Sociaal Fonds Bere- klauwen Four Freedoms Awards Huursubsidie Meiveld Commissies in juni Bestemmingsplan Hinderwet Buitenbad Werk in uitvoering Hof van Tange Paspoorten Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Tafeltje Dekje'" Wanneer keert het So ciaal Fonds uit? DE FAAM Woensdag 1 juni 1988 tor het oog van deLancjeJan Na een grondige opknapbeurt is het buitenbad van zwembad Poe- lendaele op maandag 30 mei om 7.00 uur opengesteld voor publiek. Ook de springstelling is vernieuwd en geheel aangepast aan de eisen van de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwembaden. Het buitenbad is van maandag tot en met vrijdag geopend van 7.00 tot 19.00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De tarieven zijn als volgt: f 1,85 voor kinderen tienbadenkaart kin deren 14,45), 2,80 voor volwas senen (tienbadenkaart volwassenen f21,75). Een jeugd- zomerabonnement kost 25, Kinderen tot en met 2 jaar hebben gratis toegang tot het buitenbad. Tien minuten voor de vermelde sluitingstijd wordt iedereen opge roepen het buitenbad te verlaten. Kinderen beneden 13 jaar worden slechts tot het diepe bassin toegela ten als zij een zwemdiploma bezit ten en een hierbij horend embleem zichtbaar op de zwemkleding dragen. Het recht wordt voorbehouden om - afhankelijk van de weersomstan digheden - het binnen- of buiten bad af te sluiten. De voorlopige sluitingsdatum van het buitenbad wordt gesteld op zondag 4 september. De Noordweg tussen de Gerbran- dylaan en de Pres. Roosevehlaan is afgesloten voor alle verkeer in verband met een reconstructie. Dc II. Smytegeltstraat is afgesloten voor doorgaand verkeer in verband met riolerings- en bestratingswerk. In de liuitenruststraat bevindt zich een wegversmalling en kan niet worden geparkeerd, omdat hier trottoirs en parkeervakken worden aangelegd. Op 2 en 3 juni is het Hof van Tan- ge niet beschikbaar als parkeer ruimte. Op deze dagen wordt een groot aantal bezoekers verwacht voor een congres van direkteuren van Sociale Diensten in de Schouwburg. Nog een paar weken en de vakan ties beginnen weer. Velen van u zullen al de voorpret beleven van een vakantie in het buitenland. Het is belangrijk zeker te weten of uw reisdocumenten in orde zijn. Voor Engeland, de Scandinavische lan den, Oostbloklanden en wereldde len builen Europa hebt u een geldig paspoort of toeristenkaart nodig. Met een paspoort, dat verlopen is, komt u deze landen niet in. Voor de overige Europese tanden kunt u nog -in elk gevat het ko mende vakantieseizoen- volstaan met een paspoort waarvan de gel digheidsduur minder dan 5 jaar is verstreken. Althans als grensdocu- menl. Buitenlandse banken kunnen bij het opnemen van geld wel moeilijk doen wanneer u een verlo pen paspoort laat zien. Paspoorten en toeristenkaarten worden nu nog afgegeven door de Commissaris der Kóningin in de provincie Zeeland. Rekent u wel op ongeveer drie weken voor uw paspoort of toeristenkaart klaar is. Zo snel mogelijk aanvragen dus! Alvast een prettige vakantie! "TafeUje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en .zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 6 juni 1988 tot en met II juni 1988 maandag rundergehakt, andijvie, puree dinsdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag jachtschotel donderdag kalkoen, appeltjes, rozijnen, aard appelen vrijdag gebakken vis, groente, saus, aard appelen zaterdag wat de pot schaft. Synagoge Herenstraat kreeg nieuw opschrift Achter een klein poortje in de Herenstraat bevinden zich de restanten van de joodse synagoge. Het kleine gebouw werd in 1944 door oorlogshandelingen verwoest en tot nu toe niet herbouwd. Sinds april 1987 beijvert dc Stichting Sy nagoge Middelburg zich voor de restauratie van dit gebouw. De synagoge werd in 1705 ge bouwd en was daarmee de eerste buiten Amsterdam en de vierde van Nederland. Van 1705 lot in de tweede wereldoorlog is de synago ge in gebruik geweest. Het is één van Nederlands kleinste synago gen, 10x9 meter. De synagoge is door het eerder genoemde poortje bereikbaar. Boven het poortje werd onlangs de oude tekst opnieuw aange bracht. In Hebreeuwse letters staat hier: "Beit-Hakenesset" (De synagoge). Daaronder staat: "bshnt THL.L Ipk". Deze laatste woorden vormen het jaartal. Daar in het Hebreeuws iedere let ter ook een cijfer aanduidt, heeft ook