GEMEENTE MIDDELBURG De nieuwe openbare scholen in Middelburg krijgen steeds meer vorm Aanvullend ouderen vervoer Voorkomen van Iepeziekte Monumenten geselecteerd lliliimill Open dag Verwer ij straat Asfaltering Kantoren gesloten Commissies Winkels Huisvuil Collecten |;|1 SPREIDING AANVRAAG REISDOKUMEN- TEN VOORKOMT LANGE WACHTTIJDEN Week 22 Tafeltje Dekje Woensdag 31 mei 1995 DE FAAM 5 mi..I.i. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf 1 augustus 1995 zijn er vier nieuwe openbare basisscholen, De Uilenburch, De Vosscnburch, De Leeuwenburch en De Beverburch. In Nieuw en Sint Joosland ontstaat De Lonneboot, een samenwerking tus sen de openbare en de Protestants Christeli jke school. In september 1992 besloot de ge meenteraad om de openbare scholen te fuseren. In elk deel van de stad komen hier door scholen met genoeg leerlingen om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Tot nu toe zijn er veel zaken geregeld. Met grote inzet hebben de afgelopen jaren de onder wijsgevenden en ouders gewerkt aan de uiteindelijke vormgeving van de scholen. De goede dingen van de bestaande scholen zijn in de nieuwe scholen behouden. De schoolgebou wen en schoolpleinen zijn verbeterd en/of verfraaid en de laatste verbou wingen zullen voor het nieuwe schoolseizoen gereed zijn. Een aan tal inhoudelijke werkwijzen en methoden zijn vernieuwd en er zijn afspraken gemaakt over de organi satiestructuur in de nieuwe scholen. Kortom, een nieuw stevig funda ment is door alle betrokkenen gelegd voor goede scholen voor alle leerlingen. Extra aandacht heeft de verkeerssi tuatie naar de scholen gehad, knel punten zijn geïnventariseerd en ver beteringen en zelfs nieuwe loop- en fietsroutes zijn ontworpen, zodat de scholen vanuit alle delen van de wijk gemakkelijk en vooral veilig bereikbaar zijn. Deze ontwerpen worden gefaseerd uitgevoerd. Op maandag 14 augustus a.s. gaan alle nieuwe openbare basisscholen en de samenwerkingsschool in Nieuw en Sint-Joosland van start. Deze scholen zijn dan plaatsen waar kinderen, ouders en onderwijsge venden zich prettig kunnen voelen. In het nieuwe schooljaar zal door alle betrokkenen op schoolniveau hard verder worden gewerkt aan de ontwikkeling van de nieuwe scho len. De directeuren nodigen belang stellenden uit om, zeker na de zomervakantie, een kijkje te komen nemen in hun nieuwe scholen. De officiële opening van De Uilen burch. De Vosscnburch. De Leeu wenburch en De Lonneboot vindt plaats in het nieuwe schooljaar. U wordt hier nog nader over geïnfor meerd. De Beverburch gaat naar ieders tevredenheid in augustus reeds het derde jaar na de fusie in. U vindt de nieuwe openbare basis scholen en de samenwerkingsschool in de volgende wijken: DE UILENBURCH Centrum/Nieuw Middelburg/Kla- renbeek Klarcnbeek. Generaal Hakewill Smithlaan 15, tel: 12316. Veerse Bolwerk, Nederstraat 37-39, tel: 14617. Directeur: de heer F. Witte, tel: 12316. DE VOSSENBURCH Dauvvendaele De Vossenburch. Roozcnburglaan 163a, tel: 27620. Directeur: de heer H.H. Kolc. tel: 27620. DE LEEUWENBURCH Magistraatwijk Leeuwenberg, Oude Vlissingseweg 40c, tel: 11633. Leeuwenbos. Samuel Radcmachcr- straat 3, tel: 26139. Lecuwcnhcuvcl, Keurhove 3, tel: 27295. Directeur: mevrouw Y. van Dijk- Smit, tel: 26134. DE BEVERBURCH Stromenwijk/Breewijk De Beverburch. Baarsjesstraat 45. tel: 14517. Gebouw Bencluxlaan 14, tel: 13871. Directeur: mevrouw W. Legrand- Smit, tel: 14517. DE LONNEBOOT Nieuw- en Sint Joosland De Lonneboot. Van Akenstraat 1, tel: 01182- 1477. Directeuren: de heren F.J. Veijgen en W. Kwast, foto: J. Wolterbeek Op de Open Dag die op zaterdag 20 mei werd gehouden bij de begraaf plaats/liet crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk hebben ruim 300 bezoekers zich laten rondleiden en voorlichten