r Natuurlijk... ^■VERSCHOORE STUNTVERKOOP! SWvO NU OOK VOOR Miss Nederland is opnieuw 'n Zeeuwse schone Bunker na zestig j aar weer open Polderhuis Westkapelle is bijna klaar KORTING KORTING PRAXIS 0118-448 448 WeGeNeR huis -aan-huiskranten Maandmenu €23,50 Kunstwerken in zorginstellingen Studiedag over de bevrijding Juf Riet de Vos neemt afscheid Roeiclub houdt Abeelen Race Actuele zaken uit Israël in De Hoeksteen Puzzelrit voor het voltallige gezin Ri^TAWANT HET 5TATIW ...de mooiste portret foto's. Gevecht om Walcheren Kerstpakketten van heilsleger Kerstkoor zoekt bas en tenor op al het tuinhout en alle tuinmeubelen op deze showmodellen Nieuws ING Bank gooit koers om Walcheren BreedUit MIDDELBURG GOES Zeeland herdenkt 60 jaar bevrijding Weekkrant voor Walcheren Van de Veerdonk in Meiboom Win een... Weekendje weg Breakaway yCees- en ^Visgerechten m een 3-gangen menu voor slechts 14.75 GRATIS KLEURADVIES! ¥oor informatie ©f ¥@or het aanvroqen van lorq belt u laar ^rnnrïrnfid Als voorgerecht begint u met ^tpfann'«5 een heerl|Jke roompate JltldllU 5 met cumberlandsaus www.stefanos.ni Hierna volgt een zeer (0118) 418 019 ma|se kalfsoester met f een groene pepersaus als nagerecht vanilleijs [fv f'Ülffii" rnet advokaat, chocolade. saus en slagroom Woensdag 13 DE AAM oktober 2004 - 42/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 0110-674010 Woonboulevard Marconistr. 20 0113-213132 OOST-SOUBURG - De leden van vrijetijds beeldende kunste naarsvereniging Het Zeeuwse Pallet exposeren nog tot 4 janua ri 2005 werk in de zorginstellin gen De Gouden Tuyn en Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Souburg. In totaal zijn 48 kunstwerken te bekijken, waaronder zes beeld houwwerken. De expositie is te bezichtigen tijdens kantooruren en op afspraak. MIDDELBURG - De YVHA (Werkgroep Historie en Ar cheologie) van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der - Wetenschappen wijdt de acht tiende studiedag geheel aan de bevrijding van Zeeland in 1944 en 1945. Sprekers zullen de diverse facet ten van de bevrijding en de be zetting onder de aandacht bren gen. De studiedag wordt gehou den in de Zeeuwse Bibliotheek op vrijdag 22 oktober tussen 13.20 en 17.00 uur. Schriftelijk aanmelden kan nog tot vrijdag 15 oktober bij het Zeeuws Ar chief. DOMBURG - Leerlingen van basisschool De Golfslag in Domburg nemen vrijdag 15 oktober ludiek afscheid van juf Riet de Vos-de Koek. De scheldende lerares blikt terug op een veertigjarige onderwijs- carrière, waarvan 35 jaar bij De Golfslag. De kinderen van nu nemen afscheid tussen 10.30 en 12.00 uur, ouders, collega's en oud-leerlingen kunnen haar de hand drukken tussen 20.00 en 21.30 uur. (advertenties) Zie de Reis Recreatie pagina in deze krant MIDDELBURG - De Middel burgse roeivereniging Honte houdt zaterdag 16 oktober de Abeelen Race. Dc wedstrijd is bedoeld voor de categorieën junioren, senioren en studenten. Er komen deelnemers uit alle hoeken van het land. meldt de organisatie. Geroeid wordt in boten met acht roeiers met stuur man. vier roeiers en stuurman of twee roeiers, zowel met als zonder stuurman. Ook de skiffs komen in actie. Gestart wordt bij de Keers luisbrug in Vlissingen. liet eind punt is de Schroebrug in Middel burg. De eerste roeiers vertrekken om 12.00 uur. Vier uur later is de prijsuitreiking gepland in het club huis van Honte aan de Havendijk in Middelburg. MIDDELBURG - Harri Ni- hom van de Stichting Chai uit Israël gaat donderdag 14 oktober in op actuele zaken in zijn land. Hij doet dat op uitnodiging van de Zeeuwse Stichting Steun aan Israël in De Hoeksteen aan de Vrijlandstraat in Middel burg, aanvang 19.45 