ieder woord een getalswaarde. Zo worden in opschriften dikwijls bijbelwoorden gebruikt om een jaartal aan te geven. In dit geval betekent bshnt: "In het jaar van". Lpk staat voor de uitdrukking: "volgens de kleine jaartelling; dat wil zeggen dat de duizendtallen van de Hebreeuwse kalender zijn weggelaten: THLL is een werk woordsvorm van het woord "lo ven", namelijk de aanvoegende wijs "love". Dit woord staat in het laatste vers van het boek der psalmen waar staat: "Al wat adem heeft love de Heere". Dit woord heeft de volgende getals waarde: T 400; H 5; L 30; L 30; Bij elkaar opgeteld wordt dit 465, waarvoor het duizendtal (5) moet worden geplaatst. Zo ontstaat het jaartal 5465. Onze jaartelling be gint bij het joodse jaar 3760. Het Sommige onderzoekers willen ons laten geloven dat wij in Nederland leven in een sociaal paradijs. De uitkeringen behoren tot de hoog ste ter wereld en alles lijkt geregeld te zijn van de wieg tot het graf. In de praktijk blijkt evenwel dat velen in onze samenleving moeite hebben om zich te handhaven. De reden daarvan is, dat behalve de uitkeringen ook de kosten van de eerste levensbehoeften zich op een hoog niveau bevinden. In Neder land geven wij met name een groot deel van het inkomen uit aan woonlasten ofwel de huur en ener gie. Uit het resterende deel moeten dan alle andere uitgaven worden bestreden, zoals "voor voeding, kleding, vervanging van meubi lair, enzovoorts. Met veel creativi teit blijkt men in staat om de eind jes aan elkaar te knopen. Als er echter een incidentele tegen valler is of het besteedbare inko men wordt aangetast dan komt men in de problemen. Voor deze tegenvallers is het veelal niet mo gelijk een beroep te doen op de Al gemene Bijstandswet, (informeert u daar overigens wel naar) of op een commerciële bank voor een lening. De gemeente heeft daarom twee aanvullende voorzieningen getrof fen, te weten de Gemeentelijke Kredietbank en het Gemeentelijk Sociaal Fonds. De Gemeentelijke Kredietbank (GKB) verstrekt kre dieten tegen een redelijke rente. Uit het Sociaal Fonds worden ren teloze leningen verstrekt of giften. Over beide voorzieningen zijn fol ders verkrijgbaar bij bureau Voor lichting en de Sociale Dienst. Het fonds is bedoeld om te helpen in situaties waarbij alle andere mogelijkheden zijn uitgeput en de gemeente toch vindt, dat iets moet worden gedaan aan de moeilijke situatie waarin de cliënt zich be vindt. Van belang is wel hoe het komt dat d« aanvrager in deze si tuatie is terecht gekomen en wat men zelf doet of heeft gedaan om daaraan te ontkomen. Het fonds geeft geen periodieke uitkeringen. Met een éénmalige gift of renteloze lening moet het probleem zijn opgelost. In princi pe kan iedere inwoner van Middel burg een aanvraag indienen. Het besteedbare inkomen wordt even wel vergeleken met de bijstands norm. Iedere situatie wordt indivi dueel beoordeeld. Nadrukkelijk moet worden gesteld, dat de middelen van het Sociaal Fonds beperkt zijn. Jaar lijks wordt door de gemeente 30.000,— in dit fonds gestort. Het Sociaal Fonds kan alleen hel pen wanneer met een relatief klein bedrag een probleem kan worden opgelost. Voor nadere informatie over het Sociaal Fonds kan men terecht bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1, 4331 PH Mid delburg. Telefoon: 01180 - 35860, toestel 47. jaar 5465 betekent dus in onze jaartelling 5465 - 3760 1705. De opnieuw aangebrachte He breeuwse lettertekens geven dus aan in welk jaar de synagoge werd gebouwd. U ziet in deze tijd van het jaar wel licht een aantal bereklauwen in de bermen en het plantsoen staan. De bereklauw is er in twee soorten: de gewone en de reuzebereklauw. De gewone is niet zo groot (kleiner dan het fluitekruid) en komt voor al in wegbermen voor. De reuzen- bereklauw kan 2 tot 3 meter hoog worden en staat in tuinen en te genwoordig ook veel in het plant soen. Het is een opzienbarende plant, waar nogal eens vragen over komen bij de plantsoenendienst. Voor ons een aanleiding om u iets te vertellen over deze reuzenbe- reklauw. De reuzenbereklauw (Heracleum Montegazzianum) is een plant met enorme schermbloemen en grote, scherp gepunte bladeren. Op de stengel bevinden zich stijve sten gelharen op rode knobbeltjes. De ze maken bij aanraking gemakke lijk wondjes in de menselijke huid, waarna het sap van de plant de huid