Middelburger Peter Romkes trots op zijn WK-prestaties Handen tekort voor speelweek jeugd Danny Vera-cultus in Turkije bereikt nieuw hoogtepunt VERSCHOfJRE 2,5 Maandmenu 23 Natuurlijk Vier duin- ere strandtochten Expositie laat steken vallen Opbrengst voor Handicap.nl Ontwerpers snoepschaal 0118-419367 Klederdrachtfoto's Contactavond over genealogie Optreden van Franse kinderen Meester Piet stopt na 38 jaar Leo Beun 65 jaar lid van SwHt Vlissingse Aldi heropent in tent Plaquette voor MuZEEum Kunstplein 2004 in Veere open Excursie en spel bij Schellach Weekkrant voor Walcheren Nieuws Australische didgeridoo-topper in Vlissingen Interview 15 Standbeeld verruilt Breda voor Middelburg Regio Oplossing voor verkeersoverlast Rosenburg MIDDELBURG GOES Zeeuws record de mooiste portret foto's. Alleen bij •ee Moonlight Cruises www.fotoschuilwerve.ni GOESE NACHTMARKT rente v.a. www.fdcRichel.nl Wegener huis-aan-huiskranten de Faam wüiiü 4&DE LBU^S- %rciriiïca/fé U be9int met een heerlijke Stefano's sraenteb°uill°" www.stefanos.nl Hierna volgen vers gekookte (0118) 418 019 mosseltjes met frites, salade en drie sauzen En als dessert een perzik met vanille ijs en slagroom Woensdag 7 juli 2004-28/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 (naast Kwantum) Bultenruststr. 20 0116-674010 Woonboulevard Marconlstr. 28 0113-213132 MIDDELBURG - Peter Romkes van zwemclub Luc- tor et Emergo in Middel burg heeft goed gepresteerd op het Wereldkampioen schap Masterzwemmen in Italië. Na vier jaar voorbereidingen en trainen reisde Peter Romkes in juni af naar het Italiaanse Ric- cione. Met 6300 deelnemers uit de hele wereld nam de Middel burger deel aan de tiende editie VLISSINGEN - Wandelver eniging De Vrolijke Tippe laars in Vlissingen houdt op zaterdag 3 en 17 juli en 7 en 21 augustus een duin- en strand- tocht. Deelnemers kunnen 5. 10, 15, 20 of 30 kilometer lopen. Gestart wordt tussen 9.00 en 13.00 uur bij de Ka novijver aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissin gen, Inlichtingen via: 0118- 464753 MIDDELBURG - Het CBK Zeeland presenteert Marloes Bouman laat steken vallen'. De kunstenares maakt driedimen sionale objecten, tekeningen en foto's die balanceren tussen kunst en ontwerp. De expositie is tot en met 19 augustus te be kijken aan de Balans 17 in Middelburg, van maandag tot en met donderdag van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De collecte die Handicap.nl hield in de week van 7 tot en met 12 juni in Middelburg heeft 5330,25 euro opgebracht. De opbrengst van de collecte is voor mensen met een functiebeperking, maar ook voor ouders van gehandicapte kinde ren die het ondanks de bestaande regelingen financieel niet red den. van de zwemkampioenschap- pen. Romkes kijkt terug op een ge slaagd WK. Hij vestigde in het klassement 45-49-jarige heren op de tweehonderd meter schoolslag een nieuw Zeeuws masterrecord met een tijd van 3.03,00 en eindigde hiermee op de zesentwintigste plaats op de wereldranglijst masters. Bij de vijftig meter schoolslag eindigde hij op de zeventiende plaats, maar 0,3 seconden verwijderd van liet Nederlands Masterzwem Record. Tijdens de honderd meter schoolslag, die buiten werd ge zwommen, noteerde Romkes de tijd van 1.18,90. Niet alleen een Zeeuws Master Record, maar ook een persoonlijk record. De tijd was goed voor een negen tiende plaats in het eindklasse ment. VLISSINGEN - Amira uit groep 7 en Azadah uit groep 8 van de basis school 't Mozaiek in Oost-Souburg hebben de ontwerpwedstrijd gewon nen die verbonden is aan de tentoonstelling Design. De twee leerlingen zijn ge kozen tot de ontwerpers van de 'Snoepschaal van het Jaar'. Een jury, be staande uit beeldend kun stenaar Hans Bommeljé en medewerkers van het Cen trum voor Kunsteducatie, Piet de Wolff en Renata Oosterveen, kozen de win naars. De kinderen kregen hun ontwerp, uitgevoerd in me taal en gevuld met snoep, al uitgereikt. In liet schooljaar 2003- 2004 zi jn circa vierhonderd leerlingen van acht scholen in de gemeente Vlissingen aan de slag gegaan met het designproject. VLISSINGEN - Een strandwandeling is natuurlijk leuk, maar de deelnemers aan de Strandvijfdaagse maken het wel erg bont. De hele week lang zijn ze te kust en te keur te vinden aan de rand van de provincie. Samen lopen ze een