De Nierstichting helpt (3 SPRIWT^m^ A Landelijk gebied in Middelburg 0 TE HUUR GEVRAAGD Klachten vliegtuiglawaai In beroep Provincie Zeeland Officiële Mededelingen NIERSTICHTING ZO N VAKANTIE IS ONBETAALBAAR Giro 145 de Zonnebloem* ÏTïïl u yjnreMJiJ] ufïïw'l npj Mlli'fi i wmtÊÊÊim èêëêiï gji iit SPRINT PHOTO Woensdag 8 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 32/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 ir.'-~entrum@zeeland.nl Abdij iti: 'éren wn<fcr<fat u m niet versturf fff kluchten Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden door gegeven aan de 'Commissie 28 luchtvaartwet'. Deze commissie heeft onder meer als taak er op toe te zien dat vragen en klach ten over geluid naar behoren wor den afgehandeld. In de commis sie zitten vertegenwoordigers van: de gemeenten Goes, Middel: burg, Noord-Beveland en Veere, omwonenden, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de minis teries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzit ter van de commissie is de gede puteerde voor milieuzaken, mr. drs. A.J.G. Poppelaars. De werk zaamheden van de commissie staan uitgebreid beschreven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhandelen van klachten. Het klachtennummer is: 0113-670018. Schriftelijke klachten over vliegverkeer van het vliegveld Midden Zeeland kun nen worden ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middel burg. De informatiefolder is ver krijgbaar bij de betrokken ge meenten en het informatiecen trum van de provincie Zeeland. Voor klachten over de militaire luchtvaart is het telefoonnr. 0800-0226033. Milieuklachten Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de milieuklachtentelefoon, 0118- 412323. De milieuklachtentele foon is bedoeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoor beeld bedrijfsactiviteiten,land bouwactiviteiten of horecagele genheden. Bodem- of waterver- Op woensdag 15 augustus 2001 is er een zitting van de Hoorcommissie bestem mingsplannen. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Om 11.30 uur wordt het door de gemeente Terneuzen vast gestelde bestemmingsplan 'Rondweg Zaamslag, Terneu zen' behandeld. Wegens een niet meer actuele regeling heeft de Subcommissie gemeentelijke plannen geadvi seerd, goedkeuring te onthou den aan delen van de bestem ming agrarisch gebied buiten de bebouwingsvrije zone, zoals deze op de bijbehoren de kaart is aangegeven. De gemeente Terneuzen wordt uitgenodigd om te reageren op het voorstel van de Sub commissie. Van de gelegen heid kan ook door eigenaren en belanghebbenden gebruik worden gemaakt om te rea geren op het voornemen van de Subcommissie. Na het horen zullen Gedepu teerde Staten tot besluitvor ming overgaan. Nieuws ontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Gevaarlijke of onhygiënische situaties bij zwemwatergelegenheden kunnen worden gemeld bij de zwem watertelefoon, 0118-631967. Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder 'Milieu klachten meldingen over het milieu'. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het informa tiecentrum van de provincie Zeeland. Eind vorig jaar hebben de provincies en het Rijk een bestuursovereenkomst gesloten over de sturing van het landelijk gebied. Gebedsprogramma's worden gekenmerkt door intensieve samenwerking tussen alle betrokken partners Het Rijk geeft de doelen aan en voor de provincie is de rol van regisseur weggelegd. aan een natuurgebied met allure. Het plan Tureluur omvat de om zetting van 650 ha landbouw grond naar natuur. Door het maken van verbindingen met de bestaande inlagen en karrevelden wordt tevens uitvoering gegeven aan de totstandkoming van de ecologische hoofdstructuur.Ook in dit gebied is de verbetering van de verkeersveiligheid een belangrijke doelstelling. '~fS' M: Hoewel er een overeenkomst is gesloten tussen het Rijk en de provincies over de inrichting van het landelijk gebied, is er geen overeenstemming over de finan ciën. Naar de mening van de pro vincies kwam het Rijk niet ge noeg over de brug en kwam het voor de provincies neer op 'het verdelen