UITGEREKEND BIJ JUMBO: >r Hits Nieuwe Snaar in een nieuwe jas Woensdag 11 januari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Gevonden Cursus/onderwijs Allerlei Ouderen Bijeenkomst Natuur Sport WARMLOPEN VOOR DE DUINEN NUTRICIA CHOCOMEL 49 UNOX GROENTE-, KIPPE- OF TOMATENSOEP 29 BAVARIA PILS A [49 MAGER RUNDERGEHAKT JONGE KAAS IGLO PIZZA CROSSA MILANESE 1 99 Jumbo is beter dan u denkt. ZONDAG DONDERDAG MAANDAG DINSDAG VRIJDAG ZATERDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Verhalen - De Zeeuwse Volks universiteit biedt de ochtendcur sus 'Op verhaal komen' aan. De cursus begint woensdag 18 janu ari om 9 uur in het gebouw van de ZVU in Middelburg. 'Op ver haal komen' is een elementaire cursus voor iedereen die geboeid wordt door verhalen en wil leren een verhaal te vertellen. Samen met de Zeeuwse Biblio theek biedt de ZVU een cursus 'Boek- en Bibliotheekgeschiede nis' aan. De cursus begint 18 jan- uri om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Doel van de cursus is deelnemers een logisch overzicht te bieden van de geschiedenis van het boek vanaf zijn eerste verschijnings vorm tot nu. Open tafel - Verzorgingshuis Sint Willibrord in Middelburg begint donderdag 12 januari een Open tafel-voorziening. Vanaf die dag kunnen mensen van 65 jaar en ouder tegen betaling van f7,65 een warme maaltijd binnen Sint Willibrord gebruiken. De open tafel serveert zeven dagen per week rond 12 uur 's middags een maaltijd van drie gangen. Betaling geschiedt met bonnen, die op werkdagen per vijf of tien stuks worden verkocht aan de receptie. Na de maaltijd kunnen de eetgasten eventueel blijven om deel te nemen aan de activi teiten die in het verzorgingshuis worden georganiseerd, zoals gymnastiek en bingo. Starters - De Kamer van Koop handel en het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf verzor gen 24 januari in Middelburg een voorlichtingsbijeenkomst voor iedereen die plannen heeft een eigen bedrijf te beginnen, 's Mid dags wordt algemene voorlich ting gegeven - met het onderne- meningsplan als rode draad - over wettelijke regelingen, het commerciële en het financiële plan, starten met behoud van uit kering en subsidies en kredieten, 's Avonds zijn er twee work shops waar aan de hand van twee praktijksituaties wordt ingegaan op het opstellen van een begroting en het vaststellen van de haalbaarheid. De ene situ atie betreft een publieksgerichte en de andere een bedrijfsgerich te onderneming. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Volgende bijeenkomsten worden gehou den op 7 maart, 25 april en 13 juni. Beestenboel - Het Zeeuwse Biologisch Museum houdt woensdag 18 januari de eerste beestenboelmiddag van 1995. Een beestenboelmiddag is een woensdagmiddagactiviteit voor kinderen van 6 tot 13 jaar, over een thema passend bij het sei zoen. De educatieve dienst van het museum houdt dit jaar - wegens het succes vorig jaar - elke maand een beestenboel middag. Het thema van 18 janu ari is 'Kijk naar je eigen' (over zin tuigen). In de educatieve ruimte is een circuit uitgezet waarbij alle zintuigen aan bod komen door geluidsopnamen, eer, voelbak, gehoorkokertjes, een kijkspel en de mogelijkheid tot proeven. Bij goed weer vindt buiten een aan sluitende activiteit plaats. Maxi maal 30 kinderen kunnen deel nemen en aanmelden is gewenst. Nestkastje - KNNV en IVN ver zorgen zaterdag 28 januari vanaf 12.30 uur in het MEC in Vlissin- gen een les nestkastjes timme ren voor kinderen vanaf 8 jaar. Voor materiaal wordt gezorgd, de deelnemers moeten alleen zelf een hamer en een zaag mee nemen. Het is nu de tijd om nestkastjes op te hangen. Als het voorjaar aanbreekt hebben de vogels de kastjes al kunnen verkennen en hun keuze voor een nieuw verblijf kunnen bepa len. Tijdens de middag in het MEC krijgen de kinderen uitleg over hoe en waar het nestkastje het best kan worden opgehan gen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de Milieuwinkel in Middelburg. Aikido - Deze maand begint Sportinstituut Smid in Vlissingen met een Aikido-groep. Deze Japanse krijgskunst heeft als kenmerk het meegaan met de kracht van de partner en die kracht omzetten in cirkelbewe gingen om de partner ten val te brengen. Aikido staat voor har monie van lichaam en geest. Daarnaast verzorgt Sportinsti tuut Smid lessen Kobudo, het omgaan met mes, wapenstok, bo en jo. In de lessen leren de deelnemers niet alleen verdedi