kleine honderd kilometer door het mulle zand, van Vlissingen tot aan het Zuid-Hollandse Stellendam.. Overnachten doen ze in tentjes. De start van de Strandvijfdaagse was maandag in Vlissingen. Dinsdag passeerden de wandelaars de Veersedam en vandaag, woensdag is er een tocht van Kamperland naar Renesse. Mor gen vertrekt het gezelschap naar Stellendam. Vrijdag is de laatste dag. De afsluiting vind plaats in Roekan- je- Plezier bij het ravotten tijdens een kindervakantieweek, (foto: Lex de Meester) MIDDELBURG - MEE Zee land komt voor de zomerse speelweken voor kinderen met een verstandelijk beper king handen te kort. Zowel in Middelburg als in Goes en Hulst rekent de leiding op nog een aantal extra vrijwilli gers. Oostburg heeft voldoen de "Maar daar zijn niet zo veel kinderen aangemeld," zegt Ghislaine van der Linde, coördinator speelweken na mens Mee Zeeland. Deze or ganisatie (voorheen SPD) biedt hulp bij leven met een beperking. Door Ad Hanneman De speelweken worden rond verschillende periodes gehou den. Op Walcheren zijn er twee gepland in Middelburg. De eer ste op het Meiveld van maan dag 26 tot en met donderdag 29 juli en de tweede op een terrein aan de Nassaulaan van maan dag 30 augustus tot en met donderdag 2 september. Kinde ren in de Oosterschelderegio kunnen voor de speelweek te recht op De Pit in Goes van maandag 30 augustus tot en met donderdag 2 september. In Hulst wordt de speelweek ge- MIDDELBURG - Dat Danny Vera populair is in Turkije wist hij al. Toch wisten de Tur ken hem begin juni, tijdens een driedaagse reis, behoorlijk te verrassen. Na vijf radio interviews, twee tv-shows, vernoeming tot 'meest romantische man', een optreden in een bomvol studentencomplex en maar vier uur slaap later, weet hij zeker dat hij hier terug keert. Mét zijn nieuwste single in zijn koffer. Waar Danny Vera in Nederland blij moet zijn af en toe op een grote radiozender gedraaid te wor den, komt hij in Turkije van alle artiesten het vaakst in de ether voorbij. Terug in Nederland laat Vera er geen gras over groeien. Zijn nieuwe single 'Innocence' heeft hij de zaterdag na zijn terugkomst meteen opgeno men. Hij stuurt deze op naar Turkije en probeert ook in Nederland met dit liedje voet aan de grond te krijgen. "Dit is een ander nummer. Mijn vorige twee singles hebben het in Nederland niet gered, de ballads sloegen in de zomer niet aan", aldus Vera, die vervolgens zi jn nieuwe nummer tref fend omschrijft: "Dit is wel een écht zomernum mer, een beetje up-tempo en Spaansachtig. Een dansnummer met invloeden van de Gipsy Kings. 'Gewoon een erg gezellig terrasnummer." Vera blijft nog steeds nuchter onder zijn succes in Turkije: "Ik wacht het allemaal maar af. Ik vond het laatst wel ontzettend leuk toen ik een inter view van mezelf terugzag op de Turkse satelliet zender, nagesynchroniseerd en wel!" Wanneer Vera's nieuwste single in de winkels ligt is nog niet duidelijk, maar hij is wel al gedeelteli jk te be luisteren op zijn website www.dannyvera.com. Deze zomer start Vera tevens aan een nieuw al bum, dat volgens hem iets 'ruiger' zal worden dan zijn vorige. advertenties Autobedrijf Murre Gtórbrahdystraal 4 Vlissingen I" De meest complete 1 UurJtotowmJ^ VLISSINGEN Scheldopleln (0118)414081 OOST-SOUBURG Kanaalslr. 87 (0118)461762 www.1o1oeonllno.nl houden van maandag 23 tot en met vrijdag 27 augustus op 't Jagertje. Oostburg staat van maandag 30 augustus tot en met donderdag 2 september gepland op een nog nader aan te geven plaats. Behalve de speelweek aan de Nassaulaan, zijn ze alle samen met de speelweken van het lo kale buurtwerk. Van der Linde: "We willen snel en jong begin nen met de integratie van de kinderen met een verstandelijke beperking. Let wel: het zijn geen kinderen met een verstan delijk handicap. Dat is iets an ders. Sommigen van onze kin deren hebben ook een lichame lijke beperking. Anderen heb ben weer wegloopgedrag of zijn authistisch. Die kinderen hebben veel aandacht nodig. Vandaar dal we op de tien deel nemers zo'n zes vrijwilligers nodig hebben. We zitten nu op de helft en we hebben nog wat mensen die hun opgave in be raad hebben." ...lees verder op pagina 11.. (advertenties) 7 en 14 augustus 2004 www.rederii-diikhuizen.nl 16 jaar IN DE NACHT VAN 9 OP 10 JULI VAN 20.00 UUR TOT 00.30 