DIJKWEL Aardbeving in sixties- stijl in Café Frapo's Culinaire hoogstandjes op en na Babettes Feest AOW-wijzigingen per 1 april 1988 V Open dag GAB EEN SHOWROOM VOL NISSAIM i Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Nissan modellen en occasions vindt u bij a: Woensdag 1 juni 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Rommelmarkt - De muziekver eniging ONDA uit Nieuw- en St. 'Joosland wil gaan investeren in ^nieuwe instrumenten en daar is {natuurlijk geld voor nodig. Dat {geld is er (nog) niet en daarom -houdt de muziekvereniging zater dag 4 juni een rommelmarkt om "daarmee de nodige centen in de •knip te krijgen. De rommelmarkt {wordt gehouden rond de "Nederlands-Hervormde kerk en ^begint om 9 uur. Tussen 14 en Jl 6 uur wordt het feest muzikaal {opgeluisterd door de boe'renkapel ■{'De Deurdouwers' uit Domburg. JPuzzelrit - De Motor- en Auto club 'De Zeeuwen' uit Vlissingen "gaat zaterdagavond 4 juni weer «eens gemotoriseerd puzzelen. De ..puzzel- en oriëntatieritten wor gden verreden in de gemeentes A/alkenisse en Mariekerke en de •^gemiddelde snelheid zal niet •^meer dan 24 kilometer per uur {bedragen. Er wordt gereden in {een A-klasse (ervaren rijders) en '|een B-klasse (liefhebbers van puzzelritten). Inschrijven kan van 18.30 tot 19.30 uur bij het ^Skandia Resto aan de Zwanen- -burgseweg in Vlissingen. De eer- ;{ste deelnemer start om 19 uur. {Jong Ambon - Sportvereniging Jong Ambon bestaat dit jaar der- tig jaar en dat wordt onder meer al voetballend gevierd met een veldtoernooi voor Molukse 'teams op zaterdag 4 juni. Naast et jubilerende 1e en 2e team an Jong Ambon komen ook "Ede, Lunteren, Culemborg, Breda en Vught naar de middenstip voor de aftrap. Daarnaast zullen drie jeugdteams van Real Lunet zich meten met de jeugd van Jong Ambon. De wedstrijden worden gehouden op het sport complex de Kruitmolen in Mid delburg en begint om 10 uur. Omstreeks 17.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Vierdaagse - Vier dagen wan delen? Dat kan. Op 7, 8, 9 en 10 juni wordt er in Domburg de avond-vierdaagse gehouden en de afstanden gaan daarbij over vijf of tien kilometer. De start voor deze vierdaagse is om 18.30 uur vanaf café ramzicht. Inschrijven kan bij de plaatselijke VVV of bij mevrouw Wattel (01184-60294). De organisatie van deze vierdaagse is in handen van de wandelsportvereniging 'Willen is Kunnen'. Ruilbeurs - De laatste ruilbeurs van het seizoen in 'De Goede Verwachting' in Lewedorp wordt gehouden op vrijdag 3 juni. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. De eerstvolgende ruilbeurs vindt weer plaats in september. Afscheid - De directeur van het Recreatieschap Veerse Meer, de heer A.L. van Geesbergen stopt -er per 1 juli mee. Woensdag 22 juni biedt het bestuur hem een .afscheidsreceptie in de feesttent op de Oranjeplaat te Arnemuiden aan. De receptie, die om 17.30 uur begint, sluit aan op de ope ning van de Veerse Meer dagen 1988. Nachttocht - De Vrolijke Tippe laars gaan er ook 's nachts flink tegenaan. Zaterdag 4 juni houdt de Vlissingse wandelsportvereni ging voor de achttiende keer een nachttocht voor wandelaars van af 16 jaar van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Dit is een af stand van 75 kilometer. Wande laars voor de tocht van 45 kilo meter (minimaal 14 jaar) van Hansweert naar Vlissingen slui ten zich zondagmorgen 5 juni aan. De start in Bergen op Zoom is om 24 uur bij café De Raay- berg aan de Antwerpsestraat en in Hansweert om 5.30 uur bij ca fé Thalia aan de Schoolstraat. Mevrouw A. Meerman, Wester- zicht 90 te Vlissingen, telefoon 01184-64753, kan meer vertel- len over deze tocht. Kunstwerk - Wethouder C. de Keijzer (van onder meer onder wijs) onthult donderdag 2 juni om 18.30 uur