ODIUM XPOSITIES ILMHUIZEN nan van Veen treedt op i ReisjJooMjeUjdj^ arme Cambodjaanse kinderen rrrnaniY VRIJDAG 7 MEI ZATERDAG 8 MEI ZONDAG 9 HEI WOENSDAG 12 MEI DOMBURG GOES GRIJPSKERKE HEINKENSZAND MIDDELBURG RITTHEM SINT LAURENS WEER1 VLISSINGEN WISSENKERKE SCHUTTERSHOF MIDDELBURG 'T BEEST GOES Cine^Cit^og^dejM^ Voor het programma Cine City zie advertentie voorpagina 5®ilt:«18 De Werkgroep Kulturele Evenementen Rei- merswaal dacht dat het seizoen 1998/1999 afgelopen was, maar heel on verwacht kregen ze nog een heerlijk toetje aan geboden! De werkgroep is er apetrots op dat ze het voor elkaar gekregen heeft dat Herman van Veen op zaterdag 8 mei a.s. optreedt in Ons Dorpshuis in Kruiningen City wil heel veel Cambodjaanse kin- dertjes adopteren. Met hulp van de bio- scoop bezoekers, kunnen er dat heel veel worden. Pater missionaris Johan Visser komt daarom aanstaande zondag (moederdag) naar Cine City een bord onthullen. - Sr' M- 13 FAAM/VLISSINGER Woensdag 5 mei 1999 Theater De Parel, Domburg; Arno Huibers, 'De koning is een clown', familievoorstelling, 14 uur. Podium 't Beest, Goes; Lukas Dijkema, 'Cataract', theatermono loog, 20.30 uur. Discotheek The Nighttrain, Middelburg; R&B Night met Ke- Shaw en Image, 22 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Raymond van het Groene- woud, theaterprogramma 'Liefde voor muziek', 20 uur. Sportveld, Kwadendamme; Bluesfestival met Chilly Willy, Mar- cel Scherpenzeel Band en The Juke Joints, 20 uur. Sportveld, Kwadendamme; Bluesfestival met Busted, Blues Lee, Nimmo Brothers, Boyd Small, The Bluesfactory, Samuel Ed dy Band, U.P.Wilson en de Vibrotones, 14 uur. De Drukkery, Middelburg; Vocaal kwartet Multiple Voice, luchti ge madrigalen over de maand mei en de liefde, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Theater Split, 'Strelingen', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Groep Papilion, 'Picturaal', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Middelburgs Theater, toneelstuk'Verf', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Soul Sucker, 22 uur Stadsschouwburg, Middelburg; Project 1 Big Band met Greetje Kaufeld, 15.30 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; El Combo, Neder landstalige poprock, 17 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; Sessieband Miss Watson Friends, 17 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Nuhr, 'Kruistocht', 20.15 uur. Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van Is- selt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilderijen en andere werken uit haar begin periode. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Konink lijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier Herenplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do. van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur (t/m 6 mei). Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3, Thorvaldur Thorstein; 'Visiting hour' installatie fotowerken. Cécille Verwaaijen; schilderijen. Do. en vr. van 13.30-17.30 uur. Za. van 13-17 uur (t/m 8 mei). Zijdemuseum, Kerkstraat 1, Satya Paul, collectie van de Indiase mode-ont werper. Di. t/m za. van 13.30-17.30 uur. 't Kunstuur, Dorpsstraat 43, Marthy van der Werff; gouaches en aquarel. Pat Rolffmaskers. Wo. en do. van 13-18 uur Vr. van 13-18 en van 19-21 uur. Za. van 10-12 uur en van 13-16 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Bart Stuart; beelden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Marmus Boezem, 'Panorama'. Di. t/m zo. van 13-17 uur (vanaf 11 mei). Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Elger Esser, Jan Koster en Gerco de Ruijter, landschappen. Di. t/m zo. van 13-17 uur (vanaf 11 mei). Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Bavo Olbrechts, 'Monster-mon ster' tekeningen. 24 uur per dag. GHL, Gravenstraat 63, Marinus Boezem, diapresentatie 1960-1999. Vr. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Natgoed'. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Brooymans Van de Gruiter, Langeviele 29, Karina Leijnse en Anda van Riet, 'Witgoed'. Ma. vanaf 12.30-17.30 uur Di. t/m za. van 9.30-17.30 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Digna Blaauw, 'Mode in klei'. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur. De Drukkery, Markt 51Menno de Nooijeren Paul de Nooijer, fotografie. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Guido Metsers, objecten en schilderijen. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Fort Rammekens, Rammenkenshoek, Expositie in het kader van honderd jaar Staatsbosbeheer. Di. t/m zo. van 13-1.7 uur. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11Anneke Coppoolse; kera miek. Mieke Fielmich; schilderijen. Go de Graaf; schilderijen. Ma. t/m za. van 14-17 uur (t/m 8 mei). Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth Boone-Davidse; foto's. Frans Dingemanse; 'Messen', antieke Zeeuwse Mesheften. Collectie van de Schotse huizen en particuliere collectie, 'Mutsen', die horen bij de Zeeuwse streekdrachten. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Guido Metsers, objecten en schilderijen. Vr. t/m zo. van 14-17 uur. Arsenaaltheater-restaurant, Arsenaalplein 7, Jack Gravemaker, potlood- en pentekeningen. Dagelijks. Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Lex de Meester, airbrushes. Dagelijks van 12-14 uur en van 18-21.30 uur. Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, diverse kunstenaars, overzicht van het werk dat de afgelopen periode in de galerie werd gepresenteerd. Do. t/m za. van 13-17 uur. Central do Brasil; innemend portret van een jongen op zoek naar zijn vader. Vrijdag 7 mei 22.00 uur. Zaterdag 8 mei 22.00 uur. Zondag 9 mei 14.00 uur. Dinsdag 11 mei 20.30 uur. Sjakie en de Chocoladefabriek; kinderfilm naar het boek van Roal Dahl. Donderdag 6 mei 14.00 uur. Vrijdag 7 mei 14.00 uur. Maandag 10 mei 14.00 uur. Dinsdag 11 mei 14.00 uur. Gods and Monsters; verhaal over de nadagen van een klassie ke Hollywoodregisseur James Whale. Donderdag 6 mei 20.30 uur. Zaterdag 8 mei 19.30 uur. Zondag 9 mei 20.30 uur. Fitzcarraldo; het verhaal van een man die een opera in de Peru viaanse jungle wil bouwen. Maandag 10 mei 20.30 uur. Kleines Tropicana; Cubaanse film over detective Lorenzo die bij een onderzoek tegengewerkt wordt. Vrijdag 19.30 uur. A Simple Plan; drie mannen ontdekken in een neergestort vlieg tuig vier miljoen dollar. Donderdag 6 mei 20.30 uur. Vrijdag 7 mei 20.30 uur. Zaterdag 8 mei 20.30 uur. Herman van Veen zingt, ver telt en leest voor uit eigen werk, liedjes, verhalen en ge dichten, onder de titel 'Het Badhuis'. Hij wordt daarbij op gitaar begeleid door Edith Leerkens. Deze leesvoorstel- lingen maken deel uit van een reeks try-outs ter voorberei ding van de aanstaande toer- nee in Vlaanderen en Neder land. De afgelopen drie jaar speelde Herman uitsluitend in het buitenland. Na al dat En gels, Frans, Duits nu weer thuis... in eigen taal! Herman van Veen werd in 1945 geboren. Hij studeerde zang, viool en muziekpedago- gie aan het Utrechtse Conser vatorium. Daarna richtte hij met Eric van der Wurff het muziektheater Harlekijn op. Deze muzikale, clowneske eenmansvertoning vormde de basis voor een imposante in ternationale loopbaan. Inmid dels heeft Herman van Veen meer dan 100 albums in 5 ta len op zijn naam staan. Op het gebied van toneel en film is hij actief als