Delta wijzigt frequenties radiozenders Hopen op een lange hete zomer Schilderswijk eert zijn naamgevers Schietvereniging De Fles mikt met open dag op nieuwe leden NIEUW ADRES!! De Splenter 'Zeeland en Juliana hadden speciale band' ^^OELBVJ^ O ro QP ro ro i3 U 20% KORTING Stinze-tocht met uitleg van gids Kampioenschap voorlezen in bieb Duo's strijden om finaleplaats Bingo in Walk- Inn Vlissingen <7^ Taekwondo Middelburg viert feest Leerlingen van Nehalennia niet verder naar Lagerhuis schoenen ro www.stefanos.nl In verwachting? Koopzondag Vlissingen 28 maart expert Kamperman Overal gezocht, Weekki voor Walcheren ^\NSE BIBLIQ- BEW. EX. Scampi's in looksaus Heerlijke stukjes biefstuk met kipfilet gewokt met verse groenten met gepast garnituur Dessert van de chef Breeduit Papillon herschrijft Broad- way-historie Actie Win gratis kaarten voor de Efteling Walcheren 23 Oude veerponten herleven op het doek VOORJAARSAKTIE Ingrijpend Programmaraad Zwaar geschut Nachtmarkt m,zie pas22 Win een... Weekendje weg Breakaway www.winkelcentrumvlissingen.nl VLISSINGEN KEUKENS BADKAMERS De nieuwe collectie is binnen bij Expert gekocht Wegener huls-aan-hulskranten de Faam IP u) "E fN T f~ o ro cn CÜ (0118) 118 019 Woensdag 24 maart 2004-13/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 op gouden armbanden en kettingen Juwelieri \ANDEK?MADEN KLEINE MARKT 1 VUSS1NGEN Tel. 0118-412605 OOSTKAPELLE - Onder leiding van een boswachter wordt zater dag 27 maart een 'stinze wande ling' gehouden rondom het Bio logisch Museum in Oostkapelle. Stinzeplanten zijn niet-inheemse soorten die zich in de loop van de tijd hebben aangepast aan de om standigheden. Ze zijn in de zestiende eeuw in het bos terecht gekomen en worden nu als ver wilderd beschouwd. De wande ling begint om 16.00 uur en ein digt rond 17.30 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek en de Walcherse Bi bliobussen houden woensdag avond 24 maart en zaterdagoch tend 27 maart Walcherse Voor leesdagen. Dat gebeurt in de Zeeuwse Bibliotheek, vandaag (woensdag) om 18.30 uur en za terdag vanaf 10.30 uur. Leeskampioenen van deelnemen de scholen lezen voor uit een zelf gekozen boek. De beste voorle zer gaat naar de provinciale fina le, zaterdag 24 april in de Zeeuwse Bibliotheek. De provin ciaal kampioen vertegenwoordigt Zeeland op woensdag 26 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht bij de landelijke finale. MIDDELBURG - Vier duo's zijn geselecteerd om deel te nemen aan de finale van de Muziekprijs Zeeuwse Jeugd vrijdag 26 maart. Het zijn de beide Thoolsen Zoë Braai en Evelien Verkammen, beide op altsaxofoon, Marlon Dek uit Goes cello met Svjatoslav Presnyakov uit Oost-Souburg op piano, de Middelburgers Diane Denissen op hobo met Serge Meeusen op piano en Rick met Elco Jansen op piano, beiden ko men uit Oostdijk. De finale wordt gehouden in de Middelburgse Kloveniersdoelen en begint om 20.15 uur. De deel nemers komen uit in de categorie B, leeftijd van zestien tot en met twintig jaar. In de categorie A (twaalf tot en met vijftien jaar) zijn geen kandidaten geselec teerd. VLISSINGEN - Elke eerste zon dag van de maand is er in het Vlissingse Jongerencentrum Walk-Inn aan de Bonedijke- straat een bingo. Bewoners van het middengebied verzorgen de ze bingo-avond, die om acht uur begint. I V T-y'y-*." -v - - «foapte* 6>«'- :V- sSg p 8g mmm mm I VLISSINGEN - Komend weekend gaat de zomertijd weer in. In de nacht van 27 op 28 maart gaat de klok een uurtje vooruit. Om precies te zijn: om 2.00 uur gaat de wijzer naar 3.00 uur. Dat betekent een uurtje minder slapen, maar de avonden blijven wel langer licht. Tijd dus om de (winter)bakens te verzetten; de ski's worden opgeborgen, de bikini kan weer aan. Het model op de foto neemt alvast een voorproefje op het nu nog koude strand. En nu maar hopen op een lange hete zomer, (foto: Ed Dewaerheijt) MIDDELBURG - Wie thuis via de kabel naar de radio luistert, moet