Bezoek RAVO Oranjereceptie Aanleg kabeltelevisie Jeugd- triathlon Verkeer Bestemmingsplan Hinderwet Bekendmaking Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. WGGk Werk in uitvoering Nieuwe inwoners Oproep Winkels geopend Voor hen die vielen Programma Koninginnedag Tafeltje Bekje' De aanleg Telefoonnummer Woensdag 27 april 1988 DE FAAM tor het oog van de Lange Jan De B. Smytegeltstraat is afgesloten voor doorgaand verkeer vanwege riolerings- en bestratingswerk. In Buitenhove wordt een gedeelte lijke herbestrating uitgevoerd en daarom is deze straat gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Dit geldt ook voor de Noordweg tussen de Gerbrandylaan en het Hoge/andsewegje, waar een her bestrating wordt uitgevoerd in ver band met de inrichting tot 30 km /u-gebied. Wie zich het afgelopen jaar in Mid delburg heeft gevestigd, krijgt op dinsdag 3 mei de gelegenheid om 'kennis te maken met de bestuur dersvan Middelburg, het stad huis van waaruit Middelburg wordt bestuurd en met andere nieuwe inwoners. Op 3 mei worden de nieuwe inwo ners vanaf 19.00 uur ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis. Om 19.30 uur begint het officiële gedeelte. De burgemeester en de vier wethouders geven dan een toe lichting op hun portefeuille. Deze toespraken worden "verluchtigd" met een optreden van het koor Quod li bet". Tijdens het informele gedeelte van de avond is er gelegenheid om met de bestuurders en de aanwezige raadsleden te praten. Er worden dia's en een film vertoond en er zijn rond leidsters aanwezig, die de gasten graag het gotische gedeelte van het stadhuis laten zien. Een dezer dagen kunnen vrouwen geboren in de jaren 1940, 1941 en 1943 worden opgeroepen om vrij willig deel te nemen aan een baar- moederonderzoek. Het gaat om een eenvoudig en pijnloos onderzoek dat wordt uit gevoerd door uw eigen huisarts, die een uitstrijkje maakt en opstuurt naar het laboratorium. Gedetailleerde informatie over het onderzoek zelf kunt u krijgen bij de Districtsgezondheidsdienst Zee land, telefoon 01180 - 34085. Mocht u in genoemde jaren gebo ren zijn en in het tweede kwartaal van 1988 geen oproep ontvangen neemt u dan kontakl op met de heer Westveer van de gemeentelijke afdeling Algemene Zaken, telefoon 26251, toestel 324. Volgens de Winkelsluitingswet moeten de winkels op Koninginne dag 30 april 1988 gesloten zijn. Een groot aantal winkels in Mid delburg heeft echter gebruik ge maakt van de mogelijkheid om vrijstelling aan te vragen. Op Koninginnedag zal dus een aantal winkels geopend zijn. De openingstijden kunnen liggen tus sen 8.00 en 17.00 uur. Ook de zaterdagse markt gaat ge woon door. De parkeerkelder Geere is op 30 april geopend van 8.00 tol 17.30 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 2 mei 1988 tot en met 5 mei 1988 maandag gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag spaghetti bolognese met saus woensdag varkensvlees, vruchtensaus, rijst donderdag gehakt, bloemkool, aardappelen vrijdag jachtschotel rode kool met appel tjes, puree zaterdag grillsteak, groentemix, frietjes Raad bezoekt stadsprojecten Op maandag 2 mei zal de Middel burgse gemeenteraad zich op de hoogte stellen van een aantal stadsvernieuwingsprojecten. Tijdens het ochtendprogramma zullen de raadsleden zich te voet door de binnenstad begeven. Op hun tocht vanaf het gebouw van de dienst gemeentewerken in de Vlissingsestraat wandelt men via de Blauwedijk en de Eigen- haardstraat naar het Maisbaalge- bied. Naar het zich laat aanzien zal hier nog dit jaar met de bouw van woningen worden