onwerine Jan Willem Simons BABYKAMERSHOW "Ik weet dat er aan gewerkt wordt" deFaam Nu nog steentjes, wanneer 'n betonblok? H 'Schrappen intercity is waardeloos' 20% - 60% korting Borstkanker en lingerie KONINGINNEDAG MIDDELBURG I van den Berg Autoschade ONDA Ritthem viert eeuwfeest Lente in Zeeland Onthulling van monument WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 200 babykamers ,-4 500 kinderwagens www.babypark.nl Zwanger ill Weekkrant voor Walcheren www.stefanos.nl Walcheren Vijftien jaar Jazz by the Sea in Domburg Koninginnedag 21 Heel Walcheren viert zaterdag feest Verdieping Zeeland denkt na over natuur compensatie shelder<jÉ)^ VERVROEGDE AFSLUITING Maandag 2 mei extra geopend vanaf 11.00 uur KESTEREN HOOGEVEEN ENTER GOUDA ZEELANDHALLEN-GOES F ZATERDAG 30 APRIL 10-16 UUR s^ce Hermesweg 5 Vlissingen Tel.0118-414329 Binnenin Seniorenkrant delta werkt er aan: het wordt écht geregeld. DELTA k.v. Alléén in Middelburg Grote voorjaarsschoonmaak op alle gouden sieraden en nog meer |Have Juweliers Met diverse optredens op de markt Kabouter Klus (middagprogramma) Big Black en Beautiful (avondprogramma) George Baker (avondprogramma) Boney M (avondprogramma) Toegang GRATIS hehekkeliiJke Armoede in de -Provincie uordt shedS erger en etfer.. m deFaam Woensdag 27 april 2005-17 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Vooraf een heerlijk romige aspergesoep Gevolgd door een keuze uit gebakken zalm of boerenham met asperges En als nagerecht vanille-ijs met advocaat en slagroom tel. (01 18) 418 019 mm X?% zie onze advertentie elders in deze krant De grootste babyzaak van Europa dichter bij dan u denkt voor meer info 048Ö - 48 88 88 Koninginnedag en Hemelvaartsdag gesloten krabbel omdat hij langer moet reizen als het plan van de NS doorgaat. Het is 11:32 uur. Stipt op tijd stopt aan de andere kant van het spoor de intercity rich- advertenties zijn is vooruit zien! KRAAMZORG^^ENTADMINISTRATIE TjcVt bsr/O'Ltl Schrijf |e in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl www kfoamzorgzc Kijk op www.pcdiscount.nl &WIN een COMPUTER U ontvangt eon geluksnummer en een bon voor korting aan de kassa In verband met Hemelvaart dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 4 mei uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie vrijdag 29 april 9.00 uur Advertenties vrijdag 29 april 12.00 uur ,0^ y* Pagina 13 Huib Kilsdonk, optimistische directeur SWM Leren van ouderen Ouderen en cultuur Zie de advertentie elders in deze krant. d||der 'l Gouddoppertje Juwelier - Diamantair - I lorlogcr Nieuwe Burg 14-16, Middelburg Tel: 0118-6352/5 VLISSINGEN - In ons land krijgt één op de negen vrouwen borstkanker. Stichting Palazzoii in Oost-Souburg haakt daarop in met een high tea met modeshow voor vrouwen met een borst minder. De show wordt vanmid dag (27 april) gehouden in Vlis singen. De organisatie is in handen van Elly van Emmerik van apotheek Van de Sande in Vlissingen. "Te zien is badkleding en lingerie voor draagsters van een mamma- prothese, maar ook asymmetri sche badkleding, one-cup bh's en lingerie voor vrouwen die geen prothese willen of kunnen dra gen. De kleding wordt geshowd door mannequins die allemaal zelf borstkankerpatiënt zijn. Ze showen de kleding zoals die is", legt Van Emmerik uit. De mid dag in het Grand Hotel Arion aan de Boulevard Bankert 266 in Vlissingen begint om 