een kunstwerk bij - de MDGO te Vlissingen. Het kunstwerk van Krijn Giezen uit Noordwijk verfraait niet alleen de school, maar geeft ook de hoofd ingang aan de Troestraweg dui- delijk aan. De kosten, f 24.000,- zijn voor het grootste deel voor rekening van het rijk. Dat gebeurt in het kader van de 1 procent- regeling, die bepaalt dat bij nieuwbouw van onder meer scholen 1 procent van de totale bouwkosten in een kunstwerk mag worden gestopt. J Zomeravondbridge - De Zo meravondcommissie heeft in sa- menwerking met de Walcherse Bridgeclubs weer een aantal Zomeravond-bridgedrives opge zet. Alle wedstrijden worden gespeeld in Hotel Walcheren te Koudekerke. De aanvang is om 19.30 uur, de inschrijving vanaf 19 uur. Er wordt steeds een aparte niet-rokersgroep ge vormd. De bridgedrives worden van 9 juni tot 11 augustus elke donderdag en van 13 juni tot 22 augustus elke maandag gehou den. Donderdag 14 juli en 11 au gustus wordt er niet in Koude kerke maar in de Sionskerk te Oostkapelle gespeeld. Daar staan ook op woensdag 20 juli en 3 augustus de deuren voor bridgers open. NCRV-radio - Donderdag 9 juni maakt de NCRV-radio opnamen voor het programma 'Te Deum Laudamus' in de Evangelische Lutherse kerk aan de Middel burgse Zuidsingel. Het Middel burgs Kamerkoor, Jan Eelko Prins en Zdenka Vadlejchova (vi ool), Armen van der Linden (cel lo) en Margriet den Hartog (or gel), verleneff hun medewerking. De opnamen, die niet voor pu bliek toegankelijk zijn, worden woensdag 9 november op radio 4 uitgezonden. Toertocht - De trimclub Kruinin- gen houdt op zaterdag 11 juni een vrije fietstoertocht van 1 50 kilometer. De route voert de fiet ser via de nieuwe Oesterdam, Tholen, de kop van Schouwen, de Stormvloedkering en Noord en Zuid Beveland terug naar Krui- ningen. Inschrijving tussen 9 en 11 uur bij Café de Korenbeurs aan de Kruiningse Markt. Natuurwandeling - Op zater dag 4 en zondag 5 juni kan er weer gewandeld worden met de Walcherse afdeling van de Ko ninklijke Natuurhistorische Vere niging. De wandeling wordt dit jaar gehouden in het 'Veerse Bos' van Staats Bosbeheer, in het Noorden van Walcheren. De routebeschrijvingen voor deze wandeling zijn verkrijgbaar op het parkeerterrein aan de Kraaye- nestweg, waar ook de start van de tocht is. Vrouwencafé - Vrijdag 3 juni is het voor de laatste keer van dit seizoen vrouwencafé in 't Pand aan de Middelburgse Kerksteeg. De aanvang is om 19 uur. Vrou wen en kinderen die de warme maaltijd mee willen gebruiken kunnen zich opgeven via de tele foonnummers 01180-16164/14608. Kanoweekend - Vlakwaterka noën wordt steeds populairder. Om de techniek spelenderwijs onder de knie te krijgen en er te gelijk een weekendje uit te zijn, organiseert de Provinciale VVV Zeeland in juni en augustus een aantal kanoweekends op het Veerse Meer. De weekends bestaan uit theorie- en praktijk lessen, oefeningen in een zwem bad en enkele tochten. Deelne- 'mers dienen zelf een tent en kampeeruitrusting mee te bren gen. Standplaats, kano, instruc tie, verzekering, begeleiding en vijf maaltijden zijn bij de prijs in begrepen. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-33000. Gevonden - Bij de Vlissingse gemeentepolitie is in de periode van 18 tot en met 25 mei het volgende aangegeven: herenbril, driewieler, doosje folders, kinder horloge, katoenen trui, dames jack, damesportemonnee, han gertje, diverse sleutels en een tasje met handdoek. Bij het die renasiel in Vlissingen belandden in diezelfde periode een bruine bastaardhond, een Mechelse herder en een wit/rode kater. Interkerkelijke dienst - In de Getuigeniskerk in Middelburg wordt zondag 12 juni een Inter kerkelijke dienst gehouden, die is afgestemd op de verstandelijk minder begaafden. Voorganger is