'EEN OP TIEN' HEEFT U NODIG! Bel 06-300733 bhh Cursus Cultuur Buurt Natuur Gezondheid Beurs Geloof SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Allerlei Sport Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 30 augustus 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Los Angeles - Op maandag 4 september om 11 uur ontvangt het gemeentebestuur van Mid delburg een delegatie van The Friendship Force of Los Angeles in de burgerzaal van het stad huis. De delegatie is van 3 tot 10 september te gast bij de Friend ship Force of Middelburg met als doel om cultuur uit te wisselen en vriendschap tot stand te bren gen. Vlaamse monumentendag - In het kader van de culturele uitwisseling van Goes en Borse- le met de Westvlaamse ge meenten Veurne en Diksmuide organiseert de gemeente Goes op zaterdag 10 september een excursie naar de open monu mentendag in de twee Vlaamse steden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VW Goes/Borsele. Ypsilon - De vereniging Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van chro nisch psychotische en schizofre ne mensen. Deze vereniging zal op dinsdag 5 september a.s. om 19.30 uur in het Fleer Hendrik huis, Werfstraat 18 in 's-Fleer Hendrikskinderen een bijeen komst houden voor haar (toe komstige) familieleden. Voor nadere informatie kunt u bellen: 01100-12221. Zuidgors - Laarzen en een goe de conditie zijn vereist bij de excursie de de Vereniging Natuurmonumenten op zaterdag 2 september door het Zuidgors op Zuid-Beveland organiseert. Het Zuidgors is één van de laat ste zoutwaterschorren van Nederland. De excursie begint om 10 uur bij het fort Ellewouts- dijk. Aanmeldingen bij de familie Wink tussen 19 en 21 uur, tel.01195-5983. De Leeuwenburch - Wethou der van onderwijs mevrouw F. Smitskamp opent vrijdag 1 sep tember om 10 uur de openbare basisschool de Leeuwenburch aan de Samuel Rademacher- straat in Middelburg. De Leeu wenburch is het fusieprodukt van de basisscholen de Boomen- burch, de Zeeburch en de Zuid- burch. Klaverjassen - Donderdag 31 augustus is er in het wijkcen trum Scheldebuurt aan de Ver- kuijl Quakkelaarstraat in Vlissin- gen een informatieavond om te komen tot het oprichten van een klaverjasclub voor jong en oud. De informatieavond begint om 19.30 uur. Nieuw Middelburg - Wijkver- eniging Nieuw Middelburg houdt op zaterdag 2 september haar jaarlijkse wijkfeest in de speel tuin Van Epenpark. Het feest begint om 16.30 uur en om 17.30 uur wordt een gerestau reerde stenen bank in het Van Epenpark officieel onthuld door wethouder W. Ovaa. Mensendieck - Mensendieck is een oefentherapie waarbij door goed spiergebruik een betere lichaamshouding en beweging tot stand komen. De ZVU begint op woensdag 6 sep tember met een cursus Mensen dieck. De ochtendcursus wordt gegeven van 9.45 tot 10.30 uur en van 10.30 tot 11.15 uur in de Bestevaer mavo aan de A. Coor- telaan in Vlissingen. De avond cursus wordt gegeven in wijk centrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg van 19.15 tot 20.00 uur. Poppen- en beren - Zaterdag 9 september wordt in het Vlis- singse hotel Britannia-Waterto- ren een poppen- en berenbeurs gehouden. Op de beurs is een taxateur aanwezig waar bezoe kers de waarde van hun oude pop kunnen laten vaststellen. Tevens is poppen- en berendok ter Toos Aerts op de beurs aan wezig die wordt gehouden van 10.30 tot 16.00 uur. Gospelkoor Inspiration - Het interkerkelijk jongerenkoor Middelburg dat deel uitmaakt van de Stichting Vivente heet voortaan Gospelkoor Inspiration. Het nieuwe koor presenteert zichzelf op 17 september van 15 tot 17 uur in het kerkcentrum aan de Roozenburglaan in Mid delburg. Het koor dat zowel voor jongeren als volwassenen is bedoeld treedt op met een eigen combo-groep. Soefi - De Soefi Beweging Nederland organiseert op zon dag 3 september om 11 uur een universele eredienst aan de Breeweg 100 in Middelburg, Nawab Lint uit Ridderkerk zal er •spreken over het onderwerp jezelf overwinnen. Koorzang - De commissie 'zin gen in Middelburg' houdt zater dag 9 september een koor- en samenzangavond met mede werking van het honderd perso nen tellende koor Jubilate Deo uit Woudenberg in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het pro gramma begint om 19.30 uur en zal ongeveer vijf kwartier duren. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Stadhuis Veere, openbare vergadering van de raad, 19.30 u. Zandput Serooskerke, 'Zer Oirts', tossavond, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor 25+, 20.30 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, contact middag voor jong en oud, 15 u. Strandpaviljoen Piet Hein Westduin, prestatie loop 4 en 7 kilometer, 14.20 u. Clubgebouw VTV Vlis singen, bingo en loterij, 20 u. Walk-lnn Vlissingen, House party, 20 u. Wijkgebouw De Spinne Goes, Kapasi, dansavond met bingo, 21 u. Grote Kerk Veere, boeken beurs, 10 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Bord bovenste parkeer plaats Delta Expo aan de Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen naar de sluf ter aan de Noordzeekant, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, BC Vlissingen Tournooi, 9.30 u. Boten huis Kanaal door Walcheren Vlissingen, Internationale Kanaalrace, 11.30 u. Bad- strand Vlissingen, Nationale Strandmotorcross, 12.30 u. Hofpleinkerk Middelburg, welkomdienst 'Doorstarten', 18.45 u. Tennisbanen Hof Domburg, tennistoernooi, 10 u., inschrijven voor zondag 16 u. Hof Domburg Octopus Club, muziekinstrumenten maken, 14 u. Burgerzaak Stadhuis Middelburg, lezing door Ralph Erskine, 20 u. Bord bovenste parkeer plaats Delta Expo aan de Oosterschedezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuws Landschap, excur sie door de duinen aan de Oosterscheldezijde, 10 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames sauna-avond, 18 u. Hof Domburg Octopus Club, beschuiten versieren, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Koersbal 55+, 13.30 uur. Clubgebouw VCV Vlissingen, prijsklaver- jassen, 20 u. Stadhuis Mid delburg, vergadering van de commissie Financiën, 16 u. St. Josefschool Vlissin gen, buurtcomité Tuinstad- Oost, vergadering, 20 u. Burgerzaal Stadhuis Middel burg, lezing door Ashok Bhalotra, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Bord bovenste parkeer plaats Delta Expo aan de Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuws Landschap, excur sie door de duinen naar de slufter aan de Noordzee kant, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Burgerzaal Stadhuis Middel burg, lezing door Herman Hertzberger, 20 u. Wel- zijnscentrum Vlissingen, Wandelsportvereniging Wil len is Kunnen, wandelmor gen voor 50-plussers, 9 u. Filosofie - De School voor Filo sofie in Breda geeft vrijdag 15 september voorlichting over de cursus praktische filosofie in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Tijdens de voorlichtings avond van 19.30 tot 22.00 uur wordt het begrip praktische filo sofie behandeld en wordt er informatie gegeven over de (avond)school in Breda. Mystiek - In 'De Vier Elemen ten' in Middelburg begint op 1 september een cursus van 10 avonden over mystiek en spiritu aliteit. Iedere cursusavond bestaat uit behandeling van stof en oefening in verschillende meditatie-technieken. Inlichtin gen en aanmeldingen, tel. 01180-33491. Boetseren en beeldhouwen - Op 12 en 13 september begin nen onder leiding van de Middel burgse beeldhouwster Elsa Westland de cursussen boetse ren en beeldhouwen. Aan de hand van opdrachten, modelstu dies en vrij werk worden diverse materialen behandeld. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. Informatie en aanmel ding bij Elsa Westland, tel. 01180-41434 of 01109-353. Evenwicht - Op 19 september begint in wijkcentrum Dauwen- daele in Middelburg de cursus leven in evenwicht. De cursus nodigt uit tot zelfstudie en zelf hulp. Er wordt gewerkt met Jin Shin Jyutsu, hypnose, ademha- lings-, bewustwordings-, en ont spanningsoefeningen. De cursus bestaat uit vijftien lesavonden. Aanmeldingen en inlichtingen, tel. 01184-72337. Spaans - In het Vlissingse buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg begint in september een cursus Spaans voor beginners en gevorderden. De nadruk ligt op converseren, tevens wordt er aandacht besteed aan de Latijns-Ameri kaanse geschiedenis en cultuur. Inlichtingen: tel. 01184-72137. ZVU - Vanaf september worden er door de Zeeuwse Volksuniver siteit weer zo'n 200 cursussen in diverse plaatsen in Zeeland gegeven. Om kennis te kunnen maken met het cursusaanbod van de ZVU wordt op 2 septem ber van 10 tot 13 uur een infor matiedag gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Viswedstrijd - In samenwer king met Brammetje Dump orga niseert Hengelsportvereniging Middelburg op 17 september van 10 tot 14 uur een viswed strijd op het strand van Dishoek. De hoofdprijs bestaat uit een bedrag van vijftienhonderd gul den. Inschrijving bij Brammetje Dump en tot één uur voor aan vang in de Couburg in Koudeker- ke. Toerclub Walcheren - Toer club Walcheren heeft een fiets tocht van 125 kilometer uitgezet over de Zeeuwse eilanden. De tocht wordt gereden op zaterdag 2 september, de start en aan komst zijn bij café Dorpszicht in