Jubileumpublikatie werpt blik vooruit Massada in De Piek Miro Viissingen verandert iHiBHil l STICHTING ZEELAND VEERTIG JAAR Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg De Stichting Zeeland: een bekende klank in het Zeeuwse, maar wie weet precies wat men daar doet? Dit jaar viert de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk, zoals zij voluit heet, haar veertigjarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan zal er in een jubileumpublikatie een terugblik worden geworpen op de afgelopen jaren en daarbij in het bij zonder op de wijze waarop dit orgaan heeft in gespeeld op belangrijke maatschappelijke verschijnselen en ontwikkelingen in de provincie. Ook de toekomst zal hierin de nodige aandacht krij gen. Tijdens een herdenkingsbijeenkomst op 11 mei zal de Commissaris van de Koningin, dr. C. Boertien het eerste exemplaar van dit boekwerkje in ont vangst nemen. Prognose BUNA 250 SOORTEN KOEKJES Woensdag 27 april 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER >3 MÉ m m n Meditatie - Transcendente Medi tatie levert helderheid van geest, diepe ontspanning en meer ener gie. De techniek is snel en een voudig onder de knie te krijgen. De cursus in februari was volle dig volgeboekt. Daarom begint er rond koninginnedag een nieuwe. Woensdag 27 april is er een in formatieavond in De Schakel, Bachtensteene 14 te Middelburg. De avond begint om 20 uur, de toegang is gratis. Wie meer wil weten kan bellen naar Iris de Leeuw van het Centrum voor het TM-programma, 01103-1434. Natuur-educatie - Bij de zoutwa tercursus van de werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie ziet de cursist ook echt de zee. Tij dens een excursie op zaterdag 4 juni verzamelen en bespreken de deelnemers materiaal. Op 7 en 14 juni worden de vondsten ver der onderzocht en besproken in het Zeeuws Museum Natuur- historie te Oostkapelle. Opgave vóór 12 mei bij de Werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie van de KNVV afd. Walcheren, p/a Zandweg 22 4389 TK Ritthem. De cursus Wilde planten herken nen (voor beginners) bestaat uit drie lesavonden en een excursie op 10, 17 en 31 mei en 7 juni. De cursus wordt gegeven in de Chr. Scholengemeenschap Walcheren aan de Middelburgse Elzenlaan. Opgave vóór 6 mei bij hetzelfde adres. 1 Mei-viering - De PVDA-afdeling Viissingen viert op 1 mei de Dag van de Arbeid in samenwerking met de FNV-Vlissingen in Het Zwaantje aan de Kromwegesin- gel te Oost-Souburg. Om de zon dagsrust niet te verstoren is de aanvang pas om 14 uur. Natuur lijk wordt die dag De Internatio nale uit volle borst gezongen. Daarna spreekt Job van den Berg, directeur van de Ria Beck- manstichting, over Schuivende Panelen. De Twee Heren zijn er met hun act en er is een optre den van het Muziektheater Links Collectief Walcheren. Verder kun nen de bezoekers meedoen aan een politieke kwis. De toegang is gratis, voor kinderopvang is gezorgd. Verhuizing - Het secretariaat van het Zeeuws Overlegplatform voor Woonconsumenten verhuist op 29 april van de Middelburgse Bogardstraat naar de Seisdam 10, 4331 NT Middelburg. Het te lefoonnummer, 01180-27962 blijft hetzelfde. Sport - Hoe staat het met mijn conditie? Welke sport is geschikt voor mij? Hoe voorkom ik blessu res? Wie met deze brandende vragen rondloopt, kan terecht bij het Sportmedisch Adviescen trum. Het SMA geeft voorlich ting, sportmedische begeleiding, voert keuringen uit en geeft per soonlijk advies. Verder is er een pakket van sportmedische onder zoeken. Op Walcheren is er een SMA in Viissingen. Het adres is postbus 126, telefoon 01184-79074. Bevrijdigsdag - Middelburg viert vrijdag 5 mei de bevrijding. Het programma ziet er als volgt uit: om 10 uur 's morgens wordt er op de markt een bevrij dingsvuur ontstoken. Tegelij kertijd worden de duiven voor de bevrijdingsvlucht losgelaten. Van 10 tot 14 uur is er (bij vol doende deelname) een Jeugdstand werkersconcours op Plein 1940. In samenwer king met MTV '69 wordt tussen 9.30 en 16.30 uur de Bevrij dingswandeltocht gelopen. De afstanden zijn 5," 10, 1 5 en 30 kilometer. De start is bij ge bouw De Schakel. De ringrij- dersvereniging uit Nieuw en Sint Joosland leven zich van 10 tot 17 uur uit op