schrijver, regis seur en acteur. Verder is hij acteur van kinderboeken en van talloze scripts voor televi sieseries, waaronder de in middels wereldberoemde Alfred Jodocus Kwak. Een deel van de inkomsten van deze serie komt ten goede aan de mede door hem opge richte Stichting Colombine, die kleinschalige projecten in ontwikkelingslanden en in ei gen land begeleid en finan ciert onder het motto "De We reld delen". In 1997 stichte hij in Benoni, Republiek van Zuid Afrika, samen met Ron van Eeden en Maarten Sikking, de Herman van Veen Foundation, die als doel heeft de kinderen waar dan ook in hun ontwik keling te begeleiden zodat ze hun creatieve talenten en ga ven in al hun facetten kunnen ontplooien en uitdragen. Herman doet nog veel meer, ook op het terrein van de klas sieke muziek; 't is eigenlijk te veel om op te noemen. On langs heeft hij b.v. ook nog sa men met Edith Leerkes een selectie van liederen van Franz Schubert op CD uitge bracht en op de valreep van de oude eeuw gaat hij op we- reldtoernee met het legendari sche Rosenberg Trio. Herman van Veen en zijn me dewerkers zijn met talloze in ternationale prijzen gewaar deerd, waaronder de Goldene Kamera, een Silberne Bar (filmfestival van Berlijn), acht Edisons, de Prix d'Humanité en diverse prijzen op The In ternational TV- en Filmfesti vals in New York. Herman is drager van de Louis Davids-ring, die hij in 1976 uit handen van Wim Kan mocht ontvangen en in 1993 werd hij koninklijk onderschei den en benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Tijdens de voorstelling in Kruiningen wordt Herman van Veen begeleid door Edith Leerkes. Vanaf 't moment dat Edith Leerkes als elfjarig meis je verliefd werd op de gitaar heeft ze weinig anders meer gedaan dan gitaarspelen. Ze studeerde in Nederland en Spanje en speelde vanaf 1981 in verschillende ensembles. Ze maakte van 1987 tot 1998 deel uit van het Amsterdams Gitaar Trio. Met dit trio reisde ze over de hele wereld en maakte cd's met muziek van o.a. Bach, Mozart, Albeniz, de Falla, Bizet en Prokovief. In 1992 speelde ze met Het Am sterdams Gitaar Trio als gast op een aantal galaconcerten van Herman van Veen. Dit was het begin van de samen werking die er toe leidde dat zij in 1998 de overstap maakte naar de groep van Herman van Veen. De voorstelling in Kruiningen begint om 21.00 uur. „Een schitterend slot van het theaterseizoen Reimerswaal", aldus Jacques Boonman. Kaarten kosten 25,00 en zijn tijdens kantooruren monde ling en telefonisch te reserve ren via de gemeente Reimers waal (bureau burgerzaken, Bachten Vaete) 0113 395326, het VVV kantoor in Yerseke, 0113 571864 en ook bij Jac ques Boonman, tel. 0113 551552. Herman van Veen. Het Middelburgs Musical- en Operettegezelschap Papillon brengt zaterdag 8 mei de pre mière van de voorstelling 'Pa pillon Picturaal' in het Arse naaltheater in Vlissingen. Papillon Picturaal is een muzi kale reis door de tijd met medleys uit Chess, Fien, Les Miserables, Porgy and Bess en Die Fledermaus. Het stuk wordt gedirigeerd door Léon Boers, terwijl de regie in han den is van Karin Starmans. Kaarten voor de voorstelling in het Arsenaaltheater (aan vang 20 uur) zijn voor aan vang aan de zaal te koop en bij De Oesterschelp en De Vier Windekens' in Middelburg. Papillon maakt een muzikale tijdreis in de nieuwe voorstelling 'Papillon Picturaal'. Op dat bord staan de namen van reeds geadopteerde kin dertjes. Nieuwe adopties uit het Aziatische door oorlog ge teisterde ontwikkelingsland worden eveneens op dat bord gemeld. Cine City heeft deze actie op touw gezet onder de vleugels van het Don Bosco Children Fund. De actie valt in het kader van Zeeland helpt Cambodja. Bezoekers van de ■■■■i m