begonnen. Van hier gaat het gezelschap naar de Kuiperspoort, waar de oude en vervallen koetshuizen worden ge restaureerd. Via het gebied rond om de Oostkerk wordt gewandeld naar de St. Janstraat, St. Jans gang en Zusterstraat. Met name zal hier aandacht worden besteed aan het te bouwen Hof van St. Jan (zie tekening). Ook het nog op te vullen gat in de Gortstraat, nabij de Varkensmarkt wordt bekeken, evenals het bijna voltooide Geere- plan. Een bezoek aan het vernieu wingsplan Penninghoek besluit deze uitgebreide stadswandeling. Na de lunch in het stadhuis neemt de Woningbouwvereniging de lei ding van de excursie over en wordt per bus vertrokken naar de Ma gistraatwij k, waar onder andere het aftoppings- en renovatieplan van de torenflats wordt bekeken. Het gezelschap zal ook een bezoek brengen aan de afgetopte gedeel ten, die weer zijn geplaatst aan de Rozenburglaan in Dauwendaele. Terug in het stadhuis zal de excur sie worden besloten met de film "Middelburg Mozaïek 1987", die een beeld geeft van de belangrijk ste gebeurtenissen in dat jaar. Op woensdag 4 mei a.s. zal de jaarlijkse dodenherdenking wor den gehouden. Deze Nationale Herdenking staat in het teken van diegenen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het belang van het land om het leven zijn gekomen. De dodenherdenking zal om half acht 's avonds op het Middelburg se Abdijplein beginnen met het spelen van een koraal door de Christelijke Brass Band "Onda" uit Middelburg. Verder zal de brass band de samenzang begelei den. Mevrouw A.A. Scheltens- Koops zal enkele declamaties ver zorgen. Wanneer om tien voor acht de klokken gaan luiden zal de stoet zich in stilzwijgen naar het bevrij dingsmonument '40-'44 op de Groenmarkt begeven. Op deze plaats wordt om acht uur twee mi nuten stilte in acht genomen. Na het spelen van de "Last Post" is er gelegenheid tot het leggen van bloemen en kransen. De plechtig heid omtrent de dodenherdenking zal worden besloten met het zin gen van het zesde couplet van het "Wilhelmus". Het is vanzelfsprekend dat hierbij een ieder wordt uitgenodigd om de plechtigheid bij te wonen. Indien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de herdenking niet op het Abdijplein kan worden ge houden, zal worden uitgeweken naar de Koorkerk. Vanaf zes uur 's avonds tot aan het moment van zonsondergang zullen van alle openbare gebou wen de vlaggen halfstok worden gehangen. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. De traditionele dodenherdenking is naast het stilstaan bij diegenen die omkwamen ook een bezinning op het heden en op de toekomst. Wij hebben het dan ook zeer ge waardeerd dat de belangstelling voor de dodenherdenking de laat ste jaren groeiende was. Hopelijk mogen we ook dit jaar met elkaar een stijlvolle herdenking beleven. De dodenherdenking is tevens het moment waarop we stilstaan bij allen die voor het vaderland vie len. Naast de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog mogen hier ook alle andere burgers en militai ren worden genoemd, die in het belang van het vaderland waar ook ter wereld het hoogste offer brachten. Wij kunnen hierbij on der andere denken aan diegenen, die vielen in de strijd in Indonesië, Korea, Nieuw-Guinea, Libanon, enz. Morgen 28 april bezoekt de Raad voor de Volkshuisvesting (RAVO) Middelburg. Het betreft hier een zogenaamd werkbezoek. De RAVO is het adviesorgaan van de regering op het terrein van de volkshuisvesting en werd in 1965 geïnstalleerd. Het ochtendgedeelte van het werkprogramma wordt door de Provincie Zeeland inge vuld terwijl de