 of; Dirk De Brauwer, projectleider Verruiming Vaargeul voor Vlaanderen, +32 50 55 13 68. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot: het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, +31 70 351 96 04; de Cel Mer, telefoon, +32 2 553 80 79. Informatie van de Vlaamse overheid

de Faam | 2006 | | pagina 28