15.00 uur. (advertenties) Organisatie: Stichting Evenementen Middelburg l.s.m. Uit het volk voor het volk. RITTHEM - De brassband ONDA (Oefening Na Den Ar beid) in Ritthem bestaat hon derd jaar. Ter gelegenheid van het jubileum is een boek ge schreven dat zaterdag werd overhandigd aan de Vlissingse burgemeester Anneke van Dok-van Weele. Het jubileumboek is geschreven door Loe Schout. Het wordt uit gegeven in de serie Ooggetuigen van de 20ste eeuw door Uitgeve rij den Boer de Ruiter. Op 28 juli 1905 werd het muziekgezel schap Oefening Na Den Arbeid opgericht in de, toen nog, ge meente Ritthem. De band begon als dorpsfanfare. Honderd jaar later zijn de saxofoons verdwe nen en bespelen de bandleden nog uitsluitend koper. In de loop der jaren veranderde ook het te nue en de muziekstijl. Klassieke werken maakten plaats voor po pulaire filmmuziek en ook kwam popmuziek op het reper toire. Brassband ONDA gaf afgelopen zaterdag een jubileumconcert in Ons Dorpsleven in Ritthem. Voor de pauze was een afwisse lend programma te beluisleren en optredens van enkele solisten en een leerlingengroep. Na de pauze zette de toneelgroep uit Westkapclle sketches in onver valst dialect op de planken. Op 18 juni doet ONDA mee aan het muziekfestival op het sportveld in Ritthem. OOST-SOUBURG - De biblio theek van Oost-Souburg houdt samen met Foto Verschoore £en fotowedstrijd. Wie voor 20 mei een foto instuurt rondom het the ma Lente in Zeelandmaakt on der andere kans op een digitale fotocamera. Een selectie van de foto's is te zien in de bieb en wordt geplaatst op de site www.vlissingen.nl/bibliotheek- souburg. Hiér is ook meer infor matie na te lezen. DOMBURG - De Noorse ambassadeur onthult op 4 mei 2005 om 15.00 uur een monument voor gevallen Noren, op de boulevard van Schagen in Domburg. Noorse oud-strijders zijn hierbij aanwezig. In de och tend van 4 mei houden de Britse Royal Marines een herdenking in Westkapelle. Voor de Britse mariniers is Westkapelle een van hun be langrijnse slagen in de vier eeuwen van het bestaan van het korps. De herdenking begint om 10.30 uur. GOES - Bij drie van de dertien viaducten over de A58 in Zee land ligt bouwmateriaal en - afval voor het oprapen, zo blijkt uit een onderzoek van De Faam. Vooral het viaductje bij Lewedorp biedt vandalen een berg munitie voor hun do delijk spel. Bij een gooi-inci- dent ter hoogte van 's-Heer Arendskerke bleef het drie we ken geleden nog bij steentjes en kwam een automobiliste met de schrik vrij. Maar wan neer worden het betonblok ken? Door Dennis Rijsbergen In januari vond een jonge auto mobiliste de dood nadat vier mannen bij Rijswijk een steen van een viaduct gooiden. Heel Nederland was geschokt. En het was niet de eerste keer dat van dalen zich aan een aanslag waagden. Rijkswaterstaat, eigenaar van de viaducten, zit danig met het pro bleem in de maag. De afdeling Zeeland doet wat die kan om de overgangen vrij van brokstukken en bouwmateriaal te houden maar heeft te maken met vele partijen. "We proberen zo veel mogelijk aannemers aan te spre ken om hun materiaal goed op te bergen", legt R. Oostinga van Rijkswaterstaat Zeeland uil. De viaducten in Zeeland en de toe- en afritten zijn inderdaad brandschoon, zo blijkt wanneer De Faam de proef op som neemt. Het zijn eerder bouwers en agra riërs die in de buurt van de via ducten materialen laten ronds lingeren. De