Bezoekerscentrum Nationaal Park Oosterschelde in Topshuis Speeltuin Biggekerke voortaan eerder open De Splenter Trendhopper Jongeren zijn Middelburgs minpuntje Feestelijke intocht van museumschip Endeavour Zeeland viert Maand van de Vrijheid 7=1X1:7 Si O I schoenen IB www.stefanos.nl Concert met Afrikaanse harp en duimpiano Lezing Kragtingh over filosofie Verkoopdag in Arnemuiden Fancy fair Vossenburch Powerplate helpt tegen rugklachten Power yoga voor energie kunstwerken 15 APRIL FEESTELIJKE OPENING Chao's Ark in Scandalous Arabische en westerse muziek Verkeerde rij voor de kassa Publiek kiest ALCHEREN ^ÖDELBVj^ Breeduit Schoonheid en verlangen in Arsenaaltheater Regio ZLM Tour dit jaar in KNWU- topcompetitie FEESTJE? o ro Qp LD CO U begint met onze welbekende heerlijke vissoep Hierna kunt u genieten van een vispannetje met gepast garnituur En als dessert krijgt u heerlijke tiramisu ujegener huls-aan-hulskranten MIDDELBURG (naast Kwantum) Buitenruststr. 20 011Ö-674010 GOES Woonboulevard Marconistr. 2 0113-213132 Alle topmerken onder één dak! Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 0118 - 628378 GRATIS KLEURADVIES! Wanklanken Kok Rinaldo Traas Roggeveen huis wint alweer Li^L 0 8EW. EX. (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 ■nHMMMMawfl www.vitaevent.nl 0118 - 635 443 fö =3 <4~* c 018) *18 019 NEELTJE JANS - De vestiging van een Be zoekerscentrum voor het nationaal park Oosterschelde in het Topshuis op Neeltje Jans. Het dagelijks bestuur van het over legorgaan Nationaal Park Oosterschelde gaat onderzoeken of dit een haalbare kaart is. In het Topshuis kwam ruimte vrij omdat de Del ta expositie werd overgebracht naar het nieuwe Deltaplaza van Waterland Neeltje Jans. Eerder bestond het plan om een Bezoekerscentrum Oosterschelde te creëren in de reservepijler die op Neeltje Jans staat. Maar dat plan viel in dui gen toen bleek dat de een verzoek om een finan ciële bijdrage uit de Nationale Postcodeloterij niet werd gehonoreerd. Tijdens gesprekken met Rijkswaterstaat kwam toen het Topshuis in beeld als mogelijke locatie voor een Bezoekerscentrum. Het bestuur van het Nationaal Park denkt dat het mogelijk is om in dit opvallende gebouw de belangrijkste voorzie ningen onder te brengen die bezoekers informe ren over de Oosterschelde. Neeltje Jans is vol gens het bestuur de meest gunstige plek voor een Bezoekerscentrum omdat het gebied door veel mensen wordt bezocht. Het bestuur voert nu met Rijkswaterstaat en de Dienst der Domeinen overleg over de voor waarden waaronder een etage van het Topshuis beschikbaar kan worden gesteld. Met andere partijen op Neeltje Jans wordt gepraat over een vorm van verdere samenwerking. GRIJPSKERKE - Debby Korf- macher geeft donderdag 22 april in Boerderijgalerie 'De Osse- berg' een concert op de Afri kaanse Mbira en Kora, waarbij zij ook zingt. De Mbira is een duimpiano uit Zimbabwe en de Kora, een harp uit West-Afrika. Debby Korfmacher begon tij dens haar studie etnomusicolo- gie in Londen Mbira en Kora te spelen en heeft sindsdien meer dere lange studiereizen naar Zimbabwe en Senegal achter de rug. De avond begint om 20.00 uur. Voor informatie en reserve ringen: 0118-625284. MIDDELBURG - De filosoof Robert Kragtingh geeft op vrij dag 30 april een lezing. De le zing heeft als titel 'Dante, de on bekende filosoof. Robert Krag tingh is hiervoor uitgenodigd door de vereniging Dante, voor taal en cultuur in Italië. De avond begint om 20.00 uur in loge 'La Compagnie Durable' aan de Sta tionsstraat 16 te Middelburg. ARNEMUIDEN - De Neder lands Hervormde Gemeente van Arnemuiden houdt zaterdag 17 april een verkoopdag op de Markt te Arnemuiden. De op brengst is bestemd voor ontwik kelingshulp en zending te Nepal. De dag begint om 09.00 uur. Er is een rommelmarkt, er zijn kin derspelen en 's middags om 15.00 uur is er een verkoop per opbod. MIDDELBURG - Een grote lo terij, een springkussen en kin derspelen: dit alles en nog veel meer is er aanwezig tijdens de fancy fair van basisschool de Vossenburch