donderdag (25 maart) zijn frequenties aanpassen. Delta Kabelcomfort deelt de zenders in het radiopakket an ders in, waardoor vier nieuwe zenders te ontvangen zijn. Door Sonja Barentsen Omroep Zeeland is de enige radiozender die donderdag na tien uur in de ochtend via dezelf de kabelfrequentie bereikbaar blijft. Verder zijn vanaf dan ook Wereldomroep Nederland, YAM FM, France Inter en Arrow FM per kabel te beluisteren. De consument ondervindt, als al les goed gaat, weinig last van de omzetting, stelt Delta Kabelcom fort. Wel is vanaf maandag 22 maart het RDS-signaal (het sig naal dat ervoor zorgt dat er tekst berichten op de display van de radio verschijnen) niet meer vol ledig of niet meer te ontvangen geweest. Dat komt doordat ach ter de schermen al aan de omzet ting wordt gewerkt. "Het is een ingrijpende maatre gel," vertelt Hans Burgs, contact persoon kabeltelevisie van Delta. "We zouden het niet doen als het niet echt nodig was. Vooral voor oudere mensen kan het lastig zijn om al die zenders te moeten om zetten." De vier vrije plaatsen in het radioraster worden gevuld door Wereldomroep Nederland, jazz- zender Arrow 90.7 FM, jonge renzender YAM FM en de Fran se zender France Inter. Bij het selecteren van zenders voor de vier nieuwe plaatsen op de kabel speelde de Zeeuwse Programmaraad een adviserende rol. De raad mag wettelijk gezien een bindend advies geven over vijftien televisie- en vijfentwin tig radiozenders. Daar zit een aantal must-carry-zenders bij, zenders die de kabelexploitant wettelijk verplicht is uit te zen den. "Natuurlijk zijn er altijd po sitieve en negatieve reacties als er iets verandert in het aanbod op de kabel," vertelt Burgs, "maar uiteindelijk verricht de raad goed werk binnen Zeeland." Vragen over de nieuwe indeling van de kabel frequenties kunnen van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 20.00 uur en op za terdag van 9.00 tot 13.00 uur te recht bij Delta Kabelcomfort via het gratis telefoonnumer 0800- 5511550. Ook is er een en ander na te zoeken op www.delta.nl. MIDDELBURG - De vereni ging Taekwondo Middel burg houdt zaterdag 3 april voor de derde keer de Open Zeeuwse Kampioenschap pen Taekwondo. In de Middelburgse sporthal de Kruitmolen zijn dan wedstrij den voor beoefenaars in alle leeftijden en klassen te zien. De vereniging verwacht onge veer driehonderd deelnemers van zo'n vijfentwintig ver schillende verenigingen uit het hele land. Daarnaast wordt er gerekend op ongeveer vijfhon derd supporters. Voor de deel nemers bedraagt de entree vijf tien euro en voor de supporters vijf euro. Wethouder Albert de Vries van de gemeente Middelburg opent het toernooi rond 10.00 uur. Rond 17.00 uur is bekend wie zich Zeeuws kampioen mag noemen. Taekwondo Middelburg viert op dezelfde dag ook haar twin tigjarig bestaan met feest voor genodigden, leden en oud-le den. VLISSINGEN - Bewoners van de Vlissingse Schilderswijk hebben sinds zaterdag zicht op twee schilders naar wie hun straten zijn genoemd. Van Pieter Breugel staat een vitrine op het naar hem ge noemde plantsoen met een re productie van het schilderij De Omgekeerde Wereld. Van Jan Vermeer is een wat grote re vitrine geplaatst op de hoek President Rooseveltlaan/Jan Vermeerlaan met een repro ductie van Het Melkmeisje. Wethouder Kees de Keijzer van Vlissingen onthulde afge lopen zaterdag de beide vitri nes. Door Ad Hanneman Miel Gemmeke - gepokt en ge mazeld vrijwilliger in het buurt werk - vroeg zich na de verhui zing naar de Hercules Segher- slaan af of de buurtbewoners wel wisten wie er achter hun straatnamen schuilde. Allemaal schilders, dat wel. Maar hoe en wat? Het is dan nog 1999. Met horten en stoten krijgen de idee ën vorm, mede door inbreng van anderen. "Ik kreeg meteen een andere enthousiasteling naast me, namelijk Ton Ver- Wethouder Kees de Keijzer (rechts) onthulde de vitrines zaterdag. