Vlissingse Stadsfeesten combinatie van braderie, muziek en theater Woensdag 8 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 15 De Vlissingse Stadsfeesten nemen drie dagen de Vlissingse binnenstad over met braderie, muziek en theater. Voorheen De Ruyterfeesten en voorheen het Horeca Muziekfestival hebben de handen ineengeslagen om alle Vlissingers (net terug van vakantie) en de toeristen drie onvergetelijke dagen te bieden. Dat gebeurt op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 augustus. Waarbij de laatste datum ook nog een extra koopzondag is. Samen sta je sterker. Zo typeren zowel Anthony van den Berg (voorzitter Evenementen Commissie van de Vlissingse winkeliers) en Frans Meijer (voorzitter van de Stichting Horeca Evenementen) hun samenwerking. Grootste verandering ten opzichte van eerdere jaren is dat de donderdag vervallen is. Daarnaast is ervoor de modeshows, skaters en DJ- muziek even geen apart programma ingebouwd. „Een kwestie van tekort aan vrijwilligers en tijd", zegt Van den Berg. „Hét is ongelofelijk hoeveel werk er door een klein clubje verzet moet worden. Door nu de beide festiviteiten te bundelen kunnen we met minder mensen toch een leuk programma brengen." Evenementencollega Frans Meijer denkt er niet anders over. „Vorig jaar en ook daarvoor al was iedereen weer aan het werk en naar school. Dat probleem hebben we nu niet. En inderdaad zoals Anthony zegt, nu zijn we veel flexibeler. Ook fijn is dat we als horecagelegenheden langer open mogen zijn. Normaal sluiten we om twee uur met een uitloop naar een uur later waarin iedereen echt weg moet zijn. Dat is nu met een uur verlengd. En bands als The Bouncers en Jammah Tammah die zaterdag en zondag om vier uur op het grote podium staan overbruggen net het daggedeelte naar het avondprogramma. Dat is goed voor iedereen, zowel winkeliers als horeca profiteren daarvan." Drie elementen bepalen het karakter van de Vlissingse Stadsfeesten. De braderie van marktkooplieden en winkeliers is inmiddels een begrip. Braderiekoopjes en andere leuke aanbiedingen maken het schuifelen langs de kramen altijd weer aantrekkelijk. Voor de kinderen is er op de Oude Markt een springkussen neergezet. Er is een draaimolen en clowns zullen alle dagen de kleintjes vermaken met hun grappen en grollen. Theater is er in de vorm van Theatergroep Jazoo die met improvisaties en sketches op zaterdag en zondag de binnenstad opvrolijken. Maar ook Bertje Doperwtje, een man met een prettig gestoord imago die wereldberoemd is in Alkmaar en ver daarbuiten. En sommige eenmansformaties balanceren tussen muziek en theater. Muziek is te horen op het grote podium op het Bellamypark waarbij aan elke groep gedacht is. Want de rijen meisjes die ademloos hun idool Jody Bernal zullen volgen zijn natuurlijk weer niet dezelfde luisteraars voor muziekvereniging 'Caecilia' en showorkest Deltaband. Als aanvulling op het programma is als een soort 'afsluiting' in Frapo's de band Plagiaat te horen op zondagavond vanaf 23.30 uur. Dan is daarmee een eind gekomen aan drie dagen feest voor iedereen onder de nieuwe noemer Vlissingse Stadsfeesten. Meer informatie staat ook op www.vvwlissingen.nl waar de stadsfeesten een eigen site hebben die gemaakt is door Janne Wolterbeek die ook tekende voor de grote poster. Jody Bernal, vrijdag 10 augustus 22.30 uur podium Bellamypark. De winkeliers fleuren de stad op met hun vrolijke kramen en uiteraard aantrekkelijke braderieaanbiedingen. Dit alles wordt omlijst