aan de Middel burgse Roozenburglaan 163a. De fancy fair wordt gehouden op zaterdag 5 juni. MIDDELBURG - Jarl de Hartog, eigenaar van AH Sports Body Gym, bedacht anderhalf jaar geleden een oefenprogramma voor de onderrug voor op de po werplate, een vibratieappa raat waarmee men kan af vallen. Momenteel doet de Erasmus- universiteit in samenwerking met de universiteit van Leu ven onderzoek naar de aan pak van lage rugpijn door middel van powerplates. Omdat zij niet bekend zijn met oefenstof voor de po werplate zochten zij hulp bij de Hartog omdat ze onder de indruk van zijn methode wa ren. "Ze gaan mijn methode gebruiken in hun onderzoek en daar ben ik best een beetje trots op," aldus de Hartog. De Hartog heeft medewer kers van de universiteit inge wijd in zijn methode. Zij gaan nu aan de slag met een groep proefpersonen. Hier voor stelt All Sports Body Gym faciliteiten ter beschik king. MIDDELBURG - Anne- mieke van der Zouwen uit Middelburg begint in yoga- en meditatiecentrum Pad- ma met een cursus power yoga. Elke dinsdag en donderdag van 09.00 tot 10.00 uur kun nen mensen in alle leeftijden terecht voor deze dynami sche tak van de yoga. Bij power yoga lopen de oe feningen één uur, legt Anne- miek uit. Dit in tegenstelling tot de hatta yoga, waarin rust is ingelast. "Het woord po wer betekent in dit verband geen kracht,' verklaart de yo- ga-lerares. "Het betekent energie. Het is een oefen vorm om een sterk en gezond lichaam te krijgen. Iedereen van welke leeftijd ook kan meedoen. Ik heb in Goes zelfs iemand met hernia die baat heeft bij de oefeningen." Voor informatie: 06- 16014685. MIDDELBURG - Bezoekers aan de Kunstuitleen Zeeland in Middelburg krijgen invloed op het aankoopbeleid. Ze kun nen nog tot 6 mei met een stembiljet hun voorkeur uit spreken over de werken van 25 kunstenaars. De publieks- commissie van de Kunstuit leen heeft deze werken uitge zocht en laat de finishing touch over aan de bezoekers en gebruikers van de uitleen. De tentoonstelling draagt daarom de titel 'Wikken en wegen'. De expositie wordt donderdag 6 mei om 16 uur feestelijk afgerond. Tevens wordt die dag bekend gemaakt welke werken worden aange kocht. BIGGEKERKE - Speeltuin 't Weitje in Biggekerke is dit sei zoen ongeveer drie weken eerder open gegaan dan anders. Vorige jaren gingen de deuren op Ko ninginnedag open, nu werd Goe de Vrijdag gekozen om de jeugd weer te laten genieten van de bij zondere attributen in de opmer kelijke speeltuin van het WaJ- cherse ringdorp. Ouders en kinderen hebben al meerdere keren geprobeerd de speeltuin eerder te openen in het: jaar. De onderhoudsploeg heeft er daarom dit jaar extra werk van ge maakt om het materiaal veilig voor de jeugd klaar te krijgen. Dat is ge lukt, met het gevolg dat de leiding van de speeltuin heeft besloten voortaan elk jaar op Goede Vrijdag te openen. De speeltuin in Biggekerke is be kend in de regio, onder meer om dat hij beschikt over een hoge glij baan en een kabelbaan. Verder zijn er de gebruikelijke attributen. Bij de opening vorige week kregen de kinderen de kans om lekkers te winnen bij een prijsvraag. (advertentie) MIDDELBURG - Wat is het profiel van de wijk, hoe is het er om te wonen, wat zijn de leuke en minder leuke kanten? Met vragen in die geest heeft Scoop de afgelopen maanden de meningen gepeild van de Middelburgers. Momenteel worden de antwoor den uitgewerkt in een uitvoerige rapportage. Vanaf 20 april houdt projectleider Dick van der Wouw van het Zeeuws Instituut VL1SSINGEN - De naam Straight Johns wordt door veel Walcherse muziekl iefhebbers geassocieerd met de woensdagavondse optre dens in The Flying Dutchman. Dit café aan het Vlissingse Bellamy- park is niet meer, maar in het nieuw geopende etablissement Scandalous op dezelfde locatie gaan dezelfde musici door onder de naam Chao's Ark. Iedere tweede vrijdag van de maand is het feest. HOOGELANDE - De broers Saf- far en Sattar Al Saadi uit Bagdad verzorgen vrijdag en zaterdag 15 en 16 mei een muziekworkshop met veel aandacht voor Arabische