de kijkkamer Ons voornemen? Nog voordeliger zijn! ZLM tf Jeremiasse Jan Willem Simons Sabbelende koeien en enorme billboards Vuurwerk bij Intratuin! Knallend het jaar uit! Bericht voor onze adverteerders WGGGNGR huis-aan-huiskranten OA=liÖh riuiiw .Verkoopdagen: Zeeuwse haven blijft groeien NIJNTJE 0 2 januari zijn wij er weer met... 0 Kinderopvang 0-4 jaar 0 Buitenschoolse opvang 0 Gastouderbureau Cursus yoga voor 55-plussers Cursussen en workshops ZVU Nieuwjaar Anbo Nieuw biljart Zk. Weekkrant voor Walcheren 2005 Nog één keer het jaar 2005 BreedUit Middelburgs theater j i op tournee TOMMY tHILFIGER opticiens 55,00 in beeld Zeeuws onderwaterleven (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl verzekeringen december van 9.00 tot 21.00 uur december van 9.00 tot 17.00 uur vj intratuin 79, 30 en 31 december: nog 3 dagen tax-free feest in Vfissingen: Bij aankoop van een nieuwe fiets of fif nessapparaat betalen wij de BTWH9%)! i fiets êcfvtnets Kinderdagverblijf Uw kind in goede handen... 0j Krijger is nieuwe voorzitter MicMec SPELCOMPUTER Beste service, laagste prijs! Samensmelting Swingende salsa- Nieuwjaarsparty mm mm deFaam (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 eyewear Segeersstraat 35 Middelburg 0118 - 674004 B«»T WIITWH QBAHD HOTIL AW10W ^N<J9 enkele plaatsen beschikbaar Dansenlekker eten vuurwerk Swingend het nieuwe jaar in! Een avondvullend programma met een heerlijk 5 gangen dinerbuffet, champagne en om 00.00 uur vuurwerk. www.hotelarion.nl 011.8 4 1.0 502 Woensdag 28 december 2005/ Advertentieverkoop: Kc-N'nou w, d#n Advertenties Ml A HET GROENE WARENHUIS K0UDEKERKE, Galgeweg 5, 0118-551623, donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl Voor dp qrnotr.tf imifp in qaat u naar: Troelstraweg 364 - Vlissingen Van der Spiegelstraat 54 - Goes In verband met de nieuwe vormgeving van onze titels per 1 januari verzoeker» wij u uw advertentiemateriaal gedurende de eerste drie weken in 2006 24 uur eerder aan te leveren ten op zichte van de sluittijden 2006 Wij zorgen er dan voor dat uw advertentie- optimaal tot haar recht komt VLISSINGEN - De goede renoverslag in de havens van Terneuzen en Vlissin gen is gestegen met circa twee procent. In 2005 is 30,4 miljoen ton via zee vaart overgeslagen en in 2005 gaf Zeeland Seaports vijftig hectare grond uit voor de uitbreiding van bestaande bedrijven en komst van nieuwe bedrij ven. Het bedrijfsresultaat van 2005 bedraagt circa vier miljoen euro. Van de 30,4 miljoen ton die werd overgeslagen, gaat het om 16,2 miljoen ton in Vlis singen en 14,2 miljoen ton in Terneuzen. In Vlissingen is in 2005 cir ca vijf procent meer goede ren overgeslagen ten op zichte van het voorgaande jaar en in Terneuzen is er een lichte daling van twee procent. Een opmerkelijke groei is er in de landbouwproducten, terwijl de overslag van de goederensoorten voedings producten en meststoffen licht daalde. Verder is er in 2005 circa 29,6 miljoen ton via de bin nenvaart overgeslagen. In 2004 was dit 25,5 miljoen ton. 0 Tussen de middag opvang Burggang 1 - Middelburg - Tel. (0118) 62 36 52 OOST-SOUBURG - De win terdepressie verdwijnt direct bij de opzwepende muziek van de Salsa Nieuwjaarsparty. Dansschool Salsa Para Siemp- re houdt het feest zaterdag 7 januari in Oost-Souburg. Het feest begint om 21.00 uur in de danszaal van café-brasserie De