n GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Stationsgebied nader bekeken Wie krijgt wat? Sportieve Middag 50+ db lliliimyl "Nota van uitgangspunten gereed Commissie Inkomstenbriefjes Kantoren Mondiaal Beleid Winkels De nieuwe Bijstandswet Week 50 Tafeltje Dekje DOELSTELLINGEN BEPERKINGEN ONDERDELEN UITVOERING De nieuwe^Bijstand Een andere instelling Woensdag 13 december 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. '.V.V.V.V.V. Op maandag 18 december 1995 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodeka mer van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg gehou den op 21 augustus 1995. 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 11 september 1995. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Kwaliteitsonderzoek Gemeen te Middelburg. Het Ondcrzocks- en Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (SGBO) heeft een onderzoeksvoorstel gemaakt voor de meting van de kwaliteit van de dienstverlening van de gemeente Middelburg. Het SGBO adviseert om voor een brede opzet van het onderzoek te kiezen. Dit betekent dat het onder zoek zich niet alleen beperkt tot aspecten als openingstijden van de gemeentelijke kantoren, de wijze waarop de cliënten van de gemeente worden geholpen, de mate van door verwijzing, de wachttijden, de decentrale huisvesting, enz. In het onderzoek wordt naast de hiervoor genoemde aspecten ook gekeken naar het gemeentelijk beleid. Dit betekent dat in dit kader ook aspec ten worden betrokken als het meten van de tevredenheid/beleving van de inwoners van Middelburg over het beleid dat de gemcentc(raad) voert. Voor het meten van de directe gemeentelijke dienstverlening (ope ningstijden, bereikbaarheid, wacht tijden enz.) krijgen de cliënten van de gemeente direct na afloop van het zogenaamde (lokct)contact een for mulier. Voor het meten van het gemeente lijk beleid krijgen de respondenten de vragenformulieren thuisgestuurd, 5. Nieuwe spelautomaten-conve- nanten De basis voor de nieuwe convenan- ten is de optie 2-0-0. Als overgangs regeling voor de laagdrempelige inrichtingen geldt een 2-1 -0 optie tot 1 januari 1997, of eerder als de (voorgenomen) rijksregclgeving op dit punt in werking treedt. Dit betekent derhalve a. in cafés en restaurants (zgn. natte horeca hoogdrempelige horeca) maximaal twee speelautomaten, naar keuze kansspel- of behen digheidsautomaten; b. in coffeeshops, cafetaria's (zgn droge horeca laagdrempelige horeca) twee speelautomaten, waarvan maximaal één kans spelautomaat tot uiterlijk 1 janu ari 1997; c. in sporthallen, sportkantines en 6. 7. 8. 9. buurthuizen maximaal twee behendigheidsautomaten. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1995. Afsluiten exploitaties grond bedrijf. Herziening exploitatie-opzet ten "Arnestein" en de beschikbaarstelling krediet nieuwe infrastructuur. Vaststelling exploitatie-opzet Veersepoort" en beschik baarstelling van kredieten voor de le fase van dit nieuw- bouwplan. Het nieuwbouwplan is verdeeld in 2 delen. Het gedeelte, gelegen tussen de Bridgdamsewcg en de Prooyen- seweg (het "Prooycnspark) is nader uitgewerkt. Het streven is erop gericht om begin 1996 te starten met het verlengen van de President Rooseveltlaan en het bouwrijpma- ken van het Prooycnspark. Vervol gens kan begonnen worden met de bouw van de eerste woningen. Om het duurzaam bouwen te stimu leren wordt voorgesteld om voor het Prooyenspark een maximale premie beschikbaar te stellen van 3.000,- per woning. Dit betreft zo'n 100 woningen. De voorwaarden voor toekenning van de individuele bij dragen worden nog nader uitge werkt. 10. Aankoop perceel grond t.b.v. uitbreidingsplan "Veerse poort". 11. Vaststellen aangevuld bekosti gingsbesluit Kruitmolenlaan. 