met muziek uit alle windstreken en van alle denkbare genres. Straatartiesten en theatergroepen zorgen voor dooplopende boeiende, grappige en kunstzinnige shows. Muziek en theater Wereldbekende topartiesten maar ook talent uit onze eigen regio geven Vlissingen drie dagen lang muzikale kleur. Absolute publiekstrekker, zeker bij de vrouwelijke jeugd is Jody Bernal. Zaterdagavond vanaf 22.30 uur laat hij het Bellamypark swingen en naar alle waarschijnlijkheid menig meisjeshart sneller kloppen met zijn opzwepende Latin en Dance. Eigenzinnig en akoestisch zijn de sleutelwoorden die gekoppeld worden aan het duo Igor en Eva. Zij zorgen op alle drie de feestdagen voor eigenzinnige en verfrissende muziek. Het repertoire dat zij brengen varieert van akoestisch eigen werk tot covers van onder andere Toni Braxton, Mariah Carey en Cindy Lauper. Igor, is afkomstig uit Rusland en speelt al ruimt 25 jaar gitaar. Op dit moment is hij gitarist bij de band 'Spin'. Eva zingt al van haar twaalfde. Mariah Carey is haar grote inspiratiebron en de muziek var. deze grote vedette dient dan ook steevast Igor en Eva zijn alle drie de dagen te beluisteren op de Vlissingse Stadsfeesten. Jammah Tammah: eigentijdse Wereldmuziek. Zondag 12 augustus Bellamypark. foto: D.J. Wooldrik 2001. Theater Theatergroep Jazooo zorgt zowel zaterdag en zondag voor veel humor, verrassingen en spektakel. Op verschillende plaatsen in de stad brengen de leden van de toneel- en theatervereniging entertainment voor elke leeftijd. Zo is er cabaret en zang en natuurlijk heel veel improvisatie. Voor de kids Voor de kinderen is er vanzelfsprekend ook van alles te doen tijdens de Vlissingse Stadsfeesten. Op de Oude Markt achter de Hema kunnen zij zich heerlijk uitleven op het reusachtige springkussen of heerlijk zwieren in de draaimolen. Dat er veel gelachen gaat worden staat vast, daar zorgen de clowns wel voor. Ben Jur trekt zaterdag met zijn toeters en bellen door het centrum. als oefenmateriaal voor Eva. Een lust voor het oor dus! Jammah Tammah ska't, skankt en groeft zondag op het grote podium op het Bellamypark. Deze tienkoppige, altijd minstens twintigbenige band uit Groningen heeft inmiddels nagenoeg alle inlandse festivals opgeluisterd en zelfs Zweden, Denemareken, Duitsland als het buitenlandse België weten te overtuigen van het feit dat soul overal te - verstaan is en vooralle |%e Vlissingse winkeliers en U horecaondernemers alles uit de kast gehaald om van de Vlissingse stadsfeesten ook echt een feest te maken. En ondanks eerder genoemde gebrek aan tijd en mankracht is het hun gelukt om het geijkte repertoire waar braderieën en jaarmarkten toch vaak uit bestaan te overstijgen. De horecagelegenheden zijn klaar voor het bruisende feest. Met behoud van eigen identiteit laten zij ieder op hun eigen wijze zien waar Vlissingse gastvrijheid en gezelligheid voor staat. mensen een welbehagen, jammah Tammah laat zelfs de depressiefsten onder ons dansen. De band kent drie uiterst sterke troeven: een vijfman sterke blazerssectie; de onverwoestbare aanvoerder van het geheel: Piepke, en natuurlijk de motor van de almaar doordenderende ska-trein de Riddim-sectie. Ben Jur vormt in zijn eentje als het ware een heel orkest. Een alleskunner op muzikaal gebied die zonder moeite tegelijkertijd gitaar, drums, toeters en bellen speelt en daarbij ook nog zingt. Nederlandstalig wordt afgewisseld met songs van onder andere Bob Dylan, Eric Clapton en The Stones.

de Faam | 2001 | | pagina 15