- ■IHH Vlissingen wil duinstrand met slaaphuisj es BABYKAMERSHOW In Zeeland schijnt niet altijd de zon Souburger loopt warm voor Zambia alj i uuMuwiKm» BEL. 0113-274093 2,5 Maandmenu 23 1 Pabo-studenten doceren in India Nieuw fietspad Kanaalweg open Jachthaven in Vlissingen uitgebaggerd Bieb moet van zijn boeken af «k 200 Babykamers 3 500 kinderwagens www.babypark.nl In verwachting? 0118-419367 Zwemmers van Luctor naar kampioenschap Ambtenaren knappen kantine Paardoes op Ontmoetingsdag nabestaanden bij Palazzoli Nachtmarkt in Vlissingen Media Markt in Mortiere Wielerronde Westkapelle expert Kamperman Overal gezocht, bij Expert gekocht Weekkrant voor Walcheren x^isebibuo^ Stefa.no 's 9roentel3oui"on Walcheren Middelburgse haalt inspiratie uit Zeeuwse campagne Breeduit 9 Nieuws 13 1 Spel van tango Bewoners blij in Veere is met aanpak lust voor Middengebied oren en ogen Vlissingen Personeelsfeesten Themafeesten Karaoke ■uitlui 11 «4 mwiirmïB Zeskamp Zeilarrangementen 0118-635 443 FEESTJE? www.vitaevent.nl Springkussens Attracties Rodeostier Decors Draaimolens De grootste keus tegen de scherpste prijs! De grootste babyspeciaalzaken van Europa KESTEREN HOOGEVEEN ENTER GOUDA voor meer info 0488 - 48 88 88 Afgelopen weekend Zeeuws Autojournaal niet ontvangen? zie pag 17 Moonlight Cruises 7 en 14 augustus 2004 F^E^TAURANT HET STAT TON rente v.a. BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... www.fdcRichel.nl ujegener huls-aan-hulskranten DE AAM "BEW. EX^' ï'WniïcO/Fé u begint met een heerlijke www.stefanos.nl Hierna volgen vers gekookte (0118) 418 019 mosseltjes met frites, WÊÈÈÈ salade en drie sauzen En als dessert een perzik met vanille ijs en slagroom Woensdag 14 juli 2004-29/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 VLISSINGEN - Op het strand ten noordwesten van het Nolle- strand in Vlissingen kunnen honderd slaaphuisjes neergezet worden en op het Badstrand is plaats voor een aantal horecater- rassen. Dat schrijft de gemeente Vlissingen in de conceptnota Strandbeleid 2004. De gemeente wil de strandvoorzie- ningen uitbreiden en gaat het strandbeleid vastleggen in een no ta, waarin de gewenste ontwikke lingen voor de komende vijf jaar worden beschreven. De gemeente beheert het Nolle- VLISSINGEN - Vijf Pabo-stu denten van de Hogeschool Zee land zijn donderdag 8 juli ver trokken naar India in het kader van de Edukans Ondervvijsexpe- ditie. Zij maken deel uit van een groep van 64 studenten De studenten ontmoeten leeftijdge noten in India en geven les op ba sisscholen in de stad en op het plat teland. Ze blijven twaalf dagen in India. Terug in Nederland geven de studenten de leerlingen op hun sta gescholen voorlichting over het onderwijs in India en voeren ze ac tie voor Indiase onderwijsprojec ten. De Edukans Ondërwijsexpe- ditie is opgezet door de ontwikke lingsorganisatie Edukans, om stu denten iiv Nederland te betrekken bij ontwikkelingssamenwerking. Het concept van de actie is geba seerd op het succesvolle intematio- naliseringprojcct Edukans Going Global voor het voortgezet onder wijs. Doel van de expedities is fondsenwerving, maar ook respect krijgen voor andere culturen. De expeditie wordt voor de tweede keer gehouden. De studenten zijn afkomstig van elf verschillende Pabo's in Nederland. MIDDELBURG - Het nieuwe fietspad op de Kanaalweg in Middelburg kan vanaf donderdag (15 juli) gebruikt worden. Via het pad is onder andere het stadskantoor te bereiken. Tot de vijftiende moeten de fietsers omrij den via de Segeerssingei, aan de andere kant van de spoorlijn De Kanaalstraat werd onlangs al geo pend voor automobilisten. strand sinds 1 januari zelf. De be doeling is dat het stuk kust de naam Duinstrand krijgt, en dat er een kleine honderd slaaphuisjes geplaatst worden. Om de veilig heid op het strand te garanderen wil de gemeente er ook een hulp- reddingspost realiseren. Verder zouden er herkenningspalen moe ten komen voor kinderen. De gemeente heeft de eerste stap pen om de stranden te verbeteren al genomen door blauwe