'A fortified city' De Dubliners voorproefje op Zeeuws Film festival doen het weer Orgelklanken over het Zeeuwse land Miles Browning Band laat de Nolle sidderen Symfonisch rockrondje Eye to Eye Natuur ten toon gesteld 2 AUGUSTUS T/M 8 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND Exclusief concert Michael Nyman DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 1 augustus 1990 lïï HÏ IM lïï lïï 10» Hï DONDERDAG 2 AUGUSTUS Musica Espanola, Eye to aye, Spaanse muziek en dans, Happy Buccaneer, A. Dekenstraat 5, Vlissingen, 22 uur. Henk G. van Putten, carillon concert, Abdijtoren, Middelburg, 19.30 uur - 20.30 uur Straatfestival Vlissingen: - Ronald Brautigam, klassiek, St Jacobskerk, 20.15 uur. - De Stijle, WantVincent Groen, theater, Bellamypark, 20 uur. - Ubu Roi, Roemenië, Vestzak theater, 20.30 uur. - Jan Decleir, "Poezemuis", hoofdpodium, Bellamypark, 22.15 uur. - Guido Belcanto/La Esterella, Spiegeltent, 23 uur. - Tablamenco, de Piek, Hellebar- dierstr 13, 23 uur. - Assemblea Teatro, "Dreams", theater, Arsenaalterrein, 23.30 uur. VRIJDAG 3 AUGUSTUS Straatfestival Vlissingen: - De Stijle, Wanttheater, Bellamy park, 20 uur. - Suk Chamber Orchestra, klas siek, St. Jacobskerk, 20.15 uur. - Rick Dean, Happy Bucaneer, A. Dekenstr. 5, 22 uur. - All About Eve, (Hoofdpodium) Bellamypark, 22.30 uur. - Guido Belcanto en het Orkest Zijner Dromen, Spiegeltent, 23 uur. - Line Out, De Piek, Hellebar- dierstr 13, 23.30 uur. Give Buzze Blues Band, Bar American, Plein 1940, Middel burg, 21 uur. Wim v.d. Wege, Orgelconcert, St. Jacobskerk, Vlissingen, 12 uur - 12.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. ZATERDAG 4 AUGUSTUS Straatfestival Vlissingen: - Sjon, theater, binnenstad, 15 uur. - Rocco, theater. Boulevard/bin nenstad, 15 uur. - Dia klankbeelden Savel en Paul Cheptea, Roemenië, Vestzak theater, 20.30 uur. - Sue Ann, Zangeres, Happy Bu caneer, A. Dekenstr. 5, 22 uur. - Sylvie Sivann, "Cafe Moka", Spiegeltent, 23 uur. - Assemblea Teatro, 'In Fra li Ca- si'. Theater, Arsenaalterrein, 23.30 uur. - Turbo, De Piek, Hellebardierstr. 13, 23.30 uur. Jazz orkest, oude stijl, Alassio, Zusterstraat, Middelburg, 21.30 uur. ZONDAG 5 AUGUSTUS Straatfestival Vlissingen: - Ifang Bondi, (hoofdpodium), Bellamypark, 21 uur. - Carbazol, Band, Happy Buca neer, A. Dekenstr. 5, 22 uur. DINSDAG 7 AUGUSTUS Klaas J. Mulder, orgelcon cert, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Inge Korfmacher en Carla Schroyen, Harp en Sopraancon cert, Dorpskerk, Oostkapelle, 20 uur. Bassie en Adriaan, lachspeta- kelshow. Het openluchttheater. Domburg, 15 uur. Jazz orkest, oude stijl, Alassio, Zusterstraat, Middelburg, Tijdens het vuurwerk. VRIJDAG 3 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Gremlins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 19 uur. 'De gulle minnaar' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20 en 22.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dreams' 20 uur. 'King of Comedy' 22.30 uur. ZATERDAG 4 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman '14, 19 en 21.30, 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Gremlins 2' 14, 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 19 uur. 'De gulle minnaar' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20 en 22.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'License to kill' 20 'Dreams' 22.30 uur. ZONDAG 5 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 14,19 uur 'De gulle minnaar' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Berge rac' 20.30 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'Un dimanche a la Cam- pagne' 20 uur.'Dreams' 22 uur. MAANDAG 6 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20.30 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'The Abyss' 20.30 uur. DINSDAG 7 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20.30 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'Another Woman' 20 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20.30 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'Leedvermaak' 20 uur. 