Koudekerke. Er kan worden ingeschreven tussen 8.30 en 9.30 uur. Strand- en duinloop - Terre des Hommes organiseert in samenwerking met atletiekver eniging Atletica voor de vijfen dertigste keer aan strand- en duinloop over een afstand van 4 of 8 kilometer. De wedstrijd wordt gelopen op 2 september. De start is om 14.30 uur bij strandpaviljoen Piet Hein in Vlis singen, inschrijven is mogelijk vanaf 14 uur in hetzelfde strand paviljoen. Fietstocht - Liefhebbers van fietstochten kunnen zaterdag 16 september deelnemen aan de door de Zeeuwse Sportraad georganiseerde fietstocht van 65 kilometer over Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beve land. Deelname kost tien gulden, inclusief lunch en een afsluitend sportbuffet. Inschrijving tot 1 september bij de Zeeuwse Sportraad, tel. 01180-40700. Fruitwandeltocht - Het- comité fruitwandeltochten Goes organiseert op zaterdag 9 sep tember voor de zesendertigste keer de fruitwandeltocht. Deel nemers kunnen kiezen uit een tocht over 5, 10,15 of 25 kilome ter, het startbureau wordt inge richt in de kleine kantine van Be- tho, Klein Frankrijk 2 in Goes. De starten vinden plaats vanaf 9 uur. Inschrijving bij de familie De Bondt, tel. 01100-16992. Oost-Afrika - In Grijpskerke is op 19 augustus een rommel- markt/bazar gehouden. De opbrengst van deze bazar bedraagt f33.500,- en komt ten goede van AMREFA/liegende dokters Nederland. Deze stich ting zet zich in voor de platte landsbewoners van Oost-Afrika. Makelaarskantoor - Het voor namelijk in de regio Eindhoven actieve makelaarskantoor Zwaan is sinds kort ook op het Dorps plein in Koudekerke gevestigd. Het kantoor adviseert en bemid delt bij aan- en verkoop van onroerend goed, verricht taxa ties voor allerlei doeleinden, bemiddelt onafhankelijk en objectief bij het verkrijgen van hypotheken en regelt verzekerin gen. Huidverzorgingsadvies - Op 2 september geeft een specialis te van het merk Annemarie Bör- lind gratis huidverzorgingsadvie zen bij Natuurvoeding Bellamy aan het Bellamypark in Vlissin gen. De cosmetica van het merk bestaan uit natuurlijke stoffen en zijn dierproefvrij. Clogging - Clogging is een vorm van western tap-dansen. In buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen komen op dinsdag 5 sep tember The North Sea Cloggers weer bij elkaar. Op 5, 12 en 19 september zijn er kijkdagen voor nieuwe aspirant-leden, van 18.30 tot 20.00 uur voor gevor derden en van 20.30 tot 22.00 uur voor beginners. Dubbeldeks veerboot - De Gedeputeerde Staten van Zee land hebben ermee ingestemd dat de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland zeven bedrij ven uitnodigen om een offerte in te dienen voor de bouw van een dubbeldeks veerboot. Technovatie - In februari van dit jaar is de Stichting Technova tie Werkplaats Walcheren opge richt met als doel de relaties tus sen Zeeuwse bedrijven en het Technisch Onderwijs in de pro vincie te versterken. De stichting stelt zich tot doel om Zeeuwse bedrijven op technologisch gebied bij te staan, pas afgestu deerde HBO'ers en MBO'ers kennis te laten maken met deze bedrijven en om jonge onderne mers een steun in de rug te geven. Speciaal voor de laatstge noemde activiteit opent de stich ting op 12 september om 16 uur de deuren van de Technovatie Werkplaats Walcheren aan de Edisonweg 51 in Vlissingen. Sacred Dance - Sacred Dance is dansen in een cirkel op oude volksmuziek, religieuze en klas sieke muziek. Het wordt onder leiding van Betty Groenenberg gedaan op zondag 3 september en daarna iedere eerste zondag van de maand in de Vier Elemen ten aan de Breeweg in Middel burg. Deelnemers hebben geen danservaring nodig. Informatie, tel. 01180-15436 of 25526. aangegeven: diverse bank- en girobescheiden, bril in zwart etui, bril met zonneklep, brillekoker, bril met groene glazen, fototoe stellen in tas, kinderzonnehoed, diverse huisdieren, t-shirt maat 46. diverse fietsen, diverse por temonnees/portefeuilles, auto cassetterecorder, trouwring, damesschoenen mt. 5. oorbel, mes en kapmes, bedelketting, fietstassen, heuptas, diverse sleutels en een badlaken. Belgisch busabonnement - In de periode van 22 juli tot en met 18 augustus zijn bij de poli tie in Middelburg de volgende gevonden goederen aangege ven: groen gestreepte buggy, up go luiers, witte kinderjas, brui ne weekendtas, wit/grijze jog gingbroek, paar zwarte heren schoenen, paar bruine sandalen, zwarte zonnebril, roze leesbril, zwart etui, zilveren oorclip, goud kleurige ring met steentje, sleu tel met sleutelhanger koeke- peertje Middelburg, polsbandje op naam van Van Schaik, zilveren armband, gouden