pastoor G. Rosenberg. Ad Cor- nelissen verzorgt de illustraties. Muzikale medewerking wordt verleend door het koperensemble ONDA en de organist W. Wille- boordse. De dienst begint 14.30 uur. Jongerenbeweging - De Jon gerenbeweging verbonden met de FNV gaat donderdag 2 juni demonstreren-manifesteren te gen de plannen van het kabinet om op jongeren te bezuinigen. Voor de demonstratie is het ver zamelen geblazen op de Dam in Middelburg om 19.30 uur. Na de demonstratie is er een mani festatie in het gebouw aan de Dam 12-14 met optredens van sprekers en bands. De mani festatie begint om 20.30 uur. Wielerronde - Zaterdag 4 juni gaat het peloton wielrenners weer eens goed op de pedalen om de eerste prijs in de ronde van Biggekerke binnen te halen. Aan de start komen de liefheb bers en de junioren en die moe ten respectievelijk 65 en 60 kilo meter rijden. De start van de juni oren is om 1 7 uur en de liefheb bers vertrekken om 18.45 uur. Ambachtscentrum - Voor het Ambachtscentrum in Goes is het begin van het zomerseizoen aan gebroken en dat wordt zaterdag 4 juni gevierd met een aantal ac tiviteiten. Tussen 1 5 en 16 uur is er een optreden van de volks dansgroep 'Folklorite' uit Hein- kenszand, zijn er demonstraties bierbrouwen, laat een tingieter zien hoe tin wordt gegoten en worden er de onvervalste Zeeuwse boterbabbelaars ge maakt. Om 14 uur kunnen de kinderen kijken naar 'Joris en de reuzenneus'. Voor die kinder voorstelling dient echter wel te worden gereserveerd: 01100-12031. Infecties - De DGD heeft vol gens de Wet infectieziekten en Opsporing Ziektenoorzaken een preventieve taak ten aanzien van de infectieziektenbestrijding. Vanuit die taakstelling is de DGD op drie plaatsen in de provincie een vaccinatiespreekuur gestart. Deze spreekuren zijn met name gericht op tropenvaccinaties (waaroner gele koorts) en mala- riaprofylaxe, maar ook bijvoor beeld Hepatitis-B vaccinaties. De spreekuren staan vermeld in de rubriek 'weekenddiensten'. Voetbaltoernooi - De werk groep interculturele activiteiten van buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen heeft voor zaterdag 4 juni een intercultureel voetbal toernooi op het programma staan. Aan dit toernooi doen een aantal Surinaamse teams, een Moluks team, een Marokkaans elftal, de werkgroep Vluchtelin gen Vlissingen en 'De Paraplu' mee. Het voetbalfestijn begint om 22.30 uur en wordt gehou den op de velden van RCS in Oost-Souburg. Fancy Fair - De openbare basis school J.H. van Dale in Oost- Souburg gaat verbouwen en om de school na de verbouwing een beetje mooi aan te kleden is er geld nodig. Om die reden houdt de school op vrijdag 10 juni een fancy-fair met onder meer de monstraties en optredens van ju do vereniging KIAI, showgroep Irene, Aerobic dance van Elmar, de Notenkrakers, Astrow, het scouting kinderkoor, de EHBO en Vlijt en Volharding. Verder is er nog een play-back show, een tweede hands markt, rad van avontuur en de nodige natjes en droogjes. Het feestgedruis begint om 18 uur en is rond 23 uur af gelopen. Zendingsmarkt - Ruim 55 kra men en stands zijn zaterdag 4 ju ni te bezichtigen op de zen dingsmarkt die op het school plein in de Breewijk in Middel burg wordt gehouden. Centraal bij deze vierde zendingsmarkt is een grote rommelmarkt met om 10.30 uur een verkoping bij op bod van een aantal artikelen. Verder worden er demonstraties gegeven op het gebied van volksschilderkunst, tin gieten, babbelaars maken en verzorgt de EHBO een demonstratie. De toe gang is gratis en de zen dingsmarkt duurt van 9 tot 16 uur. Beurs - Nog allerlei baby- en peuterspulletjes over? Nog aller lei baby- en peuterspulletjes no dig? Dan komt dat goed uit, want zaterdag 4 juni vindt er in het pand aan de Kinderdijk 72 in Middelburg