Inspreken streekplan Provincie Zeeland De woonboulevard waar li zich thuis voelt. DE GEZELLIGSTE WOONBOULEVARD VAN ZUID WEST NEDERLAND PAASDIJKWEG 33 POORTVLIET Oost Zeeuwind MEER DAN 22.000 M2 WOONIDEEEN Presenteert vijf maal per week een grandioze meubelshow INFOLIJN 01662-9100 De actualisering van het streekplan Zeeland is in volle gang. Om de lijnen voor de toekomst uit te zetten zul len maar liefst vier statencommissies zich buigen over de keuzemogelijkheden die er zijn in het ruimte lijk beleid. Wie zijn of haar mening wil laten horen aan de statenleden kan 7 september komen inspreken in een gezamenlijke 'inspreekvergadering' van de staten commissies ruimtelijke ordening, economie, milieu en waterstaat en verkeer. Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Ter inzage Vrijdag 8 september vergaderen Provinciale Staten. Zoals gebruikelijk is de verga dering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de ver gadering of een deel ervan bij te wonen. Woonboulevard Poortvliet heeft zijn deuren geopend naar een wereld vol woonideeën met maar liefst acht woonspeciaalzaken onder één dak. Waaronder: Bouman Potter, meer meubel voor minder geld, Dormilux slaapkamerspeciaalzaken met meer dan 100 slaapkamers, Kids World kanjers van kamers voor kinderen en tieners, Tapijtland alle woningtextiel bijeen, tapijt, karpetten, gordijnen en raamdecora- ties, Tierlantijn cadeaus en woonaccessoires. Proms exclusief en veel belovend wonen. Fautuil Gallery maatwerk in zitkomfort. Runner Meubelhal magazijn verkoop. Inruilen? Gratis thuisbezorgd Kinderparadijs Gratis meten, maken en leggen Laagste prijs garantie t Restaurant Even uitrusten tijdens uw bezoek Zo vindt u ons Gratis parkeren Woensdag 30 augustus 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Abdij aÊ Viissingen- De inspreekbijeenkomst 7 sep tember over de Keuzenotitie beslispunten actualisering streekplan Zeeland begint om 15.00 uur. De openbare bij eenkomst vindt plaats in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Om praktische redenen is het han dig dat insprekers van te voren la ten weten of ze gebruik willen ma ken van de gelegenheid het woord te voeren. Dat kan tot donderdag 7 september 12.30 uur door te bellen met het informatiecentrum van de provincie, tel. 01180 - 31400. Wie op de bonnefooi naar de bijeenkomst komt om in te spreken kan zich tot het begin van de vergadering ter plekke opge ven, maar eerst komen degenen aan bod die zich telefonisch heb ben aangemeld. De inspreekprocedure wijkt af van de gebruikelijke gang van zaken, inspreken bij iedere commissie apart. Voor deze vorm is gekozen om voldoende tijd te hebben voor het inspreken en dit niet onder druk te laten komen van een volle agenda met andere vergaderon- derwerpen voor de statencommis sies. Het betekent overigens ook dat er geen inspreekmogelijkheid meer is als de commissies apart over de keuzenotitie vergaderen (11 sept. waterstaat en verkeer; 13 sept. economie; 15 sept. ruim telijke ordening en de commissie milieu). De statenleden hebben dus een week de tijd om de reac ties van de insprekers op zich in te laten werken en eventueel met deze of gene te bellen om verdui delijking. Het is dan ook aan te ra den het 'inspreekverhaal' op pa pier te zetten, te voorzien van Nieuws Het concept-voorontwerp van wet tot wijziging van de provin ciale indeling van Goeree- Overflakkee ligt vanaf 4 sep tember twee maanden ter inzage in alle openbare bibliot heken in de provincie en in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Tot 3 november kan iedereen schriftelijk zijn of haar mening over het concept toesturen aan de staatssecretaris van binnenlandse zaken, postbus 20011, 2500 EA Den Haag. naam, adres en telefoonnummer en een kopie aan de secretaris te geven. Die zorgt dan voor het ver menigvuldigen. Kansen Het bevorderen van de werkgele genheid staat centraal in het be leid van het provinciebestuur. Dat maakt dat er keuzes moeten wor den gemaakt in het gebruik van de ruimte. Waar krijgt de industrie meer kansen, de recreatie, waar liggen de beste mogelijkheden voor uitbreiding van woningbouw, wat voor gevolgen heeft dit alles voor