van de armoe'. In een brief aan de Vast Kamercommis sie voor Landbouw, Natuur en Visserij hebben Gedeputeerde Staten (GS) hun ongenoegen geuit en verzocht om oplossin gen voor de problematiek. Los van de financieringsproblematiek hebben GS besloten het Provin ciaal Uitvoeringsprogramma gebiedsgerichte inrichting lande lijk gebied 2001 (PUP) vast te stellen. Gebieden Voor Schouwen-West zijn de plannen er op gericht om het natuurlijke systeem van dit ge bied beter te laten functioneren. De waterbeheersing in het gebied moet worden afgestemd op de diverse functies en de milieukwa liteit van bodem en water moet gehandhaafd blijven of indien mogelijk worden verbeterd. Een belangrijk element voor het.reali- seren van een ecologische hoofd structuur is het terugdringen van de versnippering van de natuur. Een ander aandachtspunt is de verbetering van de landbouwkun dige situatie om een concurreren de, veilige en duurzame land bouw mogelijk te maken. De wegenstructuur moet zodanig veranderen dat wordt voldaan aan de uitgangspunten van Duur zaam Veilig. Het autoverkeer in natuur-, woon- en recreatiegebie den moet worden teruggedrongen. Schouwen-Oost In dit gebied wordt volop gewerkt Walcheren Evenals in Schouwen West is er hier grote druk op natuur en land schap door de groei van de toe ristische sector. De eenzijdige ontwikkeling van het verblijfs- recreatieve product moet worden omgezet naar een gedifferen tieerd aanbod en de kwaliteit moet worden verbeterd. Deze maatregelen zijn nodig om het teruglopen van de huidige markt positie tegen te gaan. De land bouw heeft als belangrijkste grondgebruiker belang bij vol doende ontwikkelingsmogelijkhe den. Een van de maatregelen om te komen tot een versterking van de landschappelijke en ecologi sche kwaliteit en het realiseren van een duurzaam veilige ver- keersstructuur is het landinrich tingsproject. Momenteel is het proces van ruiling van gronden zo ver gevorderd dat gronden vrijkomen voor het realiseren van bossen en natuurgebieden. De maatregelen op het gebied van de infrastructuur zijn grotendeels uitgevoerd. West Zeeuwsch-Vlaanderen De gebiedsgerichte aanpak omvat het totale grondgebied van de gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg. Naast de algemeen geldende maatregelen op het gebied van wegen, natuur en landschap staat vernieuwing en kwaliteitsverbetering in de toeris- tisch-recreatieve sector omschre ven als een van de doelen. Het bevorderen van de leefbaarheid, verbeteren van de mobiliteit, bereikbaarheid en toegankelijk heid van het gebied zijn andere doelen. Veerse Meer Doelen van de gebiedsgerichte aanpak van het Veerse Meer zijn onder andere kwaliteitsverbete ring, vernieuwing en verbreding van het toeristisch-recreatieve product. Een belangrijk onderdeel daarvan is het water. De afwate ring van'voedselrijk polderwater op het meer zorgt voor forse groei van zeesla en grote hoe veelheden plankton. De combina tie van de gelaagdheid van zout en zoet water en de afwezigheid van doorstroming heeft knelpun ten voor natuur en recreatie tot gevolg. Om die problemen op te lossen zijn er plannen voor de realisatie van een doorlaatmiddel naar de Oosterschelde. Informatie De programmering voor grond verwerving, landinrichting en beheer landelijk gebied, de doe len en gebieden staan beschre ven in het Provinciaal Uitvoerings programma Zeeland! Dit document kan worden op gevraagd bij het informatiecen trum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Jaarverslag 2000 Jeugdhulpverlening De hoofdlijnen van het provinciale beleid inzake de jeugdhulpverle ning zijn zo vroeg mogelijk en dicht bij huis hulp verlenen. Vooral kwaliteitsbeleid, cliënten- beleid en aansluiting bij het lokaal jeugdbeleid waren vorig jaar de aandachtspunten. Van het flexibel budget in de jeugdhulpverlening is 135.000 gulden besteed voor het opheffen van onwenselijke (nood)situaties bij jongeren. Uit de praktijk is gebleken dat het niet eenvoudig is om het budget doeltreffend te besteden. Het geld is vorig jaar grotendeels beschikbaar gesteld voor uitbrei ding