Tuurlijk... Hardrock voor verzoening Ambon WCT-plan: oude wijn in nieuwe zak Jan Willem Simons Voetvolley op zand Jong in het archief "De meteropnemer komt nu elk jaar langs" Fit en slank? 'ilt u extra verdienen? WGGGNGR huis-aan-huiskranten Zomer met De Faam. 1 iimiOTl ■VERSCHOORE Tweede kans voor vergeten muziekwerken Rommelmarkt in Oostkapelle Fietstochtje langs verlichte boerderijen Vrolijke bende in Domburg Uit Arnemuiden over Arnemuiden Zwanger I N^Greencho/'ce Weekkrant voor Walcheren Wij zetten de prijzen op een rijtje Zie pagina 13 Vrijwillig Vrijwilligerswerk niet stoffig en saai Nieuws Eerste aanzet naar nieuw Zeeuws elftal Sport mifflimpfci Sportieve strijd op Noordzeestrand Leuk voor later! 'n portret foto van... ffchhrde. schermen ió wat mis met de Z&vk/fe gfrM/otfterllrg... M i d zo m gw- nachtmarkt boulevard Vlissingen DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. Woensdag 3 augustus 2005-31/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 I Alleen blj„. l bo mwt iompl.10 1 UU' 'ölowlnkol WJUMOTM DO«T »OUeO»»0 1' MIDDELBURG - Het ensem ble Apollo Pan treedt 18 en 20 augustus op in de Burger zaal van het oude Middelburg se stadhuis aan de Markt. Het muziekgezelschap speelt ver onachtzaamde werken uit de zeventiende en achttiende eeuw. De muzikanten gebruiken zowel renaissance- als barokinstru- meritën bij de uitvoeringen. Donderdag 18 augustus is er om 13.00 uur een lunchpauzecon cert, geheel in het teken van Ita liaanse kamermuziek uit de ze ventiende eeuw voor twee re naissance violen, dulciaah (voorloper van de fagot), orgel en klavecimbel. Een grotere be zetting is er zaterdag 20 au gustus, vanaf 19.30 uur, wan neer Apollo Pan meesterwer ken uit de achttiende eeuw speelt. Hieronder Vivaldis Pri maver a, Handels Water Music en het klavecimbelconcert in d- mineur van Bach. Apollo Pan werd opgericht door Sally Hol man, Tassilo Erhardt en Steven Devine. Het won in 2001 het internationale concours voor ou de muziek in York. Sindsdien waren er optredens in Neder land, Engeland, Duitsland. Bel gië en Ierland. Afzonderlijk zijn de muzikanten van het gezel schap ook verbonden aan barok- orkesten als de Nederlandse Bachtvereniging, The Academy of Ancient Music, The King's Consort en The Hanover Band. Tassilo Erhardt is sinds een jaar werkzaam als docent op de Roo sevelt Academy. Kaarten voor beide concerten zijn te koop aan de deur. Wie vooraf zeker wil zijn van een plaatsje kan terecht bij de Touristshop, tegenover het oude stadhuis. OOSTKAPELLE - De Pro testantse Gemeente Oostka pelle houdt donderdag (4 au gustus) een rommelmarkt op het parkeerterrein rond de Dorpskerk. Snuffelen kan tussen 9.30 en 17.00 uur. Om I 1.00 uur is er een verkoop bij opbod. De op brengst van de rommelmarkt is deels bestemd voor de gemeen te, deels voor de organisatie Edukans. 