de Dam. Ver der is er tussen 10 en 16 uur een Rodedraadspel langs de marktkramen. De Hondenvere niging Walcheren en het Dieren asiel keuren 's middags kleine huisdieren, 's Avonds is er op de Markt een showfestival van marjorettes en color-gards. Pedagogiek - Bij voldoende belangstelling begint in septem ber weer de vierjarige deel tijdstudie pedagogiek MO van de Middelburgse stichting NU- MA (onderdeel Nutsacademie). Met deze studie kan de onder wijsbevoegdheid pedagogiek, psychologie en algemeen didak- tiek behaald worden. Daarnaast is de studie een voorbereiding en aanvulling voor andere on dersteunende pedagogische functies. Voor de opleiding is minimaal een Havo-diploma no dig. Wie dit niet heeft maar wel 21 jaar is kan zich aanmelden voor een toelatingsonderzoek. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180 - 35086. Welfare - De Welfare-afdeling van het Rode Kruis afdeling Middel burg is op donderdag 28 april met een tentoonstelling, een ver loting en een verkoop van allerlei handgemaakte artikelen in ver zorgingstehuis Nieuw Sanden- burg, Sandenburglaan 2 te Veere. Het gebeuren begint om 14 uur. Coördinatrice H.M. Osterhun- Landré, telefoon 01180-29684, kan er meer over vertellen. Cultuur - De sectie Amateu ristische Kunstbeoefening van de Culturele Raad Viissingen vergadert woensdag 27 april in welzijnscentrum Bachten Kom- me. Aan de orde komt onder meer een extra subsidieverzoek van f 7500,— voor de jubi leumactiviteiten van het Zeeuws Orkest. Verder is er een subsidieverzoek van de werk groep Culturele Dansen van de stichting 'Mae-Uku'. Door mid del van zang en dans probeert dit onderdeel van het Moluks Welzijnswerk een stukje traditie in stand te houden. Daartoe is een cursus opgezet. Uiteraard dienen de professionele docent en de zaalhuur voor deze cursus betaald te worden. De vergade ring begint om 20 uur. Redt de Schelde - De handte keningenactie voor een schone Schelde leverde bijna 20.000 stuks op. De actie wordt af gesloten met een grote mani festatie in Breskens. Om 1 5 uur zwemt een groep Belgische en Nederlandse zwemmers van de Schelde-monding naar de ha ven van Breskens. Ze worden begeleid door surfers, sportvis sers, de reddingsboot Javazee en de Cadzandse reddingsbriga de. De actiegroep "Redt de Schelde", milieu-gedeputeerde Greet de Vries-Hommes, wet houder J. Thomas uit Oostburg en de muziekvereniging uit Hoofdplaat geven hen een warm onthaal. Om 16 uur zijn er in het casino Oranjeplein te Breskens een video-film en een tentoonstelling te zien. Verder is er een informatiestand waar de bezoekers alsnog hun hand- tekening kunnen zetten. Vechtsport - Diverse mensen laten donderdag 28 april hun vecht-kwaliteiten zien tijdens de vechtsport-avond in Jonge- rengebouw Poortershove, Poor- tershove 1 te Middelburg. Be zoekers die sportschoenen meenemen kunnen meedoen. De avond begint tussen 20 en 20.45 uur. DES-hormoon - In de periode 1947-1975 kregen tussen de 189.000 en 370.000 Nederland se zwangere vrouwen het DES- hormoon toegediend. Dit middel zou een miskraam voorkomen. In de zeventiger jaren kwamen de gevolgen van dit middel op de kinderen van deze vrouwen aan het licht. Vruchtbaarheidsstoor nissen bij dochters en zonen, va ginakanker en zwangerschapscomplicaties bij DES-dochters en borstkanker bij DES-moeders. Binnenkort zijn er twee praatavonden van de Stich ting DES in Zeeland. Wie daar be langstelling voor heeft kan dagelijks tussen 18.30 en 20 uur contact opnemen met Anne de Hulster, 01184-62392. Francaise - Jacqueline Chesta, schrijfster, journaliste en literaire radioprogramma-maakster, geeft vrijdag 29 april een lezing voor Alliance Francaise de Pays-Bas in hotel Britannia te Viissingen. On derwerp is "La Bande dessinée, un genre mineur?". Vrij vertaald: stripverhalen, een minderwaardig genre? De lezing begint om 20.15 uur. Playback-show - Madonna's, Mi chael Jacksons en Rick Astley's in de dop moeten zich zo snel mogelijk opgeven voor de playback-show op zaterdag 21 mei bij buurthuis De Paraplu, Alexander Gogelweg 59 te Viis singen. Telefoon 01184-65453. De open-lucht playback-show, bestemd voor jongeren van alle leeftijden, wordt tussen 12.30 en 13.30 uur gehouden op