gen op aanvallen met wapens, maar ook hoe ze deze afhandig kunnen maken om er zelf mee te werken. Aikido-lesen worden gegeven op woensdagavond, Kobudo-les op vrijdagavond. Kinderhulp - Stichting Europa Kinderhulp (SEK) zoekt nieuwe gastouders. De stichting organi seert vakanties voor kinderen van 6 tot 12 jaar uit dichtbevolkte stadsdelen in Duitsland, Enge land, Frankrijk en Nederland, die (bijna) nooit op vakantie kunnen. Een gastgezin kan zorgen voor een paar weken gezelligheid, geborgenheid en wat extra aan dacht voor het gastkind. Voor meer informatie: 01180-16839. Zeerollen - Oo uitnodiging van de werkgroep Aula Zeeland ver zorgt M. Boertien dinsdag 17 januari de lezing 'Hernieuwde discussie over de Dode-Zeerol len', om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het begon in 1947 toen een herders jongen bij de Dode Zee een rol vond in een grot. Discussies over de herkomst van de rollen leidden tot verschillende theo rieën. Veel van de belangrijkste rollen werden gepubliceerd, maar er was altijd nog ongepubli ceerd materiaal waarover veel werd gespeculeerd. Zo beweer den sommige schrijvers dat dit materiaal dingen bevatte die tegen joodse of christelijke opvattingen ingingen. In 1993 verscheen een complete microfi che-editie van alle vondsten, waardoor gerezen verdenkingen konden worden weerlegd. De discussie over de achtergrond van de Dode-Zeerollen werd wel heropend. Tijdens de lezing zal daaraan aandacht worden besteed. Borssele - De actiegroep Stop Borssele neemt zaterdag 14 januari haar 'sleutelpositie' in en zal symbolisch een sleutel aan reiken voor de door de actie groep gewenste sluiting van de kerncentrale. Elke groepering of individu die met Stop Borssele uitkijkt naar het moment van slui ting is uitgenodigd de bijeen komst bij te wonen. Er zal een mogelijk zijn om eigen oude sleutels bij te dragen. Zolang de kerncentrale nog draait zal Stop Borssele oude sleutels verzame len en gebruiken voor een afscheidscadeau. De activiteit vindt plaats zaterdag 14 januari om 11 uur op de dijk voor de hoofdingang van de kerncentrale in Borssele. Vakantiebeurs - ANWB-leden uit Zeeland kunnen 12 en 15 januari met de nieuwe dubbel dekker van de Nederlandse Spoorwegen, de Regiorunner, naar de Vakantiebeurs in Utrecht reizen. De treinen krijgen van binnen en van buiten een ANWB-karakter. ANWB-leden die met de auto naar de Vakan tiebeurs willen, kunnen bij het ANWB-agentschap in Vlissingen en bij de ANWB in Middelburg terecht voor een toegangskaart tegen gereduceerd tarief. De Vakantiebeurs wordt voor de 25e keer gehouden in de Jaar beurs in Utrecht. Reclassering - Sinds 1 januari is de reclassering in Nederland gereorganiseerd. De negentien arrondissementale stichtingen en hun samenwerkingsverband zijn opgegaan in de Stichting Reclassering Nederland. Voor Zeeland betekent de reorganisa tie dat de afdeling reclassering van het Leger des Heils in Mid delburg wordt gesloten. Mede werkers en klanten gaan over naar de unit Middelburg van de Reclassering Nederland - geves tigd in de Stationsstraat - of naar het Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs (Vlissingsesingel), indien het delinquente gedrag nauw verweven is met versla ving. Als algemene voordeur - voor de verdeling van cliënten, voor algemene informatie, rap- portaanvragen et cetera - treedt het arrondissementssecretariaat op. Van daaruit bestaat continu overzicht over wat waar gebeurt met welke cliënt binnen de reclassering. Zanglust - De afdeling Arne- muiden van de Nederlandse bond van Vogelliefhebbers Zang- lust vertoont 13 januari het eer ste deel van de vogelfilm 'Voliè revogels, hun kleuren en muta ties'. Het tweede deel wordt ver toond op vrijdag 7 april. Beide vertoningen, verzorgd door Jan Chris en Ria van Dam uit Pijnac- ker, beginnen om 19.30 uur in verenigingsgebouw de Arne in Arnemuiden. Weefkring - Weefkring Goes en omstreken viert 17 januari met een receptie in de Vroone in Kapelle het feit dat de weefkring twintig jaar geleden werd opge richt. Leden van de weefkring krijgen ter ere van het jubileum een workshop hoeden maken aangeboden. Het doel van de weefkring is zich bezig houden met weven in al zijn facetten, van het spinnen en verven tot het weven op ramen en getou wen. De weefkring stimuleert de leden door het organiseren van bijeenkomsten, workshops, lezingen, cursussen en dergelij ke. De ieden zijn afkomstig