Marine luistert Small Sail Vlissingen op Jan Willem Simons Zeehondenbaby Redgy is in de kost Middelburg heeft er een enge plek bij voor Digitale foto's Webprint ®nl 5 HAMBURGERS A LA MINUTE WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 expert Veilig honk voor scholieren blijft Nieuwe expositie bij ArtAurum Vakbond huldigt jubilarissen 25, 26, 27, 28 augustus I s I n g b n www.smallsail.nl 4? Zeeuwse dag in Onder de Toren Laatste expo in Lange Jan Weekkrant voor Walcheren www.stefanos.nl Cultuur Jazz by the Sea verlengt toeristenseizoen Kamperman Mosselfestival afdrukken op formaat 13x18cm* van Or25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 Historische schepen Sloepen race Oude ambachten Meevaren op Zeeuws Maritiem Erfgoed Diverse optredens voor meer info: nieuw in vlissingen nieuw in vlissingen nieuw in vlissingen uw huis op Huislijn.nl en Kindermode en Schoenen Groeien ^POELBVJV^ ('kpnêcoJS Als voorafje een lekkere carpaccio van ossenhaas met pesto. Gevolgd door roodbaarsfilet met olijventapenade en bijpassend garnituur. Afsluitend de heerlijke combinatie van verse ananas en citroen sorbetijs met slagroom. tel. (01 18)418019 Woensdag 24 augustus 2005-34 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 ALTIJD TOT UW DIENST LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TEL. 0118-613373 VLISSINGEN - Ruim zestig schepen, waaronder het Indo nesische opleidingsschip van de marine Dewaruci, zijn te be kijken tijdens de achtste editie van Small Sail Vlissingen. Ook is het festivalterrein uitgebreid met de Dokhaven op het voor malige terrein van De Schelde. Small Sail is van donderdag 25 tot zondag 28 augustus. Door Ellen De Vriend "De publiekstrekker is dit jaar het opleidingsschip Dewaruci, dat naar Vlissingen komt omdat de Koninklijke Schelde Groep onlangs de order kreeg voor de bouw van twee korvetten voor Indonesië", vertelt bestuurslid Hans Koeman van Small Sail. De 63 meter lange barkentijn is morgen in de Dokhaven gratis te bekijken. Vrijdagochtend ver trekt de driemaster weer uit Vlis singen. Doordat de organisatie voor het eerst gebruik mag ma ken van de Dokhaven kunnen er ook grote tjalken en klippers in Vlissingen aanleggen. "Voor de échte grote jongens, zoals bij Sail Amsterdam, hebben wij geen budget. Voor een drie- of viermaster moet je ongeveer 50.000 euro neertellen. Maar in 2007 hebben wij ze wel", belooft Koeman. Hij vervolgt: "In het De Ruyterjaar, waarin de vier honderdste geboortedag van Mi- chiel de Ruyter wordt herdacht, werken we met een landelijk co mité en komen de schepen na Sail Amsterdam door naar ons." De toegang naar de dokhaven is achter de parkeergarage. Met het oog op het De Ruyterjaar liggen tijdens Small Sail wel al de hydrografische vaartuigen Hr. Ms. Snellius en Hr. Ms. Luymes van de Koninklijke Marine in Vlissingen. "Het zeilopleidings- schip Hr. Ms. Urania komt niet, want die heeft haar motor in de soep gedraaid", vertelt Koeman. Bezoekers kunnen de aange meerde schepen bezichtigen en enkele rondvaarten maken. Rond de jachthaven staan kraampjes waarin maritieme spullen verkocht worden en ook zijn er demonstraties van oude ambachten. Dit jaar wordt ook de horeca en de middenstand van de Nieuwendijk nauw be trokken bij het maritieme spek takel met een groots Mossel festival. Midden op de Nieuwen dijk staat een centraal kookpunt met daaromheen allemaal gezel lige terrassen. In de binnenstad is verder een kunstmarkt en an tiekmarkt. En op vijf podia op het festivalterrein brengen Shan- tykoren uit het binnen- en bui tenland hun shanties, ballades en oude zeemansliedjes ten gehore. De historische beloodsing is te zien, evenals een demonstratie paralanding van de Koninklijke Marine. ...lees verder op pagina 3... DOMBURG - Galerie ArtAu rum in Domburg heeft vanaf zaterdag 27 augustus een expo sitie van vijftien internationale sieradenontvverpers en kunste naars. Te zien zijn sculpturale sieraden van Annette Clay uit Den Haag, figuurbeelden van draad van Mi chael Gebauer uit Wuppertal en stillevens in acryltechnick van Sabine Tuschc uit Dusseldorf. De expositie is tot en met 6 novem ber te zien. WESTKAPPELE - De Wal- cherse afdeling van ABVAKA BO huldigt vrijdagavond 28 ok tober 134 jubilarissen in dorps huis Westkapelle Herrijst. Regi obestuurder A. van Maden spelt hen een insigne op. Het West- kappels Kwartet luistert de bij eenkomst op met muziek. De avond begint om 18.30 uur. advertenties) Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl formaat 13x18 of 13x17,3 Foto's afdrukken met het gemak van internet. 