Statenvergadering Sportfondsenbad Vlissingen 25 jaar Gratis vervoer Hardrock Zuidelijk Toneel speelt neo-klassieker Moeder in de hoofrol bij Gebroeders Flint Pretty Poison in de Piek III HL l| Abdij Nieuws is de II I I I^L I informatierubriek van De open dag van de provincie krijgt steeds meer gestalte. Nu nog de laatste puntjes op de 'i' en dan is het zover: zaterdag 18 februari. Vrijdag 10 februari vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. De statenvergadering is openbaar. Dat wil zeggen dat iedereen die belangstelling heeft een kijkje kan komen nemen en de debatten kan volgen vanaf de publieke tribune. De toegang tot de tribune in de statenzaal is vrij. Bezoekers kunnen in- en uitlopen op momenten dat het hen schikt. COMMISSIES Ouderen Politiek Gevonden Gezondheid Bijeenkomst Natuur/Milieu Bijeenkomst Prestige Fitness Woensdag 1 februari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Abdij Nieuws^ Wie zaterdag 18 februari de open dag van de provincie wil bezoeken kan gratis met de bus naar Middel burg. De bonnen voor gratis ver voer staan afgedrukt in Abdij- Nieuws van woensdag 15 februari. Wie de bon laat afstempelen in de tent op het Abdijplein kan ook weer gratis met de bus te rug. De dienstregeling van de bus sen naar Middelburg en een overzicht van wat er zoal in het provinciehuis is te zien, staan eveneens in AbdijNieuws van 15 februari. Provincie in kort bestek Het provinciaal bestuur bestaat uit Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin. Provinciale Staten bestaan uit 47 personen die rechtstreeks zijn ge kozen door de bevolking van Zee land. Binnenkort zijn er trouwens weer verkiezingen voor Provinciale Staten: woensdag 8 maart. De staten vergaderen vrijwel maande lijks op een vrijdag. Gedeputeerde Staten (het dage lijks bestuur) bestaan uit zeven personen: zes gedeputeerden en de commissaris van de koningin. De zes gedeputeerden zijn staten leden die door de staten uit hun midden zijn gekozen. GS vergade ren elke week op dinsdagochtend. De Commissaris van de Koningin is voorzitter van Provinciale Sta ten, maar mag niet meestemmen. Hij is ook voorzitter van Gedepu teerde Staten en heeft daar wel stemrecht. Een commissaris wordt niet gekozen, maar be noemd door de Kroon. Werkgever Het provinciaaal bestuur geeft leiding aan het 'ambtelijk ap paraat'. Met ongeveer 1000 werknemers is de provincie een van de grootste werkge vers in Zeeland. De werksoorten binnen de ambte lijke organisatie zijn heel geva rieerd: stuurlieden, matrozen, so ciale wetenschappers, muskusrattenbestrijders, econo men, juristen en nog veel meer. Het werk is verdeeld over vier di recties: milieu en waterstaat; eco nomie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn, algemeen beheer en de provinciale stoombootdiensten. En dan zijn er nog vier stafbureaus: algemene en juridische zaken, ka binet, voorlichting en archiefin spectie. Verschillende organisa ties hebben nauwe banden met de provincie zoals de Zeeuwse Biblio theek, Het Zeeuws Museum en de VMC Zeeland (een stichting voor volksgezondheid, maatschappelij ke ontwikkeling en cultuur. De jaarlijkse inkomsten en uitga ven van de provincie liggen rond de 367 miljoen gulden. Een greep Een greep uit wat er tijdens de open dag is te bezichtigen en te doen: de eigen kennis toetsen bij de statistische databank, stands van maatschappelijke organisaties voor zorgverlening, hoe wordt de post verwerkt, het provinciale rampencentrum, maquettes bevei liging Westerschelde, continu-me- ting radioactiviteit, apparatuur om olieverontreiniging te bestrijden, demonstraties in het water- en luchtlaboratorium, hoe worden muskusratten gevangen; het be dienen van bruggen en sluizen, peilbuizen om grondwater zich- baar te maken, apparatuur die laat zien welk soort grondwater zich onder onze voeten bevindt, hoe diep het zit en hoe het kan stro men, computeranimaties en het maken van kaarten. Waar mogelijk mogen bezoe kers zelf proberen metingen te verrichten, kaarten te maken of de computer te bedienen. Donderdag 9 