12. Garantieverlening Stichting Voor Regionale Zorgverle ning. 13. Gemeentelijk beleid bijzonde re bijstand. De belangrijkste wijzigingen naar aanleiding van de invoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet per 1 januari 1996 hebben betrekking op: - het uitbreiden van de gemeentelij ke beleidsvrijheid met betrekking tot het geheel of gedeeltelijk ach terwege laten van het nu nog ver plichte drempelbedrag; - het onderbrengen van de woon- kostentoeslagcn in de bijzondere bijstand; - het onderbrengen van de (aanvul lende) bijstandsverlening aan jon geren van 18 tot 21 jaar in de bij zondere bijstand. De "Notitie Bijzondere Bijstand" is tot stand gekomen nadat in een eer dere fase de beleidsvoorstellen aan de orde zijn geweest in de commis sie Maatschappelijke Zaken en de Cliëntenraad. Ook zijn deze voor stellen voorgelegd aan een aantal maatschappelijke instellingen. De hieruit voortgekomen wijzigings voorstellen zijn in de voorliggende nota opgenomen als beleidsalterna tief of als beslispunt. Een gevoelig onderwerp is onder andere het al of niet berekenen en het niveau van het drempelbedrag. 14. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 15. Bezwaarschrift Stichting Unie van Vrijwilligers. 16. Vaststelling Minderhcdennota 1996-1999. Voortzetting van de jumelage met de Poolse stad Glogow is gewenst (punt 22). 17. Actualisatie nota Positieve Actie. 18. Vaststelling le wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg. 19. Wijziging Subsidieverorde ning Stadsvernieuwing. 20. Verdeelbesluit 1996 Subsidie verordening Stadsvernieu wing. 21. Afwikkeling subsidies 1995 M.I.K.V. en Zeeuws Museum. 22. Evaluatie jumelage Glogow. Op 16 mei 1990 werd de jumelage met de Poolse zusterstad Glogow officieel bekrachtigd. Bij het aan gaan van deze jumelage werd met de raad afgesproken dat deze na een periode van vijf jaar zou worden geëvalueerd. Uitgevoerd is een Mid delburgse evaluatie van de jumelage met Glogow, evenals een evaluatie van de zijde van Glogow. Uit beide evaluaties blijkt dat voortgang van de jumelage gewenst is teneinde deze te kunnen verbreden en verdie pen. 23. Uitvoeringsplan Bedrijfsinter ne Milieuzorg. 24. Vaststelling Afvalstoffenver- ordening gemeente Middel burg. 25. Krediet vernieuwing gedeelte meubilair basisschool Ceder hof. Het stationsgebied van Middelburg, de strook langs de Kanaalweg tus sen Schroeweg en benzinestation, is nu een stukje niemandsland. Het vormt samen met het spoor en het Kanaal door Walcheren een barriè re tussen het centrum en het zuidelijk gedeelte van Middelburg, waar toch de helft van de inwoners wonen. Al enige jaren wordt gestudeerd op de mogelijkheid om dit gebied een nieuwe impuls te geven. Dan worden twee vliegen in één klap geslagen: de barrière wordt opgeheven en de ontwikkeling van Middelburg wordt gestimuleerd. In de structuurschets 1990 wordt voor het eerst gesproken over de ontwikkeling van het stationsge bied. Daarna volgen de ontwikke lingsvisie van de Grontmij in 1992, de nota stadsgewest in 1993 en de ontwikkelingsvisic stadsgewest in 1994. Nu, in december 1995, is de "Nota van Uitgangspunten Stationsgebied Middelburg" gereed gekomen, gemaakt door de stedebouwcombi natie Van Riezen/Ebberink/Van Aar uit Amsterdam in opdracht van de gemeente Middelburg, MABON (particuliere ontwikkelingsmaat schappij), NEMEOG (Ontwikke lingsmaatschappij Nederlandse Spoorwegen) en NS-Vastgoed. Het gaat hier om een "nota van uit gangspunten", geen definitief plan, 'Tafeltje Dekjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet vooreen war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 18 lot en mei 26 december maandag gekruid gehakt op