'Die steunen de stich ting van de Arpana school in het Indiase Bangalore voor verstan delijk en lichamelijk gehandi capte kinderen. (advertentie) Kijk snel op www.fitenslank.com Uw toegangscode: 574123 Purple Rainbow brengt covers van Deep Purple en Rainbow, (foto: pr) MIDDELBURG - Het eerste elftal van Jong Ambon ver trekt zondag 21 augustus naar de Molukken. Op die manier probeert het Middelburgse voetbalteam een bijdrage te le veren aan het herstel en ver zoeningsproces op de eilanden. Om de reis te bekostigen is Bar American in Middelburg zon dag 7 en maandag 8 augustus decor voor het festival Rock for Ambon. Jong Ambon had vorig jaar al die humanitaire sportieve trip willen maken. "Maar toen was het er te onrustig," vertelt Jim Pentury, de coördinator van het geheel. Dat de reis nu wel door gaat staat als een paal boven wa ter. Pentury en de zijnen willen een bijdrage leveren aan de we deropbouw van het land waar hun roots liggen. Donderdag 8 september keert de afvaardiging terug. Het festival Rock for Ambon is vooral geënt op hardrock. Zon dag treedt Purple Rainbow op. Deze formatie speelt covers van Deep Purple en Rainbow (Ri chie Blackmore). Maandag avond staat Ramm Bamm op het podium. Het repertoire van deze Brabanders varieert van Van Ha len, Kane en Mother Finest tot Joe Satriani. Pentury: "Het wordt een drie uur durend spek takel met rockklassiekers." De concerten beginnen beide dagen om 20.30 uur. KOUDEKERKE - Fietsen, puzzelen en onderweg ge nieten van sfeervol verlich te gebouwen. Woensdag 17 augustus houdt de Zuidelijke Land- en Tuin bouw Organisatie ZLTO de 'verlichte woningen en boer derijen fietstocht' houdt. Deelnemers starten tussen 21.00 en 23.30 uur bij Mini- camping Wielemaker of eet café Dorpszicht in Koude- kerke. De route is verkrijg baar op startpunten, mini- campings en vvv-kantoren. DOMBURG - Domburg be leeft vandaag (3 augustus) een dolle dag. Door het cen trum van het dorp lopen clowns die kinderen verma ken en snoepjes uitdelen. De Kids Day Clown Around be gint om 11.00 uur en duurt tot 19.00 uur. BORSSELE - Onder de in druk? Nou nee, niet bepaald. Het nieuwe ontwerp van de Westerschelde Container Ter minal (WCT) met een verkorte kade bezorgt vereniging Red de Kaloot geenszins slapeloze nachten. "Dit is typisch een ge val van oude wijn in nieuwe zakken", zegt voorzitter F. van Nieulande over het nieuwe plan van de provincie en Zee land Seaports. Nadat de Raad van State een eer der ontwerp naar de prullenbak verwees, heeft de provincie het Waterloopkundig Laboratorium uit Delft ingeschakeld. Die moest met een variant op de proppen komen waarbij de dui nen van strand De Kaloot behou den blijven. Volgens de onder zoekers is dat mogelijk door niet een scheepskade van 2650 meter aan te legen maar eentje van 2000 meter. Aan beide kanten moet de kade korter zodat de duinen en de natuur aan weers zijden geen schade oplopen. "Dit is in feite de meest milieu vriendelijke variant die al in het begin van de planvorming naar voren is gebracht. Niets nieuws onder de horizon", zegt Nieulan de. Red de Kaloot wijst het voor nemen om de duinen regelmatig Mocht de WCT er ooit komen, dan blijft van het strandje De Kaloot weinig over. (foto: Dennis Rijs- bergen) met vers zand op te spuiten ook als onzinnig van de hand. "Die zogenaamde deskundigen weten blijkbaar niet het verschil tussen duinen die op natuurlijke wijze zijn ontstaan en een hoop zand." De onderzoekers van het lab in Delft stellen dat de duintjes van De Kaloot ook zonder de WCT verloren zijn. Binnen een jaar of twintig zouden die weggespoeld zijn. Onzin, zegt Nieulande. "Een kulverhaal waar mijn broek van afzakt. Ik loop hier al veertig jaar rond, het strand is er nog steeds. Natuurlijk is er erosie, maar er is ook groei. Vorig