februari, aanvang 10.00 uur, vergadert de Provinci aal Planologische Commissie. Het enige agendapunt is: beoorde lingscriteria ruimtelijke uitbrei dingsplannen van bestaande ver- blijfsobjecten. Het vergaderstuk voor deze open bare vergadering in het gebouw Groenmarkt ligt ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg Klokslag 10.00 uur opent de com missaris der koningin de vergade ring van provinciale staten. Na een aantal ingekomen stukken, waarbij het gaat om een aantal eerdere besluiten van de staten waarvoor koninklijke goedkeuring nodig was en een paar mededelingen volgt de agenda. Op de agenda staan voorstel len van Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks bestuur van de provincie, die niet kunnen worden uitgevoerd zonder de instemming van een meerder heid in Provinciale Staten. Verkeer en vervoer Het aanleggen van de rondweg Oostburg (rijksweg 58) maakt Oostburg onbereikbaar langs een viertal wegen vanuit het buitenge bied. Vandaar dat gedeelten van deze wegen moeten worden ont trokken aan het openbaar verkeer. Het gaat om een deel van de le Hogendijk over een lengte van 45 meter, 56 meter van de Veerhoek- polderweg, de Noordelijke Brug- sevaartdijkweg over een lengte van 42 meter en 37 meter van de Brugsevaart. Vanuit het buitenge bied blijft Oostburg bereikbaar via de aan te leggen parallelweg ten noorden van de rondweg. De bebouwde kom van Wemeldin- ge wordt groter. De grens van de kom aan de Wemeldingse Zand weg komt 243 meter verder naar buiten liggen. Het informatiepunt met plattegrondskasten ligt dan binnen de bebouwde kom. Beheer en onderhoud van wegen binnen de bebouwde kom is een.taak van de gemeente. Vandaar dat het no dig is 243 meter weg van de pro vincie over te dragen aan het ge meentebestuur. De elektrische installatie van de sluis in Vlissingen is verou derd en toe aan een opknap beurt. Tegelijkertijd is het de bedoeling de bediening te mo derniseren. Alles gaat nog op de manier vanaf de bouw in 1953: onder meer vanuit twee, veertig jaar oude, gebouwtjes op het sluizencomplex. De drukte in en om de sluizen neemt toe. Het is de bedoeling een centraal gebouw te plaatsen van waaruit het personeel over zicht heeft op het hele complex en van waaruit de sluizen centraal kunnen worden bediend. Met de plannen is een bedrag gemoeid van 1,5 min. Een grotere veilig heid en op termijn minder perso neel staat daar tegenover. Voor ontslag hoeft het sluispersoneel niet bang te zijn want op andere plekken langs het Kanaal door Walcheren is nu sprake van perso neelstekort. Om de veerboot 'Prinses Christina' aan te passen aan nieuwe veiligheidseisen is een bedrag nodig van ruim 3 min. Vindt de aanpassing niet plaats dan mag het schip niet meer va ren per 1 januari 1996. Dat is de datum waarop de nieuwe veilig heidseisen ingaan. Vooruitlopend op de uitkomsten van de onder handelingen met het rijk over de rijksbijdrage willen GS de 3 min alvast voorschieten om met de aanpassing te kunnen beginnen. Gebeurt dat nu niet dan komt het onderhoudsschema van de andere veerboten in gevaar en daarmee de dienstregeling. Overigens zul len ook de 'Prinses Margriet' en de 'Prins Willem Alexander' dit jaar nog naar de werf moeten voor een aanpassing aan de veiligheids eisen voor 1996. Per schip zijn daar vergelijkbare bedragen mee gemoeid. De bescherming van weidevogels kan beter: vrijwilligers het veld in om in samenspraak met de boe ren naar nesten te speuren en te markeren en voorlichting aan vee houders en landbouwers over be mesting. Om dit werk te organise ren kan de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, wat GS betreft, rekenen op een eenmalige subsidie van 21.500,-. Omdat er een nieuwe Provinciewet is, moeten de verordeningen (de regels) van de provincie worden aangepast aan deze wet. Dat geldt onder meer voor de in spraakverordening, de manier waarop belanghebbenden hun zegje kunnen doen over plannen van de provincie. Soms zijn er be leidswijzigingen waar alleen een paar instellingen belang bij heb ben. Vandaar dat vooroverleg met deze