vlaggen te behalen voor het Badstrand en het Nollestrand. In het strandbeleid wordt als doel gesteld hetzelfde ni veau ook te behalen voor het West- duinstrand en het Duinstrand. De conceptbeleidsnota Stranden 2004 ligt tot en met 11 augustus ter inzage in het gemeentelijk infor matiepunt aan de Coosje Busken- straat 200. Zaterdag 17 juli houdt de gemeente van 9.30 tot 11.30 uur een informatiebijeenkomst over de strandnota in strandpaviljoen Panta Rhei. VLISSINGEN - Rijkswater staat is vorige week begon nen met het uitbaggeren van de Vlissingse Koopmansha ven. Door bezuinigingen is dit noodzakelijke werk te lang uitgesteld. Onlangs liepen twee zeilsche pen bij het verlaten van de jachthaven op een zandbank. Tijdens laag water is de entree van de jachthaven minder dan 1.50 meter diep. De ondiepte staat vernield op de waterkaar ten en bij vertrek uit de haven geeft de havenmeester aan dat de zeilers rechts moeten hou den. Rijkswaterstaat heeft an derhalf jaar geleden voor de laatste keer de haven uitgebag gerd, terwijl dat eigenlijk jaar lijks moet gebeuren. Het kar wei duurt tot uiterlijk 24 juli. VLISSINGEN - De bibliothe ken in Oost-Souburg en Vlis singen verkopen van donder dag 15 juli tot en met zaterdag 17 juli hun oude voorraad boe ken. De afgeschreven kookboe ken, romans, knutselboeken en informatieve boeken worden voor een prikje verkocht. advertenties) MIDDELBURG - Zeeland heeft als provincie gemiddeld meer zonuren dan welke andere regio in Nederland dan ook. Dat dit nog geen garantie is voor een goed zomer, ondervonden deze toeristen vorige week. Het lijkt de vakantiepret vooralsnog niet te drukken. Overigens is er goed nieuws te melden voor liefhebbers van warmere weertypes. Volgens het Koninklijk Meteorologisch Nederlands Instituut klaar het later deze week op en zijn er be gin volgende week zelfs temperaturen tussen de 22 en 27 graden te meten, (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - Wim de Schipper uit Oost-Souburg loopt de vierdaagse van Nijme gen, die dit wordt gehouden, voor de eerste keer. Hij hoopt hiermee minimaal vijftienhon derd euro op te halen voor een ziekenhuis in Zambia. Wim de Schipper werkt bij de ambulancedienst van Ziekenhuis Walcheren. Daar kwam hij in contact met de arts Pauline Bors- boom. Zij werkte eerder vijfjaar gewerkt als tropenarts in het Our Lady's Hospital in Chilon- ga. In april vorig jaar keerde ze terug naar Zambia, om zich toe te leggen op het opereren aan "obstetrische fistels', oftewel be val li ngszweren. "Ik sprak Pauline regelmatig en vond het werk dat zij in Zambia deed heel bijzonder", vertelt De Schipper. "Als vrouwen met een bevallingszweer niet worden ge opereerd, worden ze verstoten door hun familie. Dat is toch verschrikkelijk? Toen een colle ga hoorde dat ik de vierdaagse van Nijmegen ging lopen, stelde hij voor om mij te sponsoren. Dat vond ik een leuk idee. Ik wist direct dat het geld naar Zambia zou gaan." Doordat meer collega's en ook buren hun steentje bijdragen, krijgt De Schipper ongeveer vijftienhonderd euro als hij de vierdaagse van Nijmegen (van 20 tot 24 juli) uitloopt. "Ik heb al eerder lange afstanden ge lopen, zoals de 'Omloop van Flakkee", maar voor de Vier daagse ben ik hard aan het trai nen", zegt hij. Het Our Lady's Hospital is een streekziekenhuis, liet ligt in het Mpika District van de Northern Province van Zambia, een ge- Wim de Schipper: "Als vrouwen met een bevallingszweer niet worden geopereerd, worden ze ver stoten door hun familie", (foto: Jaap Wolterbeek) bied dat ongeveer zo groot is als Nederland en dat 162.000 inwoners telt. De Nederlandse stichting Vrienden van Chilon- ga steunt het Our Lady's Hospi tal door fondswerving en voor lichting. Ook het paramedisch personeel wordt betaald. De op brengst van De Schippers spon soring komt via de stichting ge heel terecht bij het ziekenhuis. Meer informatie: 0118-474853. advertenties) IW EVA'iWA jSto [stlIBtllulim WSJ IB 11 (advertenties) VLISSINGEN (gP yfees-en yisgerecfiten ogj