gemeente Middel burg het middaggedeelte voor re kening zal nemen. De Commissaris van de Koningin in Zeeland, de heer dr. C. Boer den, zal het RAVO-gezelschap welkom heten in de Statenzaal van het Abdijcomplex. Daarna wordt het woord gevoerd door mevrouw E. Maris-Koster (gedeputeerde) over het onderwerp "De Zeeuwse woningmarkt en de rol van de pro vincie daarbij". Na de lunch zal de Middelburgse wethouder G.B. Schoenmakers het middagpro gramma inleiden. Tussen 14.00 en 16.30 uur brengt het gezelschap een bezoek aan het Maisbaai- gebied en aan het aftoppingspro- ject in Middelburg-Zuid. De staatssecretaris van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de heer drs. E. Heerma, zal een gedeelte van het werkprogramma bijwonen. Nieuwe Haven Ontwerpschets voor het Hof van St. Jan Op 31 januari j.l. werd Hare Majesteit Koningin Beatrix 50 jaar. Op 30 april 1980 bepaal de Koningin Beatrix dat, als een geschenk bestemd voor haar moeder Prinses Juliana, ook in de toekomst Koningin nedag elk jaar op 30 april zou worden gevierd. Dit jaar zal Koninginnedag zeker extra luister worden bijgezet om de vijftigste verjaardag van de Koningin te onderstrepen. Dit is ook in Middelburg het ge val. De oranjeverenigingen hebben weer een interessant en gevarieerd programma tot t(9» stand gebracht. Er is voor elk wat wils, voor jong en oud, de hele dag door. Van 12.00 tot 13.00 uur zal er in de Burgerzaal van het stad huis een oranjereceptie wor den georganiseerd. Deze re ceptie is openbaar, hetgeen betekent dat iedereen welkom is om in feite Hare Majesteit te feliciteren met haar kroon jaar. Tijdens deze bijeen komst zullen burgemeester mr. C.G.J. Rutten en echtge note mevrouw C.E.G.M.W. Rutten-Bovendeerd recipië ren, samen met de voorzitters van de oranjevereniging van Middelburg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. Tij dens de receptie kunt u een fe- licitatieregister ondertekenen. Op 30 april bent u van harte welkom in het stadhuis. De aanleg van het netwerk voor de kabeltelevisie in Middelburg vor dert. Zekatel streeft er naar dat in het tweede kwartaal van 1989 in ieder Middelburgse woning -waar dat gewenst is- de kabel radio en tv zal voorzien van geluid en beeld. Er wordt naar gestreefd in mei de woningen in de volgende gebieden te voorzien van beeld en geluid via de kabel: het gebied dat wordt be grensd door de Nieuwe Vlissingse- weg, Arnelaan, Roompotpad, IJs- selstraat, Langevielesingel, Kou- dekerkseweg en Piet Heinstraat. Zoals velen inmiddels al weten ge beurt de aanleg van het kabelnet in gedeelten. Eerst worden, voor langs de woningen in de trottoirs, de hoofdkabels en de huisaansluit- kabels aangelegd. Daarna zal de aansluitkabel door de tuin worden gelegd tot aan de voorgevel. Bin nen vier weken daarna wordt ver volgens de kabelaansluiting in de woning gerealiseerd. Dezelfde dag kan dan al de televi sie op de nieuwe kanalen worden afgestemd. (Een uitzondering op deze regel kan overigens de mon tage in flats zijn!). Nu is het niet altijd even eenvoudig om de toestellen zelf opnieuw af te stel len. Echter: de aannemer is bereid dat, tegen vergoeding, voor u te doen. Wie zelf de afstelling van te levisie (of video) verzorgt doet er goed aan eerst de gebruiksaanwij zing te lezen voor men aan de slag gaat. Komt men er dan nog niet uit, dan kan het raadzaam zijn Ze katel te bellen. Onlangs heeft Zekatel een nieuw telefoonnummer in gebruik geno men.. Zekatel is alleen bereikbaar via nummer: 01180-16888. Eerder vermelde telefoonnummers 09.00 uur: Scouting Middelburg hijst vlaggen rond de Markt. 