uur. Nihom verhuisde 25 jaar gele den naar Israël. Hij is de grote animator van de Stichting Chat, die zich inzet voor de armsten in Israël. Sinds de oor log is de economische toestand verslechterd, veel mensen zijn afhankelijk van de gaarkeu kens. Ook geeft hij een Nieuwsbrief uit voor mensen buiten Israël. Tijdens de bijeenkomst zijn ook producten te koop uit Israël. VLISSINGEN - Motor- en Auto club de Zeeuwen verzorgt in samenwerking met AutoTeam Vlissingen een puzzelrit voor liet hele gezin. Dat gebeurt zaterdag 16 oktober. Gestart wordt bij Auto- Team op liet industrieterrein Vrij burg tussen 13.30 en 14.30 uur. De route bedraagt ongeveer dertig ki lometer. Na afloop van deze rally kan bingo worden gespeeld in af wachting van de uitslag. VLISSINGEN MP' -\7Cnnc. -\ZicnnvnrCi1-™ F> VS. De hoogste tijd om bij te tanken? Speciaal voor onze gasten van boven de 55 jaar Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 Alleen bij.. [De meest complete 1 Uur fotow'nkgl j VLISSINGEN Scholdopleln (0118)414081 OOST-SOUBURG Konaolstr. 87 (0118)401762 www.fotosonllno.nl Vraag naar onze voorwaarden Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- interieuradviseuse VLISSINGEN - De Vlissin- ger A.H. van Dijk houdt woensdag 20 oktober een lezing over de inundatie van Walcheren. De geallieerden bombardeer den in 1944 de dijken bij W estkapelle, Vlissingen, Ritthem en Veere om de Duitse bezetter te kunnen verdrijven. Hel water stroomde met het tij mee in en uit en veroorzaakte daardoor veel schade. Een groot deel van de bevolking moést worden geëvacueerd en het dagelijkse leven raak te sterk Ontregeld. Van Dijk gaat mop de strate gische opzet, de landingen op 1 november 1944, de ge vechten en de uiteindelijke bevrijding van Walcheren. Ook gaat hij in op de vraag of het onder water zetten achteraf gezien wel wense lijk of nodig was. De lezing is een initiat ief van de Heemkundige Kring Wal cheren. Ook niet-leden zijn welkom. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in de Sint Jacobskerk (Oude Markt) in Vlissingen. Toegangskaarten kosten drie euro. THUISZORG Koudekerkseweg 81 - Vlissingen - Postbus 360 7 4382 AJ Vlissingen - www.werktvoorouderen.nl stichting w.rki voor oudt.» ARNEMUIDEN - Waar het aan ligt weet niemand, maar dat er mooie vrouwen in onze provincie rondlopen is voor heel Neder land nu wel duidelijk. Zondag (10 oktober) werd Miranda Slabber uit Arnemuiden uitgeroepen tot Miss Nederland 2004. Ze ontving haar kroon uit handen van Sanne de Regt, die vorig jaar van Miss Zeeland tot Miss Nederland promoveerde. Na weken van castings viel in de Hilversumse Studio 21 de uitein delijke beslissing in het voordeel van Miranda Slabber. De perike len zijn de komende weken te zien in de docusoap Missen die SBS6 steeds op zondagavond uitzendt. Miranda Slabber vertegen woordigt Nederland 4 december bij de Miss Worldverkiezing in het Chinese Sanya. VLISSINGEN - De Duitse bunker bij de Oranjemolen in Vlissingen is gerenoveerd. Het verdedigingSAverk wordt za terdag 30 oktober officieel geo pend door gedeputeerde H. van Waveren. In de bunker is dan een expositie te zien over de Duitse bunkerbouw in Vlis singen. Ook is er aandacht voor de landing bij de Slijkha- ven. Door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Vlissingers die langdurig zijn aangewe zen op een bijstandsuitke ring kunnen ook dit jaar weer rekenen op een kerst pakket van het Leger des Heils en de Protestantse Ge meente in oprichting in Oost-Souburg. De gegadigden voor deze geste moeten wel eerst een aanvraagformulier invullen. Die is verkrijgbaar bij de sec tie Sociale Zaken van de ge meente Vlissingen