van de vrijwillige ambulante jeugdhulpverlening. Een overzicht van het aanbod, de besteding van middelen en de besteding per instelling zijn opgenomen in het Jaarverslag Jeugdhulp verlening 2000. Het jaarverslag kan worden opge vraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland. Rotondes brug Sas van Gent- Westdorpe In opdracht van de gemeente Sas van Gent en de provincie Zeeland worden zowel oostelijk als westelijk van de brug Sas van Gent-Westdorpe rotondes aange legd. De werkzaamheden worden als één werk uitgevoerd zodat de overlast tot een minimum beperkt blijft. De werkzaamheden zijn op 7 augustus gestart en duren tot ongeveer half november. Door de aanleg van de rotonde West- dorpe (provincie) en bijkomende werken is de kruising Bernhard- straat/Provinciale weg gedurende deze periode afgesloten voor alle verkeer. Door de aanleg van de rotonde Sas van Gent (gemeente) moet eveneens rekening gehou den worden met omleidingen. SBHHi HUMM III li Will Milieu Saneringsplan Grote Abeele 2 te Oost-Souburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van Fraanje B.V. te Lewe- dorp met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie Grote Abeele 2 te Oost- Souburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 8 augustus tot en met 5 septem ber 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Besluit accepteren melding RMI Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van RMI Middelburg B.V. te Middelburg. De melding heeft betrekking op het plaatsen van een filterinstalla tie op de schoorstenen van de drie smeltovens om aan de emis sie-eisen uit de revisievergunning van 12 januari 1994 te kunnen voldoen. De inrichting is gelegen aan de Kleverskerkseweg 83 te Middelburg. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 10 september 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 september 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 43330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). De afdeling Distributie van de PZC is op zoek naar een locatie BWBW mmm waar in de vroege ochtenduren de kranten worden opgehaald door de bezorgers. Het ophalen gebeurt onder verantwoording van een toezichthouder. De gewenste grootte 60 m2. De ruimte dient voorzien te zijn van elektra, verwar ming, sanitair, stromend water en eventueel een keu kentje. Huur max. 800,- Voor (telefonische) inlichtingen en reacties kunt u contact opnemen met: PZC, t.a.v. Henk Noevers Postbus 18 4380 AA Vlissingen Telefoon 0118-484294 (tijdens kantooruren) Bij meer dan 40.000 Nederlanders werken de nieren slecht en bij duizen den patiënten helemaal niet meer. Zij moeten, om in leven te blijven, dialy- seren: een intensieve en belastende behandeling. Elk jaar komen er ruim 1.400 dialysepatienten bij die deze zware behandeling moeten onder gaan. De Nierstichting helpt. Met onderzoek naar verbetering van dialy- se- en transplantatiemogelijkheden. Zodat nierziekten beter behandeld kunnen worden. Ze financiert speciale projecten voor een beter leven voor nierpatiënten. Ook werkt de Nierstich ting aan uitbreiding van het aantal niertransplantaties en geeft voorlich ting over het belang van or- gaandonatie. Uiteraard kost \CBFc dit geld. Helpt u mee? Nierstichting Nederland www.nierstichting.nl gratis informatielijn nierziekten (0800) 388 00 00 giro 88.000 Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten met de Zonnebloem op vakantie. U kunt de Zonnebloem helpen. Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties', Giro 145, Breda. 'OOK IK HELP MEE' Vakanties van het Nationaal Reumafonds ïeer dan 40 jaar organiseert het Nationaal Reumafonds vakanties voor reumapatiënten. De reizen staan vermeld in onze vakantiegids: U kunt deze gids bestellen via o Telefoon 020-589 64 85 n 9.00 tol 17.00 U' Nationaal Reumafonds li miii iii ii iiii li li ii inn Mi ill i ii 11 in HUM mi iii i ii iiimiiiiii Uw foto's ontwikkelen en afdrukken tot 24 opnamen slechts k geldig voor kleinbeeldfilms meer opnamen 5,= extra levertijd 2 werkdagen GEtDIG IOT 31 -8-2001

de Faam | 2001 | | pagina 7