savooijekool. aardappelpuree dinsdag stamppot zuurkool met rook worst woensdag boercnschotcl van gebakken aardappelen met rundvleesworst donderdag kipfilet met krielaardappelen, bloemkool vrijdag visfilet in kruidensaus, erwtjes, wortelen, aardappelen zaterdag nasi rames met kipsateh zondag wat de pot schaft maandag witlofschotel met ham-kaassaus en aardappelen dinsdag gcgrillde kippepoot met ge mengde groenten, aardappelpu ree maar een basis voor mogelijke, ver dere planvorming. Opvallend onderdeel van deze nota is de nieuwbouw van een stadskan toor in het stationsgebied als kern voor de verdere ontwikkeling. Ove rigens wordt apart onderzoek gedaan naar de haalbaarheid/wense lijkheid van een nieuw stadskantoor. Hieronder worden onderdelen van de nota uiteengezet. In januari/februari 1996 zal het gemeentebestuur een besluit nemen over de vraag of de ontwikkeling van het stationsgebied moet worden doorgezet. Hoogwaardige dienstverlening Middelburg vormt een schakel in de verbinding Dammenroute-Sloege- bied-Temcuzen/Gent. Middelburg speelt daarbij vooral een rol in de dienstverlenende sector, maar mist daarvoor nog een duidelijk herken bare kantorenlokatie. Relatie centrum-Zuid In de relatie tussen heel zuidelijk Middelburg en het centrum vormt het huidige stationsgebied met spoor en kanaal een barrière die doorbro ken moet worden. In het bijzonder de verbindingen voor voetgangers en fietsers tussen Dauwcndaele, het station en het centrum moeten wor den verbeterd. Het gebied kent praktische beper kingen, die te maken hebben met veiligheid rond het spoor en de scheepvaart, met de hoogwaterke ring en belangrijke kabels en leidin gen. Daarnaast moeten de bestaande monumenten in het plan worden ingepast. Dit zijn: de gietijzeren brug, het stationsgebouw, het sein huisje en de dansschool. Het plan bestaat uit kantoren, woningen, een busstation, verkeers- en parkeervoorzieningen en een sta tionsplein met een stadskantoor. De stationsbrug wordt met het bus station aan de ene kant en een sta tionsplein aan de andere kant een samenhangend autovrij gebied. Aan het stationsplein grenst uiteraard het station en een nieuw stadskantoor. De Schrocbrug wordt verbreed vooral ten behoeve van de fietsers en voetgangers. Busstation Overwogen is het busstation te ver- plaatsen naar de stationzijdc van het Kanaal. Dit bleek praktisch onhaalbaar. De meeste buslijnen blijven aan de noordzijde van het kanaal en zouden dan onnodig heen en weer moeten over de Schroebrug. Bovendien is in het plan een nieuw busstation voor zien met ruimte voor gelede bussen. Om dit mogelijk te maken wordt een strook water gedempt. Dit is aan sta tionszijde om "waterstaattechni- sche" rédenen niet mogelijk. Door de verruiming van het bussta tion, gecombineerd met een elektro nisch informatiesysteem, wordt het comfort van de buspassagier ver groot en de overlast voor de aan grenzende Loskadc verminderd. Ook bij handhaving van de huidige lokatie voor het busstation blijkt de loopafstand tussen "trcintreeplank" en "bustreeplank" vergeleken met andere stations gering te zijn. Stadskantoor Aan de bouw van een stadskantoor wordt een aparte studie gewijd. In de nota wordt het stadskantoor gepland als onderdeel van het sta tionsgebied. De huidige huisvesting van de gemeentelijke diensten voldoet niet. De diensten hebben te weinig ruim te, zijn te veel verspreid en daardoor niet klantvriendelijk, en ze voldoen niet aan de eisen voor goede werk plekken. Onderzoek heeft uitgewe zen dat nieuwbouw van een stads kantoor minder kost dan verbouw van de bestaande gebouwen. Boven dien levert dit het voordeel dat alle diensten bij elkaar zitten: veel dui delijker voor de burgers en efficiën ter voor de