instellingen onder inspraak kan vallen. Voor onderwerpen 'met een groot maatschappelijk belang' kan een speciale inspraak commissie worden ingesteld. Om te reageren op plannen moeten belanghebbenden op zijn minst vier weken de tijd hebben. Kerst- en zomerva kantie mogen niet worden meegerekend als inspraakpe riode stellen GS voor. De hulpverlening aan vrouwen kan beter. Daarvoor is een functiona ris aangesteld bij de Stichting VMC die daarvoor in 1994 90.000,- heeft ontvangen. Het project is nog niet af. Vandaar het voorstel ook voor 1995 een be drag van 90.000,- beschikbaar te stellen. Het Emancipatiebureau heeft jaar lijks een subsidie nodig van 634.700,-. Het bureau is ont staan na een fusie van twee stich tingen. Een daarvan was de Vrou wenraad die nog met een tekort zat van ruim vijftienduizend gul den. Behalve de jaarlijkse subsidie komt ook dit tekort voor rekening van de provincie, zo luidt het voor stel. Economie Om bij te blijven moeten bedrijven voortdurend investeren in nieuwe technieken: innoveren heet dat in de vaktaal. Om technologische vernieuwing te stimuleren willen GS 250.000,- reserveren. De staten wordt gevraagd in te stemmen met de jaarrekening van de Stichting Economische Ontwik keling Zeeland. De stichting be staat sinds 1983 en is destijds door de provincie opgericht om de KMS en dochterbedrijven Sicon en Gieterij Middelburg zoveel mo gelijk te vrijwaren van het debacle van het Rijn-Schelde-Verolmecon- cern. De provincie verleent verschillen de soorten subsidies. De verschil lende subsidiemogelijkheden zijn op een rijtje gezet en meer op el kaar afgestemd in een nieuwe al gemene subsidieverordening. Ook de rechten en plichten van ontvan gers en provincie zijn beter ver woord. De manier van werken in de sta ten, de procedures en dergelijke zijn voor verbetering vatbaar. De voorstellen zijn verwoord in een verslag van een speciale commis sie uit de staten. En ook hier geldt weer dat het officiële reglement van de staten moet worden aan gepast aan de nieuwe provincie wet. De Regionale Brandweer Zeeland werkt er hard aan om het rampen bestrijdingsplan voor het hele ge bied op en rond de Westerschelde helemaal rond te krijgen. De brandweer zelf stopt bijna ander halve ton in het project en krijgt van het ministerie van Binnenland se Zaken twee medewerkers. Het tekort is nu nog 20.500,-. GS stellen voor dat de provincie dit bedrag voor haar rekening neemt. Aan het slot van de vergadering volgt de behandeling van een be zwaarschrift tegen het woonwa genplan. De agenda van de statenver gadering en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg GPV - De plaatselijke vereniging van het Gereformeerd Politiek Verbond in Middelburg houdt 2 februari een openbare vergade ring. Spreker is de Middelburgse officier van jusitie D. Veurink. Hij zal spreken over de taak van de officier van jusitie en over het drugsbeleid. De bijeenkomst wordt gehouden in de gerefor meerde kerk op Klein Vlaanderen en begint om 20 uur. Fiom - De Stichting Ambulante Fiom Zeeland heeft het aantal hulpvragen op het gebied van seksueel geweld en incest vorig jaar zien stijgen met 25 procent tot 105. Er is vooral een stijging in de leeftijd van 14 tot 25 jaar. Daarnaast zijn er in 1994 91 een malige conctacten met slacht offers van seksueel geweld en incest geweest. Ondanks de tij delijke inzet van twee extra krachten - mogelijk door een inci dentele financiële bijdrage van de provincie van 25 duizend gul den - heeft de Fiom een wacht tijd moeten inbouwen. De Fiom meldt verder een geringe stijging in het aantal hulpvragen van mannen en jongens op het ter rein van seksueel geweld. Hulp vragen met betrekking tot overi ge taakgebieden van de Fiom Zeeland - zwangerschapsproble men, adoptie, alleenstaand ouderschap en stief- en co- ouderschap - zijn ongeveer gelijk gebleven. Zorgarbeid - De werkgroep Disk-Vlissingen en verpleeghuis Der Boede houden 22 februari tussen 9 en 12 uur een bijeen komst over de zorgarbeid. De thema-bijeenkomst 'Zorgarbeid een zorg?' is bedoeld voor ver tegenwoordigers