'Dreams' 22 uur. DONDERDAG 9 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Back to the future 3' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'Dangerous Liaisons' 20.30 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Alhambra II Vlissingen, 'De reddertjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'De red dertjes' 14 uur. Swingende funkrock, een beetje ballad hier, een deuntje disco daar, kortom, wederom een optreden van de Miles Browning Band uit Vlis singen. Woensdag 8 augustus siddert het terras van het Vlissingse strandpaviljoen De Nolle vanaf 19 uur op zijn grondvesten. MARIEKERKE Gemeentehuis. (Raadzaal, Dorpssstraat 3). M.P. Nagelkerke. pentekeningen. Ma. t/m vr. 9 tot 16 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin De lano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van JW. van Trirum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschil derijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Holografiemuseum 'Dennis Ga- bor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen;t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude- en moder ne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verpie- ding: Watersport, tentoonstelling over waterrecreatie. Openingstijden Bilbiotheek. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Kent, en versiert, eer datje mint, vrijen en trouwen in Nederland 1500-1800. 'Royai Seed', Jan van Munster, sculpturen en brandmerken. Ope ningstijden Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal. (Markt) Siegfried An- zinger, schilderijen. Openingstijden: Di. t/m za. 11 tot 17 uur. Zo. 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Francois Ryckhals Museum. (Dam 71). "Terug in het geboortehuis". "Beeldig" Juul Kortekaas, Objec ten, zeefdrukken en beelden met een ziel. Openingstijden do. vr. za. van 13 - 17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). Jacques Willems, natuurfotografie. Openingstijden bank. Amrobank. (Markt 7). Se/ektie van werk uit de kursussen van het M.I.K.V., teke nen/schilderen, keramiek, mode, weven, jeugdateliers, fotografie. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur, do. van 19 tot 20 uur. Woninginrichting Gerritsen. (Lan geviele 27, toonzalen). Willem F. van de Kop, papiersnij- en plakwerk (z.g. decoupagetechniek). Tijdens openingsuren. (t/m 10 augustus) Ramschip Schorpioen. Middelburg in vuur en vlam, foto's geven een beeld van Middelburg voor, tijdens en na de tweede wereldoorlog. Ie dere dag van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Mu seum.(Duinvlietweg 6) "Bonsai". "Amateur Beeldende Kunstenaars". Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". "Twee Eeuwen Walcherse Dracht" tentoonstelling. Kees Weltevrede, olieverf en aquarel. Openingstijden Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990. Wisseltentoonstelling: Ogen bedrogen, tentoonstelling. Ope ningstijden zo. 14 - 17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Zeeland Water land. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeuwpottententoonstelling. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. Hervormde Kerk Veere. Wiens schuld is het?' tentoonstelling van ma. t/m vr. van 14 tot 17 uur. (t/m 10 augustus) VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, Di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie- dereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Stedelijk Museum Vlissingen. (Bel lamypark 19). "De collectie gegroe peerd", zes interpretaties op de collectie zoals deze de afgelopen honderd jaar is ontstaan. "De kunstkring Het Zuiden", Werken van G. Jacobs en tijdgenoten. "De oudheidkamer anno 1895". Ope ningstijden ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Watertoren. Annemie van Kerck- hoven en Danny Devos, heden daagse kunst. Di. t/m zo. van 11 tot 17 uur. Watertoren (Centrum Vlissingen). Philippe Tonnard. Grens gebieden, di t/m zo 11 tot 17 uur. (vanaf 4 augustus) Stedelijk Museum, Paviloen Mu- seumtuin 29, IJsprojecten ma t/m vr 10 tot 17 uur, za en zo 13 tot 17 uur. A ris. Ik en de wereld volgens Tonnard De Vlissingse symfonische rock groep Eye to Eye is komende tijd vier keer in de Scheldestad te zien. Donderdag 2 augustus staat de band vanaf 23 uur in de Happy Buccaneer, vrijdag 3 au gustus vanaf 20.30 uur in de Hoppit, zaterdag 4 augustus van af 22 uur in de Concurrent en dinsdagavond 14 augustus in Frapo's. Eye to Eye werd in de zomer van vorig jaar opgericht. De band bestaat uit Brian van Zwietering, gitaar, toetsen en zang, Hertwig van Zwietering, drum en zang, Ronald Gill'ard, bas en Peter Toussaint, gitaar en zang. Naast eigen werk speelt de Eye to Eye ook werk van Yes, Kansas, Toto en Gary Moore. In mei van dit jaar werd een demo opgenomen. „Recent accentueert Tonnard minder de terreur van het zich ontwikkelende, afwikkelende on bereikbare motief (zonder daar om die voorgaande fase te verloochenen) maar relativeert hij de idealistisch gekleurde zoek tocht naar de buitenwereld". Op zoek naar inzicht in zijn persoon lijke drijfveren, maakt Tonnard in zijn werk gebruik van beelden van kwelgeesten, doodshoofden en illustraties van kinderboeken. In het kader van het Filmfesti val Zeeland geeft de Michael Nyman Band donderdag 13 september exclusief voor Ne derland een concert in de Middelburgse Stadsschouw burg. De kaartverkoop is van daag (woensdag) begonnen. Michael Nyman is vooral be kend geworden door zijn composities voor de films van Peter Greenaway. Zo werden onder meer de films 'Drowning by numbers' en 'The cook, his wife and her lover' door hem van muziek voorzien. De platenmaat schappij Virgin heeft onlangs een cassette met vier cd's met de filmmuziek van de Mi chael Nyman Band uitge bracht. De band bestaat uit twaalf Engelse muzikanten, die in Middelburg onder meer 'Drowning by numbers' en een gedeelte van 'The Cook' uitvoeren. Nu al is er veel belangstelling voor kaarten voor het con cert. Enige haast bij het re serveren is dan ook gepast, want de schouwburg kan maar vijfhonderd mensen bergen. Kaarten zijn te koop bij de VVV in Middelburg en via het Festivalkantoor, tele foon 01180-13482. Genodigden mochten afgelopen vrijdag een kijkje komen nemen in Electro waar de negen minuten durende film 'A fortified city' van Paul de Nooyer werd gedraaid. Twee dagen eerder was de film in premiere gegaan in het Amster damse filmtheater De Uitkijk. Tij dens het Zeeuws filmfestival in september is de film van de Zeeuw voor een breder publiek toegankelijk. Verder wordt hij als voorfilm in een aantal geselec teerde Nederlandse theaters ge draaid. Korte beelden, fotografie, anima tie en verschillende visies op het fenomeen film komen aan de or de. Een man, gespeeld door Men- no de Nooyer, wordt geconfronteerd met verschillende standpunten van Amerikaanse en Canadese filmmakers en kunste naars. De sfeer van afzondering, het benauwende van de kamer waarin de 'man' zich bevindt krijgt een bijzondere waarde in deze film. Scène uit 'A Fortified City' van Paul de Nooyer. breide reeks concerten naar Ne derland. De onverslijtbare band verzorgt donderdag 27 septem ber een optreden in De Stenge in Heinkenszand. De kaartverkoop (onder meer via de VVV's) is al begonnen. The Dubliners staan garant voor een avondvullend programma, waarbij niet alleen melancholieke ballades en opgewekte 'jigs en reels', maar ook podiumsucces sen als The Wild Rover, Seven Drunken Nights en The Irish Ro ver aan bod komen. De folkgroep bestaat al weer achtentwintig jaar en is inmiddels aan een tweede jeugd begonnen. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan het feit dat vermaarde bands als U2 en The Pogues, er geen geheim van maken dat The Du bliners voor hen een voorbeeld functie vervullen. Hetgeen weer resulteerde in een samenwerking van de Dubliners met The Pogu- ees op de jubileumelpee Celebra tion en de gezamenlijke opname van het WK-lied Jack's Heroes. Sindsdien heeft de band er weer een hele schare jonge fans bij. Het voormalige PZC-gebouw aan de Vlissingse Walstraat heeft een kleurrijke metamor fose ondergaan voor de expo sitie van de Belgische beeldend kunstenaar Philppe Tonnard. De expositie - de tweede in de serie 'Grensge bieden' - wordt zaterdag 4 augustus om 15 uur geopend door Tonnard zelf, en loopt door tot en met 30 septem ber. De schablone-schilderijen en sculpturen van Philippe Tonnard zijn zeer kleurrijk en vol. Geen hoekje van het doek wordt met rust gelaten. „De wereld is kakel bont, maar tevens ongerijmd in de nutteloze, overvloedige geba ren, waardoor 'de realiteit als leu gen' tot levensvorm verheven wordt. De schablone-schilderijen incarneren een agressief en schaamteloos van een wereld die zijn zelfbewustzijn kwijtgeraakt is", aldus de Antwerpese kunst criticus Wim van Mulders in de Grensgebieden-catalogus over het eerste werk van Tonnard. Ook bij de tentoonstelling in het voormalige PZC-gebouw staat Tonnards' ik (en die van de toe schouwers) weer centraal. Door middel van huisvormige constructies en een wegennet wordt de 'ik' met zichzelf gecon fronteerd. Wim van Mulders: „De schilder-dissident bekijkt de we reld als de instantie die het 'ik' voortdurend verdraait en poogt uit te schakelen. Het gaat erom de ketenen af te werpen om de bevrijdingsoorloog van het 'ik' tot een (relatief, voorlopig) goed ein de te brengen". In de Watertoren in Oost- Souburg is tot en met 25 augus- Werk van Philippe Tonnard. tus de andere Grensgebieden expositie van Danny Devos en Annemie van Kerckhoven nog te zien. Zaterdag 1 september wordt daar de tentoonstelling van beeldend kunstenaar Eric Brandts geopend. Orgelklanken overspoelen weder om het Walcherse land. Deze week worden niet alleen Vlissin gen en Middelburg, maar ook Zoutelande en Gapinge met een orgelconcert verblijd. De reeks begint woensdag 1 au gustus om 20 uur op het acht tiende eeuwse Weidtman-orgel in de Catharine kerk in Zoutelande met een concert van Jan van Driel. Wie zijn middagpauze vrij dag 3 augustus aangenaam door wil brengen, kan van 12 tot 12.30 uur in de Sint Jacobskerk in Vlissingen terecht. Daar wordt het orgel bespeeld door Wim van de Wege uit Terneuzen. 's Avonds wordt het Flentrop-orgel in dezelfde Jacobskerk vanaf 20 uur onder handen genomen door de welbekende Bram Beekman. In de gereformeerde kerk in Ga pinge verzorgt Pieterjan de Buck een concert op het fraaie acht tiende eeuwse kabinetorgel van de kerk. „Gezien de eerste aanleg van dit muziekinstrument was het aanvankelijk een pijporgel voor huiselijk gebruik, maar het frontje heeft zeker kerkorgelallu res", aldus kenners, die enthousi ast zijn over de beschilderde deuren en het snijwerk in het raamwerk. Het concert van De Buck begint eveneens om 20 uur. Tegelijkertijd begint in de Nieuwe Kerk in Middelburg het concert van Klaas J. Mulder. Jacques Willems exposeert tot en met 31 augustus zijn natuur foto's in het hoofdkantoor van de Rabobank aan de Middelburgse Lange Geere. Willems verdiepte zich al jong in natuurstudie, tekenen, boetseren en fotografie. Na zijn studietijd hield hij zich bezig met biologisch onderzoek. Sinds een paar jaar maakt hij ook bronssculpturen en dierminiaturen. Bovendien schrijft Willems verhalen en gedichten. Eerder exposeerde hij onder meer in de Middelburgse galerie De Wijnstock, het Zeeuws Biolo gisch Museum, in het Belgische Essen en in Blijdorp in Rotterdam. The Dubliners. The Dubliners, lerlands oudste en beroemdste folkgroep komt in het najaar weer voor een uitge-

de Faam | 1990 | | pagina 7