organisatie. En waar kan een stadskantoor beter verrijzen dan vlak bij het station: goed bereikbaar voor de inwoners van zowel de noordelijke als de zui delijke helft van Middelburg, voor bezoekers die met trein of bus komen èn voor bezoekers met de auto van buiten Middelburg. In de nota wordt het stadskantoor gepland over het spoor heen tot aan het kanaal met een ingang aan de zuidzijde. Overigens wordt in de schetsen alleen maar een bouwmas sa aangegeven, het is nog geen ont werp voor een stadskantoor. Stationsplein Geflankeerd door een station en een stadskantoor en de fiets- en voetgan gersverbinding van de binnenstad naar zuid is het voor te stellen dat het stationsplein een levendige ont moetingsplaats wordt niet bijvoor beeld bankjes en kiosken en straat artiesten. Wonen Tussen het station en het huidige benzinestation komt een park. In dit park wordt het gebouw van de dans school opgenomen. Ook de gietijze ren voetgangersbrug kan hier een plaats en funktie krijgen. Naast het park komt een strook met woningen aan het water. Dit zouden vier woontorentjes kunnen zijn van vijf of zes bouwlagen, in totaal 80 tot 100 woningen. Kantoren Het deel van het gebied tussen sta tion en Schroebrug is een uitsteken de lókatie voor kantoren. Behalve het stadskantoor zouden hier nog enkele kleinere kantoren kunnen komen en een groter kantoor. Gedacht wordt aan een groot kan toor voor een rijksdienst op de hoek met de Schroeweg. De bouwhoogte van de kantoren zal variëren tussen vier en zes lagen. Verkeer De stationsbrug wordt autovrij en de Schroebrug wordt verbreed. Het gereedkomen op termijn van de tun nel onder het kanaal bij het indus trieterrein Arnestein zal een reductie geven van het verkeer op de Schroe brug van 20%. Veel aandacht is er in het plan voor fietsers en voetgan gers. De stationsbrug wordt alleen voor langzaam verkeer opengesteld en door een brede, veilige tunnel bij het Stationsplein zal een goede fiets- verbinding bestaan tussen het cen trum en Dauwcndacle/Zuid. Op relatief korte termijn zijn het kantoor aan de Schroeweg en het stadskantoor te realiseren. Start van de bouw op 1 augustus 1997 lijkt haalbaar, oplevering stadskantoor op 1 januari 1999. De inrichting Sta tionsplein. de parkzone en de woningbouw kunnen pas volgen na het gereed komen van de tunnel onder het kanaal. Belangstellenden kunnen de nota inzien bij de sectic Voorlichting. Begin volgend jaar zal een informa tiebijeenkomst worden gehouden. De huidige landelijke regeling voor de bijstandsnormen, dus wie welke uitkering krijgt, zit erg ingewikkeld in elkaar. In de praktijk blijkt zij vaak onuitvoerbaar en fraudegevoe lig. Daar komt nu verandering in. In de nieuwe Bijstandswet, die op 1 januari 1996 in werking treedt, ziet het er allemaal eenvoudiger uit. Wc beperken ons hier tot de uitke ringen van mensen vanaf 21 jaar. Er zijn nog maar drie landelijke uit keringsnormen: voor alleenstaanden voor alleenstaande ouders en voor echtparen of samenwonen den Voor elke groep geldt een apart lan delijk normbedrag, dat is afgeleid van het netto minimumloon. De sociale dienst kan de normbedragen verhogen met een toeslag. De sociale dienst moet een alleen staande en alleenstaande ouder, die alleen woont en de kosten niet met een ander kan delen, de maximale toeslag geven van 380,-. Als zo'n alleenstaande of alleenstaande ouder wél met een ander in hetzelfde huis woont, gaat de sociale dienst na of een toeslag nodig is en zo ja, hoe hoog die moet zijn. Dit bedrag kan dus, afhankelijk van de kosten, lager zijn dan 380.