Walcheren CZ luistert naar patiënt Pottenkijken bij specialist Groot in mooie stoffen Bakker Izeboud stopt Prénatal in lieuw jasje Uit het Zakenhart van... Samenwerking zorgverzekeraar en Klaverblad Het is lente in ogen van Bobbe Mode Minder banken overvallen in 2005 Veel landbouwgif in supermarkten Duurzame goederen zijn in trek "nlï/'a'rf/TiIlDe Faam Woensdag 8 maart 2006 - Pagina 19 'Horeca is melkkoe' VLISSINGEN - Bobbe Mode in Vlissingen luidt donderdag 16 maart het nieuwe modeseizoen in met een spectaculaire modeshow. In drie voorstellingen wordt de voorjaar- en zomercollec tie getoond aan het publiek. Kaarten voor de show zijn gratis af te halen bij Bobbe Mode aan de Walstraat 199 in Vlissingen. Wie een zit plaats wil moet er snel bij zijn, want het aantal stoelen is beperkt. De shows zijn om 10.00,13.30 en 15.30 uur. ZEELAND - Bankovervallers sloegen in 2005 minder vaak toe dan het jaar daarvoor. Dit blijkt cijfers van de Ne derlandse Vereniging van Banken. Er is een daling van het aan tal bankovervallen zichtbaar van twintig procent. In twee op de drie gevallen gaan de overvallers er overigens zon der buit vandoor. MIDDELBRUG - Nederland se supermarkten leveren matige prestaties als het gaat om het terugdringen van ge vaarlijke bestrijdingsmidde len in groente en fruit. Dit blijkt uit een rapport van Mi lieudefensie. In vergelijking met super markten in Groot-Brittannië en Duitsland presteren alle Nederlandse supers onder de maat. ZEELAND - In de laatste maand van vorig jaar heb ben huishoudens 0,9 pro cent meer besteed aan goe deren en diensten dan in de cember 2004. Dit blijkt uit cijfers van het CBS. Vooral kleding, schoe nen en consumentenelek tronica waren in trek. Aan nieuwe auto's is daarente gen minder besteed dan in december 2004. Oranjefans verheugen zich nu al op het WK. foto: marcel pieters maar profiteren van de oranje gekte in Nederland", meent Cla- es. KHN adviseert haar leden dan ook geen auteursrechten - die uiteenlopen van 200 tot 500 euro, aan Videma af te dragen. Of bij wanbetalers de televisie tijdens het WK daadwerkelijk op zwart gaat, zal nog moeten blij ken. Feit is dat grootse voetbale venementen per definitie goed zijn voor de horecakas. Televi sie-uitzendingen van belangrij ke wedstrijden doen daar nog eens een flinke duit bovenop. Een groot deel van de kroegba zen en restauranthouders heeft de factuur van Videma overi gens al braaf voldaan. KHN is van mening dat de geschiedenis zich herhaalt. In 1994 deed de NOS ook een poging om beter te worden van de vertoning van publieke sportuitzendingen. De Tweede Kamer heeft toen be slist dat dat alleen billijk zou zijn als er entreegelden worden geïnd. Om oneerlijke concur rentie tijdens het WK tegen te gaan heeft het Bureau Eerlijke Mededinging aangekondigd tij dens het WK op te treden tegen kantines en buurtcentra die goedkopere drank schenken. MIDDELBURG - Zorg die naadloos aansluit bij de wen sen en behoeften van mensen die zorg nodig hebben. Dat is het doel van de nieuwe samen werking tussen zorgverzeke raar CZ en de Regionale Pa tiënten Consumenten Plat- fonns (RPCP's). CZ heeft hier voor vorige week samenwer kingsovereenkomsten geslo ten met de RPCP's Zeeland, Noord-Brabant, Gelderland en Limburg. De bedoeling is dat CZ zorg op maat gaat inkopen voor de ver zekerden. Patiëntenplatforms krijgen daarbij een adviseren de rol. Voor de provincie Zee land vervult Stichting Het Kla verblad die rol. Het Klaverblad deelt haar kermis over de erva ringen en wensen van zorgge bruikers met de zorgverzeke raar. Op deze manier krijgen de RPCP's daadwerkelijk in vloed op de kwaliteit van de zorg en is CZ beter in staat in te spelen op de wensen en be hoeften van verzekerden. Als eerste speerpunt voor het jaar 2006 wordt de huisartsen zorg en farmaceutische zorg onder de loep genomen. Daar naast gaan de patiëntenplat forms en CZ samenwerken aan de verbetering van de in formatievoorziening aan zorg vragers. Bij Het Klaverblad is al veel kennis op dit gebied voorhan den. Het Zeeuwse patiënten platform is immers op veel ter reinen van de zorg actief in het kader