viaducten bij Middelburg, Arnemuiden en Lewedorp vor men daardoor een potentieel ge vaar voor het voorbij razende verkeer. Bont is de situatie bij het viaductje aan de Noord Kraaijertsedijk bij Lewedorp. Het smalle viaduct ligt afgelegen en is daardoor ideaal voor van dalen die niet betrapt willen worden. Bij de spoorwegover gang net voorbij het viaduct heb ben spoorwerkers balken en be tonnen bevestigingselementen in de berm laten liggen. Er zijn grote betonnen blokken van een kilo of vijf en goed in de hand liggende blokken van ongeveer een kilo. Ook onderaan het via duct ligt achteloos in de berm gekwakt een stapel steigerbui zen, en -voeten en houten bal ken. Vergeten bouwmateriaal. Voor kwaadwillenden een koud kunstje om die van de viaduct te gooien of die op het naastgele gen spoor te leggen. Voor Rijkswaterstaat is optreden legen dergelijke 'sloddervossen' erg moeilijk. Oostinga: "Je hebt te maken met particulieren maar ook met gemeenten, het water schap, de provincie en de NS. We hopen binnenkort uit Den Haag richtlijnen te krijgen hoe met het probleem om te gaan." Intussen doet Rijkswaterstaat een oproep aan alle wegbeheer- ders en landeigenaren: voorkom ongelukken, ruim op. De rom mel bij het viaduct bij Lewedorp is inmiddels weggehaald. (zie ook pagina 22: Voor idioten ligt het bouwmateriaal voor het oprapen) Ichieor riek, \ford pk/con ve£& tyrfër ódd kilM ddetrem tukt' Woq wssreldi o?r7no<»de advertenties) Bouwrommel lag vorige week onbeheerd bij de viaduct bij Lewedorp. Inmiddels zijn de buizen opgeruimd, (foto: Dennis Rijsbergen) GOES - "Ja, tuurlijk teken ik." "Goed werk." "Koop een lek ker bakkie koffie". De sympa thisant geeft Riet vijf euro en loopt verder. Het zijn niet al leen handtekeningen die de ac tievoerder op haar papier krijgt. Ze kreeg een rood har- testickertje en een paar drop jes. Linksboven op het formu lier staat uitgelegd dat de NS de intercity tussen Amsterdam en Vlissingen wil opheffen ten gunste van de hogesnelheids lijn. 'Plaats je handtekening als je tegen bent.' (Lees verder op pagina 3) Door Niels Bouterse Ze loopt hier al vanaf half acht rond. Riet Beukelts uit Middel burg. De hele ochtend dezelfde vraag. "Wilt u tekenen voor be houd van de intercity tussen Am sterdam en Vlissingen?" Aan de voorkant van perron één op stati on Middelburg, zijn nog twee andere vrijwilligers bezig met het verzamelen van handtekenin gen. 'Rovertjes' noemen ze el kaar. Vereniging Rover is de spreek buis voor reizigers van het open baar vervoer. Ze komt mensen tekort om alle intercityreizigers de lijst aan te bieden. "De helft glipt door onze handen", vertelt de 56-jarige Riet, "maar de meeste reizigers hebben er wel van gehoord en zijn tegen het verdwijnen van de intercity uit In Zeeland is veel weerstand tegen het voornemen van de NS om de Zeeuwse intercity uit de dienst regeling te strepen, (foto: Jaap Wolterbeek) Zeeland. We krijgen heel veel sympathie." Vanaf het busstation komt een man het perron opgefietst. Het is Jan Roodenburg. "Ik zei toch dat ik zou komen tekenen." Jan reist vaak naar Utrecht en zet zijn ting Amsterdam Centraal. Een conducteur sluit de deuren en loopt naar de eerste klas en gaat tegenover zijn vrouwelijke colle ga zitten. "Er wordt veel gebruik gemaakt van deze trein", vertelt ze, "ik zie genoeg kaartjes die naar schiphol gaan."

de Faam | 2005 | | pagina 1