09.15 uur: Felicitatie-rede door de burgemeester van Middelburg vanaf het bordes van het stadhuis. Samenzang van Nederlandse liede ren en het Wilhelmus met muzika le begeleiding van het Middelburgs Muziekkorps. 09.00-12.00 uur: Jeugd-triathlon voor jongens en meisjes van 7-14 jaar in en rond het zwembad Poe- lendaele. I.s.m. Zuidwester en Van Dixhoornbrigade. 09.00-12.00 uur: Activiteiten in de diverse wijken van Middelburg en in de kernen St. Laurens en Nieuw en St. Joosland. Organisatie: de diverse wijk-, buurt en Oranjever enigingen. 12.00-13.00 uur: Carillon bespe ling op het carillon van de Lange Jan door de stadsbeiaardier. 12.00-13.00 uur: Openbare Oran jereceptie in het stadhuis van Mid delburg. 13.30 uur: Onthullen plaquette Beatrix-boom, Noordbolwerk. 13.30-16.30 uur: Monumenten wandeltocht, afstanden 5 en 10 km. Start: gebouw "De Schakel". Organisatie in handen van MTV'69. 14.00-16.00 uur: Feestmiddag voor ouderen en hun familieleden in de stadsschouwburg. Opvoering toneelstuk door toneelvereniging "Tot Leringhe en de Vermaeck" uit Veere. Organisatie i.s.m. Over legorgaan Samenwerkende Oude renbonden. 14.00-16.00 uur: Oranje concert op het Abdijplein. Medewerking verlenen: Middelburgs Muziek korps, Chr. Brassband ONDA en Blaaskapel Juliana. Bij slecht weer is het concert in de Nieuwe Kerk. 14.00-16.00 uur: Activiteiten- markt op de Markt. Diverse kra men zullen worden bemand door verenigingen en andere organi saties. 16.00-17.00 uur: Demonstratie Breakdance op de Markt, in de muziektent. 19.00 uur: Grote ballonnen op tocht. Start vanaf de Markt. Op het Abdijplein staan de Commis saris der Koningin en de Burge meester vergezeld van hun echtge notes om de langstrekkende stoet te bekijken. Tot 20.00 uur mini- concert op de Markt. 20.30-22.00 uur: Muzikale show op de Markt. Met medewerking van div. muziekkorpsen. 20.00-01.00 uur: Oranje-bal in dansschool Van Staveren, Blinde Hoek 5. zijn hiermede vervallen. Wij raden u aan om bij vragen om informa tie, klachten e.d. alleen dit tele foonnummer te gebruiken. Reijershove Aanvankelijk lag het in de bedoe ling om in april 1988 de bekabe ling en de aansluitingen in Reijers hove gereed te hebben. Helaas is hierin enige vertraging ontstaan omdat tijdens de voorbereidende werkzaamheden in een laat sta dium bleek dat vele particuliere woningen aangesloten zijn op de gemeenschappelijke antenne inrichting van het ABP, die buiten gebruik zal worden gesteld in mei 1988. Pas op 14 april jl. heeft Zekatel hierover schriftelijke bevestiging gekregen van het ABP, zodat eerst daarna de eigenaren/bewoners be naderd konden worden, inzake beëindiging van de signaallevering van het ABP. Vrijwel alle benodi- ge kabels zijn inmiddels gelegd. Op 9 mei a.s. zal begonnen wor den met de aansluiting van de eer ste groep woningen. Ongeveer 3 weken na deze datum, zal de gehe le wijk zijn aangesloten op het ka belnet. Ook dit jaar kun je weer lekker moe worden door mee te doen aan de Jeugd-Triathlon in en om zwembad Poelendaele op Konin ginnedag 30 april. De jeugd- triathlon is geen fanatieke wed strijd. Voor elke leeftijdsgroep zijn er aparte afstanden. Dat doe je in het tempo dat jij lekker vindt. De meeste deelnemers wa ren vorig jaar zo'n 25 minuten bezig- vermoeiend, maar goed te doen dus. De afstanden zijn: - 7 en 8 jaar: 150 meter zwemmen, 2 kilometer fietsen, 200 meter lopen; - 9 en 10 jaar: 200 meter zwem men, 3 kilometer fietsen, 300 me ter lopen; - 11 en 12 jaar: 250 meter zwem men, 4 kilometer fietsen, 400 me ter lopen; - 13 en 14 