boon 30 april vorstelijke tuinmeubelshow Bii Harinck zit u nèt iets beter j C. HARINCK TUINMEUBELCENTRUM# Klein chemisch afval aanvraag gemeente arnemuiden De ruimte per computer KAPOKMATRASSEN HENDRIKSEN De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. 30tot40'in uw veranda? Doe er wat aan. Een goede verandazonwering houdt de hitte buiten! -40 30' f CHEMIE D Schoonmaken leidingnet IN BEHOEP Tot 1 juni kunnen reacties worden ingediend op de notitie pro vinciaal beeldende kunstbeleid. In de notitie geeft het dagelijks bestuur van de provincie aan hoe het denkt over het kopen van kunst, kunstuitleen en over subsidies voor particulieren, bedrijven, gemeenten en musea als die kunst kopen. COMMISSIES Collectie Kunstuitleen Subsidies provinciale griffie f DON DIGGER SWEATERS N EN JEANS Kinderkleding SUNLUX MIDDELBURG 01180-37563 WAARSCHUWING (fët) -on<- qtan&°oS *e9succ«* 4 Volkunststof verstelbare fauteuils 1 Ovale Hartman tafel 4 Frisgekleurde kussens (eigen dessins) 1 Parasol (eigen dessin) Uw voordeel X4tÖ24t f 300,- J A. v.d. Goeskade 49, Goes, tel. 01100-23060 (voorheen Papierhandel van Son) Openingstijden: maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag tot vrijdag 09.00 - 18.00 uur zaterdag 09.00 - 17.00 uur, donderdag koopavond tot 21.00 uur Ruim 300 m2 tuinmeubelen Keus uit alle prijsklassen Gespecialiseerd in vuil- en vetafstotende kussens Unieke eigen dessins (nergens anders verkrijgbaar) de compleetste gratis thuisbezorgen garantie 2 tot 5 jaar ook leveren wij schommelbanken ruime sortering in ligbanken Woensdag 27 april 1988 ABDIJ DE FAAM IEUWS Begin deze maand heeft de pro vincie een contract afgesloten met drie reinigingsbedrijven, die klein chemisch afval ophalen bij bedrijven in Zeeland. Doel van de overeenkomst is kleine hoeveelheden chemisch afval (tot tweehonderd kilogram) volgens de regels af te voeren en te verwerken. Tot nu toe was het eigenlijk zo, dat de kosten voor het ophalen van die kleine hoeveelheden afval zo hoog wa ren, dat de meeste bedrijven het niet lonend vonden het vuil op de juiste manier weg te krijgen. Het ophalen is nu gebonden aan ta rieven en die zijn aanzienlijk gunstiger dan de voorrijkosten van voorheen. Boon Reinigingsbedrijf bv uit Middelburg en Heeren Afvalver werking bv uit Roosendaal zijn de bedrijven die het klein che misch afval ophalen en voor olie-, water- en slibmengsels (hetgeen een aparte aanpak vraagt) zijn er afspraken met Wubben Oliebe werking bv in Roosendaal. Klein chemisch afval bestaat on der meer uit verfprodukten, houtverduurzamingsmiddelen, drukinkt, straalgrit, koolwa terstoffen, bestrijdingsmiddelen, boor- en snij-olie, geneesmidde len, batterijen, foto- en filmafval, asbest en cleaningafval. Bedrijven, die klein chemisch af val hebben aan te bieden, kun nen rechtstreeks contact opne men met de verwerkingsbe drijven. Eind mei zullen alle bedrijven in de provincie worden aangeschre ven in het kader van de landelijke campagne klein chemisch afval. Een aantal inwoners van Cad- zand is het niet eens met het bestemmingsplan Cadzand Kom van de gemeente Oostburg. Bij de provincie is bezwaar aan getekend tegen het bedrijfster rein aan de Mariastraat. Ge vreesd wordt onder meer, dat door hoge bebouwing en be groeiing de molen niet meer kan draaien, dat de afvoer van land- bouwprodukten zal worden be moeilijkt en dat het uitzicht van verschillende kanten zal worden verstoord. De hoorcommissie bestem mingsplannen hoort de bezwaar den en het gemeentebestuur van Oostburg tijdens een openbare zitting op vrijdag 29 april, 10.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Dinsdag 3 mei houdt de tweede kamer uit gedeputeerde staten zitting ter behandeling van een beroepschrift op een aanvraag algemene bijstand. Een aan vraagster uit de gemeente Borse- le is het niet eens met de beslis sing van haar gemeentebestuur. Ook deze zitting is in het provin ciehuis. De aanvangstijd is 11.00 uur. urn Provincie en beeldende kunst 7, v/: De statencommissie bestuursza ken vergadert vrijdag 29 april, 10.