UUR VLISSINGEN - Wijkcentrum Papegaaienburg Het Bolwerk in Vlissingen houdt donderdag 8 juli een contactavond genea logie. Genealogie, ofwel stamboom onderzoek, is een populaire be zigheid. Veel mensen zijn op zoek naar gegevens over hun voorouders. Maar hoe begin je er mee? Iedere eerste donderdag van de maand staat een groep er varen genealogen klaar om vra gen te beantwoorden over gene alogie, computerprogramma's en digitale fotografie. De avond wordt gehouden tussen 20.00 en 22.00 uur. Deelname kost 2,50 euro. Het is de laatste bijeen komst voor de zomervakantie. VLISSINGEN - Het Franse kinderkoor 'La Maitrise des Pays de Loire' treedt op dins dag 13 juli op in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Het koor bestaat uit circa vijftig jongens en meisjes van elf tot zestien jaar. Zij krijgen muziek les op de koorschool van de ka thedraal. De jongeren zingen veel muziekstijlen, van Renais sance- en Barokmuziek tot ne grospirituals. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de boekhandels 't Spui en Van der Hoeven in Vlissingen en De Toerist Shop in Middelburg. OOST-SOLBURG - Meester Piet Koster neemt op vrijdag 16 juli afscheid van basis school De Tweemaster in Oost-Souburg. Piet Koster heeft 38 jaar voor de klas gestaan. Daarvan werkte hij 32 jaar op basisschool De Twee master, voorheen de J.H. van Daleschool, in Oost-Souburg. Koster heeft met veel plezier les gegeven aan groep 7 en 8 en was erg betrokken bi j de leelïngen en hun ontwikkeling. Vrijdag 16 juli neemt hij afscheid, tussen 16.00 en 18.00 uur in de hal van de school. MIDDELBURG - De Middel burgse korfbalvereniging Swift heeft vrijdag op sport park De Voorborch twintig ju bilarissen in het zonnetje ge zet. Leo Beun werd gehuldigd omdat hij al 65 jaar lid is van de club De leden Jet de Klerk en Claudia Fritz waren 25 jaar lid en Gert- Jan van der Weel werd gehul digd voor zijn dertigjarig lid maatschap. Leo Beun, bekend als banketbakker en zanger, is al sinds 1939 actief voor Swift als speler, bestuurslid, redactielid van het clubblad en vele andere werkzaamheden. De andere le den waren 10, 15 en 20 jaar lid van de club. VLISSINGEN - De Aldi in Vlissingen is gisteren her opend op het parkeerterrein van De Schelde. I)c super markt sloot vorige week de deuren van de winkel aan de Spuistraat. De Aldi is nu gevestigd in een prefab-gebouw op het Schelde- parkeerterrein. De Aldi moest de winkel op de hoek van de Lange Zelke en de Spuistraat verlaten, omdat het complex wordt ge sloopt. Op die plek wordt het centrumplan De Fonteyne gerea liseerd. De gemeente Vlissingen heeft in het ontwerp van De Fonteyne rekening gehouden met de terugkomst van de dis counter. Aldi wil echter geen ondergrondse winkelruimte in het centrumplan. De discounisu- permarkt heeft nog tol septem ber een huurcontract en is op zoek naar een locatie elders in Vlissingen om een supermarkt tc openen. VLISSINGEN -Commissa ris van de Koningin W. van Gelder overhandigde maandag de plaquette uit Tobago aan directeur W. Weber van het MuZEEum in Vlissingen. Van Gelder bracht onlangs een bezoek aan het eiland Tobago om de manifestatie 'A Salute to Friendship' bij te wonen. De 350-jarige band van Tobago met Zee land werd symbolisch vorm gegeven door de uitwisseling van gedenkplaten. De Neder landse plaat hangt in het Ad ministration Building van de Tobago House of Assembly. De plaat van Tobago is nu te bekijken in het MuZEEum. VEERE - Het Kunstplein 2004 is vanaf 12 juli elke maandagmiddag geopend. Het is geen cursus, maar werken naar eigen idee. Kunstschilder Mica Peters begeleidt het inloopatelier schilderen. Het Kunstplein is gevestigd in het voormalige kleuterschooltje aan de Ka- pellestraat, naast de bistro. Tussen 13.00 en 17.00 uur is iedereen welkom. Deelname kost 10 euro per dagdeel. MIDDELBURG - Kaasboerderij Schellach houdt elke dinsdag in juli en augustus vanaf 19,00 uur een ex cursie met kaaspröeven. Bezoekers kunnen zien hoe kaas en karnemelk wordt gemaakt in de nieuwe kaas makerij. Ook is een puzzeltocht over het bedrijf te volgen en het Schel- lach-spi jkerspel. Kaasboerderij Schellach is gevestigd aan de Prooy- enseweg 26 in Middelburg. (advertentie) BEL: 0118 - 61 42 87 OF KIJK OP... Bluuwedijk I Middelburg

de Faam | 2004 | | pagina 1