het verkeer, hoe bewaken we het milieu; dat zijn een deel van de vragen die worden opgeroepen in de keuzenotitie. De Keuzenotitie ligt ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. Het is daar ook ver krijgbaar; tel. 01180-31400. V - i; TT:;. Statenvergadering De vergadering van Provincia le Staten begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Staten zaal van het provinciehuis, Ab dij 10 in Middelburg. Bij de mededelingen geven GS een overzicht van in 1994 toege kende subsidies voor restauratie en onderhoud van monumenten. Ruim 1,1 min is toegekend in de restauratiekosten van monu menten, voor het merendeel ker ken. Bijna 2,5 ton is uitgegeven voor onderhoudskosten van ker ken, kastelen, landhuizen en bui tenplaatsen. Aan onderhoudskos ten voor molens is 34.850,- uitgegeven en aan draaipremies is ruim 42 duizend gulden uitbe taald. GS vragen de staten in te stem men met het voor het verkeer af sluiten van een stuk van de voor malige rijksweg in Oosterland. Het gaat om een doodlopende aftak king die geen functie meer heeft. Ook een gedeelte van de Vierling- weg in de gemeente Reimerswaal, een onverharde weg die nog am per als weg herkenbaar is, kan formeel worden afgesloten. Kerk Brouwershaven Oud-statenlid De Boe is het er niet mee eens dat bij de fusie van de waterschappen boven de Wester- schelde, die per 1 januari ingaat, niet eerst algemene verkiezingen worden gehouden. De commissie bezwaarschriften uit de staten stellen voor het bezwaar niet-ont- vankelijk te verklaren. De commis sie doet dat op grond van de Wa terschapswet en de Algemene Bestuursrecht. Het navlooien van Zeeuwind krijgt alsnog bijna 13.000 gulden subsidie van Delta Nutsbedrijven in Middel burg voor een promotiecam pagne windenergie. Dat heeft tot gevolg dat provinciale sta ten niet meer hoeven te beslis sen over de betaling van het bedrag uit de provinciekas. Het voorstel is dan ook van de statenagenda voor 8 september geschrapt. De aanvankelijke afwijzing van Del ta Nutsbedrijven hield onder meer verband met de beslissing van het rijk de subsidie op windenergie stop te zetten. De alternatieve energie-opwekking zou door deze maatregel uit de markt worden ge prijsd. Niettemin is het nutsbedrijf zich ervan bewust dat het streven naar meer windenergie - 250 mega- Watt in Zeeland in het jaar 2000 - in concrete daden moet worden omgezet. Daarom is alsnog besloten de 12.790 gulden aan Zeeuwind be schikbaar te stellen voor de opzet van een tweeledige promotiecam pagne: een gericht op bestuur ders en ambtenaren van gemeen ten en een op het publiek. Het voorstel dat de provincie het volle bedrag van de subsidie zou betalen in plaats van de helft is hiermee dus van de baan. I mjm m i IP deze wetten was nodig omdat in het bezwaarschrift niet staat aan gegeven op welke wet het be zwaarschrift is gebaseerd. Een an dere mogelijkheid die overblijft is het bezwaarschrift aan te merken als een verzoek om het eerdere besluit van PS opnieuw te overwe gen. De commissie vindt dat de staten dat niet moeten doen om dat bezwaarde geen nieuwe feiten of omstandigheden aanvoert. Welzijn De Vereniging Protestantse Oude renzorg die het voormalige bejaar denoord Ter Walle in Biervliet ex ploiteert, kan wat GS betreft rekenen op een eenmalige subsi die van 161.600,-. Met dat geld kan de V.P.O. de avond- en nacht zorg aan de huidige bewoners van de aanleunwoningen blijven bieden totdat de omschakeling van be jaardenoord naar een soort woon zorgcentrum is gerealiseerd. Voor de bouw van een woon zorgcomplex in Aardenburg, ter vervanging van het bejaar denoord Coensdike, stelt het dagelijks provinciebestuur voor ruim 1,2 min beschik baar te stellen. Het complex gaat bestaan uit een diensten centrum met aansluitend 61 appartementen. Verder komen er 21 zelfstandige woningen en een aantal bouwkavels voor de bouw van woningen in de vrije sector. GS stellen voor garant te staan voor eventueel verlies op de boek waarde van Coensdike. Om een duidelijk beeld te krijgen van knelpunten in het ambulance vervoer in de provincie willen GS een onderzoek laten doen. De kosten hiervan bedragen 50.000,- Ruimtelijke ordening Met de