het plein van de Paauwenburghschool. Dit in het kader van de grote Voor- jaarsmarkt van het wijkcomité Paauwenburg. Wesak Feest - Het Wesak Feest is het feest van de Boeddha. De datum wordt door de volle maan van de maand mei bepaald. Met dit van oorsprong Oosterse feest wordt de spirituele eenheid, die geloof en levensovertuiging over brugt, gevierd. In Middelburg ge beurt dat in de Breestraat 27 (ingang Lazerijstraat) op zondag 1 mei. De avond begint om 20 uur met een inleiding op de 'Drie Grootste Geestelijke Feesten', dan volgt de lezing van de Wesak Legende, en muziek en klanken als voorbereiding op de 'Geleide Meditatie'. Na nog wat informatie over de overige meditaties en maandfeesten wordt het feest afgesloten. Het feest wordt geor ganiseerd door de School voor Spirituele Communicatie. Diabetes - De Stichting ZET (Zie kenhuizen Educatie Teams) en de Diabetes Vereniging Nederland werken met diabeten voor diabe ten ('suikerpatiënten'). Beide ver enigingen geven voorlichting en voeden op. De sfeer van "lotge noten onder elkaar" is onmis baar, want alleen een diabeet zelf weet welke problemen deze ziek te oplevert. Goed werk dus. Maar ook hier waart het bezuini- gingsspook rond. Om het vrijwil ligerswerk veilig te stellen hebben de organisaties een actie opgezet. Niet-diabeten kunnen hun bijdrage op een een brief kaart schrijven en die sturen naar Stichting ZET, Reiger 34, 1628 BB Hoorn. De stichting stuurt dan een acceptgiro. Van de 240.000 diabeten zijn er nog maar 36.000 lid van de vereni ging. Diabeten kunnen zich opge ven bij de DVN, Postbus 933, 3800 AX Amersfoort. Welkomdienst - De samenwer kende kerken Middelburg hebben zondag 1 mei een welkomdienst in de Ontmoetingskerk te Middel burg. Voorganger J. Kiers uit Rijs- bergen spreekt over "Wat is werkelijk geluk?". De Zang- en Speelgroep "Sjaloom" uit Ter- neuzen, het Welkombo en orga nist Andries Hoogerheijde verlenen hun medewerking. Taalstage - Frans, Duits en Engels leer je in het land zelf nog altijd beter dan op school, de Vereni ging tot Promotie vna Vreemde Talen (APLE) verzorgt daarom taalcursusvakanties in het Engel se Brighton, het Belgische Ro- chefort en het Duitse Trier. De deelnemers logeren bij gastgezin nen en kunnen, als ze dat willen, lessen volgen bij bevoegde leer krachten. APLE zorgt voor de be geleiding en ontspanning. Het Nederlandse contactadres van deze organisatie is J. la Soe, Lan ge Geere 143, 4331 MG Middel burg, telefoon 01180-29937 - (na 16 uur). Rommelmarkt - De Tooren- vliedtschool, Griffioenstraat 38 te Middelburg, correspondeert al jaren met een school in Afri ka. Naast morele steun is finan ciële steun natuurlijk ook van harte welkom. Daarom is er vrij dag 29 april een rommelmarkt met veel attracties. De markt begint om 1 9 uur. Harthulplijn - De behoefte van te lefonische hulpverlening van de Stichting Nederlandse Hartpa tiënten is groot. De stichting heeft dus een harthulplijn in gesteld. Patiënten en/of familie die behoefte hebben aan een ge sprek kunnen de hartlijn zeverw dagen per week, 24 uur per dag, gratis bereiken via 06-0220055. Herdenking - De dodenherden king op 4 mei is in Viissingen op de Noorderbegraafplaats aan de President Rooseveltlaan en in Middelburg op het Abdijplein. De bijeenkomst in Viissingen begint om 19.50 uur. Tot dertig secon den voor 20 uur worden de kerk klokken geluid. Om 19.55 uur speelt de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen enkele passende werken. Na de twee minuten stil te om 20 uur spelen zij twee cou pletten van het Wilhelmus. Vervolgens leggen burgemeester en wethouders een krans bij het monument namens het gemeen tebestuur. Er zijn geen toespra ken. De herdenking in Middelburg begint om 19.30 uur. De ge meente heeft alle Middelburgse zangkoren en deputaties van ver enigingen uitgenodigd. De Christelijke Brassband Onda zorgt voor gepaste muziek. Humanitas-kinderkamp - Van 2 tot en met 8 juli is er weer een kamp van Humanitas voor kinde ren van zeven tot en met veertien jaar die door de gezinssituatie niet op vakantie kunnen. De kin deren worden ontspannend, creatief en avontuurlijk bezig ge houden door de leiding. De kosten worden naar draagkracht berekend. Er