Zeeuwse klikootjes verkleinen afvalberg Adverteren? Bel voor informatie Jongerendag op zoek naar talent Huur een auto: per dag! Verschijndagen: 31 mei, 21 juni, 5 juli, 19 juli, 2 augustus en 16 augustus 0113274014 IC I Anders tekenen voor Vlissingse jongeren dé Weekkrant De Faam De Zuidschor Watersport Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 23 door ellen de vriend VLISSINGEN - Het dreigend milieuprobleem en het plastic zwerfafval op Sri Lanka is een bron van zorg voor Els van de Kerkhof uit Middelburg. Zij werkt sa men met de Provincie Zee land en de stichting Van Hand tot Hand aan een af- valeducatieproject op het eiland. Van de Kerkhof werkt bij het Milieu Educatie Centrum (MEC) in Vlissingen en ging in november 2003 voor het eerst naar Sri Lanka. "Janny Fioole van de Stichting Van Hand tot Hand sleepte mij overal mee naar toe. De schoonheid van het eiland en de armoede van de mensen raakten mij diep. Wat mij ook opviel waren de ve le afvalhopen en de hoeveel heid plastic." Compostbak Van de Kerkhof ging op het ei land aan de slag. "Op een school in Sangilikandarawe gaf ik voor lichting over afvalscheiding, we zorgden voor een compostbak en leerden hen afval te sorteren in groen- en restafval." Terug in Nederland zag zij de leskist Pieter de Pier van het MEC en besloot hier een versie voor Sri Lanka van te maken. Pieter Panuwa maakt de kinde ren op Sri Lanka nu op een heel simpele en aansprekende ma nier duidelijk wat wormen en hun vriendjes wel en niet lus ten. "Ze zijn een succes!", vertelt Van de Kerkhof. Daarom gaat het project nu op achthonderd scholen draaien. De leskisten worden op Sri Lanka gemaakt en kosten ongeveer 65 euro per stuk. Om dit te kunnen bekostigen verkoopt het MEC miniklikoot- jes met afvalbesparingstips en snoepjes voor Sri Lanka. diRecréatie Krant VLISSINGEN - Anders teke nen dan huisje, boompje, beestje? Dat kan, althans voor jongeren, bij Foyer de Jeunesse aan de Walstraat in Vlissingen vanaf woens dag 15 maart. De kunstenares Ans de Boer leidt de cursus. Aan het tekenen gaat steeds een korte meditatie vooraf. Tijdens de cursus wordt gewerkt met veel kleuren. Dat is helend, meldt de cursusleider. Het begint die woensdag om 19.30 uur. Aanmelden kan via 0118- 416289. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. door miekejanssens VLISSINGEN - 'Laat je ta lentzien' is het thema van de eerste interkerkelijke, Zeeuwse jongerendag. De dag. 27 mei in sporthal Baskensburg, is bedoeld voor alle Zeeuwse jonge ren, die over de kerkmu ren willen kijken. "Er zit veel talent in de kerken. Wij willen dat jongeren zich samen op deze dag uiten in dans, muziek of drama, in dat wat ze goed kunnen. Op het podium natuurlijk", aldus ini tiatiefnemer M. Scheermeijer. Het wordt geen langdurige jongerendag. "Van 12.30 tot 17.30 uur", legt Scheermeijer uit. "Het is de eerste keer, dus je moet niet gelijk een overvol programma hebben". Jongeren kunnen zich aan melden tot 15 april via, bij voorbeeld, hun koor of vereni ging of gewoon omdat ze graag deze dag willen bijwo nen. Geïnteresseerden kun nen voor gratis kaarten mail en naar jongerendag@hot- mail.com. 500 m2 watersport en lifestyle kleding GAASTRA - STORED AMES/HEREN/KIDS/SCHOENEN Tijdens verbouwing 7 dagen per week geopend /gratis parkeren voor de deur Jachthavens Wolphaartsdijk, Zandkreekweg 5, 0113-582310, www.zuidschor.nl 18-19 maart feestelijke opening met kledingpresentatie door Miranda Slabber en Sloepenshow VLISSINGEN - Het Midden gebied in Vlissingen gaat op de schop. Dit weekend werd de aftrap van de verande ringen, Umoja (Swahili voor eenwording) gevierd met een multiculturele dag op het plein van de oude vensteinschool. Na de Surinaamse zanger Kendread ging het tentdak er zowat af bij optredens van de Vlissingse hiphopformatie 0118-VIER en rapgroep Vierus. Ook kwam veel publiek af op de mannen van Blof, die hun nieu we album Umoja signeerden. Tussendoor waren op een groot De Vlissingse hiphopformatie 0118-VIER trad op in de tent van scherm wijkbewoners te zien. Umoja aan de Bonedijkestraat. foto ellen de vriend OPENINGSACTIE! 15, ëëldlg vóór klasse a ëri b. Gratis Haal B»erigservice ïhëi 150 Vrije km pér dag. Actiépëriode: 15 fëb. t/rri 15 april 2ÖÖ6. l Nieuwe Europeer vestiging in Goes. Kom langs'. Albert Plesmanweg 2 4462 GC Goes Tel: 0113-217 360 Fe* 0113-27017# -f Ti eilitj o u rope gr.nl •'|s' rniH- ififif Autoverhuur www.europcar.nl, 0900-0540 0,10 p/m)

de Faam | 2006 | | pagina 23