van de kerken op Walcheren en wordt gehou den in 't Koetshuis van Der Boe- de in Koudekerke. Lappenpop - Tussen 14 en 20 januari zijn bij de politie in Mid delburg de volgende voorwer pen afgegeven: lappenpop; speelgoed krokodil; fles bier; paar groene handschoenen; rode kinderwant; blauwe sjaal; lila babybroekje; zwarte linnentas met toilettas; bruine leesbril; wit te damesportemonnee; strip penkaart; blauwe chequemap; kleurboek; pak thee; chocolade reep; pakje smeerkaas; speel goed mondharmonica; fotonega tieven in fotozakje; Libelle-pas; CZ-pas; bankpas; zwarte kat met wit befje; leren halsketting met kruis; gouden halsketting met twee Zirkonia's; bruine hand schoen met witte stiksels; rood/witte paraplu; paars regen pak; blauwe buggy; zilverkleuri ge racefiets; linker babyschoen tje, rood geruit met blauwe zool. Forum - Het provinciaal overleg en samenwerkingsverband Ouderen in Zeeland (POSO) houdt 8 februari om 13.30 uur een politiek forum in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Gespreksleider J. van Wezel zal aan de vertegenwoordigde poli tieke partijen een aantal stellin gen voorleggen die te maken hebben met provinciale politiek en ouderen. Onderwerpen die ter sprake kunnen komen zijn onder meer financiële voorzie ningen, huisvesting, gezondheid en eenzaamheid..Het forum is er volgens de POSO op gericht de burger in Zeeland duidelijkheid te verschaffen, maar is ook bedoeld als prikkel voor zowel de politiek als de ouderenbonden om over deze problematiek na te denken. Afval - De hele maand februari staat de tentoonstelling Afval preventie opgesteld in basis school De Zonnestraal in Arne- muiden. De tentoonstelling gaat over het verminderen van de hoeveelheid huishoudelijk afval. Tijdens schooluren kunnen 'A streetcar named desire' van Tennessee Williams behoort tot de grote klassiekers van de na-oorlogse toneelliteratuur. Niet alleen op het toneel werd het een onmiddellijk succes (het stuk stond jarenlang onaf gebroken op Broadway), er is de legendarische filmversie met Marlon Brando en Vivien Leigh in de hoofdrollen. Onder de titel 'De tramlijn die Verlan gen heet' is het toneelstuk donderdag 2 februari te zien in de Stadsschouwburg in Mid delburg. De voorstelling begint om 20 uur. Hoofdpersonage is Blanche Dubois, telg uit een failliet zui delijk plantersgezin, die met 'de tramlijn die Verlangen heet' bij de tweekamerwoning van haar jongere zusje Stella arriveert. Stella is beneden haar stand getrouwd met Stanley en heeft een gelukkig maar onstuimig huwelijksleven. Zo goed als Stella zich heeft aangepast aan haar nieuwe leven, zo slecht is dat met Blanche gelukt. Wan neer zij bij haar zus aanklopt zit ze materieel en emotioneel volledig aan de grond, maar toch probeert ze de schijn van grandeur nog op te houden. Stanley ziet zijn schoonzuster als een bedreiging. Zijn territorium wordt belaagd, 'zijn' Stella tegen hem opge zet. De indringster die hem vernedert en erotisch provo ceert moet worden uitgescha keld. Daartoe zet Stanley het enige wapen in waarover hij beschikt: zijn dierlijke seksuali teit. Tussen Stanley en Blanche ontwikkelt zich een wreed spel met als inzet de vernietiging van het verlangen. Ivo van Hove regisseert in deze toneelproduktie zijn vaste kerngroep met Chris Nietveld, Johan Van Assche, Katelijne Damen, Camilla Siegertsz, Bart Siegers, Steven van Water- meulen en gastacteur Mike Libanon. belangstellenden de expositie bezoeken. Ook de basisscholen van Arnemuiden zijn bezig met projecten over afval. De kinderen leren over kringlopen, de rol van bodemdieren en schimmels en over composteren. De leerkrach ten worden bij het project gehol pen door 'natuurmoeders', die in januri de cursus 'Natuurlijk afval' hebben gevolgd. De cursus werd georganiseerd door Mic- Mec Walcheren en het Provinci aal Consulentschap. Vrouwen - In het teken van de Wereldvrouwenconferentie die dit jaar in China wordt gehouden organiseert het Gewest Zeeland van de Nederlandse Christen Vrouwenbond dinsdag 7 februari tussen 13 en 15.30 uur een open thema-middag