melodieën en ritmes. De work shop is toegankelijk voor zowel instrumentale als vocale musici en wordt gehouden in de kapel van Sint Maarten te Hoogelande. De organisatie is in handen van de Zeeuwse Or'gansiatie Muzie- kimprovisatie Workshops, welke bereikbaar is via 0118-502090. MIDDELBURG - Het overkomt iedereen wel eens: de rij bij de an dere kassa lijkt altijd sneller te gaan en de file op de andere rij baan ook. Voor het Natuurkundig Gezelschap Middelburg houdt professor Van Dijk dit probleem uitgebreid tegen het licht. Hij doet dit in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Zijn voordracht is vrijdag 23 april om 20 uur. voor Zorg, Welzijn en Cultuur, de uitkomsten voor aan wijkbe woners. Wat de Scoop-medewerker be treft: schieten maar. Middelburg komt er namelijk niet bepaald bekaaid vanaf in de ogen van de mensen die zijn ondervraagd. Wanklanken werden enigszins gehoord over jongeren tussen de veertien en zestien jaar. "Dat is overal zo en in de meeste geval len erger dan in Middelburg. Maar het is ook een groep waar je weinig mee aankunt," oor deelt Van der Woude. Hij voegt er aan toe dat binnen het scala van activiteiten in dit project er vooral ambtenaren, sleutelfigu ren in een wijk en wijkvertegen- woordigers mee bezig zijn ge weest. ...lees verder op pagina 3 VLISSINGEN - Met kanonschoten, hoogaarzen en optre dens van het Scheldeloodsenkoor is het museumschip HM Bark Endeavour zaterdag feestelijk ingehaald in de haven van Vlissingen. Het schip, een kopie van de boot waar James Cook de wereld mee ontdekte, ligt tot en met zondag 18 april aan de Piet Heinkade. Be zoekers kunnen er steeds tussen 9.00 en 17.00 uur ontdekken hoe de ontdekkingsreizigers van weleer leefden en werkten. (foto: Jaap Wolterbeek) Vraag naar onze voorwaarden MIDDELBURG - Vrijheid van meningsuiting, vrijheid van godsdienst, vrijwaring van ge brek en vrijwaring van vrees. Donderdag 15 april begint de Maand van de Vrijheid: een maand die in het teken staat van bovenstaande vier vrijheden. Door Jaccomijn Hoekman JE MAAKT HET MET FIXET Vrijheid vieren en er tegelijkertijd aan werken dat anderen ook kun nen leven in een wereld van vrij heid, dat is waar het in de Maand van de Vrijheid om draait. Thea ters, scholen en verenigingen heb ben de vrijheid genomen allerlei activiteiten te plannen die met dit thema verband houden. Zo heeft het ROC Zeeland binnen de school een fotowedstrijd uitgevaardigd rond de onderwerpen vrijheid, ver draagzaamheid, samenwerking en respect en biedt De Hogeschool Zeeland op 11 mei een kennisma king met het Hindoeïsme door een Hindoestaanse dag te houden. Op 17 en 19 april en 13 en 15 mei is, respectievelijk in Middelburg, Zierikzee, Goes en Vlissingen, de theatervoorstelling OverHit! te zien van de Zeeuwse theatergroep Kwark. Maar niet alleen het thea ter en hogescholen schenken aan dacht aan de vrijheid: ook alle 250 Splash opent het festival donderdag in 't Beest in Goes. basisscholen doen eraan mee. On der de naam Tkanookanders zijn de kinderen bezig met vrijheid op het gebied van theater, nieuws en muziek. Verder houdt dé schrijfster Veron ica Toumanova tijdens De Maand van de Vrijheid lezingen op zeven Zeeuwse scholen voor voortgezet- en beroepsonderwijs, waarbij ze haar bundel Verbinding onder de jongeren uitdeelt. De organisaties War Child, Men sen in Nood en Amnesty Interna tional staan met stands op het Bel- lamypark in Vlissingen. Radio Zeeland heeft een live uitzending met discussies, optredens en live verslagen vanaf het festivalterrein. (foto: pr) Wie niet zo van discussie houdt, kan op het Arsenaalplein kijken naar en meewerken aan een reusachtig Schilderij van de Vrij heid onder leiding van schilderes Bo de Jong, Tenslotte heeft kunstenaar Ko de Jonge op het binnenplein van de Drvkkery in Middelburg van 17 april tot eind mei een collectie 'Mail art' te bewonderen. Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- <S interieuradviseuse Woensdag 14 april 2004 - 16/ Advertentieverkoop:

de Faam | 2004 | | pagina 1