Fusie Provincie Zeeland Sluiting informatiecentrum 0.99 Lokale belastingen PSD-kaarten 2004 inofficiële Mededelingen Milieu Ontwerp-vergunning Waterschap Zeeuwse Eilanden voor de rioolwaterzuivering Ritthem Provinciale Staten Sociale en Bestuurlijke Zaken Vergunning ontgron ding Zandvoortseweg/ Brigdamme m Saneringsplan Vlasstraat 13 te Serooskerke SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Werkzaamheden in de Westerscheldetunnei UNIMEL Kanis Gunnink Cif Allesreiniger r SterH in prijs verlaagd Pedigree Adult Brokken Vanish Oxi Action Spray of Poeder vanaf Elta Portable CD Speler 0900-7777444 Woensdag 3 maart 2004 De Faam Pagina 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 10/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Abdij Hoofdkantoor DELTA NV Middelburg Als aandeelhouder van DELTA NV is de provincie betrokken bij de voorgenomen fusie tussen DELTA waterbedrijf BV en NV Water bedrijf Europoort (WBE). Op 22 maart zal het voorstel tot de fusie behandeld worden in een extra algemene vergadering van aandeelhouders van DELTA NV en voorafgaand daaraan vragen Gedeputeerde Staten aan Provin ciale Staten (PS) in te stemmen met deze fusie. Als PS in hun vergadering van 12 maart akkoord gaan kan de directie van DELTA gemachtigd worden de noodzakelijke stappen te ondernemen om de fusie ver der af te ronden, die moet leiden tot een nieuw bedrijf onder de naam Neptunus. Aanvankelijk stond het voorstel al voor de vergadering van PS van 11 november 2003 op de agen da, maar het Presidium heeft toen tot uitstel besloten. Inmiddels zijn de gevolgen van de fusie nog eens goed onder de loep genomen. Hoewel deze voor de provincie voornamelijk financieel van aard zijn, is ook gekeken wat de con sequenties zijn voor de klanten en werknemers van DELTA. GS concluderen nu dat de tot standkoming van Neptunus op langere termijn belangrijke voor delen biedt, zoals een positieve invloed op het dividend, het bun delen van kennis en het hebben van meer invloed richting bran cheorganisaties. Wellicht zal Neptunus in de toekomst nog verder kunnen groeien, (zowel binnen als buiten Nederland) en dat kan leiden tot een uitbreiding van de werk gelegenheid. Tegenover de voordelen staan wel enkele nadelen, onder andere een gering verlies aan Zeeuwse arbeidsplaatsen en een afname van directe zeggenschap. Aan gezien het belang van zowel DELTA als WBE in Neptunus 50% is, blijft de provincie als grootste aandeelhouder echter voldoende betrokken bij het te voeren be leid. Gedeputeerde Staten vragen Provinciale Staten dan ook om in te stemmen met een nieuw op te richten vennootschap waarin alle watergerelateerde activiteiten en middelen van DELTA NV en NV Waterbedrijf Europoort onderge bracht worden. Elk jaar brengt de afdeling Bestuur van de directie Welzijn, Economie en Bestuur een folder uit, waarin te lezen is hoeveel inwoners en woonruimten de verschillende gemeenten hebben en wat de gemeenten en water schappen in rekening bren gen. Dat varieert van lokale belas tingen tot de leges die voor bijvoorbeeld een rijbewijs of huwelijksvoltrekking in reke ning gebracht worden. Uit de tabellen valt op te maken dat de gemeente Veere zowel in 2003 als 2004 de goedkoopste ge meente is als het om de ge meentelijke belastingdruk gaat en dat de gemeente Tholen dit jaar de duurste is, terwijl de gemeente Middelburg die positie vorig jaar nog innam. De folder is te bestellen via de website van de provincie www.zeeland.nl, digitaal loket en vervolgens publicaties. Rechtstreeks e-mailen naar het informatiecentrum kan ook: infocentrum@zeeland.nl. In verband met de hiernaast genoemde verhuizing kan de folder tussen 8 en 16 maart telefonisch besteld worden. De bestellingen via e-mail- adres en website worden ook pas na die datum afgehan deld. Vanaf 16 maart kunnen de bezoekers de folder ook meenemen bij de nieuwe locatie van het informatiecen trum, Nieuwe Burg 42 te Middelburg. Nieuws Verbouwing en verhuizing Informatiecentrum, afdeling Communicatie en Roosevelt Study Center. Een deel van de Abdijgebouwen in Middelburg wordt grondig ver bouwd. Na de verbouwing, die ongeveer een jaar gaat duren, zullen de gebouwen aan de huidi ge ARBO- en veiligheidseisen vol doen. Het Informatiecentrum van