VAN DE WATERSCHAPWALCHEREN GEMEENTE DOMBURG GEMEENTE VLISSINGEN i4 GEMEENTEVALKENISSE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN, DE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN, HET WATERSCHAP WALCHEREN EN HET WEGSCHAP WALCHEREN GEMEENTE MIDDELBURG Woensdag 13 december 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 NFORMATIE OVERHEID ONTWERP-BESLUITEN NIEUWE ALGEMENE BIJ STANDSWET Burgemeester en wethouders van Mariekerke maken bekend dat zij in het kader van de nieuwe Algemene bijstandswet voorne mens zijn de gemeenteraad een voorstel te doen: A. tot het instemmen met - het beleidsplan, inclusief deelplan rechtmatige uitvoe ring en deelplan uitstroom; - de beleidsnota Bijzondere Bijstand; B. tot het vaststellen van: - de verordening Toeslagenbeleid en - de verordening Premiebeleid. De ontwerp-beleidsplannen, de ontwerp-beleidsnota alsmede de ontwerp-verordeningen liggen met ingang van 14 december 1995 gedurende een periode van vier weken ter inzage op de gemeen tesecretarie van het gemeente huis tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende genoemde periode kunnen ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke- en rechtsperosonen hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij hun college. Meliskerke, 13 december I995 SLUITING GEMEENTEHUIS Tussen Kerstmis en Nieuwjaar zijn de gemeentelijke kantoren gesloten. Voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden is het bureau burgerlijke stand op 2 7, 28 en 29 december tussen 10.00 en II.00 uur geopend. Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1996. Beleidsvoornemens stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders van Domburg maken bekend dat de gemeente Domburg via de Provincie van het Rijk voor het jaar 1995 een bijdrage van 56.595,- voor de stads- en dorpsvernieuwing heeft ontvan gen. (f 21.252,- ten behoeve van particuliere woningverbetering en 35.343,- ten behoeve van andere projekten). Zij zijn voorne mens het budget van 21.252,- beschikbaar te stellen voor het verbeteren van door de eigenaar permanent bewoonde woningen en het budget van 35.343,- te benutten voor de reconstructie van de Lantsheerstraat te Oostkapelle. Het ontwerp van dit volumebe- sluit Stads- en dorpsvernieuwing 1995 ligt met ingang van heden gedurende 6 weken ter gemeen tesecretarie, afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32 te Domburg, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur ter inzage. Gedurende genoemde periode worden inwoners en andere belanghebbenden in de gelegen heid gesteld schriftelijk of monde ling hun zienswijze over dit beleidsvoornemen kenbaar te maken bij hun college. Indien daartoe aanleiding bestaat zullen degenen die gereageerd hebben in de gelegenheid worden gesteld hierover met hun college van gedachten te wisselen. Toekomstige Bouwlokaties Oostkapelle In verband met de grote belang stelling voor bouwkavels in de kern Oostkapelle hebben burge meester en wethouders een nota Toekomstige Bouwlokaties voor die kern vervaardigd. In die nota wordt enerzijds aan gegeven waarom het naar het oordeel van het gemeentebestuur gewenst is dat een nieuwe lokatie voor bouwgrond wordt aangege ven en anderzijds welke lokaties naar haar oordeel daarvoor in aanmerking komen. Het betreft hier de volgende lokaties: - Duinweg - Noordweg - Brouwerijstraat - Molenwijk - Ambachtstraat Deze lokaties zijn op bijgaand kaartje globaal aangegeven. Uitdrukkelijk wordt er daarbij op gewezen dat daarin niet beoogd wordt de exacte begrenzing aan te geven. Nadat een keuze voor een lokatie gemaakt is, zal deze bij de uitwerking definitief moeten worden vastgesteld. Per lokatie zijn in de nota n.l. de plus- en minpunten aangegeven. Daarmede wordt beoogd om - als gekozen wordt een nieuwe bouw- lokatie in ontwikkeling te brengen - er een afweging heeft plaatsge had ten opzichte van de alterna tieven. De nota eindigt met de keuze van het college om een bouwloka- tie te ontwikkelen en daarbij een voorkeur uit te spreken voor de lokatie Duinweg. Uitdrukkelijk gaat het daarbij om een voorlopig standpunt. Het college heeft n.l. besloten dat de nota een openba re voorbereidingsprocedure als bedoeld in de Algemene Wet Bestuursrecht zal moeten doorlo pen. Aan de hand van de ingeko men reacties zal het college haar standpunt n.l. in heroverweging nemen en al of niet bijgesteld aan de raad voorleggen. In verband met het vorenstaande ligt de nota tot I februari 1996 voor een ieder ter inzage op het gemeen tehuis (dependance Schuitvlotstraat 32) op werkda gen tussen 9.00 en 12.00 uur en 's middags na telefonische afspraak. Gedurende deze perio de kan een ieder daarop schrifte lijk reageren. Een kopie van de nota is tegen betaling van kosten algemeen verkrijgbaar. Indien daaraan behoefte blijkt te bestaan zijn burgemeester en wethouders bovendien bereid een discussie-avond over deze nota te organiseren. Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - J.J. Kaljouw, d.d. I december, voor het plaatsen van 2 dakka pellen op de woning op het perceel Poolsterstraat 27 te Oostkapelle. - J.J.L Passé nier, d.d. 5 decem ber, voor het bouwen van een verdieping op de garage op het perceel Spreeuwenhof 13 te Domburg. Openbare voorbereidingsprocedure Verkeersplan Kernen Oostkapelle en Domburg Het college van burgemeester en wethouders heeft, zoals reeds eerder bekend is gemaakt, voorlo pig vastgesteld het verkeersplan voor de beide kernen van deze gemeente. Het plan gaat uit van twee streefbeelden. Het eerste streefbeeld betreft een verfijning van het bestaande verkeersbeleid, het tweede streefbeeld gaat uit van de aanleg van rondwegen om de beide kernen. Deze streefbeel den sluiten nauw op elkaar aan, omdat ze in eikaars verlengde lig gen. Het concept van het verkeersplan ligt nog tot en met 22 december 1995 voor iedere belanghebben de ter inzage en wel op werkda gen tussen 09.00 en 12.00 uur op het kantoor van de gemeente aan de Schuitvlotstraat 32 te Domburg, 's Middags na telefoni sche afspraak. Een korte samen vatting van het concept-plan wordt op verzoek toegezonden. Tot en met 22 december 1995 wordt tevens de gelegenheid geboden om de zienswijze over het concept aan het gemeentebe stuur kenbaar te maken. Dit ken baar maken kan schriftelijk plaatsvinden door toezending aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10, 4357 ZG Domburg. Na afloop van de inzagetermijn worden de ingebrachte reakties gebundeld en verwerkt, resulte rend in een voorstel aan het gemeentebestuur. Domburg, 13 december I995 BEKENDMAKING Het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren maakt, gelet op het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 4 december 1995 is een ver gunning verleend ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren naar aanleiding van de aanvraag van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat te Goes, voor een vergunning ingevolge de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, afkomstig van onder houdswerkzaamheden aan beton- bruggen en -duikers op opper vlaktewater in beheer bij het waterschap. In de vergunning zijn geen wijzi gingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Ter inzage De vergunning en alle ter zake zijnde stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage: 1. het bedrijfsbureau van de sec tor Waterbeheer van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. 2. het bureau Milieuzaken van de gemeente Middelburg, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. 3. de secretarie van de gemeente Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen. 4. de secretarie van de gemeente Arnemuiden, Langstraat 35 te Arnemuiden. Gedurende bovenvermelde ter mijn kunt u de betreffende stuk ken tevens buiten kantooruren inzien. U dient dan een telefoni sche afspraak te maken (0113- 241268). Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 20.1, eerste lid Wet milieubeheer j° artikel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van de bovenvermelde ter mijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepster mijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State j° titel 8.3 Algemene wet bestuurs recht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Middelburg, 13 december 1995 Het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren jhr. mr. K.F.H. Schorer, dijkgraaf ing. B.W. Veldhuis, wnd. secreta ris VERDELING STADSVERNIEUWINGSGELDEN De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 30 november 1995 besloten de middelen voor de stadsvernieuwing 1996 als volgt te verde len: 1herstel monumenten f 800.000,- 2. verbetering partikuliere woningen 300.000,- 3. geschikt maken van woningen voor ouderen 60.000,- 4. uitvoeringsplannenlstadsvernieuwingsprojekten - Bossenburgh 250.000,- - Middengebied 2.477.000,- - Ritthem 25.000,- 2.752.000,- 3.912.000,- Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer C.M. Luteijn, (sector Stadsontwikkeling), tel. 487319. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningenwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen van: - H.R. Fleumer voor het bouwen van een dakkapel op lokatie Assumburg 55; - Van Ruiten Fruit BV voor het bouwen van een bedrijfsge bouw op lokatie Bedrijfsweg 6; - Publex Buitenreclame B.V. voor het plaatsen van een billboard op de lokaties Paul Krugerstraatl Koningsweg; Oude Veerhavenwegl Prins Hendrikweg; Visodeweg/ A58; Oude Veerhavenwegl Oostsouburgseweg; Oude Veerhavenweg (to. Volta weg 10); Nieuwe Vlissingsewegl Paul Krugerstraat; Nieuwe Vlissingsewegl Pres. Rooseveltlaan; Sloewegl Nieuwe Vlissingseweg; Sloeweg (nabij nr 4); Sloeweg (nabij nr 11Koudekerksewegl Olympiaweg; Koudekerksewegl Badhuisstraat; Pres. Rooseveltlaan Burg. v Woelderenlaan; Sloeweg (nabij sportvelden Olympiaweg); Hellingbaanl Scheldestraat; Spuistraat/ Coosje Buskenstraat; Spuikomweg; - A.G. Kersten voor het wijzigen van de voorgevel op lokatie Paspoortstraat 30; - Ver. tot Verbetering van de Volkshuisvesting voor het ver bouwen van 4 woningen op lokatie Sterkenburg I4II6 en 3/133. Bezwaarschriften tegen deze bouwaanvragen op grond van artikel 41 kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. HOORZITTING COMMIS SIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 18 december 1995 een openbare hoorzitting wordt gehouden in het gemeentehuis te Vlissingen, waarin de bezwaren worden behandeld van: - (19.30 uur) Zonweg Holding BV inzake toepassing van de Wet Openbaarheid van Bestuur. Het betreft een ver zoek om informatie inzake medewerking aan het vestigen van een buurtsuper aan de Hogeweg. - 19.50 uur) mevrouw N.M. Back betreffende de verkoop van het pand Oranjedijk 13 (anti-speculatiebeding verbete ringssubsidie). De bezwaarschriften en de betreffende stukken liggen in de periode van 11 tot en met 18 december 1995 ter inzage in het gemeentehuis, kamer 118a, (Ie verdieping). Informatie over de procedure is verkrijgbaar bij de secretaris, de heer F.H. Kuijper, tel. 0118-487438. KAPVERGUNNING Een aanvraag om een kapvergun- ning (ingevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijk Verordening Vlissingen) is ontvangen van de heer C.A. Mersie, Gerbrandystraat 24 te Vlissingen voor het verwijderen van een Oostenrijkse den in de voortuin van zijn woning. Het college is van plan deze vergunning te ver lenen. Nadere informatie is ver krijgbaar bij de sector Beheer/sec tie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 87372. WIJZIGING VERORDENING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 30 november 1995 de 'Verordening tot wijzi ging van de verordening inzake de behandeling van bezwaar- en beroepschriften gemeente Vlissingen' vastgesteld. Deze wijzi ging maakt het mogelijk dat een aparte kamer wordt gevormd voor de behandeling van bezwaarschriften over sociale aangelegenheden. De verordening treedt in werking op I januari 1996 en ligt voor een ieder gedu rende kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, kamer 118a. WET MILIEUBEHEER Op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer zijn meldingen ingekomen inge volge: Besluit melkrundveehouderij- en milieubeheer - van Maatschap van Soelen i.v.m. het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte melkrundvee- houderij, Trekdijk 4, Ritthem; Besluit doe-het-zelfbedrijven milieubeheer - van Firma Maljaars i.v.m. uit breiding/wijziging van een doe- het-zelfbedrijf/ijzerhandel, Kanaalstraat 22, Oost-Souburg; Besluit riool- of poldergema len milieubeheer - van Waterschap Walcheren i.v.m. het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgericht rioolpersgemaal, Molenweg 16 Oost-Souburg; Besluit opslag vuurwerk milieubeheer - van Videotheek Souburgh i.v.m. het oprichten van een inrichting, voorzover dit oprichten betrek king heeft op het bewaren van vuurwerk, Oranjeplein 29, Oost- Souburg; - van Politie Zeeland, district Walcheren i.v.m het oprichten van een inrichting, voor zover dit oprichten betrekking heeft op het bewaren van vuurwerk, Molenstraat I, Vlissingen. Informatie over deze meldingen zijn verkrijbaar bij de sectie Milieu tel. 0118-487434. 13 december 1995 Burgemeester en Wethouders van Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen ook de gemeentelijke infor matiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in 'De Vlissinger' van vandaag. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MIDDELBURG De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissingen op inge diende bezwaarschriften, komt op maandag 18 december 1995 bij een om belanghebbenden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voorbe houd; zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wijzigen). 16.30 uur: Bezwaarschrift van de heer C.J. Petiet te Middelburg tegen het besluit waarbij een bouwvergunning voor het af- en ombouwen van een gebouw (paardestal) tot woning op een perceel aan de Walcherseweg 160 is geweigerd. 17.00 uur: Bezwaarschrift van de heer B. Witte te Middelburg tegen de weigering medewerking te verlenen voor verruiming van de horeca in de Vlasmarkl 17.30 uur: Bezwaarschrift van de heer mr. M.W. Dieleman te Middelburg namens een aantal bewoners van de Kruisweg en omgeving tegen de besluiten tot het verlenen van vrijstellingen ex art 19 WRO van het bestem mingsplan en verlening van bouw vergunningen voor de bouw van kerkgebouw annex kosterwoning en de bouw van 16 woningen aan de Kruisweg. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de \vnd. secretaris van de commissie, de heer mr. J.J. Groenenberg (tel. 0118-675433). BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnengeko men: a. op 29 november 1995 voor het bouwen van een veranda op het perceel Klokketoren 4; b. op 29 november 1995 voor het bouwen van een garage en bijkeuken op het perceel Klokketoren 28; c. op I december 1995 voor het bouwen van 22 woningen op een perceel aan de Kruitmolenlaan; d. op 5 december 1995 voor het bouwen van een tuinhuis/ber ging op het perceel gelegen achter Dam 14; e. op 5 december 1995 voor het bouwen van een tuinhuis op het perceel Frans Duwaerstraat 4; f op 5 december 1995 voor het bouwen van een tuinschuurtje op een perceel van de volks tuinvereniging Kweeklust aan het Griffioenpad. MONUMENTEN VERGUNNING Van 15 december 1995 tot en met 29 december 1995 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning voor het verbouwen van een woning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monu- mentenpand Dam 67. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan Sprencklaan voor het bou wen van een dubbele garage op het perceel Noordweg 51. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet de vergunning te ver lenen. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 15 december 1995 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingse straat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeente raad in zijn vergadering van 20 november 1995 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft ver klaard dat voor: a. het perceel Noordweg 51, zoals dat is aangegeven op tekening S 170-16, een her ziening van het bestemmings plan Sprencklaan wordt voor bereid; b. het perceel Noordweg 271, zoals dat is aangegeven op tekening S 253-7, een herzie ning van het bestemmingsplan Noordweg; Het besluit is in werking getreden op I december 1995 en ligt met het bijbehorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. DRANK- EN HORECA- VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag is binnengekomen voor een drank- en horecavergun- ning voor het houden van een restaurantbedrijf in het Delta College aan de Merwedestraat I. De aanvraag ligt met ingang van vrijdag 15 december 1995 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder die bedenkin gen heeft tegen het verlenen van de vergunning, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. EXTRA VERGADERING COMMISSIE VROM Op dinsdag 19 december 1995 om 19.00 uur vindt er een extra vergadering van de commissie vrom plaats, waarin wordt gesproken over: - voorontwerp nieuw bestem mingsplan ten zuid-oosten van de Langendam te Zoutelande. De commissievergadering wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en is voor het publiek, met de mogelijkheid van spreekrecht, toegankelijk. NIEUW BELEID UITGEVEN KAVELS BOUWGROND AAN PARTICULIEREN Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat zij een nieuw beleid hebben vastge steld voor het uitgeven van kavels bouwgrond aan particulieren. Het nieuwe beleid heeft als uit gangspunt een heldere en snelle procedure waarbij de huidige ves tigingsvoorwaarden worden gehandhaafd, doch nader omschreven worden, en waarbij de uitgifte plaats vindt door mid del van verloting. Alle bestaande lijsten van gegadigden voor een kavel bouw grond, die op grond van het oude beleid zijn