Zonwering Anna, ons nieuwe Zeeuws Meisje Programma Wegwijzer bijna rond id j Jan Willem Simons PU H y Folkloristisch dagje ringrijden Walcheren Explosieven verstoren strandleven Domburg Zanderige wandeling www. straatfestivaln 15 Wandeling door de duisternis Andere dirigent voor Sea Sound Polsbandjes met 'maak het waar' Politiek café voor vrouwen «m Feestweek in Aagtekerke \a m. w m Straat 6 t/m 10 juli ML wPMv lü Hf"" B i Wij zijn gesloten t/m dinsdag 5 juli. Vanaf 6 juli kunt u terecht in onze compleet vernieuwde winkel! Wggj iaf 156 V!| [JJ8- iTTD WGGGNGR huis-aan-huiskranten Weekkran eren Glashelder Sport Roland Garros in het klein l Jff PI' Breeduit Kunst en natuur in pakhuis Zeeuws Meisje 10 Zeeland heeft gesproken Met korting naar het Urker Mannen Ensemble...? Meesterwerk wUte>: m bbl. 'i Vrolijkheid ~XTees~ en Visgerechten Kijk voor het complete programma op Tel. 0118-612052 www.roegiers.nl Woensdag 29 juni 2005-26 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 - ™.v. Kijk op pagina 8 voor meer informatie! OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle houdt samen met Staatsbosbeheer op woensdag 13 juli een wandeling in na tuurgebied De Manteling. De boswachter loopt met be langstellenden langs de buiten plaatsen van weleer en speurt met de nachtkijker en batdetec tor naar allerlei nachtdieren. De wandeling is van 22.30 tol 24.00 uur. Reserveren is noodzakelijk via 0118-582620. OOST-SOUBURG - Dirigent Don Henken van de Sea Sound Singers heeft zijn dirigeerstok overgedragen aan Christiaan Blaha. Don Henken is acht jaar dirigent geweest van de Sea Sound Sin gers. Elke week kwam hij vanuit 's-Hertogenbosch naar Zeeland om te dirigeren. Christiaan Bla ha woont in Middelburg. OOST-SOUBURG - De Wereldwinkel in Oost-Souburg begint zaterdag 2 juli de actie 'Maak het waar: armoede de wereld uit!'. De actie is onderdeel van het Platform Millenniumdoelen, een samenwerkingsverband van achtentwintig ontwikkelings- en maatschappelijke organisaties. Voor dit doel zijn er witte pols bandjes met de tekst 'Maakhet- waar.nl' te koop. Nelson Mande- la. Kofi Anan en Tony Blair zijn een paar mensen die nu al een wit polsbandje dragen. VLISSINGEN - Het Zeeuwse PvdA-vrouwen- netwerk zoekt vrouwen voor de gemeenteraden. Zaterdag 2 juli is er in café Soif in Vlissingen een poli tiek café Binnen de PvdA blijft de par ticipatie van vrouwen sterk achter bij de gewenste ont wikkeling. Daarom organi seert het PvdA vrouwennet werk Zeeland een politiek café waar vrouwen die hun sporen verdiend hebben ge ïnteresseerden informeren en enthousiasmeren voor de lo kale politiek. De VIP-vrou- wen zijn bereid om het ko mende jaar potentiële kandi daten te coachen door als klankbord op te treden. Het politiek café is tussen 12.00 en 15.00 uur aan het Bella- mypark 14. Anna Dieleinan uit Middelburg, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Theater de Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland heeft zijn program ma voor het komende seizoen bijna in kannen en kruiken. Wat zeker is, is opgenomen in het recent uitgegeven pro grammaboekje. Maar nog lang niet alles staat vast. Paul van Vliet, Najib Am- hal i en Stef Bos moeten nog data doorgeven. Als het lukt krijgt het Wegwijzer publiek ze te zien. Arnout en Trudi van het privé theater ver wachten nog meer artiesten dan nu opgegeven. Daarom komt in januari een aanvulling op het programma. Het tweetal is er trouwens ape trots op dat Peter Faber met het Russische meesterwerk Dag boek van een