Karolingenburcht. De mu ziek wordt verzorgd door dj Jo- bo, die behalve salsa ook mam: bo, merengue, bachata, cumbia, bolero, Antilliaanse wals, soca en zouk draait. "De standaard dresscodc is dress to impress dus geen sportkleding, gym schoenen of petjes", vertelt Joop Boshuisen van de dansschool. De avond duurt tot 2.30 uur. De Nieuwjaars Salsadansparty is het startsein voor het nieuwe dansseizoen. VLISSINGEN - In de yoga- zaal van wijkcentrum het Open Hof in Vlissingen begint in januari een nieuwe yoga- cursus voor 55-plussers. De lichte yoga-oefeningen wor den voor een groot deel uitgeoe fend op een stoel. Hierdoor is deze cursus ook toegankelijk voor mensen met beperkte be wegingsmogelijkheden, zoals bijvoorbeeld rug- of gewrichts klachten. Er worden ook adem en ontspanningsoefeningen ge daan. De lessen zijn op maandagoch tend, vanaf 9 januari. Een proef les is mogelijk. Voor meer infor matie kunnen belangstellenden terecht bij docente Diana van der Gaast, telefoon 0118- 430757 of www.yogaflow.nl. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft in ja nuari weer een uitgebreid aan bod op het gebied van cursus sen en workshops. Dit voor jaar gaan vele talencursussen van start, zoals Frans, Spaans en Italiaans, waarbij het ac cent ligt op korte cursussen ter voorbereiding van de vakan tie. Verder zijn er cursussen filoso fie, weerkunde, dyslexie en computerkunde en zijn er nog plaatsen vrij bij diverse Hatha Yoga groepen. Ook staat dc in troductiecursus wijnproeven weer op het programma. Voor het complete aanbod is er de programmagids. Deze is gratis op te halen bij de ZVU aan de Spanjaardstraat 51 in Middel burg, telefoon 0118-634800 of e-mail: vu-zeell@csnet.nl. Goed nieuws: krant vaa formaat In het nieuwe jaar gaat er wat veranderen in krantenland. Vanaf januari krijgen alle Wegener huis-aan-huiskran ten een nieuwe vormgeving én verschijnen ze op het handzame tabloidformaat. Dat geldt ook voor deze krant. En dat is goed nieuws. Voor lezer én adverteerder. De Wegener huis-aan-huis kranten worden in een nieuw, eigentijds jasje gestoken. Meer aandacht voor beeld is daarbij het devies. Korte berichten, zodat de lezer snel op de hoogte kan komen van informatie uit de eigen leefwereld. Daarmee sluiten de titels beter aan bij dc behoefte van de hedendaagse lezer om snel, kort en krachtig geïnfor meerd te worden. Bovendien wordt de inhoud van de Wegener huis-aan-huis- kranten verder uitgebreid. Het VLISSINGEN - De zestigjari ge Kees Krijger uit Vlissingen is per 1 januari voorzitter van MicMec Walcheren. Hij volgt Doede Holtkamp uit Koudekerke op, onder weins voorzittershamer in zes jaar tijd allerlei veranderingen zijn inge voerd. De nieuwe voorzitter heeft ervaring met milieuvraag stukken. Krijger was hoofd afdeling Be heer en Onderhoud van de ge meente Veere en was bestuurslid van onder meer de Fietsersbond. De Stichting Milieu- educatie/Milieu-informatie heeft vestigingen in Middelburg en Vlissingen. MIDDELBURG - De afdeling Middelburg van de ANBO houdt zaterdag 7 januari haar jaarlijkse Nieuwjaarsbijeen komst in Het Palet. Dc aanvang is om 14.00 uur en op het programma staat onder meer een optreden van het vrou wenkoor Bienaeh Zuuver, met liedjes van toen en nu. Thomas- vaer en Pietemei kijken terug op 2005. Dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. De bijeenkomst is gratis toeganke lijk voor leden en voor mensen die direct lid willen worden. GRIJPSKERKE - Ouderen in Grijpskerke kunnen voortaan el ke dinsdag- en woensdagmiddag biljarten. Stichting Welzijn Vee re zette een nieuwe tafel neer in het dorpshuis. Dinsdagmiddag 3 januari wordt het officieel in ge bruik genomen. Type SY 053D. LCD scherm. Numeriek keypad. 