1.99 Cl 000 Vlissingen C1000 De Kok Hermesweg 25 Singel 6 Vlissingen Domburg Pi J Maandag Dinsdag: Bij alle pizza's Woensdag: op alle schotels Donderdag: op alle broodjes Walstraat 25-27 Vlissingen 0118-419144 VEERE - In het schooljaar 2005/2006 kunnen scholieren uit de gemeente Veere weer te recht bij de veilige honken. De scholieren kunnen, op weg van en naar school, bij de veilige honken terecht met vragen om hulp. Dat kan zijn als er pech is met de fiets of brommer, maar ook bij lichamelijk letsel. De po sitieve ervaringen van vorig jaar zijn aanleiding om het project voort te zetten. Veilig Honk is een project van Stichting Welzijn Veere en wordt uitgevoerd in samenwerking met de scholen voor voortgezet onderwijs in Middelburg en de politie. MIDDELBURG - Bij Woon winkel Onder de Toren in Middelburg is donderdag (25 augustus) een optreden van het Vocaal Ensemble Sint Laurens (VES) en zaterdag een Zeeuwse dag. VES treedt tussen 19.00 en 21.00 uur op. bij mooi weer buiten en bij slecht weer binnen. Het der tien koppen tellende ensemble heeft een breed repertoire dat va rieert van klassieke muziek en hedendaagse composities tot soft-pop en negrospirituals. Zaterdag zijn tussen 10.00 en 16.00 uur oude ambachten te zien zoals het maken van mosterd en houtsnijwerk. Woon winkel Onder de Toren is te vin den aan de Nieuwe Kerkgang 1 MIDDELBURG - Tijdens de laatste tentoonstelling van het Lange Jan project van dit jaar zijn schilderijen te zien van Emanuela Slanzi. De Italiaanse schildert met olieverf op linnen. Haar werk is veelzijdig met zowel figura tieve en herkenbare werken als kleurige schilderijen over wa ter. Zij legt vast wat haar raakt en ontroert. De tentoonstelling kan worden bezocht tot eind september tijdens de ope ningsuren van de kerken onder de Lange Jan, van maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. (advertentie) dealer van o.a.: Diesel Jottum CKS Mexx Eager Beaver c>egeersstraat 2.0 Middelburg Te\. oil£ - 04 o4 Sl VLISSINGEN - De zeehonden baby Redgy, die op maandag 15 augustus aanspoelde op het Vlissingse Badstrand, is ge adopteerd door restaurant Ra- yinondo's in Vlissingen. In de drie maanden dat de huiler wordt opgevangen gaan er vele kilo's vis doorheen. Gemiddeld kost de verzorging van één dier vijfhonderd euro. Restaurant Ra- ymondo's neemt de kosten voor Redgy voor haar rekening. Het is een zeehondje van een week of zes, dat zijn moeder is kwijtge raakt. Het diertje werd eerst ge zien in de Ruyterjachthaven in het centrum van Vlissingen, waar hij al een vermoeide indruk maakte. Later die dag kwam hij terecht op het Badstrand. Strand- wacht Albert Dijkstra zorgde er voor dat het diertje naar de zee hondencrèche in Pieterburen werd gebracht. "Redgy maakt het nu goed. Hij was erg moe en ook uitgedroogd toen hij hier binnen werd ge bracht. Bovendien had hij een op gezette bek door een infectie. Door antibiotica is die infectie nu weg", vertelt medewerkster Bian- ca van de zeehondencrèche. Redgy woog bij zijn aankomst in Pieterburen slechts 13.6 kilo, ter wijl dat eigenlijk dertig kilo moest zijn. De Vlissingse zee hondenbaby moet dus nog flink Een nagespeelde zeeslag is één van de hoogtepunten van Small Sail, (foto: Jaap Wolterbeek) De geredde zeehond Redgy wordt in Pieterburen onderhouden door een Vlissings restaurant, (foto: Piet Verschoor) moet groeien voor hij zichzelf in de natuur kan redden. De eerste drie weken blijft hij in quarantai ne. Als alle uitslagen daarna goed zijn, mag hij in de groep. De zeehondencrèche verwacht dat Redgy nog zo'n drie maanden in de crèche moet blijven voor hij weer uitgezet wordt in de natuur. (advertentie) MIDDELBURG - Een buur vrouw kijkt vanaf haar balkon naar de gracht en de monu mentale brug voor haar huis. Vanuit haar terrasstoel over ziet ze een groepje gekleurde jongeren. Ze aait de hond die naast haar ligt. Zo op het eer ste oog lijkt er niets aan de hand op de Seisbinnenbrug in Middelburg. door Ellen de Dreu Maar passanten weten wel beter. Op deze plek is amper vieren twintig uur geleden een 21-jari ge Middelburger van Turkse komaf neergestoken. De hele stad heeft het erover en het aan tal fietsers dat over de brug rijdt is vele malen groter dan nor maal op een rustige maandag avond. Het groepje jongeren is in ge sprek met een recher cheur. Hij stelt vragen en neemt de antwoor den rustig in zich op. Flarden van de con versatie klinken over de gracht. "Weten jul lie zeker dat jullie niets gehoord heb ben", benadrukt de man nog eens. "Nee meneer, echt niet", luidt het antwoord, waarin de verbijste ring nog hoorbaar is. De jonge mannen staan gegroepeerd om wat vlekken op de De Seisbinnenbrug was het grootste deel stoep; de laatste van de dag afgezet. Duikers doorzochten zichtbare sporen van de gracht, (foto: Jaap Wolterbeek) het gruwelijke misdrijf. Dan splitst de groep zich op. In de nabije omgeving is ieder een zich bewust van wat er zich hier heeft afgespeeld. Twee fiet sers stoppen even op de brug, enigszins geremd door hun ei gen gêne. "Er is niets te zien", verklaart de vrouw, totaal voor bijgaand aan de paarse bloed vlekken. Ook haar man stapt weer op de fiets. Een jonge vrouw laat haar hond uit en brengt ondertussen per mobiel tje verslag uit aan het thuisfront: "Alle versperringen zijn opge ruimd". De schemer valt in. Langzaam staat de buurvrouw weer op. Ze klopt een paar keer op haar dij. om ook haar hond naar binnen te roepen. Haar uit zicht is voorgoed veranderd. Middelburg heeft er een enge plek bij.

de Faam | 2005 | | pagina 1