Gek van Nikolai Gogol. Het is de eerste toneel voorstelling in de Wegwijzer. Ook kondigen ze in hun pro grammaboekje aan blij te zijn dat ze bijzonder blij zijn dat Vals Plat ook dit jaar weer in Nieuw en Sint Joosland is te zien. Vorig jaar was slechts een hand vol bezoekers aanwezig bij deze Y ,\v V 4 v- Claudia de Breij en Gé Reinders in De Wegwijzer, (foto's: pr) "fabuleuze muzikanten". Arnout en Trudi hopen dat dit seizoen meer mensen kunnen genieten van hun opmerkelijke perfor mances. Het programma mag met recht 'veelzijdig' worden genoemd. Vrolijkheid met Bert Klunder, Griekse muziek, cabaret in vele maten en soorten en nieuwko mers zoals de finalisten van de Culture Comedy Award in febru ari. Het net uitgekomen programma boekje telt meer dan 35 optre dens. Meer weten? Surf naar www.the- aterdeweg w ij zer. n 1 MIDDELBURG - Tijdens de eerste folkloristische dag, op donderdag 14 juli, in Middel burg krijgen de prachtige sje zen met daarin de boer en boe rin in klederdracht alle aan dacht. In Vlissingen zijn twee grote wedstrijden op en rond het Bel- lamypark. Op zaterdag 30 juli (8.00-18.00 uur) is er een wed strijd in de promotieklasse, aan gevuld met een vrije wedstrijd. Woensdag 3 augustus komen in Vlissingen (13.00-19.00 uur) de sjezen weer in actie. Aan de tweede folkloristische dag in Middelburg, op 18 au gustus (8.00-18.00 uur), doe cir ca tweehonderd deelnemers een gooi naar de koninklijke bekers die aan het einde van de dag worden uitgekampt. Het seizoen wordt afgesloten met een grote sjezen wedstrijd op 17 september (9.30-17.00 uur) in Grijpskerke. M1DDELBURG/GOES Twinkelende chocolade-ogen, zwierige bruine lokken, een ge waagd jurkje, een brutale lach en geenszins zuunig. Anna Die- leman, het nieuwe Zeeuws Meisje van botermaker Unile ver, moet - ongetwijfeld tot grote vreugde van de Zeeuwse commissaris van de Koningin - afrekenen met het muffe ima go. Anna wist niet alleen Unile ver en het provinciehuis te be koren, ook de lezers van Wege ner huis-aan-huiskranten stemden massaal op de Middelburgse deerne. Door Dennis Rijsbergen De negentienjarige is de komen dejaren het gezicht van het over bekende margarinemerk. Uit 260 kandidates werd ze afge lopen zaterdag tijdens de Smaek van Zeeland op het Abdijplein in Middelburg officieel benoemd. De lezers van de Wegener huis- aan-huiskranten in Zeeland had den een behoorlijk aandeel in de uiteindelijke uitslag. Zij hadden samen één slem in de vijfkoppi ge jury. "Super dat de Zeeuwse bevolking op deze manier kon meestemmen", vond productma nager van Unilever, Jeroen Rook. Gedeputeerde Maria le Roy zat namens de provincie op een an dere juryzetel. "We zijn blij dat het zuinige uit de campagne blijft. Deze pittige jonge tante is duidelijk een trendbreuk met het klassieke beeld van het Zeeuws Meisje. We zijn daar erg blij mee." Van Uniiever krijgt Anna Dieleman niet alleen een bulk werk, ook kreeg ze een zak cen ten in haar gewicht mee naar huis. Dat is 230 euro, zo ver klapte Jeanine Schimmel van het reclamebureau die de verkiezing op poten zette. De provincie wil de bewijzen niet zuinig te zijn en vertienvoudigde dat bedrag. Anna Dieleman verricht de ko mende jaren promotiewerk en is het gezicht van een nieuwe re clamecampagne. De provincie heeft met Unilever afspraken ge maakt want ze wil meeliften op de hype. Le Roy: "We willen Zeeland koppelen aan de cam pagne. We denken dan aan spaa racties met Zeeuws Meisje waar bij klanten voor een weekend in Zeeland kunnen sparen of voor Zeeuwse