in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het onderwerp van de middag is Vrouwen investeren in de toe komst'. Aan het woord komen drie generaties vrouwen die ver tellen over betaald en onbetaald werk - vroeger, nu en in de toe komst - en met name over de veranderende positie van vrou wen wereldwijd. Medewerking wordt verleend door Anneloes Steghlig, stafmedewerkster van het COS Zeeland. Zij is betrok ken bij de voorbereiding van de manifestatie voor vrouwen die 5 mei wordt gehouden in het Arse naal in Vlissingen. In de Walk-Inn in Vlissingen zijn vrijdag 3 februari twee hardrockbands te beluisteren. De zaal gaat open om 20.30 uur. Als eerste treedt op de Middel burgse formatie Trouble in Paradise. De band is een uit vloeisel van de Middelburgse Nederrockgroep Ongunstig. Tegenwoordig bestaat het repertoire van de band vooral uit covers van bands als Bad Religion, The Ramones en Claw Boys Claw. Ook eigen nummers worden niet ge schuwd. Vervolgens betreedt de Goese metalband Cyclone het podium. Deze band bestaat zo'n anderhalfjaar en de leden zijn gemiddeld 17 jaar oud. Cyclone laat zich vooral beïn vloeden door Metallica, Slayer en Pantera. De demo van Cyclone 'Escaping the silence' kreeg goede recensies in bla den als Aardschok en de Noot. latiesysteem is bijvoorbeeld het gasverbruik ten opzichte van de jaren tachtig met zo'n honderdduizend kubieke meter verminderd. Hetzelfde is gebeurd met het waterver bruik. Voor 1994 was 24 dui zend kubieke meter begroot, maar slechts zestienduizend verbruikt. „Dat is de verdienste van de technische dienst en dat zonder dat de klant het merkt. Dat is het voordeel van onze opzet. Zoals mijn bestuur mij m'n gang laat gaan (we vergaderen vier keer per jaar), zo laat ik iedereen zoveel mogelijk zijn eigen zaakjes regelen. De chefs van de hore ca, de technische en schoon maakdienst, de receptie/admi nistratie en de twee van de baden: iedereen heeft zijn eigen toko. Aan de hand van budgetten en rekeningen kun nen ze zelf hun verantwoorde lijkheid nemen. Dat geeft meer lol in het werk en leidt tot meer eigen ideeën en initiatieven. Ik zeg altijd, als ik er niet ben moet het bedrijf gewoon door gaan. Klanten moeten bij je terecht kunnen en dat moet nooit afhankelijk zijn van mijn persoon." Het kwam al even ter sprake: het ultramoderne zwembad dat in juli 1996 moet zijn verre zen aan de Middelburgse Voorborch. Vreest Keijmel de concurrentie? Hij denkt even na voor hij antwoordt. „Kijk, de Parel heeft ons klanten gekost. Elk zwembad erbij kost geld en recreatief zwemmen is een markt waar je geen grip op hebt. Tot nu toe hebben we dat aardig kunnen compenseren door nieuwe activiteiten erbij te ontwikkelen en door kosten beheersing. Vijftien tot twintig procent van ons bezoek komt uit Middelburg. Misschien is de situering van ons bad voor de inwoners van Middelburg- Zuid en Dauwendaele wel zo gunstig. Maar als het bad in Middelburg open gaat, zullen mensen er gaan zwemmen. Tuurlijk: het is een nieuwtje. Dus zullen we ons nog meer moeten profileren. Aan de andere kant geloof ik in een stuk samenwerking. We zijn ten slotte een stadsgewest. In Leeuwarden en Drachten bij voorbeeld is ook zo'n overeen komst: daar kun je met een in Drachten gekochte kaart ook in Leeuwarden zwemmen. Daar bij: zwemonderwijs wordt steeds specialistischer. Mis schien kunnen we ook tot een uitwisseling van personeel komen, zoals dat op scholen gebeurt met gymnastieklera ren." Maar. Een nieuwe zwemac- commodatie met ongeveer dezelfde voorzieningen zo vlak in de buurt: leuk is anders. Keijmel probeert nog wat over 'energie stoppen in samen werking en niet in elkaar kapot maken', maar dan: „Ik vind het heel kwalijk. Of eigenlijk jam mer. Maar het is een gepas seerd station. Nu worden we teruggeworpen op ons eigen bedrijf om daar onze zaakjes te regelen. We zullen er mee moeten leren leven. Maar aan de andere kant. Het stadsge west Mdidelburg-Vlissingen zal per jaar zo'n drie miljoen gulden in zwembaden stop pen: Vlissingen één, Middel burg bijna twee. Voor