van belangenbeharti ging en consumentenvoor lichting in de zorg. Het Klaver blad opereert volledig onaf hankelijk van zorginstellingen of verzekeraars en doet voort durend onderzoek naar de wensen en behoeften van zorgvragers. MIDDELBURG - Het WK bekijken op een reusachtig scherm tussen gelijkge stemde oranjefans. Menig voetballiefhebber verheugt zich daar nu al op. Kroegen, cafetaria's, sportkantines en snackbars kleuren tij dens de kampioenschap pen massaal oranje en wor den omgetoverd tot bio scoop. Of de horeca in juni, als 'onze jongens' in Duits land hun beste beentje voorzetten, het publiek we derom massaal op televisie avondjes gaat trakteren is de vraag. Het vertonen van het WK voet bal is namelijk niet kosteloos. Recentelijk ontvingen duizen den horecabedrijven hiervoor een nota van auteursrechtenor ganisatie Videma. Koninklijk Horeca Nederland (KHN) hekelt de houding van Videma en vindt de heffing onterecht. "De hore ca wordt steeds maar weer als melkkoe gebruikt van dergelijke stichtingen, die de administra tieve lasten voor horecaonder nemers opdrijven. De koek is op", meldt Jeu Claes, direc teur van Koninklijk Ho reca Nederland in een persbericht. De overkoepe lende horecaorganisatie vindt dat horecabedrijven die geen entreegeld heffen, geen vergoeding dienen te betalen als hun gasten in een gezellige ho- recaomgeving kijken naai- WK- beelden. "Videma wil alleen De specialist in zijde en kasjmier, foto: inge adriaansen Echtpaar Izeboud gaat met pensioen, foto: inge adriaansen KOUDEKERKE - Na zesen tachtig jaar sluit bakkerij Izeboud in Koudekerke op 11 maart de deuren. De bakkerij werd in 1920 geo pend door Gilles Izeboud. Na de oorlog namen zijn zonen Dingeman en Piet het bedrijf over. In 1956 werd de bakkerij aan de Schutterij venuild voor de huidige vestiging aan het Dorpsplein, waar de derde generatie, in de persoon van Iman Izeboud, sinds 1974 de scepter zwaaide. Bakker Izeboud en zijn vrouw Jannie gaan van hun welverdiende rust genieten. De bakkerij is inmiddels overgenomen door Bakke rij Koppejan. Het team is blij met de nieuwe look. foto: inge adriaansen VLISSINGEN - Met gepaste trots heropende Serge Pe- kaar vorige week zijn Pré- natalwinkel aan de Spuistraat 88 in Vlissingen. De winkel werd een stuk groter en het interieur is volledig aangepast aan het thematische en kleurrijke Prénatal-concept. Rondge bogen schappen fungeren als stilistische routewijzers en voeren de bezoeker op speelse wijze langs de verschillende the ma's, beginnend bij de pril le zwangerschap en eindi gend bij het inmiddels ver plichte autostoeltje. Voor de trendy collectie positie mode is zelfs een boetiek achtige shop-in-shop ge creëerd. verkoop voor particulieren. De eerstvolgende uitver koop staat gepland op 18 maart van 10.00 tot 15.00 uur. De Zeeuwse groothan del in stoffen is te vinden aan de Oude Veerseweg 22c in Middelburg, 06- 29026436. Geopend op dinsdag en donderdag van 9.30 tot 14.00 uur. VLISSINGEN - Aan de Pres. Rooseveltlaan 768 in Vlissingen is de Broyeurspecialist geves tigd. In deze onderneming van Rose Minnaard en Leny de Kok, waaraan overigens ook een webwinkel is gekoppeld, draait alles om de pot en ander sani tair. De showroom is van maandag tot en met vrijdag van twee tot vijf uur geopend. Hier kan men het broyeurtoilet, waarbij geen dikke afvoerbuis nodig is maar waar een wastafelafvoer al vol staat, met eigen ogen aan schouwen. Verder zijn er tal van doucheca bines, kitchenettes, kachels en steigers. "En allemaal tegen de laagste prijzen. Wie elders in de Benelux een broyeurtoilet Rose Minnaard en Leny de Kok. foto: inge adriaansen goedkoper kan kopen, betalen matie over het bedrijf is te vin wij het dubbele bedrag terug", den op de website www.broy- garandeert Leny. Meer infor- eurspecialist.nl. MIDDELBURG - Begin dit jaar opende Marisca Blaauw op bedrijventerrein Ramsburg haar nieuwe be drijf 'De Zeeuwse groot handel in stoffen'. Hier ver koopt zij stoffen en fourni turen en tevens bemiddelt Marisca in exclusieve maat kleding. Iedere derde zater dag van de maand is er uit-

de Faam | 2006 | | pagina 19