een 'bed-box-buggy- beurs' plaats waar al deze zaken zijn te kopen of te verkopen. Inle veren van overtollige spulletjes kan op het zelfde adres op vrij dag 3 juni tussen 18.30 en 21 uur. De beurs zelf duurt van 9.30 tot 1 2 uur. Astmacollecte -De collecte voor het Astma Fonds van 9 tot en met 13 mei bracht in Middel burg en Sint Laurens in totaal f 10.125,21 op. Dat is maar honderd gulden minder dan vorig jaar. Fietskamp - Jezelf wassen in een varkensstal? Slapen op een boerderij in een zelfmeegebrach- te tent? Naar België fietsen? Spanning en plezier? Wie tussen de twaalf en de zestien jaar is kan het allemaal meemaken tij dens het fietskamp van de Stich ting Sociaal Cultureel Werk Vlis singen. Het kamp vindt plaats in de week van 2 tot en met 9 juli. Meer informatie via 01184-14660/16791. Aardewerk - Het aardewerk van Regout uit Maastricht is in de loop der jaren een populair verzamelobject geworden. De Vereniging Maastrichts Aarde werk telt dan ook al zo'n zeshon derd leden. Deze vereniging or ganiseert jaarlijks een aantal ruil beurzen. De eerstvolgende is op 4 juni tussen 12 en 16 uur in De Stoelemat aan de Lievevrou wenstraat in Bergen op Zoom. De secretaris van de VMA, de heer Polling, telefoon 0171 7-2219, weet er meer van. Pijlerdamtocht - Leden en niet- leden van de Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp kun nen zondag 5 juni de Pijlerdam tocht fietsen. De vrije toertoch ten bestaan uit afstanden van 70, 120 en 200 kilometer. De routes gaan alle drie over de Pij- lerdam en de Zeelandbrug. In schrijving tussen 9 en 11 uur in café De Goede Verwachting in Lewedorp. Het éénjarig bestaan als smoes om weer eens een ouderwets feest te kunnen vieren? Het lijkt er verdacht veel op maar daar zit natuurlijk niemand mee. Vooruit lopend op het Sixties Festival in september viert Café Frapo's za terdag 4 juni het bescheiden jubi leum met een wervelend optre den van Earthquake Roody and The Trembling Walls. Deze twaalfmansformatie staat garant voor een avond op z'n 'Blues Brothers' uit de bol gaan. Het repertoire van de band met de niet te onthouden naam bestaat uit swingende zestiger jaren klassiekers waar niemand bij stil kan blijven staan. Zonne bril op en feesten dus. Het perso neel en de zaak zijn voor deze ge legenheid door De Pantalon uit Vlissingen in sixties-stijl ver momd. Dit als voorafje op de mo deshow die de zaak over een paar weken in het café verzorgt. De modeshow dient op zijn beurt weer als opwarmer voor het Sixties-Festival. Als het aan be drijfsleider Peter Nette ligt, kan er in de komende maanden nie mand meer om het festival heen. "We passen de muziek aan en nodigen een aantal sixties-bands uit. Misschien dat er ooit nog eens een bekend iemand komt. We zien wel hoe het publiek rea geert, want dat bepaald wat er verder gaat gebeuren". Dat pu bliek wordt aanstaande zaterdag jn ieder geval met een gratis cocktail verwelkomd. Het optre den van Earthquake Roody be gint om 21 uur. De toegang is gratis. Smullen van de gerechten die men net daarvoor in een film heeft gezien. Dat is mogelijk van 16 tot en met 19 juni in Middel burg. Tijdens deze dagen, waarin ook de Nationale Bioscoopdag valt en de hoofdstad bovendien bruist van de activiteiten in ver band met de Braderie, brengt het Electrotheater een speciaal ar rangement samen met Restau rant Den Gespleten Arent. Dat begint al met een aperitief dat de bezoeker in Electro krijgt aangeboden om 17.30. In de film, die volgt: Babette's Feast, trekken een keur aan culinaire gerechten voorbij, die de smaak papillen tot het uiterste prikkelen. Na deze hartveroverende rol prent, naar een boek van de be kende Karen Blixen (Out of Afri ca) en waarin een vrouwelijke Franse chef-kok de