grondverwerving voor landinrichtingsprojecten is veel geld gemoeid. Dit jaar is het ei genlijk nodig 7 min extra uit te geven. GS voelen daar wel voor en willen dat geld nu lenen. Dat is trouwens iets waar het dagelijks provinciebestuur in het verleden niet aan wilde. De koerswijziging is een gevolg van andere afspra ken met het rijk over lenen en ga ranties. De lening wordt met rijks- geld afgelost. De notitie woningbouw 1995 staat vooral in het teken van de veran derende rollen en taken van ge meente, provincie en rijk ten op zichte van elkaar. Globaal komt het er op neer dat het rijk zich steeds meer terugtrekt, dat de provincie een soort intermediair is tussen rijk en gemeenten. De meeste taken liggen bij de ge meenten. De vraag die dan onder meer rijst is hoever de bemoeienis van de provincie als intermediair reikt. Het is aan de statenleden hierover uitspraken te doen. In het Plan van scholen voortgezet onderwijs 1997 -1999 staat het voorstel de minister te adviseren het atheneum binnen scholenge meenschap Scheldemond in Vlis- singen te veranderen in een ly ceum en aan het Zeldenrustcolle- ge in Terneuzen een afdeling administratie te beginnen. Deze laatste opleiding mag het voortbe staan van de huidige opleiding in Hulst niet in gevaar brengen. Omdat er, sinds 1992, een Water schapswet is moeten de provin cies een verordening opstellen over de bezoldiging van water schapsbestuurders en over uitke ringen en pensioenen voor hen. Dat is nu gebeurd en het is aan PS de verordeningen goed te keu ren. GS willen een aantal veranderin gen doorvoeren in het ambtelijk apparaat. Net als nu blijft de orga nisatie verdeeld in drie directies, maar door te schuiven met afde lingen krijgen de directies een sa menstelling waardoor het werk be ter op elkaar is af te stemmen en alerter op veranderingen is in te spelen. Korte lijnen en daadkracht luidt verder het parool. Tegen het eind van de vergade ring komt nog een aantal begro tingsvoorstellen aan bod: jaarreke ning provincie Zeeland 1994, twaalfde en dertiende wijziging be groting provincie 1995 en de jaar stukken PSD 1994. De huisvesting van de PSD in Vlis- singen is hard aan verbetering toe. Zo moet een semi-permanent gebouw worden vervangen en is het nodig de kantoorruimte uit te breiden en bestaande gebouwen te verbeteren. Hiermee is een be drag gemoeid van 1,5 min. Om de veerboot Prins Willem Alexan der in de vaart te houden moeten werkzaamheden worden uitge voerd ten bedrage van 4 min. Het algemeen bestuur van Om roep Zeeland heeft de statuten ge wijzigd. Hierdoor moeten de sta tenleden zich opnieuw uitspreken over de vraag of de belangrijkste maatschappelijke, culturele, gods dienstige en geestelijke stromin gen voldoende zijn vertegenwoor digd in het bestuur. GS vinden van wel en het is aan de staten hier over een eindoordeel uit te spre ken. De agenda en de vergader stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. 10 00 tot z.»-uu V#iagvan^ototl7<00uür d®rmilux .Rotterdam Dordrecht Middelburg Vlissingen Antwerpen WOONBOULEVARD POORTVLIET De enige boulevard waar u uw oude meubels kunt inruilen. Alle meubelen worden gratis bij u thuis bezorgd in heel Nederland, (m.u.v. de meeneemmeubelen) Voor uw kinderen hebben we een speciale oplossing. In de kinder hoek kunnen ze zich naar hartelust vermaken. Er zijn veel spelletjes en een speciale videohoek. Wanneer u een keuze maakt uit onze ruime sortering tapijt en gordijnen, dan komen wij gratis bij u meten. Ook het maken van de gordijnen en het leggen van het tapijt is veelal gratis. Stelt u zich voor dat u na uw aankoop uw meubel in een andere zaak nog goedkoper ziet. Als u dat binnen 3 weken bij ons meldt, en de verkoop- leverings en betalingsvoorwaarden gelijk zijn, dan ontvangt u van ons onmiddelijk het verschil retour. Dan bent u van harte welkom in ons restaurant. Voor een kopje koffie met wat lekkers, j maar ook voor een I komplete maaltijd. 14A* Tegen in levering van deze bon. Met dit kaartje in de hand vindt u de weg naar meubelland. Parkeren bij onze showrooms is nooit een probleem. Er zijn altijd voldoende gratis parkeerplaatsen beschikbaar.

de Faam | 1995 | | pagina 9