kunnen maximaal zeventig kinderen mee. Opgave schriftelijk via Karin en Bram Nonnekes, Nazareth 7, 4471 AA Wolphaartsdijk, telefoon 01198-1655. Gevonden - In het Middelburgse Trefcenter wordt heel wat verlo ren. Bij de gemeentepolitie wer den de volgende voorwerpen ingeleverd: boodschappentas, breinaaldenkoker met inhoud, zwarte motorhandschoenen, twee wollen sjaals, wollen hand schoen, twee riempjes, katoenen tasje, regenkapje, portemonnee, fotonegatief, drie paraplu's. Westkapelle - B en w van West- kapelle weigeren het COC- Walcheren subsidie. Om voor een gemeentelijke bijdrage in aanmer king te komen dient het COC net als andere verenigingen het lede naantal in de gemeente te noe men. Het COC weigerde dat in verband met de bescherming van het ledenbestand en vindt dat de gemeente van het landelijk cijfer 5% uit moet gaan. B en w vin den dat te vaag en zegt het ge meentelijk belang zo niet af te kunnen wegen. Een eerdere subsidie-aanvraag werd afgewe zen. Een voorstel tot afwijzing van het door het COC ingediende bezwaarschrift wordt in de raadsvergadering van 27 maart behandeld. De vergadering be gint om 19 uur. Astma-Fonds - Het Astma- Fonds collecteert in de week van 9 tót en met 1 5 mei. Dat is nodig voor de bestrijding van astma, bronchitus en longemfy seem. Wetenschappelijke on derzoeken, voorlichting en di recte hulp kosten veel geld. Het Fonds zoekt nog mensen die een paar uurtjes vrij willen ma ken om te collecteren. Deelne mers kunnen zich opgeven bij mevrouw G. Woltering, Toren trans 46 te Middelburg, tele foon 011 80 - 3501 9. Gevonden - Wie zijn of haar Ierse setter, werkmansmes, hand boortje en priem, herencolbert, trui, regenpak of sleutels in de periode van 4 tot 20 april heeft verloren kan die misschien terug vinden bij de Vlissingse gemeen tepolitie. Bij het dierenasiel wacht een zwart-wit katje op zijn baas. "Pas toen ik zelf in de jaarversla gen van de Stichting dook en een historisch overzicht samenstelde ontdekte ik hoevele malen de Stichting Zeeland in het verleden initiatieven heeft ontplooid op maatschappelijk en cultureel ter rein". Aan het woord is Drs. A. Mutsaers, sinds zeventien jaar di recteur. Hij vertelt: "Wie zal zich nu nog realiseren, dat bijvoor beeld de Muziekschool, maar ook de Stichting Rusthuizen Walche ren, later uitgegroeid tot de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland een initiatief waren van de Stichting Zeeland. Momenteel functioneert ons orgaan enerzijds als paraplu over verschillende be staande 'raden', zoals de Zeeuw se Culturele Raad, de Zeeuwse Sportraad en de Zeeuwse Jeugdraad". "Anderzijds heeft de Stichting ook nog een eigen taak: de on- derzoekafdeling kan op verzoek van rijk of provincie de behoeften peilen bij de bevolking inzake nieuwe initiatieven op maat schappelijk of cultureel gebied". Als voorbeeld noemt de heer Mutsaers het stichten van een school voor slechthorenden: hoe groot zijn de aantallen te ver wachten leerlingen, hoe zit het met de afstand? Veel initiatieven heeft de Stichting zo mee helpen ontwikkelen, maar is de start eenmaal gemaakt dan trekt zij zich terug en laat de uitwerking aan deskundigen over. Met de uitgave van de jubileum publikatie probeert de Stichting op velerlei terrein een blik vooruit te werpen. Deskundigen van ver schillende maatschappelijke en culturele sectoren hebben in op dracht van het moederorgaan on derzocht hoe de prognose ligt voor hun gebied. Bij een vergrij zende Zeeuwse bevolking, die bovendien nog afneemt daar de meeste jongeren de provincie verlaten, zal er steeds weer op nieuw bijgestuurd moeten wor den. Hoe voorkomen wij het vertrek van jongeren en stimule ren wij hun komst naar Zeeland? Een weerslag van hun bevindin gen vindt de lezer in het jubi leumboekje. Daarnaast werd in opdracht van Intomart een enquete gehouden naar het beeld dat niet-Zeeuwen hebben over Zeeland. Aan de hand van de uitslag, die kort sa mengevat werd weergegeven, zou een beleid ontwikkeld kun nen worden dat de sterke punten nog meer versterkt en de zwakke punten verbetert. De Stichting Zeeland blijkt geen vaag orgaan te zijn, maar een in stantie die denkt aan de toe komst van onze provincie. Massada, met de