jaar: 300 meter zwem- Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. een parkeerplaats gelegen nabij de ingang van het Provincie huis aan de Sint Pieterstraat, aan te wijzen als algemene parkeer plaats voor invaliden; b. het éénrichtingverkeer voor het gedeelte van de Nadorstweg, gelegen tussen de Noordsingel en de Sir Winston Churchill-laan, op te heffen; c. het gedeelte van de Nadorstweg, gelegen tussen het punt hal verwege de achterzijde van het perceel Noordsingel 40 en het punt halverwege de achterzijde van het perceel Noordsingel 44, aan te duiden als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers; d. het parkeerverbod voor de beide zijden van het gedeelte van de Nadorstweg, gelegen tussen de Noordsingel en de Sir Winston Churchill-laan, op te heffen voor het weggedeelte, dat is aange wezen als verplicht fietspad. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, docht moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage". Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Klarenbeek IIB teneinde de uitbreiding van de berging op het perceel Nieuwenhovenseweg 3 mogelijk te maken. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van 29 april 1988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan B en W kenbaar maken. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 18 april 1988 een voorbereidings- besluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, heeft vastgesteld voor het perceel Nieuwenhovenseweg 3, zoals aangegeven op tekening S 128-41 d.d. 25 februari 1988. Het besluit treedt in werking op 27 april 1988 en ligt met het daarbij behorende pre-advies en de tekening voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat Glashandel Roegiers, Brakstraat 18 te 4331 TN Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een glashandel op het perceel Brakstraat 18 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie L, nummers 1416 en 1417 en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een me dedeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 27 mei 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tege lijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 12 mei 1988 tot en met 20 mei 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar vo ren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen krachtens het bepaalde in artikel 6 van de Verordening op het marktwezen in de gemeente Middelburg ter openbare kennis, dat in verband met Hemelvaartsdag, de weekmarkt zal worden gehouden op woensdag, 11 mei 1988 in plaats van op donderdag, 12 mei 1988. men, 5 kilometer fietsen, 400 me ter lopen. Je begint met zwemmen in het bin nenbad van het zwembad. Dan kleed je je gauw aan, en ga je je kilometers fietsen langs het Jaag pad. Probeer iemand mee te ne men die je helpt met aankleden en die je fiets aangeeft. Na het fietsen loop je op het gras van het buiten bad je paar honderd meter. Fiet sen doe je op een gewone fiets. Zorg dus dat die in orde is en oe fen vast lekker. Voor iedere deelnemer is er ook dit jaar weer een leuke herinnering en een diploma waarop staat hoe snel je was. Als je mee wilt doen, kun je de kassa van het zwembad bellen: 01180-26451. Meedoen kost dit jaar 1,00; te betalen bij de inschrijving in het zwembad. Daar moet je op de vol gende tijden zijn (niet eerder): - voor 7 en 8 jarigen van 8.30 tot 9.00 uur; - voor 9 en 10 jarigen van 9.15 tot 10.00 uur; - voor 11 en 12 jarigen van 10.15 tot 11.00 uur; - voor 13 en 14 jarigen van 11.00 tot 11.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 5