jaar is bijna al het zand weggeslagen door een storm, moet je nu eens kijken, de duintjes zijn weer he- ZOUTELANDE - Het wordt volgende week een sportieve strandweek in Zoutelande. Donderdag 11 en vrijdag 12 augustus is er een voetvolley- toernooi in het centrum, zater dag 13 augustus komt de be- achvolleybal-top van Neder land naar het kustdorp voor het Zoutelande Inhome Beach- volleybaltoernooi dat op het strand wordt gehouden. De aftrap van het voetvolley- toernooi is donderdag 11 en vrij dag 12 augustus om 13.00 uur. Vrijdagavond, om 19.45 uur, worden de finales gespeeld. Er doen teams mee uit de hele pro vincie, inschrijving is niet meer mogelijk. Het Zoutelande Beach volleybal toernooi begint om 10.30 uur. Hoogtepunt zijn natuurlijk de fi nale-wedstrijden die vanaf 17.00 uur gespeeld worden. Na afloop kunnen de spelers en het publiek barbecuen bij strandpaviljoen De Branding. lemaal aangegroeid." (Lees verder op pagina 3) ARNEMUIDEN - Een bonte verzameling Arnemuiden. Zo kan de tentoonstelling Erremu- enaers schilderen Err emu nog wel het best omschreven wor den. Elf schilders uit het vissersdorp tonen hun uiteenlopende werken in het Museum Arnemuiden. Al le schilderijen hebben het dorp als onderwerp. De expositie is te zien tot eind oktober. Het mu seum is op woensdag en zater dag van 13.30 tot 16.30 uur open. Groepen kunnen op af spraak komen. Jong in 1955. (foto: Zeeuws Archief) MIDDELBURG - Zeeland is in de ban van de jeugdherinne ring. De door de provincie rei zende fototentoonstelling met historisch materiaal (nu te zien in de Zeeuwse Biblio theek) trekt veel publiek. Voor wie er niet genoeg van kan krijgen: in het Zeeuws Archief is een uitgebreide overzichts expositie met woord, beeld en geluid. Het Zeeuws Archief blikt terug met documenten van scholen, sportclubs, scouting, jeugd- en jongerencentra, actiegroepen en particulieren. De archiefstukken worden verlevendigd met beeld en geluidsmateriaal, voorwerpen en nagebouwde scènes als tie nerkamers en een heus padvin derskamp. In vitrines staan tal van herken bare, tijdsbepalende voorwerpen als fotocamera's, plakboeken, sleutelhangers, tijdschriften, flippo's en elektrische gitaren. Topstukken zijn natuurlijk de le vensgroot aanwezige Zündapp en Puch en een originele flipper kast uit het begin van de jaren zestig. De tentoonstelling in het Zeeuws Archief is van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur te bezoeken, nog tot 7 januari 2006. (advertenties) Kijk op www.extraverdienen.com Uw code: 574123 zijn is vooruit zien! KW^_™,E •Dd-tWvcdXrl Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl www kraamzor< 22 jaar 2 km standplaatsen a.s. vrijdag 5 augustus, aanvang: 20.00 uur met honderden marktkramen en bekende standwerkers 00.30 uur: GROOTS VUURWERK Sponsort: gem. Vlissingen, Ver. Vrienden v.d. Boulevards, Stichting Moerman Promotic Vlissingen en StKhtmg MAR Georganiseerd door Stichting Speciale Markten Z-W Ned. De voordelige GAS èn ELEKTRICITEIT leverancier van Nederland 100% groene ENERGIE ALS BEST GETEST DOOR DE CONSUMENTENBOND OP KLANTENSERVICE www.greenchoice.nl 010-478 23 26 rvrT^-m.- '\"i i v'vjJraj VLISSINGEN Gelegen aan de jachthaven van Vlissingen, onderaan de boulevard. Zie de advertentie elders in deze krant. DELTA N.V.

de Faam | 2005 | | pagina 1