ex-Souburger Rudy de Queljoe (foto midden), treedt zaterdag 30 april op in De Piek in Viissingen. Het concert begint om 22 uur. Vandaag is de Miro nog geslo ten. Morgen bestaat de Vlis singse zaak niet meer. Dan is er in het pand aan de Gildeweg een gloednieuwe Albert Heijn gevestigd. Tijdens een verbou wing van drie dagen werden al le stellingen vervangen en een aantal afdelingen verplaatst. De integratie Miro/Heijn betekent een forse uitbreiding van het as sortiment tot meer dan 12.000 artikelen. Het personeel gaat voortaan in een Albert Heijn kostuum door het leven. Ook hun opleiding is aangepast. De nadruk ligt, naast warenkennis, nu nog meer op de service aan de klant. De eigen, ambachtelijke slagerij is uitgebreid met een bedie ningstoonbank. Vlees- en vleesprodukten worden daar naar wens uitgesneden en afge- Kranslegging - In het kader van de aktie "adopteer een monu ment" leggen schoolkinderen uit Arnemuiden op 4 mei kransen bij de drie oorlogsmonumenten aan de Sloedam. De groepen 7 van de basisscholen Koningin Bea trix, Het Baken en De Polder burcht adopteerden respectievelijk het Canadese, Franse en Schotse monument. De kransleggingen beginnen om 10 uur. Daarna worden er in het gemeentehuis te Arnemuiden herinneringsplaquettes over handigd. Fietstocht - De achtste toertocht Omloop van het Veersemeer van de ren- en tourclub Theo Middel kamp is op zondag 1 mei. De rou tes gaan over rustige, landelijke wegen en over de Pijlerdam en het Veersemeer. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 75 en 125 kilometer. Inschrijving en start tussen 9 en 11 uur bij Café Royal te Wolphaartsdijk. P. Ossewaarde, telefoon 01198-1287 heeft meer inlich tingen. Alfabetisering - De Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk verzorgt voor mensen die daar problemen mee hebben een cursus Leren lezen, schrijven en rekenen. De lessen worden gegeven in de Latijnse Schoolstraat 10-12 te Middel burg. Informatie is verkrijgbaar via 01180-16278. Disco - DJ Mirga Rasta en een paar gast-DJ 's zorgen voor de muziek op de discoavond van het Vlissingse buurthuis De Paraplu op vrijdag 29 april. Behalve disco zijn er ook breakdance- demonstraties. De disco begint om 20 uur. Handwerkbazaar - De dames van de UVV-handwerkclubs hebben de afgelopen wintermaanden weer heel hard gewerkt voor de voorjaars-handwerkbazaar op donderdag 28 april. De bazaar wordt tussen 10 en 12 uur ge houden in het UVV-gebouw aan de Herengracht 52 te Middel burg. De opbrengst is voor de aanschaf van nieuwe materialen. Bingo - De bingo van buurthuis Aldegonde op Koninginnedag is uitgesteld naar dinsdag 3 mei. Als troost zijn er dit keer extra leuke prijzen te winnen. De bingo begint om 20 uur in het buurt huis, Westerzicht 386 te Viissin gen. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Themadag - "Hoe zorgzaam is onze samenleving?" De Stichting Middelburgse Vrouwenraad wijdt daar op maandag 9 mei een the madag aan. Aan het woord ko men L. Sneiders, arts-psychotherapeut bij het Ri- agg, L. de Coninck, directeur Maatschappelijke Dienstverle ning, S. Smitskamp, wethouder volksgezondheid van de gemeen te Middelburg en G.C. van Loon, hoofdwijkverpleegkundige Kruis vereniging Walcheren-Oost. Na elke lezing is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. De dag begint om 9.30 uur. Deelne mers kunnen zich vóór 2 mei op geven bij mevrouw F. van Sluys, Sloehavenstraat 18, 4349 BJ Nieuw en Sint Joosland. wogen. Dit onder leiding van chefslager J. Karten. De leiding blijft in handen van de heer J. Kleijne. Ook de andere ver trouwde gezichten blijven het zelfde. Bij de opening op 28 april horen uiteraard de nodige feestelijkheden. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B Weijs, gez. dienst te Gapinge. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: dhr. R. Heemskerk uit Souburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans, 19 uur: ds. P.C. Klijnsma. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. van Boven uit Middelburg. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: belijdenisdienst ds. A.V. de Nooij uit Viissin gen, 19 uur: ds. M. Lorier uit Oostburg. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur drs. G.J. van Pijkeren uit Breda, k.nd. 4 7 jaar, 19 uur: drs. G.J. van Pijkeren uit Breda. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. MIDDELBURG: Samenwerkende Kerken welkomdienst in Ontmoetingskerk, (Oosterscheldestraat). Zo. 18.45 uur; ds. J. Kiers uit Rijsbergen. Thema: "Wat is werke lijk geluk?" m.m.v. zanggroep "Sjalom" en het Welkombo. Baha'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. J. Huisman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. C. Meyer. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande, 14.30 uur: br. P.A. Trimpe. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. C. Meyer uit Heesch, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: prof. J. Douma uit Kampen. Hervormde Gemeente. Zo. Koorkerk, Koorkerkhof. 10 uur: ds. J. Dubbink, gez. dient met Nieuwe Kerkwijk m.m.v. cantorij. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. A. v.d. Ban. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, gez. dienst m.m.v. Onda, 18.45 uur: welkom dienst. Thomaskapel. Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. M. de Boer, H. Doop, 11 uur: ds. J. de Rijke, 17 uur: ds. H. Veld huizen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. J. Reith. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk, Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19, zo. 9.30 uur: dhr. Riemens, 17 uur: dhr. Huisman. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink, gez. dienst. Nieuwe Kerkwijk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. Ruygrok. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: kand. J.T. Tissink uit Amsterdam, k.n.d. jongste en oudste groep, 19 uur: kand. J.T. Tissink uit Amsterdam. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. Ruygrok. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. J. Bouwer uit Vrouwenpolder, gez. dienst in de N.H.-kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. E. de Boer- Hessel, dienst van Schrift en Tafel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: kand. R.G. van der Zwan uit Kampen. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. H. Makkinga uit Viis singen. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. A. Jobsen uit Grijpskerke. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart uit Middelburg, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Gapinge Hervormde Gemeente. Grote Kerk. Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. van Boven uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. Zondervan. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Zo. 19 uur in "Ter Ree- de": ds. Buissing-van Beers. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, Appèl- dienst. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. v. Reenen, 19 uur: ds. v. Buiren. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Makkinga. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: 10.30 uur: ds. Laforet. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Viissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Viissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. J. Reith. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: mevr. A. Spaans-Moolenaar, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: Rooms Katholieke Kerk, Catharinakerk, zo. 10 uur. Do. 28 april t/m wo. 4 mei HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zui derbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde. Oude Vlis singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Ooster hof. Markt 10, Veere, tel. 01181-271. WESTKAPELLE. DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: dr. Vaan drager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P.H.E. Cappenberg, Chopinlaan 71, Viissingen, tel. 01184-65557. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12739. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, Door nenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: dhr. A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bj crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag e i nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Midde burg Dam 39-41; Viissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 11