De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van onbeperkt mosselen eten voor 15,-? Restaurant liet Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 Autobedrijf Murre - Gerbrandystraat 4 - Vlissingen MIDDELBURG - Drie lange- baanzwemmers van zwemclub Luctor et Emergo uit Middel burg nemen vrijdag 16 juli deel aan de Openwater Kampioen schappen 2004 in Tilburg. Zwemster Mieke van Dort (13 jaar) uit Domburg gaat voor de drie kilometer en Marieke Sme ding uit Vlissingen en Charles Po- tin uit Souburg (beiden 21 jaar) starten op de vijf kilometer. De zwemmers trainen elke dag in het kanaal. "Een aantal kilometers zwemmen is voor de zwemmers geen probleem, als het water maar op de goede temperatuur is van 17,5 graad is", vertelt Thierry Po- tin van de zwemcommissie van Luctor et Emergo. VLISSINGEN - Dertien mede werkers van de directie Samenle ving van de Gemeente Vlissingen gaan op donderdag 15 juli met verfkwasten aan de slag om de kantine van manege Paardoes op te knappen. Bij de Gemeente Vlissingen is een beleidsnota over vrijwilligerswerk verschenen, waarin nadrukkelijk aandacht wordt gevraagd voor het maatschappelijk betrokken onder nemen. De ambtenaren willen het goede voorbeeld geven en gaan vrijwillig aan de slag, van 13.00 tot 17.30 uur, bij manege Paardoes, een onderdeel van Arduin. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Vlis singen heeft bemiddeld bij deze speciale klus. Het Steunpunt brengt bedrijven in contact met instanties die vrijwilligers nodig hebben. OOST-SOUBURG - Het Palaz zoli Huis in Oost-Souburg, houdt op donderdag 22 juli van 14.00 tot 15.30 uur een ontmoetings middag voor nabestaanden. Doel is een mogelijkheid te bieden aan mensen 0111 elkaar te ontmoe ten. Er wordt onder meer gesproken over belevingen rondom het ziekte proces van degene die overleden is en hoe met het verlies wordt omge gaan. Aan bod komen positieve en negatieve ervaringen, lichamelijke klachten en praktische zaken. Het Palazzoli Huis is gevestigd aan het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Aanmelden kan via: 0118-413932. VLISSINGEN - Poffertjes, hoofdbandjes met lichtjes, Chileens handwerk en scoubi- doudraadjes. Circa tweehon derd kramen staan vrijdag 6 augustus op de Midzomer- nachtmarkt in Vlissingen. Het productaanbod op de Mid- zomernachtmarkt op de boule vards in Vlissingen is heel geva rieerd. Verder treden volksdans groepen op en zijn oude am bachten te zien. De Vlissingse markt wordt voor de eenentwin tigste keer gehouden. Do markt is in de loop der jaren gegroeid van vijftig naar tweehonderd kramen en beslaat nu ecu lengte van circa twee kilometer. Tradi tiegetrouw sluit de Westerschel- de Midzomernachtmarkt om 00.30 uur af met een groots vuurwerk vanaf een ponton in het water voor de boulevard. MIDDELBURG - Het Duitse elektronicabedrijf Media Markt vestigt zich volgend jaar op het bedrij venterrein Mortiere in Middelburg. Media Markt ('wij verkopen alles waar een stekker aan zit') is al een tijdje op zoek naar een geschikte plaats in Zeeland. Projectdirecteur E. Prince van het Consortium Mortiere bevestigt dat het elektronicabedrijf zijn oog op Middelburg heeft laten vallen. Volgens hem is er op de Perifere Detailhandels Vestigingslocatie achter de McDonald's nog voldoende plek voor het bedrijf. Een kwart eeuw na de ope ning van de eerste Media Markt in München zijn er meer dan driehonderd vesti gingen in tien Europese lan den met meer dan 25.000 werknemers. WESTKAPELLE - De wieler ronde van Westkapelle wordt op woensdag 21 juli gereden. Het parkoers is aanmerkelijk uitgebreid. Eén ronde telde voorheen 1130 meter en nu 1758 meter. Aan de negenentwintigste editie van de wielerronde doen A-amateurs, veteranen, B-amateurs en S.P.'ers mee. Ongeveer 84 cou reurs hebben zich nu ingeschre ven. De wedstrijden beginnen om 20.15 uur. Inschrijven kan nog tot en met 21 juli. advertenties LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73 Blauwedijk 1 Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1