Muzikale hoogstandjes van Le Quattro Mani Dank, dank, dank! Smakelijk eten en luchtballon kijken Wie wordt Miss Zon? De Vi 0 i der se dagen: een 1 eest van li IOO! g niveau Voor het Vrouwenpolderse strand wordt donderdag 24 (Hemelvaartsdag) en vrijdag 25 mei een echte 'Twee-dagen Zee-Surf-Session' gehouden. Een hoe raatje is hier wel op z'n plaats, want nog nooit eerder werden er in Zeeland wa ve surfwedstrijden gehouden die meetellen voor de competitie. „Toen wij door de organi satie van de Vrouwen polderse Dagen werden gevraagd om een groots surf-evenement op te zetten, hebben wij geen moment geaarzeld", zegt Peter Nijssen, een van de organisatoren die met zijn Goese zaak Fun Station bovendien hoofdsponsor is van de surfsession. „Het wordt een spektakel", zegt me deorganisator Ronald gedecideerd. „En de aanvraag voor deelname is werkelijk overstel pend". Met name de le den van de surfvereniging 'Zuid- Zaterdag 26 en zondag 27 mei is er meer tussen de Vrouwenpol derse hemel en aarde. Vliegers bijvoorbeeld. En een stuntvlieg tuig. Plus een heteluchtballon. Niet niks, dus. Bij het vierde International Kite Festival gaan honderden vliegers uit allerlei landen de lucht in. De meest uiteenlopende vliegermo dellen zullen de hemel verfraaien en er gaan onvoorstelbaar lange kettingen van gekoppelde vliegers de lucht in. De top van West- Europa's stuntvliegerprofs laat zien met welke precisie je een mo derne stuntvlieger kunt besturen en met een demonstratie zitvlak- (jawel) racen wordt duidelijk gemaakt welk een gigantische kracht een powerkite kan ontwikkelen. Verspreid over beide dagen vin den er enkele interessante wedstrijden en klassementsproeven plaats, waarmee de deelnemers tal van prijzen kunnen winnen. Nog meer spektakel komt zondagmiddag van stuntvliegtuigpiloot Bert Huizinga. De rolls en loopings in zijn airshow zullen menig be zoeker klamme handen en kippevel bezorgen. Met beide benen op de grond - of liever: op de pedalen - staan de jongens van het All Terrain Bike team, die zowel zaterdag als zondag op hun flitsende terreinfietsen door het mulle zand ploegen. Wie tenslotte absoluut geen hoogtevrees kent maakt zaterdag tijdens de barbecue kans om zelf het luchtruim per luchtballon te veroveren. De organisatie van de 'luchtdag' is in handen van Van Amerongen Vliegers uit Middelburg. Het evenement wordt gesponsord door het populair wetenschappelijk maandblad Kijk, Combi Back foto, video en audio, Agfa, Fuji, autobedrijf van der Vliet Goes bv, Fred dy Wolf verkeersinstructie en Hoechst Holland bv. Het vliegerstrand is bereikbaar via buslijnen 33 en 104 (uitstappen bij Resto Vrouwenpolder). Automobilisten worden verzocht hun auto op de parkeerterreinen bij Resto Vrouwenpolder en aan de Fort den Haakweg of bij het overloopterrein na bungalowpark Breezand te parkeren. West-7' hebben grote belangstelling voor het surffestijn. „Het programma liegt er niet om", aldus een en thousiaste Ronald. „Donderdag staan er surfslalomwedstrijden op het programma en zo rond 15.30 uur beginnen de trainingen voor het wave-surfen. Dit natuur lijk als voorbereiding op de officiële wave- surfwedstrijden die vrij dag worden gehouden. De ongetwijfeld span nende finale begint om 16.30 uur". De organisatoren zijn niet bang voor windstil te. „Zoiets kan natuurlijk gebeuren en dat zou jammer zijn, maar we hebben genoeg moge lijkheden achter de hand om met alternatieven te komen die minstens zo spectaculair zijn". Woensdag 16 mei 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Wave-surfspektakel met officieel tintje Honderden prachtige bouw sels zijn er te zien. inzet: con centratie en kracht zijn nodig om de vliegers in de lucht te houden. liever de lucht in Zaterdag 26 mei is het muziek dag in de dorpskern van Vrou wenpolder. En als de organisatoren van de Vrouwen polderse Dagen het over muziek hebben, bedoelen ze niet zomaar muziek, maar niemand minder dan het bekende orkest Le Quat tro Mani. Le Quattro Mani trekt zaterdag tussen 10.30 en 12 en van 15 tot 16.30 uur kris kras door de Vrou wenpolderse dorpskern en ver rast de bezoekers met een repertoire van afwisselend Hon gaarse zigeunermuziek, bekende jazz, spetterende swing uit de ja ren dertig en onvervalste zwoele Argentijnse tango's. Het heeft de organisatie de nodi ge moeite gekost om de virtuoze musici te kunnen boeken. Sinds hun succesvolle theaterproduktie Tadeusz vorig jaar in Frascati in première ging, kan Le Quattro Mani de vele opdrachten amper