opgesteld, zijn opgehe ven. De nieuwe beleidsregels voor het uitgeven van kavels bouwgrond aan particulieren liggen op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, Dorpsplein 28 te Koudekerke, voor een ieder ter inzage. Wijziging Drank- en horeca- verordening Valkenisse en Algemene Politieverordening Valkenisse Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat zij voornemens zijn de gemeente raad een voorstel te doen om in de Drank- en horecaverordening Valkenisse en de Algemene Politieverordening Valkenisse bepalingen op te nemen ter bestrijding van het gebruik en de handel in verdovende middelen. De bepalingen in de Drank- en horecaverordening Valkenisse hebben tot doel te voorkomen dat er in de gemeente een cof feeshop wordt gevestigd. De bepalingen in de Algemene Politieverordening Valkenisse heb ben tot doel het voorkomen dat drugs op de weg aangeboden worden en het gesloten kunnen verklaren van drugspanden. De hierboven genoemde ontwerp besluiten liggen met ingang van 15 december 1995 vier weken voor een ieder ter inzage op de secretarie, afdeling algemene zaken, van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze over de ontwerp-besluiten naar voren brengen. Ontwerp-criteria waaraan aanvragen om een vent- en standplaatsvergunning wor den getoetst Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat zij voornemens zijn criteria vast te stellen waaraan aanvragen om een vent- en standvergunning worden getoetst Op grond van de criteria kunnen burgemeester en wethouders vent- en standplaatsvergunningen verlenen in de dorpskernen Biggekerke, Koudekerke en Zoutelande. Bij de standplaatsen is gekozen voor het houden van een concen tratie, doch het innemen van een permanente standplaats buiten de concentratie is niet uitgesloten. Bij het venten is een onderscheid gemaakt tussen venten en het venten door middel van een rij dende winkel. De criteria hebben verder geen betrekking op het venten op het strand. criteria en de daaraan ten grond slag liggende notitie nieuw vent en standplaatsenbeleid liggen met ingang van 15 december 1995 gedurende een termijn van vier weken ter inzage op de gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze over de ontwerp<riteria naar voren brengen. WET MILIEUBEHEER TERINZAGELEGGING BESCHIKKING VERLENING NIEUWE VERGUNNING SINT JANSKERKE 21 TE ZOUTELANDE (AKKER BOUWBEDRIJF MET PAAR- DENHOUDERIJ) Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend, dat zij: een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: de heer L Vos, voor het verande ren en in werking hebben na die verandering van een akkerbouw bedrijf met paardenhouderij gele gen Sint Janskerke 21 te Zoutelande, kadastraal bekend gemeente Valkenisse sectie nr. 527. De vergunning is verleend onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu en is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Inzage en beroep De beschikking alsmede andere relevante stukken liggen ter inza ge vanaf vrijdag 15 december 1995 elke werkdag tijdens kan tooruren en op maandagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur (na afspraak) op de afdeling algeme ne zaken ter gemeentesecretarie, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Tegen de verleende vergunningen staat ingevolge artikel 20.6 Wet Milieubeheer tot en met 26 janu ari 1996 beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werpvergunning; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor het einde van die ter mijn beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht junc- to artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van een ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of voorlopige voorzie ning aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. WIJZIGING INZAMELING HUISVUIL In verband met de kerstdagen komt de inzameling van huisvuil op dinsdag 26 december te ver vallen. De inzameling zal wel plaats vin den op zaterdag 23 december vanaf 07.30 uur. Op die dag kan de duobak buiten worden geplaatst en wordt deze geledigd. De inzameling op dinsdag 2 janu ari 1996 zal wel normaal plaats vinden. Op donderdag 28 december 1995 zal zoals gebruikelijk de route voor grof vuil worden gere den. De hierboven genoemde ontwerp- Koudekerke, 13 december 1995 ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN WESTKAPELLE WATERSCHAP WALCHEREN I WEGSCHAP WALCHEREN - CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN

de Faam | 1995 | | pagina 17