de provincie en de afdeling Com municatie verhuizen tussen 8 en 15 maart naar het Polderhuis, Nieuwe Burg 42 in Middelburg. Ook het Roosevelt Study Center (RSC) zal daar met haar biblio theek gehuisvest worden. Vanaf 1 april kunnen bezoekers weer in de bibliotheek van het RSC te recht. Telefoonnummers en post- en emailadressen blijven ongewij zigd. Vanwege de verhuizing zal het Informatiecentrum tussen 8 en 12 maart alleen telefonisch bereikbaar zijn (0118-631400) voor het aanvragen van restitutie- formulieren voor de waardekaar- ten van de Provinciale Stoom bootdiensten (PSD). Vanaf 16 maart hopen de mede werksters van het Informatie centrum vanaf de nieuwe locatie 9 als vanouds alle vragen te kun nen beantwoorden en informatie materiaal toe te sturen. Uiteraard kan er wel via de e-mail informatiemateriaal aangevraagd worden, maar waar normaal ge sproken uitgegaan wordt van "Vandaag gemeld, morgen be steld", zal de levering nu later zijn. De openingstijden van het Infor matiecentrum blijven voorlopig nog van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur, maar op de nieuwe locatie wordt begonnen met een doorlopende openstelling van 9.30 uur tot 16.30 uur. Uiteraard worden via deze ru briek eventuele wijzigingen be kend gemaakt. De afdeling Communicatie zal, als gevolg van de verhuizing in de tweede helft van de week min der goed bereikbaar zijn dan gebruikelijk. Op 15 maart zijn alle medewerkers van de afdeling Communicatie op hun nieuwe werkplek bereikbaar. Deze en volgende week is de allerlaatste mogelijkheid formulieren in te leveren voor het verzilveren van het tegoed op de waardekaarten. Kaarten die na 15 maart ingeleverd worden komen niet meer voor restitutie in aanmerking. Ondanks de sluiting van het informatiecentrum kunnen de formulieren telefonisch aangevraagd worden, 0118-631400, per e-mail infocentrum@zeeland.nl of via www.zeeland.nl, knop digitaal loket, veel gestelde vragen. Aanvraagformulieren liggen voor bezoekers klaar bij de receptie van de provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, in verband met de verhui zing van het informatiecentrum. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van het Water schap Zeeuwse Eilanden voor het optimaliseren van de slibgistings- tank. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. wmmm De ontwerp-vergunning ligt van 4 maart 2004 tot en met 31 maart 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 1 april 2004 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Zeeland De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belang stellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribune de debatten bij te wonen. Datum: vr 12 maart Aanvang: 10.00 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorzitter: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn Statengriffier@zeeland.nl Agendapunten: - Beëdiging van nieuw Statenlid de heer L. Harpe GroenLinks. De heer Harpe vervangt me vrouw E J.L. Timmermans die om persoonlijke redenen haar functie als statenlid neerlegt. - Fusie Delta Waterbedrijf B.V. en N.V. Waterbedrijf Europoort. - Actualisering van de Staten- agenda. - Bekostiging Omroep Zeeland (2004). - Provinciale bijdrage aan de onderwijshuisvesting van de Roosevelt Academy. - Grensoverschrijdende overleg- groep, maritieme toegang Kanaalzone Gent-Terneuzen. - Subsidiëring natuuraankopen Delta N.V. - Initiatiefvoorstel van de leden Stoffels en Smits inzake 'De burger naar de politiek'. in de vergadering van de com missie Sociale en Bestuurlijke Zaken van 20 februari jl, is een discussienotitie over het aandeel houderschap van Delta N.V. be sproken. wmmmmemm. Op een later tijdstip zal deze dis cussie in de Statenvergadering worden voortgezet. Prof. dr. P.A.M, Vierhout, voorzit ter van de commissie van wijzen voor het toekomstperspectief van de ziekenhuiszorg in Zeeland, heeft de commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken geïnformeerd over de te volgen werkwijze. De doelstelling van deze adviserende commissie is om met een uit voerbaar plan voor versterking van de zorg te komen. Uitgangs punt hierbij zijn de drie bestaande ziekenhuizen en hun dependan ces. Spreekrecht De Provinciale Staten en de com missies vergaderen in principe