overgevoelig maakt voor zonnestraling. Daardoor kan de plant bij zonnig weer al naar ge lang de gevoeligheid van de "con tactpersoon" jeuk of blaren ver oorzaken. De werkzame stof, fu- rocumarine, komt ook in andere schermbloemigen voor, maar door hun spaarzame of zachte beharing of tengerder bouw brengen deze veel minder vaak overlast teweeg dan de reuzenbereklauw. De reuzenbereklauw is oorspron kelijk afkomstig uit Zuid-West Azië en is in de 19e eeuw vooral als statussymbool in Europa inge voerd, waar hij in de loop van de ze eeuw begon te verwilderen: doordat de bloeischermen zeer veel zaad verspreiden via de wind, is de plant op deze manier veelal uit particuliere tuinen ontsnapt. Om eventuele overlast van reuzen- Op zaterdag 4 juni worden in de Nieuwe Kerk de Four Freedoms Awards uitgereikt in aanwezigheid van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Op deze dag zullen daarom de vol gende straten voor alle verkeer worden afgesloten: St. Pie terstraat, Damplein, Korte Burcht, Groenmarkt, Onder den Toren (inclusief Walplein). De politie adviseert gebruik te ma ken van de parkeerkelder in het Geeregebied, Hof van Tange en de Loskade. Sinds 1951 reikt het Franklin and Eleanor Roosevelt Institute jaar lijks de Franklin D. Roosevelt Four Freedoms Awards uit aan mensen die zich hun hele leven hebben ingezet voor de vrijheid .van meningsuiting, godsdienst ge brek en vrees. Sinds 1982 worden de onderschei dingen tijdens oneven jaren in New York en in even jaren in Mid delburg uitgereikt. Dit jaar worden de Awards in ont vangst genomen door oud- Bondskanselier Helmut Schmidt, Ellen Johnson Sirleaf (voormalig minister van Financiën in Liberia), Teddy Koliek (burgemeester van Jeruzalem), Armand Hammer, (industrieel, filantroop, diplomaat en kunstverzamelaar), en Halfdan Mahler (direkteur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie). Franklin D. Roosevelt Het nieuwe tijdvak voor de huur subsidie loopt van 1 juli 1988 tot 1 juli 1989. De bewoners die al enige tijd huursubsidie ontvingen, krijgen een aanvraagformulier thuis gestuurd. Wie voor het eerst huur subsidie wil aanvragen of nog maar korte tijd huursubsidie ont vangt, kan een aanvraagformulier ophalen bij afdeling Burgerzaken van de gemeente. Stadhuisstraat 2. Aanvragen kan tot 31 december 1988. Het is echter in uw eigen be lang om zo snel mogelijk de aan vraag in te dienen, dan ontvangt u des te sneller de subsidie. Het invullen van zo'n aanvraag formulier kan nog behoorlijk moeilijk zijn. Aan de balie van Burgerzaken, Stadhuisstraat 2, treft u een "huursubsidie- deskundige" die u bij het invullen kan helpen. Voor bewoners van woningen van de Woningbouwvereniging geldt dat zij een aanvraagformulier krij gen thuisgestuurd en een uitnodi ging ontvangen van de woning bouwvereniging om daar op een bereklauwen te vermijden, worden planten die vlak naast een fiets- of voetpad groeien door de wijktuin- man verwijderd. Het is echter niet de bedoeling alle reuzenbereklau- wen op te ruimen, dit zou door veel mensen niet gewaardeerd worden. Om gewenste uitbreiding te beperken is het een goede maat regel de bloemschermen te verwij deren vóórdat ze hun zaad laten wegwaaien. bepaalde dag dit formulier te ko men inleveren. Deze bewoners worden nadrukkelijk verzocht zich aan deze oproepdatum te houden, omdat in deze periode ongeveer 1500 aanvragen moeten worden verwerkt. Ook bij de wo ningbouwvereniging zitten mede werkers klaar om u bij het invul len te helpen. Om eventueel samen met uw kin deren de natuur in te gaan en extra aandacht te schenken aan bloe men, bessen, bladeren, wilde plan ten, vogels, bomen en beestjes is het niet eens nodig Middelburg uit te gaan. Op het Meiveld, bij de kinder boerderij, is een natuurpad uitge zet: het Meiveldpad. Wie dit pad volgt met het daarbij horende "sei zoenboekje" is in korte tijd op de hoogte van allerlei natuur- wetenswaardigheden. In het boek je zijn tekeningen opgenomen, routekaartjes en veel leuke "doe-tips". De informatie in het boekje is ge richt op gedeelten van het Meiveld en de kinderboerderij. Het boekje kan echter overal worden gebruikt waar planten en dieren voorko men. Het vier-seizoenen-boekje Meiveldpad is vanaf 4 juni voor een paar gulden verkrijgbaar bij de V.V.V. en de kinderboerderij. Het is een uitgave van de Werk