over allerlei zaken rond begraven en cremeren. De organiserende medewerkers kijken daarmee terug op een geslaagde dag. De bezoekers toonden zich opgelucht dat ze alles nu een keer hadden kun nen zien en ze hadden veel bewondering voor de groene inrichting van de begraafplaats. Op 6 juni 1995 zal in opdracht van de dienst Stadsbeheer begonnen worden met de vernieuwing van de riolering in de Verwcrijstraat. Gelijktijdig met deze werkzaamheden wordt ook de waterleiding vernieuwd. Begonnen wordt aan de zijde van de Oostkcrkstraat. Voor de werkzaamheden zal de straat voor het verkeer worden afgesloten. De rioolwerken zullen ongeveer zeven weken in beslag nemen. Bij de rioleringswcrkzaamhcdcn zullen ook de rioolhuisaansluitingen van gresbuizen worden vernieuwd met PVC-buizen tot aan het ontstoppingsput- jc of ontstoppingsstuk. Er wordt ook een aantal straatkolken bijgeplaatst. Na het vernieuwen van de riolering wordt een tijdelijke bestrating aangelegd die na ca. 6 maanden wordt vervangen dooreen definitieve bestrating. In de tussentijd kan de rioolslcuf zich zetten. De Dienst Stadsbeheer, afdeling Eigendomsbeheer, voert op dinsdag 30 en woensdag 31 mei 1995 onderhoudswerk uit aan de asfaltvcrharding van de volgende wegen: Seissingel, in de bocht bij Park de Griffioen; Laan der Verenigde Naties, gedeelte tussen Europalaan en Benclux laan; Sandberglaan, laatste 100 meter tot de verkeerslichten; Walchersewcg, gedeelte rotonde tot begraafplaats. Bij slechte weersomstandigheden zal dit werk een paar dagen worden uitge steld. Het verkeer wordt met borden omgeleid. De gemeentelijke kantoren zijn in de komende weck gesloten. Op maandag 5 en dinsdag 6 juni (Tweede en Derde Pinksterdag). Op dinsdag 6 juni is de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2, geopend van 9.00 tot 10.00 uur uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, woensdag 14 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Bcije. telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 15 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heerJ.J. Schroc- vers. telefoon 75633. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 5 tal cn met 11 juni maandag gekruide frikandel, savoyckool, aardappelen dinsdag rundergoulash. worteltjes, aard appelpuree woensdag varkensschnitzel, spruiten, gest. aardappelen donderdag kipfricassee, gemengde groente, rijst vrijdag visfilet, tomatensaus, spinazie. macaroni zaterdag indische vleesschotel, gado- gado. rijst zondag wat de pot schaft Commissie Stadsontwikkeling, maandag 19 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer L.G. Griep, telefoon 75232. Commissie Financiën, dinsdag 20 juni om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave. telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 20 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecrctaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 26 juni om 19.30 uur. De winkels in Middelburg mogen geopend zijn op Tweede Pinkster dag maandag 5 juni van 1 1.00 tot 17^00 uur. Op Tweede Pinksterdag maandag 5 juni wordt geen huisvuil opgehaald. In de maandagwijken komen de medewerkers van de Stadsreiniging die week op dinsdag 6 juni. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Nationaal Epilepsie Fonds van 29 mei tot en met 3 juni; In de gemeenteraadsvergadering van 22 mei 1995 is besloten om nu de bus routes in Middelburg zijn gewijzigd cn de bushalte op de Markt is vervallen, aanvullend vervoer naar en van de stad beschikbaar te stellen aan ouderen (vanaf 60 jaar) tegen gereduceerd tarief. Hiervoor is een vervoerspas en een bonnenbockje nodig. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen de in- cn uitstapplaatsen door de passagier zelf worden aangegeven. Voorwaarde is dat de bestem ming ligt in het zogenaamde kcmwinkelgebied. het gebied binnen de vesten cn het kanaak Vorige weck meldden wc op deze pagina dat er één in- en uitstapplaats zou zijn, namelijk op de Markt. De in- en uitstapmogclijkhcdcn zijn in de gemeenteraadsvergadering door een amandement van de PvdA, dat door alle overige partijen werd gesteund, aanzienlijk verruimd. De taxi kan worden besteld door te bellen met het nummer 01184 - 79900. Het aanvullend vervoer is voorlopig een proefproject voorde periode van 28 mei 1995 tot 28 mei 1996. Vervoerspas Om gebruik te kunnen maken van het aanvullend vervoer is een zoge naamde vervoerspas nodig. Deze pas kan tegen betaling van 6.50 worden gekocht bij de Stichting Thuiszorg Walcheren (voor adres zie hieronder). Een goed gelijkende pasfoto is nodig voor de pas. De bestaande pas voor WVG- of Collectief Aanvullend Vervoer is ook te gebruiken voor het aanvul lend vervoer. Een nieuwe pas is dan niet nodig. Kosten Een rit van huis naar de stad kost 2,50. evenals van de stad naar huis. Dus heen cn terug in totaal 5,-. De reiskosten kunnen alleen met bonnen worden betaald. Verkoop bonnenboekjes Voor het aanvullend vervoer zijn boekjes met 26 bonnen te koop. Kosten per boekje 65.-. Per per soon kunnen per jaar maximaal 104 bonnen (4 boekjes) worden gekocht. Ook de boekjes zijn te koop bij de Stichting Thuiszorg Walcheren. Wanneer de bonnen worden gekocht, is het nodig steeds het pas je met stempelkaart mee te nemen. De medewerk(st)crs van Thuiszorg Walcheren zullen op de bonnen van elk boekje dat wordt gekocht het nummer van het pasje stempelen. Meereizen van familieleden etc. Men kan samen met gezinsleden, familieleden, vrienden e.d. reizen. Bij de bestelling van een rit wordt aangegeven hoeveel personen mee Bij het ouderenvervoer van en naar de stad kan men zelfde in- of uitstapplaats bepalen binnen het winkelgebied dus niet alleen op de Markt foto: E. Engel. Voor reisdocumenten (paspoort of Europese identiteitskaart) moet u zijn bij de sectie burgerzaken (Stadhuisstraat 2). De sectie Burgerzaken is geopend van maandag tot vrijdag van 08.00 uur tot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. De avondopening op donderdag is bedoeld voor mensen die overdag echt niet kunnen komen. Gezien de grote drukte op donderdagavond kunt u. indien dit voor u mogelijk is, beter 's ochtends komen. De wacht tijden zijn dan aanzienlijk korter, zodat u vlotter geholpen wordt. De drukste maanden voor Burgerzaken zijn juni en juli. Indien u niet noodzakelijk in deze periode een nieuw reis document nodig heeft, adviseren wij u om buiten deze periode te komen. Indien u toch in deze maanden komt, bestaat de kans dat u wat langer moet wachten. Wij vragen hiervoor uw begrip. foto: E. Engel. zullen gaan. Ten behoeve van de meereizende gezinsleden etc. wordt ook met bonnen van 2,50 betaald. Thuiszorg Walcheren De Stichting Thuiszorg Walcheren is te vinden in de Brcestraat 15 te Middelburg; openingstijden zijn van maandag tot cn met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur; telefoon 01180 - 84000,vanaf 10 oktober 1995. 0118 - 684000. DE SPELREGELS 7 dagen per weck van 09.00 uur tot 24.00 uur kan om vervoer wor den gevraagd via telefoon 01 184 - 79900; het vervoer zal van huisdeur-tol stad worden verzorgd en van stad- tot-huisdcur; om het vervoerbedrijf de gelegen heid te bieden om te bezien of er ritten kunnen worden gecombi neerd. dient men tenminste één uur vóór het tijdstip waarop men opgehaald wil worden, de rit bij het vervoerbedrijf te bestellen; omdat er anderen mee kunnen rei zen, moet er rekening mee gehou den worden dat de taxi of minibus kan voorrijden tussen 15 minuten vóór en 15 minuten na de opgege ven vertrektijd: er wordt verwacht dat men dan gereed is om te ver