megabioscoop kunnen zon dag, maar ook op andere da gen, een formulier vragen waarmee ze een Cambodjaan se telg kunnen adopteren. Eén adoptiekind kost f 360,- per jaar. Het fonds is genoemd naar de Italiaanse priester Don Giovanni Bosco. Hij stichtte halverwege de negen tiende eeuw een orde die het opnam voor kansarme en ver waarloosde kinderen. Het bord wordt om kwart voor vijf zondagmiddag onthuld. irann Just the ticket verenigt de sterren van When a Man Loves a Woman en Four Weddings and a Funeral in een romantische komedie, geregisseerd door Richard Wenk. Gary (Andy Gar cia) en Linda (Andie MacDowell) zijn uit elkaar. Linda is Ga ry's onverantwoordelijke gedrag meer dan zat en wil meer vastigheid in haar leven. Toch heeft ze moeite hem los te la ten. Wanneer Linda's grote droom uitkomt - ze wordt toege laten tot de beroemde culinaire hogeschool 'Cordon Bleu' in Parijs - ontvangt ze het nieuws met gemengde gevoelens. Haar vertrek betekent een definitief einde van de relatie met Gary. Die is echter niet van plan zijn geliefde zonder meer op te geven. Hij zet alles op alles om haar terug te krijgen, maar of dat zal lukken... Cine City - dagelijks 13.45, 16.15, 19 en 21.45 uur !fc Q 'd -W Ets HBinsaBta Een psychologische thriller van en met Clint Eastwood. De onderzoeksjournalist Steve Everett heeft problemen. Hij is alcoholist en fervent rokkenjager. Zijn vrouw Barbara dreigt hem uit huis te zetten. Hij is ontslagen bij de New Yorkse Ci ty Times en werkt nu voor een krant aan de westkust. Wan neer een andere journalist door een verkeersongeluk om het leven komt, neemt Steve het verhaal waar deze mee bezig was, over. Het gaat om een laatste interview met de tot de dood ver oordeelde moordenaar Frank Beechum. Steve verwacht dat het een routineklus zal worden en doet onderzoek naar de achtergronden van Beechum. Bij de vergelijking van Beechums verleden met de gegevens van de overval op en de moord in een supermarkt, stuit Steve op tegenstrijdighe den. Zijn voorgevoel dat Beechum onschuldig is, wordt be vestigd na een gesprek met hem. Hij gaat snel op zoek naar informatie om Beechum's onschuld te bewijzen, maar heeft hiervoor minder dan 24 uur de tijd. Cine City - dagelijks, 13.45, 16.15, 19 en 21.45 uur Als drie mannen op een wintermiddag een neergestort vliegtuig ontdekken met daarin het lijk van de piloot en meer dan vier miljoen dollar, staan ze voor de keuze: wel of niet de autoriteiten inlichten. Jacob en Lou, allebei werkloos en niet bijster intelligent, willen het geld houden. Hank twij felt. Hij is gerespecteerd lid van de kleine gemeenschap waarin de drie wonen, keurig getrouwd en staat op het punt om vader te worden. Als Hank zich uiteindelijk toch laat overhalen om het geld te houden stelt hij als voorwaarde dat het geld bewaart wordt tot de lente. Wanneer er geen politieonderzoek komt, zal hij het geld verdelen waarna de drie elders in rijkdom verder gaan leven. Als er wel een on derzoek wordt gehouden, zal hij alle sporen uitwissen en het geld vernietigen. Hanks conservatieve vrouw Sarah wil aan vankelijk dat de mannen aangifte doen bij de politie, maar als ze eenmaal een blik geworpen heeft op het geld zet ze haar ethische bezwaren snel opzij. Ze bedenkt een 'simpel' plan om argwaan bij de autoriteiten te voorkomen. Bij de uitvoering gaat echter van alles mis en voordat ze het zich realiseren lijkt het alsof ze niet alleen diefstal, maar ook moord op hun geweten hebben. Jacob krijgt spijt, maar Hank en Sarah genieten steeds meer van hun spannende avontuur. 