maandelijks. De agenda van de betreffende vergadering wordt tijdig gepubli ceerd in het Abdij Nieuws onder het kopje Provinciale Staten. Ook is het mogelijk agenda's en bij behorende stukken in te zien via de provinciale website www.zee- land.nl. Onder de knop Provin ciale Staten - vergaderschema, treft u de gewenste informatie aan. Indien u belangstelling heeft om uw mening over een van de ge agendeerde onderwerpen te laten horen is daartoe gelegenheid tij dens de commissievergaderin gen. U dient minimaal een half uur voor aanvang van de commis sievergadering bij de commissie griffier te melden waarover u wenst in te spreken. Het is ook mogelijk telefonisch of via de e- mail van uw voornemen melding te maken. De telefoonnummers en e-mail adressen treft u in de publicatie van de agenda aan. De tijd voor inspraak is beperkt. De voorzitter zal aan het begin van de vergadering aangeven wanneer u kunt inspreken. Hier voor zijn maximaal 5 minuten uit getrokken. Petities kunt u aan het begin van de Statenvergadering aan de voorzitter aanbieden. Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 24 maart 2004 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631958). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper, (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning inge volge de Ontgrondingenwet ver leend aan de landinrichtingscom missie Walcheren voor het uitvoe ren van ontgrondingswerkzaam heden ten behoeve van de natuurtechnische inrichting van de gebieden Zandvoortseweg en Brigdamme, gelegen ten noorden van Middelburg. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 4 maart tot en met 15 april 2004 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Van 4 maart tot en met 15 april 2004 kunnen belanghebbenden tegen voornoemde vergunning beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke be voegdheid komt toe aan de ver gunninghouder voor zover betreft de aan de vergunning verbonden voorschriften. De vergunning wordt op 16 april 2004 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ont vangen van de heer J. Ton te Serooskerke met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Vlasstraat 13 te Seroos kerke. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bo dembescherming). De ontwerp-bëschikking ligt van 3 maart tot en met 31 maart 2004 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge- mm vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). SCHLECKER WK5S-reBFB5SG»-S8EI_E>e Verkeer tijdelijk via één tunnelbuis Vrijdag 5 maart vanaf 20.00 uur tot maandagochtend 8 maart 04.00 uur zal in de Westerscheldetunnei tegenverkeer worden ingesteld. Alle verkeer wordt via de westbuis geleid. Dit betekent dat hier tegemoetkomend verkeer is. Deze verkeersmaatregel wordt genomen, omdat de werkzaamheden zo omvangrijk zijn, dat het niet mogelijk is deze tijdens de afsluitingen voor het normale onderhoud uit te voeren. Het gaat hierbij om werkzaamheden aan ventilatoren, portalen en de verlichting. Tijdens tegenverkeer zullen alle voertuigen aan beide zijden van de Westerscheldetunnei door middel van aanwijzingen op mobiele informatiepanelen en matrixborden boven de weg door één tunnelbuis worden geleid. Aanvullende maatregelen zijn een snelheids beperking van 70 km/uur en een inhaalverbod. Wij verzoeken u deze strikt na te leven. Uitgangspunt is dat in deze periode van werkzaamheden de veiligheid van de weggebruikers én die van de technici voorop staat. Wilt u meer informatie? Bel de klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 of 0900-BELTUNNEL - vanuit België: 0031-113 232 844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl r—- KANIS UK GUNNINK mgm 500 gram Regular of Caffeïnevrij per kg 3.99 JkSir diverse soorten vanaf 3 kg J5MT per kg 133 Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD 60-sec anti shock systeem.Toetsenblokkering. Geheugen voor 20 titels, CDR en CDRW compatibel, Incl. netspanningdeel en stereo oortelefoon. DU ons slechts Bestel nu per telefoon: 20 ct min. Advertentie geldig vanaf 25.02.2004 t/m 09.03.2004 zolang do voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 ,r Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Soliburg, Kanaalstraat 59o

de Faam | 2004 | | pagina 13