producten." Na alle plichtplegingen storm den fotografen van zo'n beetje de belangrijkste provinciale en landelijke media op de wat ge schrokken 'beroemdheid.' Maar al snel stond ze te stralen voor de camera's alsof ze het al zo vaak had gedaan. Anna moet haar blonde voorgangster doen verge ten. Een brunette als Zeeuws meisje, Unilever ziet er geen probleem in. Jeroen Rook: "An na is een echte Zeeuwse. Spon taan, nuchter. En Zeeuwse ben je van binnen, dat ligt niet in de kleur van je haren." (Lees ook op pagina 3) AAGTEKERKE - Donderdag 21 juli begint de Aagtekerkse- week met een trekkertrekwed- strijd. Er zijn allerlei activitei ten in en om de feesttent aan de Pckelingseweg. Behalve de trekkerktrekwed- strijd met boerentractoren is er ook een oldtimershow en auto- trek. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. 's Avonds is er een feest in de tent. Dinsdag 26 juli is er een pannenkoekenfeest (17.30 uur) en woensdag 27 juli is er in Amicitia een bingoavond (20.00 uur). Kinderen tot 12 jaar kunnen donderdagochtend 28 juli hun koopwaar aanbieden op de kindervrijmarkt. Vanaf 14.00 uur begint de strijd om de Peke- linge-cup. Tijdens de wedstrij den met de trekpaarden zijn be hendigheid met de slee en dres suur te zien. Vrijdag 29 juli zijn er vanaf 15.00 uur demonstraties motorcross. De wedstrijd telt mee in de strijd om het open Zeeuws kampioenschap. DOMBURG - Dat was toch wel even schrikken vorige week vrijdag toen een shovel op het Domburgse strand op een geheimzinnig kistje stuitte. Tien uur later vernietigde de EOC het wapentuig uit WO II met een fikse klap. De direct na de vondst gewaar schuwde politie haalde na het alarm vrijdagochtend om tien uur meteen het Explosieven Op- ruimings Commando er bij. Die sloot het Domburgse strand en verhuisde de zeventig handgra naten, dertig fosforgranaten en rond de drieduizend geweerpa tronen naar een veilige plaats. Vooral de fosforgranaten bleken gevaarlijk, zodat de EOC besloot de granaten ter plekke te vernie tigen. Als gevolg van de water stand kon dat pas tegen de sche mer gebeuren. Rond 21.45 uur konden de strandbezoekers on geremd hun weg gaan. De kist werd gevonden bij het Strandpaviljoen waar een bouw- ploeg die vrijdag aan de slag was. Veiligheidshalve werden de fosforgranaten onder water ge houden tot de opgewekte explo sie die avond om te voorkomen dat er zuurstof tot spontane ont branding zou leiden VLISSINGEN - De Strandvijf- daagse is een wandel-kam- peertocht van 114 kilometer langs de stranden en over de Deltawerken van Zeeland en Zuid-Holland. De wandelaars gaan maandag 4 juli van start. De wandelaars lopen de eerste dag van Vlissingen naar Dom burg (24 kilometer). De navol gende dagen lopen de wande laars over de Veersedam en langs de Oosterschelde en de Ooster- scheldekering naar Kamperland (21 kilometer), Renesse (29 ki lometer) en Stellendam (31 kilo meter). Op vrijdag 8 juli worden de laatste negen kilometer naar Rockanje gelopen. Tweederde deel van de wandeling gaat over het strand, de rest over verharde wegen. Deelnemers overnachten in hun eigen tentje op het terrein van voetbalclubs. Voor het vervoer van de bagage, koffie of thee en de maaltijden wordt gezorgd. De strandvijfdaagse is geheel volge boekt. (advertenties) VLISSINGEN STAX De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van verse asperges met ham en ei. of met zalm op een bedje van lamsoren voor €14,50 Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel. 0118 - 465909

de Faam | 2005 | | pagina 1