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De commissie bespreekt onder meer de jaarverslagen 1987 van de Watermaatschappij Zuid- West-Nederland en de Provincia le Zeeuwse Energie Maatschap pij, het grondwaterbeleidsplan en subsidies in aankoop van natuur gebied in de Baarzandse Kreek. Andere subsidievoorstellen zijn die voor het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, voor een wetenschappelijke studie naar de wandtapijten van de provincie en voor de stichting IPA-huis Zeeland "Welgelegen" in Serooskerke. De taxiverorde ning Zeeland en de reconstructie van een deel van de weg Sint Philipsland-Zijpe zijn andere agendapunten. De vergadering begint met spreekrecht voor het publiek. De stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de pro vincie. ih Tot en met 15 juli kan iedereen in het provinciehuis in Middelburg te recht om informatie over de vierde nota ruimtelijke ordening te verkrij gen via een computer. In het provinciehuis staat een rijkscomputer met daarin opgeslagen gegevens over bevolking, wonen, economie, werkgelegenheid, ver keer en vervoer, milieu, recreatie enz. Ook degenen die niet gewend zijn met computers om te gaan, kunnen met de apparatuur overweg, want er is een handleiding bij geleverd en de te verrichten handelin gen zijn beperkt. Het rijk geeft in de vierde nota ruimtelijke ordening aan hoe de ont wikkelingen in Nederland tot het jaar 201 5 ruimtelijk moeten worden ingepast. De informatie in de computer is vooral bedoeld om de eigen regio vlug te kunnen overzien. De gegevens betreffen heel Nederland, maar op onderdelen is een rangschikking gemaakt per provincie, per gemeente of per district van de kamers van koophandel en fabrieken. Ook kan soms een keuze worden gemaakt in tijdstippen, waarop de gegevens zijn verzameld. Zo kan bijvoorbeeld worden opgevraagd hoeveel toe ristische overnachtingen er in Zeeland per gemeente in een bepaald jaar waren. De informatie wordt geleverd in teksten, tabellen, kaarten en dia grammen. Niet alle gegevens die in de rijksnota zijn verwerkt, zijn opgenomen in de computer. Wel kan het programma eraan bijdragen inspraak reacties te geven. Voor wie alle informatie over de nota wil hebben, wordt verwezen naar de boekhandel. Daar zijn de nota en een popu laire versie daarvan te koop voor respectievelijk 39,50 en 19,50. De inspraaktermijn loopt tot 17 juli. De computer in het provinciehuis kan worden gebruikt tijdens werk dagen van 9.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. De computer is op gesteld in de griffiebibliotheek, Sint- Pieterstraat 42, Middelburg. Sinds 1984 ontvangt de provin cie de rijksbijdrage provinciale bevordering beeldende kunst. Het zag er eerst naar uit, dat de regeling tot en met 1987 zou du ren, maar inmiddels is besloten, dat tot 1992 een beroep op het rijksgeld kan worden gedaan. Voor 1988 gaat het om ruim 560 duizend gulden. De provin cie heeft uit eigen middelen nog eens bijna 2,3 ton voor het beel dende kunstbeleid. Voorgesteld wordt aan het ko pen van hedendaagse, Zeeuwse beeldende kunst 150 duizend gulden te besteden. De bedoe ling van die aankopen is een re presentatieve collectie kunst te krijgen. Het werk moet van goe de artistieke kwaliteit zijn en bo vendien museaal verantwoord. De kunst kan worden gebruikt om de openbare ruimten van de provincie te verfraaien en voor uitbreiding van de kunstcollectie van het Zeeuws Museum. De kunst in deze categorie komt niet in aanmerking voor de kunstuit leen; het werk zal later ook niet worden verkocht. De provincie wordt over de aankopen geadvi- .seerd door een commissie. De commissie kost vijftien duizend gulden per jaar. Het is de bedoe ling, dat nieuw gekocht werk wordt beschreven. Op die manier kan jaarlijks verslag worden ge daan. Onderzocht wordt of de Kapittelzaal in de Abdij geschikt kan worden gemaakt om de pro vinciale kunstverzameling te tonen. Subsidie op kunstaankopen. De Stichting Beeldende Kunst Zeeland is het centrale punt in de kunstuitleen. Vanuit dat punt wordt gewerkt met dependan ces. De provincie betaalt de hoofdvestiging en de dependan ces komen voor rekening van de gemeenten. In de notitie wordt uitgegaan van een uitleenpunt op Schouwen-Duiveland, twee in Zeeuwsch-Vlaanderen, een voor Noord- en Zuid-Beveland en twee voor Walcheren. Eén van de uitleenpunten op Walcheren herbergt dan ook het centrale uit leenadres. Voor de exploitatie van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland wordt 120 dui zend gulden uitgetrokken en voor het kopen en huren van kunst twee ton. Bekeken moet worden of de taken van de Stich ting Beeldende Kunst kunnen worden uitgebreid, bijvoorbeeld met het maken en opzetten van educatieve tentoonstellingen. In de notitie worden verschillen de subsidieregelingen voor gesteld. Particulieren en bedrij ven kunnen met subsidie werk aankopen van beeldende kunste naars, die zijn opgenomen in het adressenbestand van de Zeeuw se Culturele Raad. De subsidie bedraagt twintig procent van de koopsom. Die koopsom moet ten minste 250 gulden groot zijn en per aankoop wordt nooit meer InSDraSK dan duizend gulden uitgekeerd. Gemeenten en musea kunnen ook