en het Le ger des Heils aan de Staver- manstraat in Vlissingen. Inwo ners van Ritthem en Oost-sou burg kunnen terecht in de bi bliotheek aan de Kanaalstraat en wijkcentrum De Regen boog aan de Middelburgse straat. OOST-SOUBURG - Het Wakchers Kerstkoor zal ook dit jaar weer kerstliederen instuderen om uit te voeren in verzorgingshuizen en op de kerstavond in Oost-Sou burg. De repetities zijn afgelopen maandag begonnen, maar er bleek een tekort aan tenors en bassen. Het Walchers Kerst koor wil dat kleine euvel ver helpen en heeft mannen die de ze partijen kunnen zingen op geroepen zich voor een jaar aan het koor te binden. Elke maandagavond tussen half acht en half tien wordt gerepeteerd onder leiding van dirigent Jo- han Ruijsinck in Zaal Irene aan de Kanaalstraat in Oost-Sou burg. lees verder op pagina 3... Middelburg, Grenadierweq 19, tel. 0118 - 63 58 44 De Vlissingse bunker kwam drie jaar geleden te voorschijn bij werkzaamheden aan de Oranje- dijk. liet bolwerk hoorde in de Twee de Wereldoorlog tot de verdedi gingswerken van Walcheren. Het militaire onderkomen be staat uit twee kleine ruimten en heeft een stalen waarnemings koepel voor een periscoop. De muur aan de bovenkant van de bunker is twee meter dik. De ob servatiepost staat op een bijzon dere plek. want bij de Slijkhaven was op 1 november 1944 de lan ding van de geallieerden, die de bevrijding van Vlissingen heeft ingeleid. De Duitsers die zich in de bun ker bevonden werden toen ge heel veirast, waardoor de bunker snel ingenomen kon worden. De Zeeuwse Stichting Bunker- behoud heeft het verdedigings werk gerestaureerd. het ontstaan van het dijkdorp, de gewoonten en oude gebruiken van de bevolking, het belang van de dijk en het dijkwerk", somt projectcoördinator Ingrid Leef- tink op. "Natuurlijk wordt ook één van de meest aangrijpende perioden in de geschiedenis van Westkapelle niet vergeten: de Tweede Wereldoorlog met de bombardementen op de dijken, de inundatie die er op volgde, het dichten van de dijk en de we deropbouw van het dorp." Bezoekers lopen een vaste route door het museum en ervaren zo als het ware de geschiedenis van Westkapelle. Dat gebeurt door interactieve beelden en geluiden. Ook zijn veel gebruiksvoorwer pen te zien. Vooral de persoon lijke bezittingen in de stiltehoek zijn best wel heftig. Er is een bij bel te zien van iemand die ver dronken is in de vuurtoren en er ligt speelgoed van een omgeko men kind. (advertenties) badmeubels-douchecabines-baden-verlichting-kasten- geisers-spoelbakken-afzuigkappen-kookplaten WESTKAPELLE -Het contrast is groot. Trendy lila wanden en pistachegroene stoelen in het horecagedeelte. En een expositie over alle fa cetten van de Tweede Wereld oorlog aan de museumkant. Het Polderhuis Dijk- en Oor logsmuseum in Westkapelle opent op maandag 1 novem ber, op de dag dat Westkapelle zestig jaar geleden werd be vrijd. De opening wordt bijge woond door de veteranen. door Ellen De Vriend Het Polderhuis is compleet ver bouwd. Het dak is vernieuwd, het pand is ruim twee meter ver breedt en de grote houten men deuren aan de voorkant zijn ver vangen voor ramen. Als je het pand binnenstapt kom je eerst in de ontmoetingsruimte, waar een koffiecorner en een museum winkel is. "We hebben hier be wust voor frisse en vrolijke kleu ren gekozen, als tegenhanger voor het museumgedeelte dat toch best wel heftig is", legt Ro nald van de Sande uit. Samen met zijn compagnon Sebastiaan Mekes gaat hij het Polderhuis exploiteren. Dc stichtingen Polderhuis en At- lantikwall regelen de exposities, 'in het museum wordt het ver haal verteld over Westkapelle; oncfc/ftdeiïiU

de Faam | 2004 | | pagina 1