negen tigduizend inwoners vind ik dat behoorlijk wat. Maar ja, zwembaden zijn prestige objecten - totdat ze geëxploi teerd moeten worden - en over prestige valt moeilijk met elkaar te overleggen. Ach, je kunt er heel emotioneel over worden maar aan de andere kant zeg ik: ga je gang maar. Wij hebben ons al bewezen, dus kom maar op." Eén manier om de concurren tie voor te blijven is de moge lijke komst van een fitnessac commodatie op het zwembad complex. De tekeningen zijn bij de gemeente ingediend en als alles goed gaat moet het particuliere initiatief in - 'Lach niet' - september gaan draai en. Jaap Keijmel: „In de zomer van 1993 kwam een aantal mensen, onder wie Peter Nette (onder meer bekend van Fra- po's), met het idee in Vlissin gen een fitnessaccomodatie op te zetten. Het Sportfond senbad leek hun een aardige locatie. Uiteindelijk kwam Ten Tije Fitness uit de bus als de man die het gaat bouwen en exploiteren. De raad van bestuur van het Sportfondsen- bad wil namelijk wel dat het project doorgaat, maar wil geen financiële risico's lopen. Waarom fitness? Zoals gezegd, een zwembad is altijd verliesgevend. In de filosofie van één plus één is meer dan twee, willen we rondom een verliesgevend project een clustering van sportactivitei ten, van profit units creëren. Het olievlek-idee. Zo versterk je het gebied en trek je extra klanten: het meerwaarde effect. Zeker door naar buiten toe als één bedrijf te opereren. We zijn al een tijdje bezig met zogenaamde natte sport schoolactiviteiten (aquafit, aquajogging) en daar past een fitnessaccomodatie prima bij. Zo wordt je ook weer aantrek kelijker voor bijvoorbeeld bedrijfsfitness of voor vereni gingen. Je kunt je voorstellen dat men samen binnenkomt in een centrale hal bij een geza menlijke receptie en dat ieder kiest wat hij doet - zwemmen, fitness, horeca of zonnestudio. Als de fitnessplannen door gaan, zijn we een beetje uniek aan het worden. Je moet je ten slotte onderscheiden van de rest." De Vlissingse bluesrockfor matie Pretty Poison treedt zaterdag 4 februari op in de Piek in Vlissingen. Het con cert begint om 22 uur. Vrij dag 3 februari kan vanaf 21 uur gejamd worden. Pretty Poison werd opge richt in 1993. De leden zijn André Hartog, Koen van de Walle, Johan Valkier (ex- Emmerroyts Blues), Frank Faber en Geert Meijering (ex-Brainless). Tijdens de actiemaand 'De Piek moet blijven' heeft Pretty Poison een try out gedaan in de Piek. Óp het Straatfestival speelde de band vervolgens in het voorprogramma van de Amerikaanse Chris Daniels the Kings. Pretty Poison speelt voornamelijk covers van onder anderen Stevie Ray Vaughan, Geor ge Thorogood en The Red Devils. De Amsterdamse groep De Gebroeders Flint is vrijdag 3 februari te zien in het Arse naaltheater in Vlissingen. Hun muziektheatervoorstelling 'La Mama' begint om 20.30 uur. De Gebroeders Flint - een vast ensemble spelers en muzikan ten - maakt sinds 1979 theater op straat en in schouwburgen. Met live-muziek, mime, humor en een fysieke speelstijl richt de groep zich op een breed publiek. De straatprodukties zijn geïnspireerd op absurde en tragi-komische personages en situaties uit het dagelijks leven. De zaalprodukties zijn veeleer een theatrale verwer king van literair materiaal. Zo maakte het gezelschap onlangs 'Alleen in mijn gedich ten kan ik wonen', een liede- renprogramma gebaseerd op gedichten van Slauerhoff, en 'Music Hall', gebaseerd op werk van Paul van Osjaijen. Hun nieuwste muziektheater- voorstelling 'La Mama' dragen De Gebroeders Flint op aan Moeder de Vrouw, Moeder Theresa, Moeder Aarde, Moe der Maria, Moeke, Mutti, Moe der, vorstin van wastobbe en aanrecht. 'La Mama' past wel iswaar in de groepstraditie om literair materiaal te bewerken, maar heeft dit keer een breder kader. Zowel proza als poëzie van meerdere schrijvers vor men de inspiratie bron om de haat-liefdeverhouding tegen over de moeder theatraal vorm te geven. Muziek in de vorm van operafragmenten, chansons en een enkele smart lap bepalen daarbij de sfeer. Statenzaal.

de Faam | 1995 | | pagina 11