subsidie krijgen als zij werk kopen van kunstenaars uit het bestand van de Zeeuwse Cultu rele Raad. Hier is het subsidiebe drag maximaal de helft van de koopsom met een plafond van vijfduizend gulden per aankoop. Per jaar is hiervoor totaal 70 dui zend gulden geraamd. Gemeenten, instellingen en be drijven kunnen een bijdrage van tienduizend gulden krijgen als zij aan professioneel werkende kunstenaars een kunstopdracht geven. Het geld is bedoeld als bij drage in het honorarium van de kunstenaar. Aangenomen wordt, dat ook hiervoor jaarlijks rond de zeventigduizend gulden nodig is. Kunstenaars kunnen een bijdrage krijgen in de kosten die zij moe ten maken bij de opzet van ten toonstellingen en andere presen taties. Jaarlijks kunnen vijf kunstenaars een beroep op deze regeling doen voor ten hoogste vijftien honderd gulden. In totaal wordt dan ook 7.500 gulden geraamd. Aparte subsidiebedragen zijn ver der genoemd voor de bladdocu- mentatie Zeeuwse Beeldende Kunst (5,5 duizend gulden), de Stichting Zeeuws Kunstenaar scentrum (22 mille) en voor ten toonstellingen beeldende kunst (57,5 duizend gulden). De ten toonstellingen moeten een pro vinciaal karakter dragen en de kosten waarin wordt gesubsi dieerd zijn die voor affiches, les brieven, catalogi en docu mentatie. gediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Exemplaren van de notitie zijn verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Nadere informatie wordt ver strekt door de afdeling welzijn van de provincie, de heer drs. J.A.J.A. van Aspert, tel. 01180-31428. Er wordt mee gerekend, dat per jaar zo'n zeventigduizend gulden met deze regeling gemoeid is. De notitie provinciaal beeldende kunstbeleid staat tot 1 juni ter discussie. Tot die datum kunnen schriftelijke reacties worden in- Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Arnemuiden heeft bij hen op 18 maart 1988 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het oprichten en in werking hebben van een gemeentewerkplaats op een perceel aan de Doe- leweg 4 te Arnemuiden, kadastraal bekend gemeente Arnemuiden, sectie L, no. 108. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 28 april 1988 tot en met 27 mei 1988 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Arnemuiden op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16 uur en iedere dinsdagavond van 17-20 uur (na overleg met de gemeentebode, tel. 01182-1576); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 27 mei 1988 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ning en wel tot en met 27 mei 1988. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 20 mei 1988 tegen de aanvraag monde linge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31364). Middelburg, 27 april 1988. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Wij maken nog steeds de echte kapokmatrassen. De gezonde manier van slapen Franko levering in geheel Zeeland. Slaak 72, Rotterdam, tel. 010-413.19.92 Sint Janstraat 27 - Middelburg Perfecte Kwaliteit! 3 jr. garantie! Dralondoek in uni of streepdessins Automatische bediening d.m.v. buismotor INTERESSE? Informeer dan vrijblijvend, of vraag uitgebreide documentatie aan bij: Ook uw rolluiken- om zonweringsvakspeciilistl WMZ NV Watermaatschappij Zuid-West Nederland Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Aan alle bewoners van Zoutelande, Melisker- ke, Westkapelle en het gebied daar omheen. De NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) is bezig met het schoonmaken van het buizennet. In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag en zo nodig een enkele maal 's nachts. De bewoners van de straten in genoemd gebied waar op een bepaalde dag de leidingen worden schoongemaakt, zullen hiervan door middel van een huis-aan-huis bezorg de brief persoonlijk op de hoogte worden gebracht. Gebleken is dat het leidingnet zodanig vervuild is, dat ook omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen. De bewoners van het genoemde gebied wordt daarom aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden. Bruin water kan vlek ken op het wasgoed achterlaten. WMZ doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water niet voorko men, zolang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. In bijzondere gevallen kan overleg worden gepleegd met ons distriktskantoor te Vlissingen, telefoon 01184-13956. WMZ heeft getracht bedrijven en instellingen ook indivi dueel te waarschuwen. WMZ aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ir. R Stoter, direkteur. 5 Jaar volledige garantie garantie Nu zomerprijs /724, -

de Faam | 1988 | | pagina 9