-. Tc denken valt hierbij aan kamerbewoners en onderhuurders, woningdelers, ouders met inwonende kinderen en kinderen met inwonende ouders of andere woonvormen. Als echtparen en ongehuwd samen wonenden bijvoorbeeld een inwo nend verdienend kind hebben of een onderhuurder, gaat de sociale dienst er ook van uit dat, net als bij alleen- dienst kan daar rekening mee hou den door de uitkering lager vast te stellen. Ook bij schoolverlaters en alleen staande jongeren van 21 en 22 jaar kan de sociale dienst de uitkering lager vaststellen. Schoolverlaters hebben hun uitga ven aangepast aan de studiefinancie ring die zij ontvingen. De studie financiering is lager dan de bijstand. De sociale dienst kan met de lagere bestaanskosten rekening houden door de uitkering lager vast te stel len. Dat kan zolang nog geen half jaar is verstreken vanaf de beëindi ging van de scholing of opleiding. In uitzonderingsgevallen geldt een ter mijn van een jaar. Voor 21- en 22-jarigen geldt het lagere minimumjeugdloon. Met een Per groep gelden ongeveer de onderstaande bedragen: Nomibcdrag Max. toeslag Alleenstaanden 50% minimumloon 950,- ƒ380,- Alleenstaandc ouders 70% minimumloon ƒ1.330,- 380,- Eehtparen/samcnwoncndcn 100% minimumloon ƒ1.900,- Totaal 1.330, 1.710, 1.900, De kosten van levensonderhoud hangen af van de woonsituatie. Iemand die alle kosten zelf moet betalen heeft een hogere uitkering nodig dan iemand die bijvoorbeeld een onderhuurder heeft of samen met een ander een woning heeft gehuurd. De sociale dienst stemt de landelijke normen af op de werkelij ke kosten. staanden en alleenstaande ouders, de kosten kunnen worden gedeeld. Met deze lagere kosten kan de sociale dienst rekening houden door de lan delijke norm te verlagen. Het kan ook voorkomen dat iemand helemaal geen woonkosten heeft. Bijvoorbeeld iemand die een woning heeft gekraakt en geen woonkosten betaalt. De sociale Commissie bezwaar- en beroepschriften Middelburg De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op maandag 18 decem ber 1995 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden de navol gende zaken (onder voorbehoud; zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wijzigen). 16.30 uur: Bezwaarschrift van de heer C.J. Pctict te Middelburg tegen het besluit waarbij een bouwvergunning voor het af- en ombouwen van een gebouw (paardestal) tot woning op een perceel aan de Walcherseweg 160 is geweigerd. 17.00 uur: Bezwaarschrift van de heer B. Witte te Middelburg tegen de wei gering medewerking te verlenen van de horeca in de Vlasmarkt. 17.30 uur: Bezwaarschrift van de heer mr. M.W. Diclcman te Middelburg, namens een aantal bewoners van de Kruisweg en omgeving, tegen de beslui ten tot het verlenen van vrijstellingen ex. art. 19 WRO van het bestem mingsplan en verlening van bouwvergunningen voor de bouw van 16 woningen aan de Kruisweg. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlich tingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de wnd. secretaris van de commissie (tel. 0118-675433). De inleverdatum Inkomstenbriefjes ABW (Algemene Bijstandswet), BZ Bijstand Zelfstandigen) en Zak- en Kleedgeld is woensdag 20 december (tijdens kantooruren). Voor de RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers) en IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en Gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werk nemers) is dat vrijdag 22 december tijdens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt problemen, ook in verband met het moment van uitbetalen. Als u inkomsten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkomstenbriefje! De uitkeringsadministratie van de gemeente Middelburg is uitsluitend tele fonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en I 1.30 uur. Voor de verschillende soorten uitkeringen gelden aparte telefoonnummers. RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers) 675683- voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 675686- voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstcnvoorzicning Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers) 675696. ABW en BZ (Algemene Bijstandswet en Bijstand Zelfstandigen). 