bijbenen. Het orkest treedt soms op één dag in drie verschillende plaatsen op. Een buitenkansje voor de bezoekers van de Vrou wenpolderse Dagen dus. De organisatie van de Vrouwenpolderse Da gen wil langs deze weg de vele sponsors, de aan de ommezijde van deze pagina ver melde adverteerders en de gemeente Veere bedanken voor de te verlenen diensten en de toegezegde subsi die. Zonder dit alles was het onmogelijk geweest om tot een zo grote opzet van de Vrouwenpolderse Da gen 1990 te komen. Volop actie met de surfplank. Waf is~nöiTfeest zonder één sma kelijke maaltijd? Niets, dachten slagerij Van Esbroek, bakkerij Corbijn en café De Boekanier. De ondernemers voegen de daad bij het woord en verzorgen zaterdag 26 mei tussen 17.30 en 20.30 uur op het terrein rond te feest tent een grote barbecue. De veertig man sterke Engelse 'Bromyard Wind Concert Band' zorgt tussen 17.30 en 19.30 uur met lichte concertmuziek voor extra gezelligheid. Michiel van Amerongen reikt tijdens de bar becue de prijzen van het Interna tional Kite Festival uit. Bovendien stijgt er tussen 19 en 19.30 uur een bemande heteluchtballon bij de feesttent op. Bij een ongunsti ge wind wordt de start verplaatst naar het weitje op de hoek van de Noorddijk en de Fort den Haakweg. WIN EEN MODEL L EN O PL EID/N G Welk meisje droomt er nu eens niet stiekem van een carrière als fotomodel? Als het aan de orga nisatoren van de Vrouwenpolder se Dagen ligt, hoeft het niet alleen bij dromen te blijven. Meis jes vanaf vijftien jaar kunnen na melijk meedoen aan de Miss Zon verkiezingen. De hoofdprijs? Een volledige opleiding tot manne quin! Met het officiële certificaat dat bij deze opleiding hoort, kan de winnares zich bij ieder erkend modellenbureau in Nederland la ten inschrijven. Overigens zijn er nog vele andere mooie prijzen te winnen. En wie weet wat er alle maal nog uit deze verkiezingen zal rollen, want de deelneemsters worden door een meer dan des kundige jury beoordeeld. Wat te denken van modellenbureau manager Ali Wille, impressario Wim Verschelling of Vara- showballetdanseres Mariëtte Geldof? De jury bestaat verder uit Jon Aartsen en Diana Zwier, die elk een modellenopleiding verzorgen. Wie mee wil doen aan de Miss Zon verkiezingen kan een deelnameformulier ophalen bij het VVV-kantoor en de Rabo bank in Vrouwenpolder en bij modellenbureau Aliënne, Baten burg 31 in Vlissingen. De Vrouwenpolderse Dagen. Een feest van hoog niveau, mogen we na zes jaar rustig stellen. Een feest dat ook enorm gewaar deerd wordt, getuige de grote aantallen bezoekers die Vrou wenpolder elk jaar weer weten te vinden. Van donderdag 24 tot en met zondag 27 mei is het weer zo ver: één en al spanning, sen satie, gezelligheid en vooral: ont spanning in en om Vrouwenpolder. Het programma ziet er als volgt uit: donderdag (Hemelvaartsdag) en vrijdag bij het strand twee da gen lang Zee-Surf-Sessions. De mens tegen de elementen: gega randeerd een schitterend schouwspel, dat zaterdag en zondag hoog in de lucht wordt voortgezet met het vierde Inter national Kite Festival. Op het terrein rond de feesttent in het dorp is zaterdagavond van alles te doen. Tijdens een barbe cue worden de prijzen van het vliegerfestival uitgereikt, treedt de Bromyard Wind Concert Band uit Engeland op, èn stijgt er een heteluchtballon op. Ook in het dorp zelf is er van alles te beleven. Zo is er een modellen- wedstrijd, begint donderdag de eerste toeristenmarkt van dit jaar en is er vrijdag ringrijden in ver sierde sjeesjes. Vrijdag is er ook een rommelmarkt voor de jeugd. Op het terrein van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg wordt zaterdag een ruiterspel op gevoerd, terwijl 's ochtends en 's middags het vermaarde Amster damse orkestje Le Quattro Mani in de dorpskern optreedt. Ook is er zaterdag op het sportveld een voetbaltoernooi en geven de schietvereniging en de gym nastiekvereniging demonstraties in het dorp. Verder is er geduren de de feestdagen een doorlopen de autoshow op het terrein van Veerse Dam Auto bv en verzorgt Blokker in het centrum drie da gen lang een tuinmeubelshow. En of dat allemaal nog niet ge noeg is, zijn er in de feesttent ook nog tal van wedstrijdschietingen, biertapwedstrijden en optredens. Donderdag treedt de formatie Escape er op, vrijdag is er een dri ve in show van Music Power en zaterdag is er een optreden van de country- en westernband Good News. Ook sjeesjesrijden is te zien tiji de Vrouwenpolderse dagen.

de Faam | 1990 | | pagina 11