hoofdrol speelt, kan de bezoeker om 20.00 uur zelf genieten van een gedeelte van de culinaire hoogstandjes uit de film. Ben Willemsen van Restaurant Den Gespleten Arent stelde een diner samen, waarin men veel van de filmgerechten zal herken nen. Het is de bedoeling dat dit arrangement wordt aangeboden tegen een bescheiden prijs, inclu sief entreebewijs en aperitief. In de film werd gesmuld van schild padsoep, kaviaar en kwartels in bladerdeeg. Met ingang van 1 april 1988 is de Algemene Ouderdomswet (AOW) op enkele punten gewij zigd. Deze wijziging geldt al leen voor personen die op of na 1 april 1988 voor het eerst een AOW uitkering krijgen en daarnaast gehuwd zijn of on gehuwd samenwonen. Al leenstaanden en hoofden van eenoudergezinnen krijgen al leen met de wijziging te maken als ze op of na 1 april 1988 trouwen of samenwonen. Dat geldt voor degenen die zowel voor als na 1 april 1988 65 jaar zijn geworden. Partners zijn een man en een vrouw die ge huwd zijn en twee personen die ongehuwd zijn en sa menwonen. Tot 1 april ontving iemand die 65 was en samenwoonde (ge trouwd of ongetrouwd) een AOW pensioen voor twee per sonen, voor de 65-jarige zelf een AOW pensioen van 50%, zodat ze samen het minimum loon kregen. Met ingang van 1 april 1988 verandert dat. Wie op of na die datum voor het eerst AOW krijgt en samenwoont met iemand die jonger is dan 65 krijgt een uitkering van 70% van het netto miniumloon. Daar kan een toeslag opkomen van maximaal 30%. Of die toeslag gegeven wordt hangt af van de vraag of die jongere partner zelf een inkomen heeft. Zo ja dan kan dit inkomen ge heel of gedeeltelijk gekort wor den op die 30%. Een bepaald bedrag blijft buiten beschou wing. Er is een uitzondering: als de partner op 1 april 1988 ouder dan 60 is wordt niet naar het inkomen van de part ner gekeken, het pensioen wordt dan zonder meer met de toeslag van 30% aangevuld tot 100% van het netto mini umloon. Het AOW pensioen gaat in zodra een van de part ners 65 wordt, de toeslag kan dus zowel voor een mannelijke als vrouwelijke partner worden gegeven. Niet met elk inkomen dat de partner verdient wordt reke ning gehouden bij het bepalen Door mr. Jan van der Velde «KSIEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 van de toeslag. Alleen in komsten uit arbeid en in ver band met arbeid en winst uit een zelfstandig beroep tellen mee. Naar inkomsten uit ver mogen wordt niet gekeken. Als inkomsten uit arbeid en in ver band met arbeid worden socia le verzekeringsuitkeringen, VUT-uitkeringen, pensioenen etc. beschouwd. Het gaat al leen over de inkomsten van de partner van iemand die per 1 april 1988 voor het eerst AOW krijgt. Inkomsten van degene die de AOW krijgt spelen geen rol. Zo dra de partner ook 65 is ge worden vervalt de AOW- toeslag omdat die partner zelf een AOW-pensioen krijgt van 50% van het minimumloon. Degene die al 65 was krijgt in dat geval ook een AOW- pensioen van 50%. Niet het hele vermogen van de partner teft mee, een bepaald deel wordt vrijgelaten. Vrijgela ten wordt 15% van het mini mumloon, op het moment is dat f 298,17. Zijn de in komsten dus lager, dan ont vangt men de volle toeslag van 30%. Verdient men meer dan wordt van het meerdere nog eens een derde deel vrijgela ten. De AOW wordt maande lijks uitbetaald de eventuele toeslag dus ook. De inkomsten worden maandelijks verzekerd. Worden inkomsten bijvoor beeld per kwartaal uitbetaald dan wordt dit tot een maand bedrag omgerekend. Informatica, ledereen heeft het erover maar bijna niemand weet precies wat werk of studie op dit gebied inhoudt. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren pro beert er met een open dag op za terdag 4 juni duidelijkheid in te verschaffen. Zowel scholieren als volwassenen zijn van 10 tot 16 uur welkom in het pand aan de Middelburgse Sint Sebasti- aanstraat. Om 10.30, 12.30 en 14.30 uur zijn er workshops. Na een video over informatica volgen drie le zingen. De heer J. Verhoef, do cent/adviseur van het Software bureau Expert '38, verzorgt een algemene inleiding over informa tica. Ir. A.P. de Buck, informatica coördinator van de MTS vertelt meer over de opleidingen in deze branche. De heer M. Sturm weet als hoofd automatisering van de PZEM alles over de praktijk en de werkgelegenheid in informatica- land. Deze deskundigen gaan ook op vragen van het publiek in. Daarnaast geeft de open dag in formatie over alle opleidingsmo gelijkheden - van algemene ont wikkeling tot HBO- in Zeeland. Het GAB zelf begint in samen werking met het Informatie Technologie Centrum Zeeland in september met de scholingspro jecten CAD/CAM-specialist en Kantoorautomatisering. Verder zijn de Informatica-afdeling van de Hoge School Eindhoven, het CAIA, de Janneke Dierkx-school, de MTS en het ISI vertegenwoor digd. Ook de Stichting Basisedu catie, het REC, de ZDSAG en de Zomer Universiteit ontbreken niet. Voor het bedrijfsleven zijn McCain, de PZEM, Vitrite en Ex pert '38 aanwezig. Jubilea - Vrijdag 3 juni zet de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis in restaurant 'Slot Ostende' in Goes een aantal me dewerkenden in het zonnetje in verband met het bereiken van het 12'/2 jarig dienstverband. Het betreft hier de dames C. Ver boom uit Oost-Souburg, A. Neve uit Middelburg, A.M. Bol-de Koeyer uit Yerseke, Y. Harte- Stevense uit Goes, E.K. Meeuwse-Lievaart uit Kruiningen en de heren C.A. van Damme uit Goes, P. Jansen Verplanken uit Walsoorden en J.L. van de Hiele uit Rilland-Bath. Welkomdienst - De laatste feestelijke Welkomdienst van dit seizoen is op zondag 5 juni om 18.45 uur in de Middelburgse Nieuwe Kerk. Voorganger J. Dubbink spreekt over "Toekij ken? Nee, meedoen!". Het Jeugdkoor ONDA begeleidt de gemeentezang. AUTO WALCHEREN DIJKWEL B.V. Veerseweg 104 - 01180-38880 - Middelburg Borstkanker - De praatgroep voor vrouwen die een borstope- ratie hebben gehad komen dins dag 7 juni weer bijeen voor hun maandelijkse koffie-morgen. Het doel van die bijeenkomst is het onderlinge contact met lotgeno ten. De bijeenkomst begint om 10 uur en wordt gehouden in het wijkgezondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg. Women's Aglow - Jan van Leerdam spreekt woensdag 8 ju ni op de laatste bijeenkomst van de vrouwen van Women's Aglow. Het thema dat hij behandelt is 'In het licht van Gods liefde wande len met Hem naar de heerlijke toekomst'. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Terminus in Goes en begint om 9.45 uur. Er is kinderoppas aanwezig. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: leesdienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: gez. Sow-dienst, mevr. A. Spaans-Molenaar. Kindernevendienst. Crèche in L. Simonsestraat 17. Col lecte: werelddiaconaat. Koffie na de dienst in het Klokuus. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 en zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 19 uur: ds. P. Paulus uit Middelburg. Gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. ten Hove uit Bruinisse, 19 uur: ds. A.J. v.d. Schaft uit Wolphaartsdijk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. P. Köther uit Middelhoek, 19 uur: ds. D. van Boven. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: mevr. Corbijn uit Wijchen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. E. Wind, past. ass. te Apeldoorn, 19 uur: ds. L. Kramer te Zuidwolde Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. J. van Leerdam uit Serooskerke, k.n.d. voor beide groepen, 19 uur: drs. J.H. Meijer uit Middelburg. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: gez. dienst in de Gereformeerde Kerk, dhr. J. van Leerdam. Kindernevendienst voor alle groepen. Collecte: wereld diaconaat MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.R.H.A. de Boer. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. C. van Duin. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 19 uur: br. PA. Trimpe. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 en 19 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. J. Dubbink, gezinsdienst m.m.v. blaasensem- ble ONDA, 18.45 uur: welkomdienst. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. J.B. van Bork. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, 'viering Avondmaal m.m.v. de cantorij. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. H.F. Meijer uit Scharendijke, 11 uur: ds. C.J.W. Verboom uit Oolt- gensplaat, 18.30 uur: ds. D.C. van Wijnen uit Hei- nenoord. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. van Klave ren. Extra collecte onderhoudsfonds. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. K.H. de Groot uit Amstelveen. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork uit Vlissingen. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. Evangelie-gemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. van der Zanden. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van Oostende uit Veenendaal. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: kand. M.T. van der Sijs te Amster dam, kindernevendienst jongste en oudste groep, 19 uur: kand. M.T. van der Sijs. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. Gezinsdienst met afscheid van kin- deren van de zondagschool. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende uit Veenendaal. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. J. Bouwer uit Vrouwenpolder, gez. dienst in de Ned. Hervormde Kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp uit Middelburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: drs. D- Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. K.n.d. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. P. Melse, 19 uur: ds. P. Melse, Oec. Dienst m.m.v jongerenkoor o.l.v E.J. Kwast. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C. Harinck. De Ark, kinderkerk, 4-12 jr. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: dhr. P. Trimpe uit Middelburg, 19 uur: ds. P. Paulus uit Mid delburg, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. van Duin. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. geen dienst, zie Middelburg. Gereformeerde Kerk Vrijgemaaktl De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer, viering H. Avondmaal. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. H. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Otte, 19 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 15.30 tot 17.30 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C. Harinck. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: alle koren. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uuj: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, zo. 10 uur. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. Broeder. Rooms Katholieke Kerk. Catharinakerk, za. 19 en zo. 10 Do. 2 juni t/m wo. 8 juni HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: F.J. Hee- re, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Ooster hof, Markt 10, Veère, tel. 01181-271. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissingen, tel. 01184-13881. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 10 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST. (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395).

de Faam | 1988 | | pagina 17