675654- voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 675696- voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en Kleedgeld 675696. Op woensdag 10 januari 1996 wordt in de gemeente Middelburg een sportieve activiteitënmiddag voor 50+ georganiseerd. De middag vindt plaats in de sporthal "de Voorborch". Het programma ziet er als volgt uit: 13.15 uur - 13.30 uur 13.45 uur - 14.00 uur 14.00 uur - 16.15 uur 16.30 uur - 17.15 uur aanwezig warming-up op muziek diverse spelen afsluiting, prijsuitreiking met drankje De diverse spelen bestaan uit: Knotsspelen, kleine balspelen, grote balspelen, estafettes, jeu de boules, volksdansen, parachutespel. Verder is er een demonstratieteam van het spel Bowls aanwezig! Alle deelnemers krijgen de gelegenheid om hiermee kennis te maken en zelf aan dat spel mee te doen. De kosten bedragen 2,00 per persoon; bij inlevering van het inschrijfformulier kunt u betalen. Belangstellenden voor deze middag kunnen in het bezit komen van een inschrijfformulier via de Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg (627537). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de sectie Welzijn, gemeente Middelburg, (675674). volledige bijstandsuitkering kan het financieel onaantrekkelijk zijn om, in plaats van bijstand te ontvangen, te gaan werken. Ook hiermee kan de sociale dienst rekening houden door een lagere uitkering te geven. In duidelijke regels, die in een zogenaamde veror dening door de gemeenteraad zijn vastgelegd, moet iedereen kunnen lezen hoe hoog de uitkering voor hem of haar is. Voor degenen die vóór 1 januari al een uitkering hadden die in 1996 doorloopt, blijft de hoogte van de uitkering in dat jaar hetzelfde. Ver andert er echter iets in de persoonlij ke situatie iemand gaat bijvoorbeeld samenwonen of de uitkering wordt langer dan een maand onderbroken - dan gelden de regels van de nieuwe bijstandswet. Op woensdag 20 december zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten vanaf 14.30 uur in verband met een interne eindejaarsbijeenkomst. De werkgroep Mondiaal Beleid, een onafhankelijke werkgroep van ver tegenwoordigers van allerlei maat schappelijke groeperingen houdt een openbare vergadering op don derdag 21 december om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Onderwerpen zijn onder meer Kleurrijk Middelburg 1996 en het project Oost-Transvaal. Voorde agenda en inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris de heer J.A. Heijliger, telefoon 0118- 675662. In overleg met de binnensiadsorga- nisatie zijn er extra koopavonden en een koopzondag vastgesteld in de kerstperiode. Koopzondag: Op zondag 17 december mogen de winkels in Mid delburg geopend zijn van 11.00 tot 17.00 uur. Op deze zondag mag overal gratis geparkeerd worden, ook in de parkeergarages Geere en Kousstccnscdijk. die geopend zullen zijn tot 17.30 uur. Koopavonden: Behalve de gebrui kelijke donderdag-koopavonden zijn er extra koopavonden op woensdag 20 en vrijdag 22 decem ber tot 21.00 uur. Op deze koop avonden geldt betaald parkeren. De parkeergarages zijn deze avonden geopend tot 21.30 uur. Kerstmarkt: In verband met de kerstmarkt op 16 en 17 december op de Markt mogen de winkels in de binnenstad op zaterdag 16 decem ber open blijven tot 21.00 uur. Par keren is vanaf 18.00 uur op die zaterdag gratis; de parkeergarages zijn open tot 17.30 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 5