uit heel Zeeland. Voor meer infor matie: 01180-25210. Clown - Tussen 10 en 16 december zijn bij de politie in Middelburg de volgende zaken afgegeven: een rood en blauw boodschappenkrat; grijze geld kist met kleingeld en kasbewijs; goldplated schakelarmband; ABN/AMRO-pas; Rabopas; ste- denboek van Nederland; kinder boekje met diereplaatjes; dossiermappen in verpakking; bruine leesbril aan zwart koord; Polaroid etui met bruine voorzet- glazen; bankbiljetten; blauwe regenhoed; rood/groene kinder muts; paar kinderwanten; panty kniekousjes; zwarte paraplu; zwarte opbouwbare paraplu; groen/witte kindersjaal; twee damessjaals; bruine damesfiets: paarse klittebandportemonnee; zilveren heren- en damesring; kinderschoen; zilveren oorhan ger; goudkleurig naamplaatje met inscriptie; diverse sleutels; computerspelletje in verpakking; speelgoedclown; zwarte rugzak; wegenkaart Nederland in bruine map. Het gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie, tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. vol of halfvol, pak of fles a I liter van 2,39 voor A blik a 500 gram van l ,99 voor A krat a l 2 flesjes a 30 cl van 6,69 voor J per kilo van l 3,90 voor CO vers van het mes, per kilo van I l ,90 voor per pak van 3,49 voor A Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 14 januari 1995 Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06 0220161 Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Centrum San-Bao Middel burg, wekelijks meditatie cursus, 20.15 u. De Schelp Domburg, schmincken, 14 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, leergroep 'Jezelf en anderen', 18 t/m 34 jaar, 19.30 u. Bachten Reede Vlissingen, Stichting Welzijn Ouderen, optreden volksmu ziekgroep Ambras, 19.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bin go, 20 u. Schuttershoftheater Middel burg, Lava, lezing Aafke Steenhuis, Chili, 16 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, LURV, lezing Ed Franck, 19 u. Stads schouwburg Middelburg, Kamer van Koophandel, nieuwjaarsbijeenkomst en uitreiking Prijs Creatief Ondernemerschap, 15.30 u. Synagoge Herenstraat Middelburg, Stichting Zeeuwse Leerhuizen, Rabijn Jacobs, lezing 'Kashroeth, de rituele spijswetten', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Natuurkundig Gezelschap Middelburg, lezing Prof. A. Lagendijk, 20 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, skw 'de Hayman', nieuw jaarsdisco, 11 tot 15 jaar, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Voetbalvereni ging De Noormannen West- kapelle, ouderavond, 19 u. Roosevelt Study Center Mid delburg, symposium Nieuw- Nederland in Biografisch Perspectief, 11 u. Aktivitei- ten Centrum Vlissingen, nieuwjaarsreceptie en bin go, 19 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Willem III- kazerne Vlissingen, Wandel sportvereniging 'Willen is Kunnen', wandeltocht, diverse afstanden, vanaf 9 u. Karolingenburcht Oost- Souburg, Single v/h SAZ, dans/praatavond, 20 u. Buurtvereniging Van Duy- venvoorde Oost-Souburg, jubileumdag met diverse activiteiten, vanaf 10.30 u. COC-pand Middelburg, (Fata) Morgana, Arabische nacht. De Schakel Middel burg, Lava, nieuwjaarsbal voor vrouwen, 20.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Aula Zeeland, lezing Prof.dr. M. Boertien, Hernieuwde discussie over de Dode-Zeerollen, 20 u. Schuttershof Domburg, beginnerscursus Origami, opgave en inlichtingen Han- nie van de Sluis, tel. 01196- 12703, 9.15 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, Womens Aglow Fellowship, maandelijkse samenkomst, 9.45 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum ouderen Westkapelle, weke lijkse soos 55-plussers, 19 tot 22 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Jacob Catsstraat 62 Middel burg, La Leche League, informatie-avond borstvoe ding, 20 u. Van Duyven- voorde Sporthal Oost-Sou burg, Sportvereniging Ast- row, sportinstuif 55-plus sers, 14 u. De Nieuwe Snaar en Trio Grande. Na vier succesvolle thea- terprodukties blikt het Vlaamse trio De Nieuwe Snaar terug op de afgelo pen jaren. Zaterdag 14 januari brengt het trio in de Stadsschouwburg in Mid delburg vanaf 20 uur een 'revue' vol klassiekers, maar dan wel in een andere verpakking. De Nieuwe Snaar Revue is dan ook een gloednieuwe show. Weliswaar samengesteld uit bekende componenten, maar nooit hetzelfde als voorgaande keren. Het absurde en muzika le drietal neemt bovendien een aantal gasten mee, zoals het gemengd vrouwenkoor Trio Grande en 'magicien' Stanis las van het Cirque du Trottoir. De laatste brengt zijn jarenlan ge ervaring mee, zijn métier als regisseur van het grote spektakel, zijn ernst als vak man en zijn gekheid. Samen zullen de heren en dames zang, humor, muziek, circus en magie verweven tot een bont en vrolijk avondvul lend programma. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 12 januari t/m wo. 18 januari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooy, 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M van der Poll, 19 uur: B. Ridder. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: C. Brakema (gez. dienst in de Herv. Kerk), 14.30 uur: P.J. de Buck. Hervormde Gemeente Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: C. Brakema, 14.30 uur: P.J. de Buck (gez. dienst in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKË Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: E.V.E. Wijnands (gez. dienst in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 14.30 uur: E.V.E. Wij nands. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25 iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur: B. Ridder. Hervormde Kerk Zo., geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo.: geen opgave ontvangen. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.C. Wessels. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hofplein- kerk. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: dienst, 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Koorkerk. Koorkerkhof, Zo. 10 uur: M. van Hemert. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk. Simpelhuis- straat, Zo. 19 uur: G.J. Smit. Thomaskapel. Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk, Oostkerkhof. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond (in de Nieuwe Kerk), Zo geen opga ve ontvangen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 6.2, Za 10 uur. bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A. Arduin. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J.D Oele. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. Bud ding, 17 uur H. Krabbendam. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: M van Hemert. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. De fjoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne) Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND" Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Hooimeijer, 19 uur: J.C. Mesu. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: T. Witkamp, 19 uur: J.C. Mesu (gez. dienst in de Geref. Kerk). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: A. Matthijsse. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. Esveld, 17 uur: J.F. Ezinga. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo 9.30 uur: A. Otten. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur. J. Bakker. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: P Joosse. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot Ï7.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. A. Arduin. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 17 uur: C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr, Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: D. Niemandsverdriet. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur. Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER" Hervormde Gemeente. Zo 10 uur: J. Pannekoek. WESTKAPELLE- Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn. ZOUTELANDË Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willi- brordusplein 2 Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: A P. Nauta, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: H. Hondius. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C. Kley. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: H. Korving. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A.J. van Zuylekom. Do. 12 januari t/m wo. 18 januari HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.L.F. Wort el boer, Korendijk 36, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 7707 7. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R.A.D. van Tol. Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wes terbaan 18, West-Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Scha ik, Sabalaan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 17