trekken; als men in de stad maar een korte tijd wil blijven, bijv. in een winkel om daar boodschappen te doen, is het niet mogelijk dat de taxi of minibus blijft wachten. Bij het aanvragen van de rit wordt dan aangegeven om hoe laat men weer wil worden opgehaald om naar huis te worden gebracht; na het instappen wordt steeds het pasje met stamkaart cn het bon nenbockje aan de chauffeur getoond; in het voertuig geldt een rookver bod. De komende maand zullen 62 gezonde iepen worden ingeënt tegen de iepeziekte. Het gaat om bomen aan de Breeweg, de Olmenlaan en de Lijsterbeslaan. De iepen zullen worden geïnjec teerd met het middel 'Trigger', zodat ze voor de duur van één jaar resistent zijn tegen iepeziekte. In de gemeente Middelburg staan zo'n 30.000 bomen, waarvan ca. 5.000 iepen. De laatste jaren zijn enkele honderden iepen aangetast door iepeziekte. Is een boom een maal geïnfecteerd dan is er niets meer aan te doen. De boom gaat dood en dient gerooid en op verant woorde wijze afgevoerd te worden. Er zijn 2 manieren waarop een iep geïnfecteerd kan raken met icpc- zickte. Door wortelcontact met een zieke iep of door overbrenging van de infectie door de icpespinlkcvcr. Het middel 'Trigger' alarmeert het afweersysteem van de iep. waardoor deze tijdelijk resistentie (tegen de iepcziekteschimmel) ontwikkelt. Deze toediening moet jaarlijks wor den herhaald; het is een soort griep prik. Voorwaarde is dat de boom gezond is als de behandeling gestart wordt. Het middel wordt na het begin van de vorming van een nieuwe jaarring (tussen begin mei en eind juni) in de boom geïnjecteerd. De injectie vindt plaats op borsthoogte; m.b.v. een guts wordt rond de hele omtrek van de boom om de' 10 cm. enkele drup- --- schors - - golf-bandjes - - jaar-ring pels van het middel in de jaarring gebracht. De oplossing wordt dan de opwaartse sapstroom ingezogen. De achterblijvende wond is klein, sluit snel cn onzichtbaar en gaat niet bloeden. Het injecteren van alle iepen is voor de gemeente niet haalbaar. Ten eer ste vanwege de korte periode waarin dit maar kan plaatsvinden, de maan den mei cn juni. Ten tweede is het financieel te kostbaar, het zou dan gaan om 300.000 tot 400.000 gulden per jaar. Er is gekozen voor proellokaties, dit zijn enkele karakteristieke plekken waar gezonde iepen voorkomen. Op deze wijze hoopt de gemeente erva ring op te doen met het middel cn de iepen in de genoemde straten te behouden. Voor eventuele vragen of opmerkin gen kunt u contact opnemen met de heer H. ten Klooster (Vlissingse- straat 21tel: 01180 - 75312) van de afdeling Groenbchecr. r a «I-ij ii n u W ',7' g f.n A-.vlysik'" iL*" m mm De Loskade foto: J. Sinke In de vergadering van 22 mei heeft de gemeenteraad besloten de vol gende panden bij de provincie voor te dragen als monument: B. Spoorbrug over het Arnekanaal; C. Kanaalwcg 34/Kanaalwcg- Nicuwlandseweg (goederen loods/seinhuis); D. Loskade 7 t/m 45; E. Overige objecten; Achter het Hofplein 43 (biblio theek); Brandcrijmolengang 22 (villa): Hofplein 9 (herenhuis) Koepoortstraat 4 (herenhuis); Nieuwe Vlissingseweg (gemaal); Pijpstraat 23 (azijnfabriek) Poelendaelesingcl 10 (kantoor gebouw); Seisdam 28 (herenhuis) Seisplein 15 (lijkenhuisjc); Seissingel 10. 12 (villa); Seissingel 4 (villa); Stationsstraat 9, 11 (herenhuis); Stationsstraat 2, 4, 6 (herenhuis); Noordweg49l (woonhuis); Noordweg 497 (voorm. burge meesterswoning); Noordwcg 493 (voorm. gemeen tehuis); F. Lange Noordstraat 62 (kerkelijk object); G. Objecten in eigendom bij de gemeente Middelburg. Over de panden Nieuwe Kerkgang 1 t/m 21 (het "Hofje") bleken er even veel voor- als tegenstemmers te zijn. Dit agendapunt komt daarom vol gens de voorschriften terug in de gemeenteraadsvergadering van 26 juni.

de Faam | 1995 | | pagina 5