9x9 grid. 3 gamelevels. 12.000 verschillende puzzels. Geluidseffecten. ACTIE PRIJS lokale karakter, al jarenlang de kracht van de weekkranten, blijft uiteraard de hoofdmoot. Daarnaast komt er meer aan dacht voor bijvoorbeeld jonge ren, trends, gadgets en lifesty le. In dé Weekkrant blijkt meer dan ooit dat lokale informatie uit redactie én advertenties be staat. Redactiepagina's en ad vertentiepagina's smelten sa men. Daardoor is er in de hele krant wat te beleven. Nu al zijn Wegener huis-aan- huiskranten een graag geziene gast in de brievenbus. De over grote meerderheid van de Ne derlanders leest regelmatig een huis-aan-huiskrant. En daarbij zijn de Wegener ti tels favoriet met een totaal be reik van gemiddeld 81 procent. Vanaf volgende week is er dus de titel dé Weekkrant: een nieuwe, eigentijdse krant waar in iedereen nog meer en verras send nieuws kan vinden. Een krant op handzaam formaat, een krant van formaat! Lezers én adverteerders ervaren per 1 januari de voordelen van hun nieuwe, eigentijdse weekkrant op tabloidformaat. door Jacco van Maidegem "Na mijn uitverkiezing werd ik overdonderd door alle aan dacht. Vier cameraploegen en ik weet niet hoeveel fotografen wachtten mij op. Het was gek kenhuis. De eerste week stond alles bij ons thuis in het teken van Zeeuws Meisje. Van vrien den, bekenden en familie heb ik ontiegelijk veel kaarten, tele foontjes en zelfs botervlootjes gekregen." Is je voorgenomen studie Tand heelkunde te combineren met je verplichtingen als Zeeuws Meisje? "Hoewel mijn opleiding best zwaar is en veel colleges kent, bevalt het mij prima. Totnogtoe heb ik mijn tentamens, op een tje na dan, gehaald. Gelukkig is Unilever een flexibele op- Het jaar van Anna Dieleman, drachtgever. Ze verplichten mij tot helemaal niets. Ik mag zelf weten wat ik doe. Eigenlijk maar goed ook, want ik ben te genwoordig lid van een Am sterdamse roeivereniging, Amsterdamse Zeeuws Meisje. waarvoor ik zes dagen per week moet trainen." Zes dagen per week? Komt het Zeeuws Meisje dan bijna niet meer in Zeeland? "Eerlijkheidshalve moet ik be kennen dat ik voor Kerstmis bijna een maand niet thuis was geweest. Ik hoop maar dat mijn ouders zich tijdens de kerst maaltijd niet hebben afge- Jaap Wolterbeek) vraagd wie er nu toch in he melsnaam aan tafel zat. Hoe leuk het ook is in Amsterdam en hoe weinig ik ook in Zee land ben, ik blijf de zee ontzet tend missen." Lees verder op pagina 21: 'Volgende maand verschijnt er een fotoreportage in Glamour. C1000 hangt grote billboards op' MIDDELBURG - Een half jaar geleden koos u, lezer van een van de Zeeuwse Wege- ner-weekkranten het nieuwe Zeeuws Meisje; de jonge vrouw die de komende tijd het aloude, gelijknamige margarinemerk van Unilever vertegenwoordigt. Aangezien ieder jaar weer, zo eind de cember, de krantenkolom men zich vullen met bespiege lingen over en terugblikken op het voorbije jaar, vroegen wij ons af hoe 2005 is geweest voor Anna Dieleman, ons nieuwste Zeeuwse marketing instrument. SR

de Faam | 2005 | | pagina 1