schakelarm band, diverse bank- en giropas- sen, eurocheques, paars spiraal- slot met sleutel, woordenboek en leerboek algemene basisop leiding sport, goudkleurige zon nebril, twee fototoestellen, bibli otheekpas, bloedgroepkaart, fles likeur, duikvergunning, cz pas, diverse bankbiljetten, kloofbijl, patrijshond, teckel, parkiet, wit/bruin konijn, sporttas met inhoud, Duits identiteitsbewijs, ZWN stamkaart, slaapzak, gou den halsketting, autokenteken plaat, wieldop, diverse fietsen, bromfiets, diverse portemon nees/portefeuilles, Belgisch busabonnement, zilveren pen met inscriptie, koperen kolenkit, blauwe speelgoedleeuw en een groene fietstas. De gevonden voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard en kun nen tijdens kantooruren worden opgehaald op het politiebureau. Bedelketting - In de periode van 22 juli tot 19 augustus zijn bij de politie in Vlissingen de vol gende gevonden voorwerpen r w "Eén op de tien Nederlanders leeft met een lichamelijke handicap. Ook zij hebben recht op een volwaardig bestaan. Het Nationaal Revalidatie Fonds helpt daarbij. U toch ook? en wordt donateur". (75 cent per minuut) Groothuizen Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Teeuw, 15 uur: J.H. Lammers. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 19 uur: A.W. Riepma. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: P. Boe- kesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.G. Baas. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: W.P. Jansen, 15.30 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10.30 uur: W.P. Jansen (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: P. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 19 uur: P. den Braanker (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: A. Wimmers, 17 uur: gezinsdienst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Tjalsma. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Vr 9.45 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: geen opgave, 15 uur: A.C. den Hollan der, intrede van J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur-. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: E.J. Hubregtse. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A.Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.E.B. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, tel. 01180-24169. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. KLEVERSKERKE RITTHEM VROUWENPOLDER OVERIGE DIENSTEN Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D. van Boven. Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: R. Louws. SEROOSKERKE KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 10.30 uur: B. de Haan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 en 10.30 uur: B. de Haan (in de Geref. Kerk). Toeristenkerk Dishoek: Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. Kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 19 uur: D. v.d. Linde Toeristenkerk, Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: G. Warner. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.J. Westerneng. ZOUTELANDE OOST-SOUBURG MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. Markus. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: T. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J. Crans. Her vormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo. 19 uur: Chr. Brakema. Wijkgemeente Geref. Bond (in de GetuigeniskerkZo. 10 uur: L. Wüllschleger, 18.30 uur: M.J. Paul. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Tjalsma. Ontmoetingskerk. Zo. 9.30 uur: O. Else- man en J.S. Koops. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: G.J. Smit, 19 uur: S. Ridder-van Meggelen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J. Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Grootjans. Toeristenkerk Bosweg. Zo. 10 uur. Do. 31 augustus t/m wo. 6 september HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10.30 uur: Jansen (dienst in de Geref. Kerk), 15.30 uur: Sandenburgh en Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: T. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.D. de Middelburg: zaterdag tot 24 uur: P.F. den Doel- der, Bellinkplein 1, tel. 39933. zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 13459. zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Julia na- laan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: L.H. Moseman, Dorpsplein 47, Nisse. tel. 01194-9663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen. 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 01184-17820.

de Faam | 1995 | | pagina 13