't Beest - donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 mei, 20.30 uur John Travolta schittert als de advocaat Jan Schlichtmann in het waargebeurde verhaal A Civil Action. Schlichtmann ver speelde in de jaren tachtig ai zijn geld en zijn gezondheid voor de zaak waar hij zich voor inzette. Hij verdedigde acht gezinnen uit de staat Massachusetts in hun strijd tegen twee grote nationale bedrijven. De families beschuldigden de be drijven met het drinkwater van de stad geknoeid te hebben, met als gevolg een verontrustend aantal gevallen van leuke mie onder hun kinderen. De geroutineerde Robert Duvall is de tegenspeler van Travolta. Hij is de hardwerkende en pro fessionele advocaat die de belangen van het beschuldigde bedrijf Beatrice Foods behartigd. Een belangrijke bijrol is weggelegd voor Stephen Fry (Black Adder, A Bit of Fry Laurie en A Fish Called Wanda). Cine City - dagelijks 21.45 uur. Het verhaal over een man met een boot die een opera in de Peruviaanse jungle wil bouwen. Hierbij moet hij nogal wat natuurlijke hindernissen trotseren. Deze film is gedoemd voor altijd in de schaduw te staan van zijn eigen legendari sche productieproces. Met Klaus Kinski en Claudia Cardina- le. Schuttershof - maandag 10 mei, 20.30 uur Het aandoenlijke varkentje Babe en boer Holgert vallen op een ongelukkige dag iri een put. De boer is daardoor niet langer in staat om te werken. De boerin probeert het alleen te redden, maar al snel krijgt ze bezoek van de bank. De boe rin besluit met Babe naar de grote stad te gaan. Babe heeft namelijk zoveel opzien gebaard als schaapherder dat men bereid is geld te betalen om haar te mogen zien. Onderweg en in de stad maken ze doldwaze avonturen mee. Frans van Deursen, Carlo Boszhard, Wim T. Schippers, Simone Kleins- ma en nog veel meer bekende Nederlanders leenden hun stem aan één van de dieren in de film. Cine City - dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. Een echtpaar sluit zich in 1962 op in een atoomschuilkelder, in de vaste overtuiging dat de bom elk moment kan vallen. Na 35 jaar ontgrendelen de deuren van de kelder en kan het stel, samen met zoon Adam die in de schuilkelder geboren is, weer naar buiten. Daar blijkt de wereld gewoon door te zijn gegaan. Adam is ervan overtuigd dat hij leeft na de apo- calyps. Op zijn speurtocht naar eten wordt hij verliefd op Eve, een cynische moderne vrouw die niet weet wat ze met de wereldvreemde Adam aan moet. Maar zijn ouderwetse charme is moeilijk te weerstaan. Cine City - dagelijks, 13.45 en 16.15 uur. In een klein stadje wordt het lekkerste snoep ter wereld ge maakt. Sjakie komt elke dag voorbij de geheimzinnige fa briek, waarvan de poorten altijd gesloten zijn. Op een dag koopt Sjakie van zijn zakgeld een reep chocolade en vindt daarin een Gouden Wonderbon. Hij wint een rondleiding door de snoepfabriek van Willy Wonka. Tijdens de rondlei ding verdwijnen de kinderen op mysterieuze wijze, behalve Sjakie. Verfilmd naar het boek van Roald Dahl, Nederlands gesproken. Schuttershof - donderdag 6, vrijdag 7, maandag 10 en dins dag 11 mei, 14 uur De gepensioneerde filmregisseur James Whale (gespeeld door lan McKellen) maakte faam met zijn Frankenstein films uit de vroege jaren dertig. Met zijn huishoudster leidt hij een teruggetrokken bestaan in een comfortabele villa aan de Pa cific Palisades. Als tuinman wordt de gespierde Clayton Boone in dienst genomen, die al snel gefascineerd raakt door Whale's verhalen over de jaren dertig, zijn films en de tweede wereldoorlog. Zo ontstaat een diepe vriendschap tussen de geslepen routinier en de naïeve goeierd.. Deze in teressante film kreeg drie Oscarnominaties en een Golden Globe voor de Beste Vrouwelijke Bijrol. Schuttershof - donderdag 6 mei om 20.30 uur, zaterdag 8 mei om 19.30 uur en zondag 9 mei om 20.30 uur.

de Faam | 1999 | | pagina 13