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Schietvereniging De Fles laat zaterdag (27 maart) geïnteresseerden kennis maken met de veelzijdigheid van de schiet sport. Tijdens een open dag in het schietcom- plex aan het Baskensburgplein komen van 10.00 tot 16.00 uur alle facetten van de schiet sport aan bod. Schietvereniging De Fles bestaat sinds 1968. Eerst opereerde de club vanuit de kelder van de Willem III Kazerne. Maar toen de vereniging snel groeide werd de kelder te klein en kreeg de actieve vereniging een plaats in de voormalige bierbrouwerij aan de Flessenstraat. Daardoor kon de vereniging schieten met zwaarder geschut zoals een klein kaliber geweer en een licht en zwaar kaliber pistool. Maar ook die locatie moest worden verlaten omdat de ge meente er woningbouw plande. Op het Baskens burgplein kreeg De Fles een alternatief aangebo den dat met graagte werd aangegrepen. Naast de normale schietsportactiviteiten is de vereniging ook betrokken bij de jaarlijkse Nachtmarkt op de boulevards en de Vlootdagen. De Technische Club Artillerie bedient namelijk de kanonnen op het ronddeel bij de Koopmans haven die bij deze festiviteiten mogen bulderen. Jeugd vanaf veertien jaar mag lid worden, zij schiet met luchtgeweer. Vanaf hun zestiende is het toegestaan met een vuurwapen te schieten. schelling. Kort na een vergade ring begin 2001 hebben we werkafspraken gemaakt en zo is het begonnen." Ze kregen de ti tel Werkgroep Kunst in de Wijk en het duo ging aan de slag. Voordat de openingshandelin gen konden plaatsvinden, is veel water door de Westerschel- de gestroomd, weet Miel Gem meke. In het voorjaar van 2001 advertenties w Zie de Reis Recreatie pagina in deze krant werd het plan besproken. In het najaar van datzelfde jaar liggen de eerste plannen klaar. Er zou den drie vitrines moeten komen, ook één op het plantsoentje bij de Albert Cuyplaan. ...lees verder op pagina 3... (advertenties) Prinses Juliana ontmoette in 1994 bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg de Dalai Lama. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - "Zeeland en Prinses Juliana hadden een bijzondere band met elkaar." Dat schrijft Wim van Gelder, Commissaris van de Koningin in Zeeland, in zijn condoleance aan prins Bernhard, Koningin Beatrix en de koninklijke fa milie. Het optreden van Juliana ten tij de van de Watersnoodramp in 1953 maakt nog steeds een on uitwisbare indruk, meent Van Gelder. Prinses Juliana bracht vaak een bezoek aan Zeeland. Zo kwam ze naar de heropening van de Abdij in Middelburg en opende ze Miniatuur Walcheren en verschillende instellingen voor ouderen. In 1994 had Julia na tijdens de uitreiking van de Four Freedoms Award in Middelburg een bijzondere ont moeting met de Dalai Lama. Dat Zeeland een speciaal plekje in haar hart had, blijkt ook uit het relaas van VVD-fractieleider Jozias Van Aartsen. Zijn vader was Commissaris van de Konin gin in Zeeland. Op een dag lo geert de toenmalige koningin in de ambtswoning. Bij het ontbijt zingt Juliana samen met zijn va der uit volle borst het Zeeuwsch- Vlaams volkslied. MIDDELBURG - Het Lager huisteam van Stedelijke Scholengemeenschap Neha lennia is vorige week woens dag (17 maart) uitgescha keld. Tien van de leerlingen van de school uit Middelburg deden in Amsterdam mee aan de kwartfinale van de debatwedstrijd 'Op weg naar het Lagerhuis'. Nehalennia legde het af tegen het Preadi- nius Gymnasuim uit Gronin gen. (advertenties) m A RFSTAURANT HFT STATTO! yCees- eh ^Visgerechten Even stoom afblazen? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en heet u van harte welkom! Stel zelf een tongstrelend 3-gangenmenu samen, voor slechts 618,50. Écht lekker eten doe je bij Het Station! Tel.: 0118-465909 Kloosterweg 4, 4421 PV Kapelle (industrieterrein de Smokkelhoek) tel. (0113) 27 06 95, fax (0113) 27 06 94 Nieuwe Berg 31 Middelburg Tel. 01 18 - 628378 LANGE NOORDSTRAAT 20 - MIDDELBURG - TELEFOON: 0118 - 61 33 73

de Faam | 2004 | | pagina 1