groep voor Natuur- en Milieu- edukatie van de K.N.N.V. Commissie Volkshuisvesling, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer, dinsdag 14 om 16.00 uur en dinsdag 21 om 19.30 uur. Secr. tst 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, dinsdag 14 om 19.30 uur. Plv. secr. dhr. J. Vuijk (spreek recht) Commissie Economische Zaken, woensdag 15 om 19.30 uur. Secr. dhr. G.L.C.M. de Kok (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 16 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 16 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 20 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 20 om 19.30 uur Secr. dhr. P.M. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 21 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 22 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) Commissie Verkeer, woensdag 22 om 19.30 uur Secr. mw. A.C. Beije (spreek recht) Gemeenteraad, maandag 27 om 14.00 uur Commissie Ontwikkelingssamen werking, dinsdag 28 om 15.00 uur Secr. dhr. W.J. van Kooten (spreekrecht) Commissie Bestuur-Bestuurden, woensdag 29 om 16.30 uur Secr. dhr. K.W.A. de Regt (spreekrecht) Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 30 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht kunt u een afspraak maken met de commissiesecretaris op het stadhuis, telefoon 26251. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Nieuwland Kom teneinde de bouw mogelijk te maken van een carport op het perceel Zeeburgstraat 22. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 3 juni 1988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middel burg maakt bekend, dat ingaande 3 juni 1988 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Reijershove III. Dit plan heeft betrekking op het gedeelte van Reijershove, dat be grensd wordt door de Oude Vlissingseweg/Statenlaan, Spinhuis- weg, Torentrans, Weerhaan en Reijersweg. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp-plan schriftelijk bezwaar aantekenen bij de gemeente raad, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat: 1. de fa. van Staveren, Kuipersweg 25B te Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een rijwielherstel- en garage bedrijf op het perceel Kuipersweg 25B te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 153 (ged.); 2. de heer A. Adriaanse, Oude Vlissingseweg 68 te Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een kwekerij/tuincen trum op het perceel Oude Vlissingseweg 68 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middelburg, sectie P, nummer 491; 3. Loodgietersbedrijf Jobse bv, Kuipersweg 21 te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een loodgieterswerkplaats op het perceel Kuipersweg 21 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 153 (ged.) en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werk dag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrek king hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveer de bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 1 juli 1988. De persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, wor den indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 16 juni 1988 tot en met 24 juni 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan: 1. de heer J. Castel, v. Kleffenslaan 61 te 4334 HB Middelburg voor een auto-uitdeuk- en spuitbedrijf op het perceel Oude Veer- seweg 22 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie N, nummers 666 en 968 (ex art. 6a); 22. Droogbloemenhandel Rhodante BV, Noordmonsterweg 6 te 4332 SC Middelburgvoor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag en verwerking van droogbloemen op het perceel Noormonsterweg 6 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie N, nummers 320, 321, 360 en 1034 (ged.). De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 1 juli 1988 ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uurr en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lan ge Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat tot 1 juli 1988 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Afde ling voor de geschillen van bestuur v£n de Raad van State, Post bus 20019, 2500 ES 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voor zitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

de Faam | 1988 | | pagina 5